Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 minutes ago, Thresh said:

Τα ίδια.

Στο αρχικό tracking δείχνει ότι είναι ακόμα Γερμανία...fail.

Edit: Έφτασε...

Παρέλαβες κι'όλας; Άντε καλορίζικη! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γράψτε όσοι κάνετε εγκατάσταση αν ακούγεται η αντλία.

Λογικά η δικιά μου που ακούγεται στα max rpm παίζει να είναι και ελαττωματική δηλαδή, αλλά δεν έχω και πολύ όρεξη να την στέλνω πίσω και να μπλέκω με εγκατάσταση ξανά της προηγούμενης και πάλι από την αρχή.

Έτσι κι αλλιώς στην ψύξη είναι τέλεια και με pwm στο ~60% δεν ακούγεται και δεν χάνει και σε απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα να την φέρουν, όπως λέει βέβαια και το sms/e-mail ως το τέλος της μέρας.
Γενικά για Αθήνα εδώ στην Γλυφάδα μας έχουν του πεταματού τα courier όλα όμως χωρίς εξαίρεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, comfuzio said:

Εμένα ακόμα να την φέρουν, όπως λέει βέβαια και το sms/e-mail ως το τέλος της μέρας.
Γενικά για Αθήνα εδώ στην Γλυφάδα μας έχουν του πεταματού τα courier όλα όμως χωρίς εξαίρεση 

Καλα κι εγώ που μένω νότια, η  DHL συνήθως κατά τις 17:00 - 18:00 μου φέρνει τα δέματα. Άλλες μεταφορικές μου τα φέρνουν και 10 το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Τελικά με dhl, όχι με acs, ήταν άλλο δέμα αυτό. 

Έχω ηλίθια ερώτηση, την απάντηση της οποίας δεν έχω δει κάπου, ίσως επειδή η ερώτηση είναι τόσο ηλίθια!

Εάν μπει το all in one καλώδιο, κάθε μία από τις 3 μεταβλητές θα μπορεί να ρυθμιστεί σε διαφορετική τιμή ή όλες μαζί κάθε φορά; Δλδ μπορώ να βάλω pump 100%, fans 30%, vrm fan 50% ή θα έχει στο πρόγραμμα έναν μόνο slider που θα τα πηγαίνει όλα κάθε φορά μαζί στο ίδιο ποσοστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις μεμονωμένη επιλογή διαχείρισης κάθε επιμέρους μεταβλητής με το all in one.

Παρόλα αυτά από ό,τι διαβάζω με το all in one (όπως είναι και η μοναδική επιλογή της liquid freezer 2) έχεις αθόρυβη αντλία και τουλάχιστον στην lf2 με 40% pwm του all in one ήδη η αντλία δουλεύει στο 100% αν σε ενδιαφέρει αυτό.

Αλλιώς κλασικά με τα τρία καλώδια όπως όλες οι άλλες.

Εμένα η απορία μου είναι άλλη. Αν το CPU header της μητρικής δίνει μόνο 1 ampere (όπως στις πιο πολλές μητρικές), είναι αρκετό για να τροφοδοτήσει 3 ανεμιστήρες και αντλία??

25 minutes ago, Bigi444444 said:

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Τελικά με dhl, όχι με acs, ήταν άλλο δέμα αυτό. 

Έχω ηλίθια ερώτηση, την απάντηση της οποίας δεν έχω δει κάπου, ίσως επειδή η ερώτηση είναι τόσο ηλίθια!

Εάν μπει το all in one καλώδιο, κάθε μία από τις 3 μεταβλητές θα μπορεί να ρυθμιστεί σε διαφορετική τιμή ή όλες μαζί κάθε φορά; Δλδ μπορώ να βάλω pump 100%, fans 30%, vrm fan 50% ή θα έχει στο πρόγραμμα έναν μόνο slider που θα τα πηγαίνει όλα κάθε φορά μαζί στο ίδιο ποσοστό;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, just getting started είπε

Δεν έχεις μεμονωμένη επιλογή διαχείρισης κάθε επιμέρους μεταβλητής με το all in one.

Παρόλα αυτά από ό,τι διαβάζω με το all in one (όπως είναι και η μοναδική επιλογή της liquid freezer 2) έχεις αθόρυβη αντλία και τουλάχιστον στην lf2 με 40% pwm του all in one ήδη η αντλία δουλεύει στο 100% αν σε ενδιαφέρει αυτό.

