Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 minutes ago, SeNNinhA said:

 

Εδω βλέπω οτι σε AM5 ειναι ακριβως 

image.png.17cdf3829baa95c601abb60801441396.png

Ναι το έχω δει το video σε μένα ένα μικρό κομμάτι είναι πάνω από εκεί που τελειώνει ο χαλκος της AIO, δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, το λέω πιο πολύ σαν παρατήρηση.
Το έκανα push-pull στο δικό μου, έβαλα τους arctic στη πλάτη του κουτιού για να pushάρουν αέρα και πίσω έβαλα τα lian li για να τραβάνε. Η GPU πατάει πάνω στα lian li, να το έχετε υπόψη είναι ψηλό το όλο σύστημα και με την φρατζόλα την 3080 ΤΙ είναι just

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην αρχή και εγώ για push/pull πήγαινα, αλλά δεν είχε η συσκευασία έξτρα μακριές βίδες για mount επιπλέων ανεμιστήρων στο radiator, συν ότι θα χρειαζόμουν splitter cable για τα έξτρα fans οπότε το άφησα.

Έχεις μήπως φωτογραφία πώς έχεις το build με push/pull?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

240αρα , στον 5600Χ , ετρεξα το cinebench με σκορ 611 μουλτι (απο ποτε αλλαξε και δειχνει καρεκλα ? ) 

Πανω απο 60 βαθμους δεν πηγε .... και δουλευε στο 30% 

Επεξ/σία από WaxOnWaxOff
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, just getting started said:

Στην αρχή και εγώ για push/pull πήγαινα, αλλά δεν είχε η συσκευασία έξτρα μακριές βίδες για mount επιπλέων ανεμιστήρων στο radiator, συν ότι θα χρειαζόμουν splitter cable για τα έξτρα fans οπότε το άφησα.

Έχεις μήπως φωτογραφία πώς έχεις το build με push/pull?

Θα το προσπαθήσω όταν το λύσω πάλι να το βγάλω αλλά δεν φαίνεται σε μια εικόνα δυστυχώς!
Και ναι όντως δεν έχει μακριές βίδες εξτρά για τα άλλα fans αλλά πρέπει να έχω από τα ίδια τα fans ή να είχε το κουτί.
Ακόμα το ψάχνω βέβαια.
Για αρχή αυτό που έκανα ήταν να βγάλω τα fans και να βάλω το rad στην πλάτη και μετά έβαλα τα fans πάλι να τραβάνε από την πίσω πλευρά του κουτιού που έχει τις γραμμές για αέρα, τώρα τα lian li...τα έχω απλά να κρατάει η gpu δεν τα έχω στερεώσει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Ναι το έχω δει το video σε μένα ένα μικρό κομμάτι είναι πάνω από εκεί που τελειώνει ο χαλκος της AIO, δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, το λέω πιο πολύ σαν παρατήρηση.
Το έκανα push-pull στο δικό μου, έβαλα τους arctic στη πλάτη του κουτιού για να pushάρουν αέρα και πίσω έβαλα τα lian li για να τραβάνε. Η GPU πατάει πάνω στα lian li, να το έχετε υπόψη είναι ψηλό το όλο σύστημα και με την φρατζόλα την 3080 ΤΙ είναι just

 

2 λεπτά πριν, just getting started είπε

Στην αρχή και εγώ για push/pull πήγαινα, αλλά δεν είχε η συσκευασία έξτρα μακριές βίδες για mount επιπλέων ανεμιστήρων στο radiator, συν ότι θα χρειαζόμουν splitter cable για τα έξτρα fans οπότε το άφησα.

Έχεις μήπως φωτογραφία πώς έχεις το build με push/pull?

Δεν κερδίζετε τίποτε απο τα Push-Pull στις AIOs παρα μόνο έξτρα θόρυβο.

Η ροή του αέρα ειναι μία. Ότι περνάει μεσα από τις ψύκτρες των ψυγείων είναι αυτό που προσφέρει την ψύξη.

Οι Push είναι αυτοί που δίνουν τον βηματισμό σε αυτή την διάταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, SeNNinhA said:

 

Δεν κερδίζετε τίποτε απο τα Push-Pull στις AIOs παρα μόνο έξτρα θόρυβο.

Η ροή του αέρα ειναι μία. Ότι περνάει μεσα από τις ψύκτρες των ψυγείων είναι αυτό που προσφέρει την ψύξη.

Οι Push είναι αυτοί που δίνουν τον βηματισμό σε αυτή την διάταξη.

Κερδίζω δεν κερδίζω τα lian li πάνε σε δικό τους controller με proprietary connector και δεν ξέρω πως θα το διαχειρίζεται το σύστημα αν δεν μπορεί να ελέγξει τα fans, οπότε το έβαλα να έχει τα δικά του για να τρέχει όπως θέλει και από πάνω τα lian li για βιτρίνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, SeNNinhA said:

 

Δεν κερδίζετε τίποτε απο τα Push-Pull στις AIOs παρα μόνο έξτρα θόρυβο.

Η ροή του αέρα ειναι μία. Ότι περνάει μεσα από τις ψύκτρες των ψυγείων είναι αυτό που προσφέρει την ψύξη.

Οι Push είναι αυτοί που δίνουν τον βηματισμό σε αυτή την διάταξη.

Περισσότερο για να δίνουν περισσότερο airflow στο κουτί το ήθελα, μιας και επειδή την έχω front intake φαντάστηκα μετά το radiator θα περνάει ελάχιστος αέρας για το υπόλοιπο κουτί.

Παρόλα αυτά στην πράξη μάλλον όντως δεν χρειάζεται μιας και δεν αυξήθηκε η θερμοκρασία της GPU βάζοντας την υδρόψυξη μπροστά.

