Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αφού τερμάτισα για ακόμα μια φορά το ΒotW, αύριο θα ξεκινήσω το TotK και θα γράψω πιο αναλυτικά τις σκέψεις μου στις επόμενες μέρες.

Ερώτηση: τα amiibos που έπαιζαν στο ΒotW, παίζουν και τώρα;

Ναι παίζουν όλα. Τα rewards είναι κατά 90% αναλώσιμα, με λίγα 

Spoiler

Fabrics για paraglider skins. Αν κατάλαβα καλά είναι skins δηλαδή, γιατί ακόμα δεν έχω paraglider. 😆

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, psof είπε

Επαιξα το BOTW για 70-80 ώρες πριν απο μερικούς μήνες και πραγματικά δεν θυμάμαι ούτε έναν NPC ή δευτερεύοντα χαρακτήρα. Όλα τα quests και οι χαρακτήρες ήταν σαν να γράφτηκαν απο κάποια AI.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό τις πρώτες 5-10 ώρες, οι μηχανισμοί ειχαν ενδιαφέρον, δοκίμασα τη μαγειρική, τις 4-5 δυνάμεις, έλυνα όποια σπηλιά έβρισκα στο δρόμο μου κλπ.

Μετά τις 10 ώρες άρχισα να κουράζομαι και επικεντρώθηκα στο main quest αγνοώντας τα "βρες τις 10 κοτουλες στο χωριό" και τα "άναψε φωτιά σε 5 μαγκάλια" και λοιπές σαχλαμάρες λες και είμαστε 5 χρονών εν ετη 1995. Αν ήξερα οτι θα κρατήσει άλλες 30-40 ώρες απλα και μόνο να βρω τους 4 guardian ή κάτι παρόμοιο(δεν θυμάμαι καλά) θα το παρατούσα εκεί το παιχνίδι γιατί πραγματικά δεν άξιζε. Σχεδόν όλο το παιχνίδι ήταν riding, σκαρφάλωμα, τρέξιμο και ανάμεσα στα 4 ή 5 συνολικά διαφορετικά mobs του παιχνιδιού τα οποία απλά άλλαζαν χρώμα εδώ και εκεί.

Στο τέλος έκανα health potion ότι μπριζόλα και ψάρι είχα στο inventory και έκανα rush στο τελικό boss, ανοιγoντας το χάρτη στο google απλά και μόνο για να δω το τέλος το οποίο πραγματικά θα ήταν καλύτερο αν οντως είχε γραφεί απο μια ΑΙ. Νομιζω ήταν ένα 5 sec "WTF?" cutscene η κάτι κοντα σ αυτό.

Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι άρχισε απο 10/9.5 και όσο περνούσε η ώρα η απόλαυση έπεφτε όλο και παραπάνω φτάνοντας στο σημείο του "χάσιμο ώρας". Αν είχε διάρκεια το 1/3 ή έστω το μισό απο το κανονικό στο μισό σε έκταση κόσμο θα ήταν πολύ καλύτερο.

Νομίζω οι περισσότεροι reviewers απλά παίζουν το συναρπαστικό πρόλογο του παιχνιδιού(10 ώρες) δοκιμάζουν όλους τους έξυπνους μηχανισμούς, βλέπουν ποσο αχανής είναι ο κόσμος και πετούν τα 10ρια χωρίς να ασχοληθούν παραπάνω για έξτρα 100-120 ωρες κάνοντας τα ίδια και τα ίδια χωρίς κάποιο σοβαρό λόγο.

Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει τη zelda εμπειρία, ας παίξει το Tunic το οποίο είναι πολύ καλύτερο παιχνίδι και μπορείς να το ολοκληρώσεις σε 10-12 πραγματικά ουσιαστικές ώρες.

Να αγιάσει το στόμα σου.

Όταν τα γράφει κάποιος όμως και δίνει 8/10 οι φανατικοί λυσσάνε στα σχόλια.

Προσωπικά σπατάλησα 150 ώρες και  μετά τις 15-20 πρώτες οι υπόλοιπες ήταν ένα loop.

