Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, p07apo είπε

Καλημέρα στην παρέα.

Μόλις ολοκλήρωσα την πρώτη περιοχή, το tutorial πρακτικά, και απέκτησα πρόσβαση στην περιοχή του hyrule η οποία είναι αχανές. Το παιχνίδι είναι πραγματικό έπος. Κατανοώ απόλυτα το παραλήρημα των τελευταίων ημερών. Σίγουρα υπάρχουν ψεγάδια και καταστάσεις που χρήζουν βελτίωσης, αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά στα χρονικά του gaming που βλέπουμε κάτι με τέτοιο εύρος και ταυτόχρονα να λειτουργεί υποδειγματικά στην πλειοψηφία των περιπτώσεων.

Δηλώνω ενθουσιασμένος και παρά τον ελάχιστο χρόνο που έχω στη διάθεσή μου ανυπομονώ, κάθε βράδυ που επιστρέφω από τη δουλειά, να το πιάσω στα χέρια μου έστω και για λίγα λεπτά. 

Το μόνο που δε θα ήθελα να δω πάντως είναι μια χρυσή κουράδα κι εδώ από τη συλλογή όλων των korok seeds.😀

guess what xaxaxxaxaaa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 376
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
22 ώρες πριν, p07apo είπε

ο μόνο που δε θα ήθελα να δω πάντως είναι μια χρυσή κουράδα κι εδώ από τη συλλογή όλων των korok seeds

Τα ανταλλάσσεις με θεσεις για οπλα κλπ.

Αλλα επειδη στο BotW ουτε κατα διάνοια δεν τα ειχα μαζεψει ολα, μαλλον εννοεις κατι αλλο 😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stormrain είπε

Τα ανταλλάσσεις με θεσεις για οπλα κλπ.

Αλλα επειδη στο BotW ουτε κατα διάνοια δεν τα ειχα μαζεψει ολα, μαλλον εννοεις κατι αλλο 😅😅

Το reward αν έβρισκες και τα 900 ήταν το παρακάτω.

Spoiler

Untitled.jpg.648780fcab3d103b997f1173e70c4283.jpg

Πρακτικά από τη στιγμή που μάξαρες slots για όπλα, τόξα κτλ. τα υπόλοιπα ήταν άχρηστα εκτός αν είχες βίτσια και ήθελες το.... "δώρο" του Hestu. Ο οποίος προφανώς πήρε το όνομα του από την ελληνική "ενέργεια" τώρα που το σκέφτομαι. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Το reward αν έβρισκες και τα 900 ήταν το παρακάτω.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Untitled.jpg.648780fcab3d103b997f1173e70c4283.jpg

Πρακτικά από τη στιγμή που μάξαρες slots για όπλα, τόξα κτλ. τα υπόλοιπα ήταν άχρηστα εκτός αν είχες βίτσια και ήθελες το.... "δώρο" του Hestu. Ο οποίος προφανώς πήρε το όνομα του από την ελληνική "ενέργεια" τώρα που το σκέφτομαι. 😂

Ενταξει, πρωτη φορα το ειδα αυτο, respect στους δημιουργούς, μιλαμε για επικο τρολλαρισμα στους παίκτες 🤣

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας γραψει μονο 60 ωρες αισθανομαι οτι δεν εχω δει απολυτως τιποτα.Πραγματικα χαοτικο και απιστευτο το τι εχουν κανει.Απλα χανεσαι.Ειμαι nintendo fanboy αλλα αυτο που εχουν φτιαξει οι τυποι ειναι ασυλληπτο και ειδικα στο switch.Να ειχαμε περισσοτερο χρονο μονο να το λιωσουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Εχοντας γραψει μονο 60 ωρες αισθανομαι οτι δεν εχω δει απολυτως τιποτα.Πραγματικα χαοτικο και απιστευτο το τι εχουν κανει.Απλα χανεσαι.Ειμαι nintendo fanboy αλλα αυτο που εχουν φτιαξει οι τυποι ειναι ασυλληπτο και ειδικα στο switch.Να ειχαμε περισσοτερο χρονο μονο να το λιωσουμε.

