Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχει πλακα όταν έρχονται άτομα και προσπαθούν να πείσουν με επιχειρήματα νηπιαγωγείου ότι το game δεν λέει και πολλά, όταν οι 9 στους 10 εδώ μέσα μιλάνε για ένα από τα καλύτερα games ever. Don't like it? Good! :P

Δεν είναι μωρέ να την μετρήσουμε την Gameογνωμοσύνη εδώ. Γούστα είναι αυτά, δε θα πεις του άλλου αν θα του αρέσει ή οχι. ΔΕΝ υπάρχει παιχνίδι που είναι 10 για όλους, εγώ απλά έλεγα πριν οτι δεν μπορείς να του προσάψεις του ToTk το ανύπαρκτο σενάριο, γιατι το παιχνίδι δε βασίζεται εκεί. Κόσμο και "ιστορία" φαίνεται να έχει, και μάλιστα πιο πολύ απο το Botw, σενάριο θα μου έκανε τρομερή εντύπωση αν βλέπαμε.

Στα του παιχνιδιού, έχει καταφέρει να με μπερδέψει με τα Controls. Παρότι αρχή , γίνεται χαμός, και χρειάζεται να συνηθίσεις απο την αρχή.

Επίσης μου κάνει εντύπωση που τελικά δεν είναι απλά διπλάσιο με το Islands, αλλα σχεδόν τριπλάσιο, με το ..υπόγειο. 

Απο επιδόσεις μέχρι τώρα, πέρα απο κανα δυο Framedrops δεν έχει δει κάτι διαφορετικό απο το Botw. So far so good

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, papp0us είπε

Γούστα είναι αυτά, δε θα πεις του άλλου αν θα του αρέσει ή οχι.

Γούστα, ξεγουστα, το series έχει το καλύτερο exploration σε open-world και μιλάω για BOTW, ποσο μάλλον τώρα το sequel. Μονο η δυνατότητα να climb anything, το διαχωρίζει από οποιοδήποτε άλλο open-world.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα τεχνικά παιδιά μια ερώτηση! Σε 4κ τηλεόραση πως δείχνει? Όλα τα παιχνίδια του switch από τότε που πήρα το oled τα παίζω φορητά αλλά το zelda σκεφτόμουν να το παίξω στην tv! Δείχνει καλό ή καλύτερα σε handheld mode? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γούστα, ξεγουστα, το series έχει το καλύτερο exploration σε open-world και μιλάω για BOTW, ποσο μάλλον τώρα το sequel. Μονο η δυνατότητα να climb anything, το διαχωρίζει από οποιοδήποτε άλλο open-world.

οχι οτι συγκρινονται αλλα και τα καινουρια assassins δεν climb anything? εκτος αν εννοεις κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, metallica 13 είπε

Στα τεχνικά παιδιά μια ερώτηση! Σε 4κ τηλεόραση πως δείχνει? Όλα τα παιχνίδια του switch από τότε που πήρα το oled τα παίζω φορητά αλλά το zelda σκεφτόμουν να το παίξω στην tv! Δείχνει καλό ή καλύτερα σε handheld mode? 

Δεν το δοκίμασα καν, μονο Handheld παίζω, αλλα δεν νομίζω οτι θα ηταν πολύ καλή ιδέα να το βάλεις τηλεόραση :) . Αφου έχει και το OLED βολέψουν στην οθονούλα του, στο upscale νομίζω θα κλάψουνε μανουλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, babality είπε

οχι οτι συγκρινονται αλλα και τα καινουρια assassins δεν climb anything? εκτος αν εννοεις κατι αλλο.

Όχι, επίσης τα open-world AC δεν έχουν ιδιαιτερα scale, flat είναι γενικά, κτίρια σκαρφαλώνεις εις το πλείστον και δεν έχει stamina management όπως αυτό. Το climbing σε αυτό είναι σαν mini-game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όχι, επίσης τα open-world AC δεν έχουν ιδιαιτερα scale, flat είναι γενικά, κτίρια σκαρφαλώνεις εις το πλείστον και δεν έχει stamina management όπως αυτό. Το climbing σε αυτό είναι σαν mini-game.

τι εννοεις δεν εχουν ιδιαιτερα scale και οτι ειναι flat? και τι impact εχει αυτο στο game? θυμαμαι στο odyssey σκαρφαλωνες τα παντα. απειρες φορες με θυμαμαι να σκαρφαλωνω βουνα.

Επεξ/σία από babality
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, metallica 13 είπε

Στα τεχνικά παιδιά μια ερώτηση! Σε 4κ τηλεόραση πως δείχνει? Όλα τα παιχνίδια του switch από τότε που πήρα το oled τα παίζω φορητά αλλά το zelda σκεφτόμουν να το παίξω στην tv! Δείχνει καλό ή καλύτερα σε handheld mode? 

Στην τηλεοραση ξεχνατο θα φρικάρεις αλλα εαν εχεις monitor 28-32' ειναι φανταστικό μεσω dock.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε παραλάβει τις προπαραγγελίες σας; Εγώ την έκανα στο you.gr από τον Μάρτη και δεν την έχουν στείλει καν. Αν δεν με ενδιέφερε το coin θα το τσιμπούσα από αλλού τώρα που κυκλοφόρησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vdanasto είπε

Έχετε παραλάβει τις προπαραγγελίες σας; Εγώ την έκανα στο you.gr από τον Μάρτη και δεν την έχουν στείλει καν. Αν δεν με ενδιέφερε το coin θα το τσιμπούσα από αλλού τώρα που κυκλοφόρησε.

Και εγω απο you ειχα κανει, την εστειλαν σημερα με acs, μου ειπαν την τριτη που μιλησα οτι εκτος Αθήνας θέλει 3-4 εργασιμες για να φτασει. Οποτε υπομονη. 

Τωρα βεβαια γ μενα απο δω κ περα ειναι θεμα acs αφου την παρεδωσα  και μ εδωσαν tracking number. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Και εγω απο you ειχα κανει, την εστειλαν σημερα με acs, μου ειπαν την τριτη που μιλησα οτι εκτος Αθήνας θέλει 3-4 εργασιμες για να φτασει. Οποτε υπομονη. 

Τωρα βεβαια γ μενα απο δω κ περα ειναι θεμα acs αφου την παρεδωσα  και μ εδωσαν tracking number. 

Εμένα είναι από 11/5 στο στάδιο συλλογής προϊόντων από την αποθήκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ δεν ξερω , εγω την ειχα κανει και φλεβαρη νωρις ισως παιζει ρολο αυτο. Δεν ξερω σγρα αλλα φανταζομαι Δευτερα θα το στείλουν μαλλον οποτε υπολογιζε πεμπτη-παρασκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ από you.gr προπαραγγελία από Μάρτη παρέλαβα χθες πρωί πρωί στην επαρχία. Είχα ενδιασμούς για το πότε θα το στείλουν αλλά τελικά όλα καλά.

Επεξ/σία από EvilEyes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...