Ότι έκανες έδινε ένα korok για ένα σύνολο 900…

Shrines κατά συντριπτική πλειοψηφία ίδια μεταξύ τους.

Αδιάφορα παντελώς sidequests.

Αδιάφορο σύστημα μάχης και όπλα.

Flat map.

Ίδια divine beast.

Θα μπορούσα να γράψω 3 παραγράφους.Δεν μπορεί να παίρνει 10 ένα παιχνίδι τόσο επαναλαμβανόμενο.

Θα πει κανείς ναι και το Witcher , Elden Ring , Horizon κλπ μεγάλα open world επαναλαμβάνονται.Σωστά όλα σε κάποιο βαθμό επαναλαμβάνονται αλλά τουλάχιστον έχουν μια καλή αμοιβή πχ Witcher σε ιστορία(θα βιώσεις μια ωραία ιστορία με ανατροπές κλπ)

Elden με weapon/skill που είναι ουσιαστικά στο gameplay(καλά πέραν lore που είναι και αυτό ενδιαφέρον)

Στο botw η επιβράβευση πίσω απο οτιδήποτε ήταν orb/korok

Για μένα όσο ενδιαφέρον και να ήταν είχε χάσει την ισορροπία που προσφέρουν μερικά απο τα παλιά zelda.  
 

Απορώ στις μέρες μας πως πέφτουν να φάνε ένα 8/10 αλλά τα 10/10 δεν τα αμφισβητεί κανείς. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Να αγιάσει το στόμα σου.

Όταν τα γράφει κάποιος όμως και δίνει 8/10 οι φανατικοί λυσσάνε στα σχόλια.

Προσωπικά σπατάλησα 150 ώρες και  μετά τις 15-20 πρώτες οι υπόλοιπες ήταν ένα loop.

Ότι έκανες έδινε ένα korok για ένα σύνολο 900…

Shrines κατά συντριπτική πλειοψηφία ίδια μεταξύ τους.

Αδιάφορα παντελώς sidequests.

Αδιάφορο σύστημα μάχης και όπλα.

Flat map.

Ίδια divine beast.

Θα μπορούσα να γράψω 3 παραγράφους.Δεν μπορεί να παίρνει 10 ένα παιχνίδι τόσο επαναλαμβανόμενο.

Θα πει κανείς ναι και το Witcher , Elden Ring , Horizon κλπ μεγάλα open world επαναλαμβάνονται.Σωστά όλα σε κάποιο βαθμό επαναλαμβάνονται αλλά τουλάχιστον έχουν μια καλή αμοιβή πχ Witcher σε ιστορία(θα βιώσεις μια ωραία ιστορία με ανατροπές κλπ)

Elden με weapon/skill που είναι ουσιαστικά στο gameplay(καλά πέραν lore που είναι και αυτό ενδιαφέρον)

Στο botw η επιβράβευση πίσω απο οτιδήποτε ήταν orb/korok

Για μένα όσο ενδιαφέρον και να ήταν είχε χάσει την ισορροπία που προσφέρουν μερικά απο τα παλιά zelda.  
 

Απορώ στις μέρες μας πως πέφτουν να φάνε ένα 8/10 αλλά τα 10/10 δεν τα αμφισβητεί κανείς. 

 δεκτή και σεβαστή η άποψη σου, αλλά 1ον εδώ είναι το τοπικ το ΤΟΤΚ  και 2ον άσχετα με τα reviews μπορείς να δεις ότι η πλειοψηφία των παικτών το αποθεώνει οπότε τι να αμφισβητήσει κανείς?

Προσωπικά θυμάμαι ότι μετά το BOTW ασχολήθηκα με το Horizon στο ps4 και μου κακοφάνηκε αρκετά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να το αφήσω το game. 😆

Full εθιστικό, τι έχουν κάνει πάλι οι άνθρωποι? Εν τω μεταξύ είμαι βέβαιος πως είδαν σε τι βαθμό έφτασε το creativity των παικτών στο BOTW τα τελευταία χρόνια και μας έδωσαν αυτή τη φορά, επίσημα tools για να περάσουμε σε άλλο level.

