Προς το περιεχόμενο

Payzy by Cosmote


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 292
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alexander098 είπε

Δοκιμασα και εγω να πληρωσω ενφια με τη payzy καρτα. Νομιζω οτι δεν ειναι στη ΔΙ.Α.Σ. η payzy και για αυτο βγαζει σφαλμα. 

Δεν ρίσκαρα δεύτερη δοκιμή εγώ🙃

Το πλήρωσα με την κανονική χρωστική κάρτα 🤓

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Ναι, εγω ετσι πληρωνω με το mi band 6

και φανταζομαι παιρνεις κανονικα το 1%.

Εγω την ειχα προσθεσει αλλα τελικα την αφαιρεσα γιατι χρησιμοποιω την curve για να την φορτιζω. Μην γινει καμια λουπα :lol:

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, alexander098 είπε

Δοκιμασα και εγω να πληρωσω ενφια με τη payzy καρτα. Νομιζω οτι δεν ειναι στη ΔΙ.Α.Σ. η payzy και για αυτο βγαζει σφαλμα. 

Σε καμία συναλλαγή με Δημόσιο δεν περνάει η payzy (δυστυχώς). Έχω δοκιμάσει με ΕΦΚΑ, με απόδοση παρακρατηθέντα φόρου, με τρίμηνη ΦΠΑ και έχω φάει άκυρο πανηγυρικό.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, runner69 είπε

και φανταζομαι παιρνεις κανονικα το 1%.

Εγω την ειχα προσθεσει αλλα τελικα την αφαιρεσα γιατι χρησιμοποιω την curve για να την φορτιζω. Μην γινει καμια λουπα :lol:

Ναι κανονικα. Η curve λειτουργει καπως σαν μεσολαβητης, πολυ βολικο καθως δεν χανεις αυτο το "προνομιο" της payzy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, alexander098 είπε

Τωρα το παρατηρησα, πιθανως να ειναι καινουργιο, για καθε ευρω για πληρωμη λογαριασμου RF δινουν 2 coins

Δηλαδή, παραπάνω απ' ό,τι αν γινόταν χρήση της χρεωστικής για αγορά ; (1€ -> 1 coin)

Πώς το διαπιστώσατε ; Μέσω πρόσφατης συναλλαγής ή το διαβάσατε στο site της payzy ;

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Δηλαδή, παραπάνω απ' ό,τι αν γινόταν χρήση της χρεωστικής για αγορά ; (1€ -> 1 coin)

Πώς το διαπιστώσατε ; Μέσω πρόσφατης συναλλαγής ή το διαβάσατε στο site της payzy ;

Το εδειχνε οταν πηγα να πληρωσω, τωρα για καποιο λογο εξαφανιστηκε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kormos είπε

Στην επίσημη σελίδα πάντως δεν το αναφέρει κάπου...

Ακριβώς. Εφόσον ισχύει, είναι κάτι εντελώς πρόσφατο.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2023 στις 6:52 ΜΜ, anikologr είπε

Θέλω να κάνω την εξής ερώτηση: έχω την πιστωτική affinity που μου δίνει 2% στα καταστήματα του ομίλου inditex. Αν φορτίζω την payzy μέσω αυτής θα παίρνω 2% στα ζάρα και εν συνεχεία πληρώνω με payzy άλλο 1%; Αν συμβαίνει αυτό (που το θεωρώ σίγουρο) τι φαίνεται για αφορολόγητο; Δλδ αν γεμίσω την payzy με 1000 ευρώ και πληρώσω 1000 ευρώ σούπερ μάρκετ τελικά θα φαίνεται σαν να έχω ξοδέψει 2000 ευρώ;;;; 

Σου δινει 2% παντού με εξαργύρωση μονο στα ζάρα ή σου δίνει 2% για τις αγορές στα ζάρα; Εχει μια διαφορά όσο να το κάνεις. 

Οι συναλλαγές όχι δε μετράνε στο αφορολόγητο, είτε φορτίζεις payzy ειτε revolut απο τις πιστωτικές κάρτες. Ωστόσο φαίνονται ως αγορά, κι όχι ως ανάληψη, οπότε υπάρχει η αντίστοιχη επιβράβευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Οι συναλλαγές όχι δε μετράνε στο αφορολόγητο, είτε φορτίζεις payzy ειτε revolut απο τις πιστωτικές κάρτες. Ωστόσο φαίνονται ως αγορά, κι όχι ως ανάληψη, οπότε υπάρχει η αντίστοιχη επιβράβευση

Φόρτιση Payzy, από master card της Alpha bank δεν μου έδωσε πόντους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...