Αλλιώς κλασικά με τα τρία καλώδια όπως όλες οι άλλες.

Εμένα η απορία μου είναι άλλη. Αν το CPU header της μητρικής δίνει μόνο 1 ampere (όπως στις πιο πολλές μητρικές), είναι αρκετό για να τροφοδοτήσει 3 ανεμιστήρες και αντλία??

 

Δεν ξερω ποσο τραβαει η αντλια αλλα οι Artic Bionix 140mm που εχω τραβάνε 0.15Α ο ένας.

Στις νέες κάρτες τα Pump headers δίνουν 2 Amperes (3 στις πιο καλές).

Όπου πιθανα υπαρχει πρόβλημα απλά δεν πας στην all-in-one σύνδεση.

Είναι οι μικρές διαφορές που πληρώνεις όταν πάιρνεις καλύτερες mobo και το βρίσκεις μπροστά σου στο μέλλον.

 

Παρεμπιπτώντος η δική μου εφτασε λεει Ελλαδα. Παραγγελία 26.02, Αποστολή 27.02 (19:30), Ελλάδα 04.03 (14:30)

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, SeNNinhA said:

Όπου πιθανα υπαρχει πρόβλημα απλά δεν πας στην all-in-one σύνδεση.

Είναι οι μικρές διαφορές που πληρώνεις όταν πάιρνεις καλύτερες mobo και το βρίσκεις μπροστά σου στο μέλλον.

Συμφωνώ απόλυτα απλά σκέφτηκα να το αναφέρω γιατί είναι κάτι που πιστεύω δεν το προσέχουν οι περισσότεροι όταν αγοράζουν μητρική.

Άντε με το καλό να έρθει και η δικιά σου!

1 hour ago, comfuzio said:

Ότι ήρθε και μένα αλλά τώρα το ΣΚ ελεύθερος χρόνος

Είσαι σίγουρος θα κρατηθείς μέχρι τότε? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, just getting started said:

Είσαι σίγουρος θα κρατηθείς μέχρι τότε? 😂

όχι την πέρασα ήδη χαχαχα 😂

Δεν πιάνει όμως το 100% του IHS έτσι; 100% σίγουρα έχει μπει σωστά αλλά το πάνω μέρος της cpu είναι έξω από το χαλκό της....σε μένα μόνο ή γενικό;

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχαχα, ωραίος!

Και εμένα σε AM4 έχει σχεδόν 2 χιλιοστά από πάνω που περισσεύουν, αλλά υποτίθεται έτσι πρέπει να είναι. Αν είχε πρόβλημα θα φαινόταν στις θερμοκρασίες έτσι κι αλλιώς.

Πώς είναι εσένα από άποψη ψύξης/θορύβου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ψάξω να δω τι settings πρέπει να κάνω στο bios, για τώρα την έβαλα εκεί που λέει CPU στην mobo γιατί αλλιώς δεν άναβε καν. Από φασαρία δεν μπορώ να πω ότι ακούγεται...όταν ανέβει η θερμοκρασία τσιτώνουν τα 10 lian li και αυτά κάνουν πιο πολύ βαβούρα.
Από temps έπιασε 80.4c με 1 run cinebench, θα το τεστάρω μετά που θα βρω τι παίζει με το bios πάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, just getting started είπε

Αχαχαχαχα, ωραίος!

Και εμένα σε AM4 έχει σχεδόν 2 χιλιοστά από πάνω που περισσεύουν, αλλά υποτίθεται έτσι πρέπει να είναι. Αν είχε πρόβλημα θα φαινόταν στις θερμοκρασίες έτσι κι αλλιώς.

Πώς είναι εσένα από άποψη ψύξης/θορύβου?

 

3 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Πρέπει να ψάξω να δω τι settings πρέπει να κάνω στο bios, για τώρα την έβαλα εκεί που λέει CPU στην mobo γιατί αλλιώς δεν άναβε καν. Από φασαρία δεν μπορώ να πω ότι ακούγεται...όταν ανέβει η θερμοκρασία τσιτώνουν τα 10 lian li και αυτά κάνουν πιο πολύ βαβούρα.
Από temps έπιασε 80.4c με 1 run cinebench, θα το τεστάρω μετά που θα βρω τι παίζει με το bios πάλι

Εδω βλέπω οτι σε AM5 ειναι ακριβως 

image.png.17cdf3829baa95c601abb60801441396.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...