Και στα physics έχουν κάνει φοβερή δουλειά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου αρεσει κατι δεν χαλας 150 ωρες σε αυτο, μου φαινεται ακραια παραξενο. 

Σίγουρα θα ειχε και καποια μικρσ ψεγαδια οπως καθε παιχνιδι, αλλα θεωρώ πως αυτά που έπρεπε να κανει, περα των dungeons, το εκανε τελεια. 

Η ανταμοιβη γισ την εξερεύνηση ητσν ιδια η εξερευνηση σε αυτο το κοσμο. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 δεκτή και σεβαστή η άποψη σου, αλλά 1ον εδώ είναι το τοπικ το ΤΟΤΚ  και 2ον άσχετα με τα reviews μπορείς να δεις ότι η πλειοψηφία των παικτών το αποθεώνει οπότε τι να αμφισβητήσει κανείς?

Προσωπικά θυμάμαι ότι μετά το BOTW ασχολήθηκα με το Horizon στο ps4 και μου κακοφάνηκε αρκετά...

Ουσιαστικά έχοντας και το ίδιο map και όντας περίπου συνέχεια του botw δεν είμαστε τότο off topic.

Το ότι η πλειοψηφία το αποθεώνει είναι μία παράμετρος.Βάση πλειοψηφίας το tlou είναι το καλύτερο game όλων τον εποχών....μην το πάμε έτσι.

Το ότι η πλειοψηφία λοιπόν το αποθεώνει και δεν διαβάζεις για τα πολλά αρνητικά του θα έπρεπε να σε προβληματίζει...αντίθετα βλεπουμε πως προσπαθείς εσύ και άλλοι τόσοι να εξαφανίσετε διαφορετικές απόψεις , δυστυχώς χωρίς επιχειρήματα.Για να σε προλάβω επιχείρημα δεν είναι το ''μα και στο τάδε τρομερό παιχνίδι γίνεται'' 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xθες επαιξα αρκετα.Εχει πεσει παρα πολυ δουλεια και καταλαβαινω τα σχολια που λενε το Botw ειναι σαν beta test μπροστα σε αυτο.Παντως τις πρωτες ωρες μου κακοφανηκε αρκετα που δεν εχεις το paraglider.Θεωρω πως το climb anything μαζι με το paraglider στο Botw ηταν ο λογος που η εξερευνηση στο παιχνιδι αυτο ηταν απολαυση .Ευτηχως που λιγο με την ενασχοληση με την βασικη ιστορια το βρηκα αμεσως.Ελειπε παρα πολυ το ατιμο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Αν δεν σου αρεσει κατι δεν χαλας 150 ωρες σε αυτο, μου φαινεται ακραια παραξενο. 

Σίγουρα θα ειχε και καποια μικρσ ψεγαδια οπως καθε παιχνιδι, αλλα θεωρώ πως αυτά που έπρεπε να κανει, περα των dungeons, το εκανε τελεια. 

Η ανταμοιβη γισ την εξερεύνηση ητσν ιδια η εξερευνηση σε αυτο το κοσμο. 

Ακρέα παράξενο θα έπρεπε να σου φαίνεται review 10/10 απο κάτι τρομερούς reviewers που έπαιξαν 10 ώρες μετά την κυκλοφορία και το απoθέωσαν......Εγώ σαν λάτρης τον zelda και για να έχω σφαιρική άποψη θα πάω σχεδόν για completition...Aρα ναι θα παίξω 150 ώρες.

Εσύ αρκέσου στα ρεαλιστικά όπως σου φαίνονται playthrough δεκαώρου...

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 δεκτή και σεβαστή η άποψη σου, αλλά 1ον εδώ είναι το τοπικ το ΤΟΤΚ  και 2ον άσχετα με τα reviews μπορείς να δεις ότι η πλειοψηφία των παικτών το αποθεώνει οπότε τι να αμφισβητήσει κανείς?

