Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Αυτό είναι;

Ναι αυτο.

edit: Με προλαβε ο @accipio δεν εκανα κιχ...! :-D

Επεξ/σία από buuren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2018 στις 11:47 ΠΜ, D___G είπε

Ο καθένας πάνω στο θέμα αυτό με antivirus θα πει την δική του γνώμη, τα δοκιμάζεις όλα που έχουν δωρεάν για ένα μήνα και αποφασίζεις.

Κατά την δική μου άποψη, πάνω από 10 χρόνια χρήστης του Eset δεν είχα ποτέ πρόβλημα, πάντα με προστάτευε και είναι το πιο ελαφρύ. Δοκίμασα κατά καιρούς και άλλα, αλλά πάντα στο ελαφρύ eset ξαναγυρίζω, αλλά στην σουίτα (internet security, με πληρωμή) και όχι σε σκέτο antivirus.

Το ESET είναι όντως πολύ καλό, αλλά δεν έχει free version.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2019 στις 3:40 ΜΜ, gnsX είπε

Καλησπέρα! Κάποιο δοκιμασμένο πρόγραμμα για εύρεση διπλότυπων αρχείων;

Όχι μόνο φωτογραφίες, γενικότερα.

Αν γνωρίζει κάποιος με σώζει

Σε free και δοκιμασμένο , το CloneSpy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το openerp έχει γίνει Odoo απ' όσο είδα. Ενώ απ' όσο ήξερα ήταν ανοιχτού κώδικά, τώρα βλέπω ότι έχει μόνο για free try for 15. Δεν είναι δωρεάν η μη επαγγελματική χρήση του δηλαδή;

Είμαι σχεδόν άσχετος με το Odoo και θα ήθελα να δω τις επεκτάσεις του για λογιστική και αποδείξεις.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό scanner πρόγραμμα για απλή χρήση είναι το Not Another PDF Scanner 2. Ελαφρύ και κάνει τη δουλειά του χωρίς περιττές ρυθμίσεις. Είναι και Open Source

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, becoming_I είπε

Πολύ καλό scanner πρόγραμμα για απλή χρήση είναι το Not Another PDF Scanner 2. Ελαφρύ και κάνει τη δουλειά του χωρίς περιττές ρυθμίσεις. Είναι και Open Source

Εξαιρετικό πρόγραμμα. Το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά και το προτείνω σε όποιον θέλει κάτι ανάλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2019 στις 11:32 ΠΜ, Occultist είπε

Το ESET είναι όντως πολύ καλό, αλλά δεν έχει free version.

Το μεγαλύτερο όνομα στα δωρεάν είναι το Avast από όσο θυμάμαι... Τα υπόλοιπα μεγάλα εχουν απλά δοκιμαστική έκδοση π.χ. για 30 μέρες. Το ESET Internet Security χρησιμποποιώ προσωπικά, είχα βρει προσφορά για 2 χρόνια και το χτύπησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Mivas (myphone) είπε

Το μεγαλύτερο όνομα στα δωρεάν είναι το Avast από όσο θυμάμαι... Τα υπόλοιπα μεγάλα εχουν απλά δοκιμαστική έκδοση π.χ. για 30 μέρες. Το ESET Internet Security χρησιμποποιώ προσωπικά, είχα βρει προσφορά για 2 χρόνια και το χτύπησα :)

Τα περισσότερα έχουν, πλέον, και free έκδοση. Εκτός από το ESET...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2019 στις 12:46 ΜΜ, becoming_I είπε

Πολύ καλό scanner πρόγραμμα για απλή χρήση είναι το Not Another PDF Scanner 2. Ελαφρύ και κάνει τη δουλειά του χωρίς περιττές ρυθμίσεις. Είναι και Open Source

Είναι φοβερό πρόγραμμα με πάρα πολλές δυνατότητες. Στο γραφείο που έχω διαφορετικά σκάνερ με έχει σώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί να είναι of topic αλλά θελω βοηθεια!! Πρέπει να κατεβάσω office 32 bit έκδοση πριν το 2010 για τον ανηψιό μου που έχει ένα παλιό laptop για εργασίες..  ένα link σε πμ θα με βοηθούσε..  ευχαριστώ!

Επεξ/σία από rempetis78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γνωριζει κανεις κανα 3rd party utility, που να παρακολουθει και να καταγραφει την τρεχουσα download speed του network adapter μου;

δεν με νοιαζει αν η καταγραφη γινεται και χειροκινητα, δηλαδη να λεω στο app ποτε να το κανει, αλλα θελω να στελνει την τιμη ταχυτητας στο clipboard ειτε να την γραφει σε ενα text file. και θελω να το κανει στο background,  με καποια εσωτερικη επιλογη, η με το command line του. δηλαδη να μην χρειαζεσαι να ανοιγω το GUI του utility και να παταω κουμπια καθε φορα.

εκτος και αν υπαρχει καποια εντολη στα Windows που το κανει ηδη αυτο, να δινει την τρεχουσα ταχυτητα με την οποια κατεβαζει η ethernet καρτα μου δεδομενα απο το ιντερνετ.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KilliK είπε

γνωριζει κανεις κανα 3rd party utility, που να παρακολουθει και να καταγραφει την τρεχουσα download speed του network adapter μου;

δεν με νοιαζει αν η καταγραφη γινεται και χειροκινητα, δηλαδη να λεω στο app ποτε να το κανει, αλλα θελω να στελνει την τιμη ταχυτητας στο clipboard ειτε να την γραφει σε ενα text file. και θελω να το κανει στο background,  με καποια εσωτερικη επιλογη, η με το command line του. δηλαδη να μην χρειαζεσαι να ανοιγω το GUI του utility και να παταω κουμπια καθε φορα.

εκτος και αν υπαρχει καποια εντολη στα Windows που το κανει ηδη αυτο, να δινει την τρεχουσα ταχυτητα με την οποια κατεβαζει η ethernet καρτα μου δεδομενα απο το ιντερνετ.

Μπορείς να εξηγήσεις σε τι θα χρησιμεύσει κάτι τέτοιο γιατί δε νομίζω να έχει κάτι τόσο συγκεκριμένο. Ρωτάω μήπως και υπάρχει κάποια εναλλακτική. Για trafic monitoring δες μερικές επιλογές παρακάτω.

https://www.netadmintools.com/bandwidth-monitor/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...