Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ωραία το θέτει ο Πριτσκας….. ότι η δουλειά που έχει πέσει στο τεχνικό κομμάτι δεδομένου του hardware εκθέτει τα αλλά next gen συστήματα και το ποσο τα εκμεταλλεύονται οι devs.  

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Tears of the Kingdom - Review - Gameover

Φρεσκο φρέσκο!

(υγ: ξεκιναω το παιχνιδι αυριο οποτε δε μπορω να πω κατι για το review, ερωτησεις/comments στο αρθρο για τον συντακτη που το εγραψε ;) )

καλά δεν το έχουν κλείσει ακόμα το gameover, 10 άτομα τους διαβάζουν πλέον φαίνεται και απο τον συντάκτη πόσο γνωρίζουν απο games

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, elessar86 είπε

καλά δεν το έχουν κλείσει ακόμα το gameover, 10 άτομα τους διαβάζουν πλέον φαίνεται και απο τον συντάκτη πόσο γνωρίζουν απο games

όσο παίρνει τσαμπέ κλειδάκια γτ να το κλείσει

Χαβαλέδες είναι που μιλάνε για games, απλά ανοίγουν και μια κάμερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lotof είπε

Πολύ ωραία το θέτει ο Πριτσκας….. ότι η δουλειά που έχει πέσει στο τεχνικό κομμάτι δεδομένου του hardware εκθέτει τα αλλά next gen συστήματα και το ποσο τα εκμεταλλεύονται οι devs.  

 

βασικα δεν μιλαει για το  τεχνικο τομεα του παιχνιδιου(που απο οτι λενε εχει θεματα). Αυτο που λεει παρα πολυ σωστα ειναι οτι το παιχνιδι εστιαζει σε physics , σε περιεχομενο και οχι σε textures και αναλυσεις κτλ που σε κανει να αναρωτιεσαι αν αυτο που κανουν οι αλλοι εχει νοημα.

τεσπα, το παιχνιδι δειχνει τεραστιο και μαλλον θα αργισω να σχηματισω ολοκληρωμενη αποψη. Εθιστικο φαινεται φουλ παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα χθες βραδυ το παιχνιδι.Ο ηχος στην εισαγωγη και η ατμοσφαιρα δεν υπαρχει.Απιστευτο πραγματικα.Το αναφερανε και στο video των unboxholics.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Επαιξα χθες βραδυ το παιχνιδι.Ο ηχος στην εισαγωγη και η ατμοσφαιρα δεν υπαρχει.Απιστευτο πραγματικα.Το αναφερανε και στο video των unboxholics.

 

Όντως τρομερή εισαγωγή και ατμόσφαιρα. Έπαιξα λίγο και εγώ χθες.

Εγω είμαι σε δίλλημα πάντως. Σκέφτομαι να το αφήσω στην άκρη μέχρι να ανακοινώσουν τα σχέδια τους για το νέο hardware. Αν υπάρχει έστω και η μικρή πιθανότητα να το παίξω μια και καλή στα 60fps θα άξιζε η αναμονή. Έστω και αν πρέπει να περιμένω ένα χρόνο.

Από την άλλη, επειδή οι πρακτικές της Ν είναι απρόβλεπτες, ακόμα και με ισχυρότατο νέο hardware, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα δούμε βελτιωμένη έκδοση του TotK που να το εκμεταλλεύεται... 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Όντως τρομερή εισαγωγή και ατμόσφαιρα. Έπαιξα λίγο και εγώ χθες.

Εγω είμαι σε δίλλημα πάντως. Σκέφτομαι να το αφήσω στην άκρη μέχρι να ανακοινώσουν τα σχέδια τους για το νέο hardware. Αν υπάρχει έστω και η μικρή πιθανότητα να το παίξω μια και καλή στα 60fps θα άξιζε η αναμονή. Έστω και αν πρέπει να περιμένω ένα χρόνο.

Από την άλλη, επειδή οι πρακτικές της Ν είναι απρόβλεπτες, ακόμα και με ισχυρότατο νέο hardware, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα δούμε βελτιωμένη έκδοση του TotK που να το εκμεταλλεύεται... 

Απολαυσε το παιχνιδι τωρα λεω εγω!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, elessar86 είπε

καλά δεν το έχουν κλείσει ακόμα το gameover, 10 άτομα τους διαβάζουν πλέον φαίνεται και απο τον συντάκτη πόσο γνωρίζουν απο games

 

17 ώρες πριν, firepc είπε

όσο παίρνει τσαμπέ κλειδάκια γτ να το κλείσει

Χαβαλέδες είναι που μιλάνε για games, απλά ανοίγουν και μια κάμερα

Κάπως πρέπει να ξεχωρίσεις, οπότε πας κόντρα στη λογική και βαθμολογείς ένα παγκοσμίως αποδεκτό αριστούργημα με 8/10 για να κάνεις τάχα τη διαφορά. Ευτυχώς δεν επηρεάζουν ούτε το metacritic ούτε το opencritic οπότε μόνοι τους τα γράφουν, τα διαβάζουν και τα σχολιάζουν.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα ένα τετραωράκι χθες που παρέλαβα τη συλλεκτική. Εντυπωσιακή εισαγωγή όπως λέτε. Ο χειρισμός του ultrahand θα μου πάρει λίγη ώρα να τον συνηθίσω γιατί μου φαίνεται αρκετά σύνθετος.

Καμία ιδέα για το που να προμηθευτούμε το amiibo? Δεν με έκοψε να το βάλω μαζί στη παραγγελία από το nintendo store που είχε 15€ και τώρα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Κάπως πρέπει να ξεχωρίσεις, οπότε πας κόντρα στη λογική και βαθμολογείς ένα παγκοσμίως αποδεκτό αριστούργημα με 8/10 για να κάνεις τάχα τη διαφορά. Ευτυχώς δεν επηρεάζουν ούτε το metacritic ούτε το opencritic οπότε μόνοι τους τα γράφουν, τα διαβάζουν και τα σχολιάζουν.  

H CD-Media έστειλε δύο εκπροσώπους από το enternity και το unboxholics στην Γερμανία για την παρουσίαση του παιχνιδιού από την Nintendo of Europe. Ήδη το enternity το βαθμολόγησε με 10. To unboxholics δεν έχει ανεβάσει παρουσίαση ακόμα αλλά αναφέρθηκε στο παιχνίδι ως αριστούργημα. Το gameover που το έκλασε η επίσημη αντιπροσωπεία του έβαλε 8. Τυχαίο; Δεν νομίζω...

Αν είχαν κεράσει ταξιδάκι και το gameover η τελική βαθμολογία θα ήταν διαφορετική. Έτσι λειτουργούν αυτά, το 'να χέρι νίβει τ' άλλο.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...