Προσωπικά θυμάμαι ότι μετά το BOTW ασχολήθηκα με το Horizon στο ps4 και μου κακοφάνηκε αρκετά...

μια  από τα ίδια για το horizon 

εντάξει πσιτευω καθένας με τα γούστα του 

προσωπικά παίζω open world rpg από εποχής dagger fall/ might and magic και το breath of the wild με τρέλανε . 

τα ζελντα γκειμς για μένα ήταν πάντα για την εξερεύνηση και όχι τόσο για τα μπουντρούμια , οπότε το breath of the wild μου άρεσε  πάρα πολύ , το tears of the kingdom φαινετε να είναι ακόμα καλύτερο στο κομμάτι αυτό , τουλάχιστον για όσο έχω παίξει.

στο κομμάτι του χάρτη , δε μπορώ να τον θεωρήσω με τίποτα άδειο , άδειος πχ ήταν ο χάρτης το oblivion ( πάντα κατά την άποψη μου ) και γενικά των παιχνιδιών της   Bethesda. 

το Witcher είναι ένα story driven crpg , οπότε λογικά επικεντρώνει εκεί και καλά κάνει. Δε νομίζω πάντως ότι breath of the wild δεν είχε καλό σενάριο , θα έλεγα ότι είχε τόσο όσο τα περισσότερα ζελντα απλά ήταν ποιο απλωμένο σαν παιχνίδι και ίσως εδεινε τετοια εντύπωση .

προσωπικά πιστεύω ότι αλληλοσυμπληρώνονται τα δύο αυτά ζελντα με το elden ring όσων αφορά τα open world rpg 

 

5 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Ουσιαστικά έχοντας και το ίδιο map και όντας περίπου συνέχεια του botw δεν είμαστε τότο off topic.

Το ότι η πλειοψηφία το αποθεώνει είναι μία παράμετρος.Βάση πλειοψηφίας το tlou είναι το καλύτερο game όλων τον εποχών....μην το πάμε έτσι.

Το ότι η πλειοψηφία λοιπόν το αποθεώνει και δεν διαβάζεις για τα πολλά αρνητικά του θα έπρεπε να σε προβληματίζει...αντίθετα βλεπουμε πως προσπαθείς εσύ και άλλοι τόσοι να εξαφανίσετε διαφορετικές απόψεις , δυστυχώς χωρίς επιχειρήματα.Για να σε προλάβω επιχείρημα δεν είναι το ''μα και στο τάδε τρομερό παιχνίδι γίνεται'' 

συγγνώμη αλλά και τα δικά σου επιχειρήματα είναι προσωπικές απόψεις και τα προσωπικά σου γούστα , φιλικά το λέω .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

μια  από τα ίδια για το horizon 

εντάξει πσιτευω καθένας με τα γούστα του 

προσωπικά παίζω open world rpg από εποχής dagger fall/ might and magic και το breath of the wild με τρέλανε . 

τα ζελντα γκειμς για μένα ήταν πάντα για την εξερεύνηση και όχι τόσο για τα μπουντρούμια , οπότε το breath of the wild μου άρεσε  πάρα πολύ , το tears of the kingdom φαινετε να είναι ακόμα καλύτερο στο κομμάτι αυτό , τουλάχιστον για όσο έχω παίξει.

στο κομμάτι του χάρτη , δε μπορώ να τον θεωρήσω με τίποτα άδειο , άδειος πχ ήταν ο χάρτης το oblivion ( πάντα κατά την άποψη μου ) και γενικά των παιχνιδιών της   Bethesda. 

το Witcher είναι ένα story driven crpg , οπότε λογικά επικεντρώνει εκεί και καλά κάνει. Δε νομίζω πάντως ότι breath of the wild δεν είχε καλό σενάριο , θα έλεγα ότι είχε τόσο όσο τα περισσότερα ζελντα απλά ήταν ποιο απλωμένο σαν παιχνίδι και ίσως εδεινε τετοια εντύπωση .