42 minutes ago, comfuzio said:

Θα το προσπαθήσω όταν το λύσω πάλι να το βγάλω αλλά δεν φαίνεται σε μια εικόνα δυστυχώς!

Κάτσε, γιατί να το λύσεις όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, just getting started said:

Κάτσε, γιατί να το λύσεις όμως?

Δεν μπορείς να φανταστείς πως είναι το cable management τώρα....ήταν που ήταν έβαλα και τα intake fans εκεί στο πλάι, πόνο έδωσα για να κλείσω το κουτί οπότε θέλει άνοιγμα με προσοχή για το πως θα πεταχτούν έξω όλα αυτά τα καλώδια 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Παρεμπιπτώντος η δική μου εφτασε λεει Ελλαδα. Παραγγελία 26.02, Αποστολή 27.02 (19:30), Ελλάδα 04.03 (14:30)

A, μαζί μας τις φέρνουν.

Έχεις κι εσύ παράδοση 12/03?

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μιλήσουμε με άνθρωπο στη DHL κι όχι με τηλεφωνητή που σου λέει ακριβώς ότι και το site?

Δεν μπορώ να το δεχτώ ότι αποστολή "express" θέλει 6-7 μέρες από Γερμανία για Ελλάδα και 7-8 για διακίνηση μέσα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

A, μαζί μας τις φέρνουν.

Έχεις κι εσύ παράδοση 12/03?

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μιλήσουμε με άνθρωπο στη DHL κι όχι με τηλεφωνητή που σου λέει ακριβώς ότι και το site?

Δεν μπορώ να το δεχτώ ότι αποστολή "express" θέλει 6-7 μέρες από Γερμανία για Ελλάδα και 7-8 για διακίνηση μέσα στην Ελλάδα.

Εγώ είχα μπει στο site και έβαλα το email μου για ενημερωσεις.

Πριν καμιά ώρα μου ήρθε email για παράδοση μεχρι το τέλος της ημέρας σήμερα.

Δεν καίγομαι αλλά μια χαρά

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, Πέτρος said:

A, μαζί μας τις φέρνουν.

Έχεις κι εσύ παράδοση 12/03?

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μιλήσουμε με άνθρωπο στη DHL κι όχι με τηλεφωνητή που σου λέει ακριβώς ότι και το site?

Δεν μπορώ να το δεχτώ ότι αποστολή "express" θέλει 6-7 μέρες από Γερμανία για Ελλάδα και 7-8 για διακίνηση μέσα στην Ελλάδα.

2130022593 εγώ εκεί κάλεσα αλλά μου είπαν για παράδοση την Πέμπτη, μετά σκάει email που έλεγε ως Παρασκευή για να έρθει μετά άλλο email και λίγο πιο μετά SMS για παράδοση όπως και έγινε δλδ χθες.
Γενικά άκρη δεν θα βρεις καλέσεις δεν καλέσεις, απλά περίμενε για sms/email

λοιπόν με 10λεπτό cinebench έχω αυτά τα αποτελέσματα:

image.png.8c7ecda24e5d06565d37672d62b5a7e0.png

Δεν έχω αλλάξει κάτι από χθες, ούτε σε λογισμικό (bios settings) ούτε σε συνδεσιμότητα.
Για εξτρά βίδες για να κουμπώσω σωστά τα lian li μίλησα με zegetron και θα πάρω από εκεί μια 12άδα.
Edit: δεν ξέρω αν μπορούν να το κάνουν αυτό για όλους, είναι φίλος μου που δουλεύει εκεί οπότε μην καλέσετε στο έτσι αν θέλετε βίδες ... έστειλα και ένα email στην arctic σχετικά αν υπάρχει επίσημη οδός για αγορά κτλ για όσους θέλουν. Εγώ θέλω να έχω έστω και σαν spare

Επεξ/σία από comfuzio
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, comfuzio είπε

2130022593 εγώ εκεί κάλεσα αλλά μου είπαν για παράδοση την Πέμπτη, μετά σκάει email που έλεγε ως Παρασκευή για να έρθει μετά άλλο email και λίγο πιο μετά SMS για παράδοση όπως και έγινε δλδ χθες.
Γενικά άκρη δεν θα βρεις καλέσεις δεν καλέσεις, απλά περίμενε για sms/email

"Α, ο κωδικός σας είναι DHL express, εγώ είμαι άλλο τμήμα, δεν βρίσκομαι καν Ελλάδα, δεν μπορώ να σας βοηθήσω σε κάτι"

...

...

...

Μην ακούσω κάποιον να πει κουβέντα για ελληνικό Δημόσιο ή για τον μαμάτο ιδιωτικό τομέα ή οτιδήποτε, ε?

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα έγινε παραγγελία 23/2 στο tracking δείχνει ότι χτες  ήρθε Ελλάδα και με παραπέμπει για τα περαιτέρω στο site της  DHL το οποιο απλά δείχνει τα ίδια.

2024-03-04 12:06 Greece, The shipment has arrived in the destination country/destination area. (Homepage / online shipment tracking https://www.logistics.dhl/gr-en/home/tracking/tracking-express.html?submit=1&tracking-id=xxxxxxxx

Ούτε email ούτε sms ακόμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Σοβαρά τώρα; σε τηλέφωνο της ίδιας της DHL είπαν κάτι τέτοιο; χαχα

Ω, ναι!

Στην ερώτησή μου "Είναι δυνατόν να χρειάζεται μια εβδομάδα+ για παράδοση μέσα στην Αθήνα?" πήρα το κλασσικό "Ναι, έχετε δίκιο, σημειώνω εγώ το παράπονό σας, αλλά...".

Τραγικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...