Θελω να το παρω σαν τρελος, αλλα σκεφτομαι πως εχω backlog πεντακοσιες εκατον τριαντα πεντε χιλιαδες παιχνιδια. :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Θελω να το παρω σαν τρελος, αλλα σκεφτομαι πως εχω backlog πεντακοσιες εκατον τριαντα πεντε χιλιαδες παιχνιδια. :( 

Παρτο οπωσδηποτε ειδικα αν σου αρεσε το botw.Αλλωστε σαν γνησιος gamer ολοι εχουμε τεραστιο backlog.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Θελω να το παρω σαν τρελος, αλλα σκεφτομαι πως εχω backlog πεντακοσιες εκατον τριαντα πεντε χιλιαδες παιχνιδια. :( 

Αδερφέ επειδή σε βλέπω να παιδεύεσαι χωρίς λόγο με το backlog θα στο πω απλά για να σου φύγουν οι φοβίες.
Η πρώτη παράγωγος της συνάρτησης του backlog κάθε σοβαρού gamer πρέπει να είναι θετική....τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Προτείνω σε όσους το ξεκινήσουν να βάλουν ιαπωνικό ήχο. Σε αγγλικό "χάνει" πολύ.

Είναι το πρώτο πράγμα που κάνω σε όσα παιχνίδια δίνουν αυτή τη δυνατότητα. Το original Japanese audio πάντα το βρίσκω ανώτερο. Με τα αγγλικά πολύ συχνά κριντζάρω και το voice over συχνά πάσχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεο update για το παιχνιδι οπου οι πρωτες αναφορες λενε οτι κανανε το προφανες Nintendo has patched out the duplication glitch .

Οποτε το νου σας.Εγω να πω την αληθεια το δοκιμασα χθες στο βραδυ για να παρω καμια στολη.

Ειχα πει οτι το totk κανει το botw να φαινεται σαν tech demo και συνεχιζω να πιστευω οτι ισχυει.Επισης ημουν λιγο επιφυλακτικος που θα ηταν παλι ο ιδιος κοσμος,ωστοσο και απο εκει κερδιζει το παιχνιδι.Να επισκεφτεσαι παλια γνωστα μερη και να δεις πως αλλαξε  και να σου ερχονται αναμνησεις.Χθες τελειως τυχαια βρεθηκα σε ενα πολυ γνωριμο μερος απο το botw και απλα με επιασε συγκινηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Ενταξει εχω καει εντελως πλεον...Δεν υπαρχει το παιχνιδι...

Εγω θα ελεγα οτι δεν υπαρχει χρονος για να λιωσουμε το παιχνιδι......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Εγω θα ελεγα οτι δεν υπαρχει χρονος για να λιωσουμε το παιχνιδι......

Συμφωνω απολυτα, δυστυχως δεν υπαρχει χρονος με οικογενεια και παιδι. Αναγκαζεσαι και ξενυχτας. Εχω βγαλει 20 shrines και προχωραω χεχε. Δεν κανω τιποτα αλλο απλα δυναμωνω τον χαρακτηρα μου. Τα υπολοιπα μετα. Το master sword ποσο stamina θελει για να το παρω; Ξερει καποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, polakis21 είπε

Συμφωνω απολυτα, δυστυχως δεν υπαρχει χρονος με οικογενεια και παιδι. Αναγκαζεσαι και ξενυχτας. Εχω βγαλει 20 shrines και προχωραω χεχε. Δεν κανω τιποτα αλλο απλα δυναμωνω τον χαρακτηρα μου. Τα υπολοιπα μετα. Το master sword ποσο stamina θελει για να το παρω; Ξερει καποιος;

θέλεις δύο stamina wheels για το master sword το οποίο μεταφράζεται σε 20 shrines , και γω το σκ   έβγαλα 20 shrines μόνο γι'αυτό .ομοίως χρόνος μόνο το βράδυ και πολύ νωρίς το πρωί λόγω οικογένειας και δουλειάς αλλά θα εξερευνήσω τα πάντα ας μου πάρει και έξι μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...