προσωπικά πιστεύω ότι αλληλοσυμπληρώνονται τα δύο αυτά ζελντα με το elden ring όσων αφορά τα open world rpg 

 

 

 

 

 

συγγνώμη αλλά και τα δικά σου επιχειρήματα είναι προσωπικές απόψεις και τα προσωπικά σου γούστα , φιλικά το λέω .

900 koroks δεν είναι προσωπική άποψη.

Κάτι έγραψες για εξερεύνηση.Όταν ξέρεις το αποτέλεσμα της εξερεύνησης (korok - orb) δεν έχει την ίδια αξία.Μπορεί για τις πρώτες 15 ώρς ναι.Μετά όμως το έχεις δεί το έργο και στο botw συγκρητικά με άλλα games είναι περισσότερο επαναλαμβανόμενο.

Τώρα αν μου λές πως απλά γουστάρεις να σκαρφαλώνεις 250 βουνοκορφές για να βρείς ένα korok seed πάνω και σε ενθουσιάζει οκ δεκτό.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Chocobo είπε

900 koroks δεν είναι προσωπική άποψη.

Κάτι έγραψες για εξερεύνηση.Όταν ξέρεις το αποτέλεσμα της εξερεύνησης (korok - orb) δεν έχει την ίδια αξία.Μπορεί για τις πρώτες 15 ώρς ναι.Μετά όμως το έχεις δεί το έργο και στο botw συγκρητικά με άλλα games είναι περισσότερο επαναλαμβανόμενο.

Τώρα αν μου λές πως απλά γουστάρεις να σκαρφαλώνεις 250 βουνοκορφές για να βρείς ένα korok seed πάνω και σε ενθουσιάζει οκ δεκτό.

ναι εμένα αυτό ακριβώς με ενθουσίασε , αν πας σε ένα δάσος να περπατήσεις  η σε ένα βουνό ποια ακριβώς είναι η επιβράβευση που περιμένεις δλδ? Σου αρέσει τη τελική να κάνεις κάτι τέτοιο η όχι ?

για το πρωτοο κομμάτι που λες , το έργο το ξέρεις σε όλα τα sandbox και open world games λίγο πολύ μετά από λίγο . Αν σου αρέσει καλώς , αν όχι πας σε κάτι άλλο. Γι'αυτό σου είπα ότι είναι  προσωπικές απόψεις και γουστα , επιχειρήματα δεν είναι σίγουρα .

για το κοροκς κανείς δε σου είπε ότι πρέπει  νσ τα βρεις όλα ,προσωπικά βρήκα περίπου 680 χωρίς guide και το απόλαυσα και ξερεις κάτι επειδή είμαι ιδεοψυχαναγκαστικος το εκτίμησα που δεν είχα κάποιο reward αν πήγαινες στα 900 

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Chocobo είπε

900 koroks δεν είναι προσωπική άποψη.

Κάτι έγραψες για εξερεύνηση.Όταν ξέρεις το αποτέλεσμα της εξερεύνησης (korok - orb) δεν έχει την ίδια αξία.Μπορεί για τις πρώτες 15 ώρς ναι.Μετά όμως το έχεις δεί το έργο και στο botw συγκρητικά με άλλα games είναι περισσότερο επαναλαμβανόμενο.

Τώρα αν μου λές πως απλά γουστάρεις να σκαρφαλώνεις 250 βουνοκορφές για να βρείς ένα korok seed πάνω και σε ενθουσιάζει οκ δεκτό.

 Από την άλλη όμως δεν υπάρχει και κανένας ουσιαστικός λόγος να βρεις όλα τα korok seeds εφόσον δεν θέλεις.

Εγώ στο προηγούμενο φυσικά και δεν τα έψαξα όλα και φυσικά και δεν μπήκα σε όλα τα shrines.

Έπαιξα όσο γιουσταρα, πήρα αυτό που θεώρησα ότι με ικανοποιεί και όταν "βαρέθηκα" πήγα για τον τερματισμό.

Δεν σε αναγκάζει κάνεις να παίζεις 500 ώρες.

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@logistoulis @Choronzoon

Απαντάω και στους δυο σας.

Το ότι δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να τα βρείς συμφωνώ , εξάλλου δεν είπα ποτέ το αντίθετο.

Είναι απλά αναπόφευκτο να βρείς πάρα πολλά καθώς είναι το main reward για την εξερεύνηση.Για να απαντήσω πιο συγκεκρημένα στον Chrono σε ένα παιχνίδι δεν μου αρκεί απλά ο περίπατος σε ένα δάσος , ούτως ή άλλως τεχνικά το παιχνίδι δεν σου προσφέρει καμιά τρομερή εμπειρία να πω πως ενθουσιάστηκα με το terrain οπότε να αγνοήσω την επιβράβευση.Επειδή λοιπόν δεν είναι walking simulator περιμένω επιβράβευση του να πάω κάπου πέραν της δίψας για εξερέυνηση.Όσον αφορά την εξερέυνηση εμένα μου θύμησε κάτι μεταξύ Ghost Of Tsushima - Death Stranding  και Horizon και AC, πολύ περίπατο δηλαδή απλά για να χαζέψω το μέρος χωρίς πολύ ουσία όμως.

Μετά απο λίγο λοιπόν ξέρεις την επιβράβευση άρα μόνο αν σου αρέσει να εξερευνείς χωρίς να περιμένεις reward έχει νόημα.

Επίσης δεν είπα κάπου πως το πρόβλημα του botw δεν υπάρχει και αλλού.Ναι σε όλα λίγο ή πολύ υπάρχει και δεν καταλαβαίνω γιατί στόχος είναι να κάνουν τεράστια game που επαναλαμβάνονται.Δεν καταλαβαίνω επίσης γιατί δεν σχολιάζεται γενικά αυτό.100% τον περιπτώσεων θα διάλεγα 50 ώρες με ουσιαστικά side quests , ενδιαφέρον npcs , καλό σύστημα μάχης και όπλα κλπ κλπ απο 100 ώρες επαναλαμβανόμενου free roaming.

Όλα λοιπόν επαναλαμβάνονται αλλά μερικά(ελάχιστα δυστυχώς) όπως Elden κοιτάνε να σε κρατάνε με ενδιαφέρον ιστορίες και όπλα ή και missable quests για νέο playthrough.

H όλη ένσταση μου είναι το πόσο εύκολα μιλάμε για τέλεια games πλέον και πετάμε 10ρια και game of the year awards..Προφανώς βλέπω τα θετικά του botw και υπερτερούν , όμως δεν μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια στα όποια αρνητικά.

Δεν μου έβαλε κανείς το πιστόλι στο κεφάλι να παίξω 150 ώρες.Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο όμως και οι 80-100 ώρες δεν ήταν το ίδιο απολαυστικές με τις πρώτες 30-50.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιοι επιμενουν και δεν καταλαβαινω γιατι. Το zelda δεν ηταν ποτε παιχνιδι γραφικων. Ηταν παιχνιδι εξερευνησης, ατμοσφαιρας, ελευθεριας, innovation καθε φορα, εξυπνων ιδεων και εθιστικου gameplay. Σαφως και για να παιξει καποιος 200 ωρες θα υπαρχουν επαναληψεις. Σε ολα τα παιχνιδια γινεται. Δεν ειναι υποχρεωτικο να τα κανεις ολα. Παιζεις οσο γουσταρεις και μετα το αφηνεις. 
Για παραδειγμα εγω λιωνω στο pc για χρονια ενα τεννις παιχνιδι που λεγεται tennis elbow 2013 και τωρα βγαινει το tennis elbow 4 που ειναι σε beta μορφη και βγαινει κανονικα τον ιουνιο ιουλιο. Ψαξτε να δειτε οτι δεν εχει γραφικα καλα για νεα εποχη, αλλα ειναι το καλυτερο τεννις ολων των εποχων! Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα γραφικα δεν κανουν το παιχνιδι αλλα η απολαυση...

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...