Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!

 

Οταν μεταφέρομαι στην επιφάνεια εργασίας, σταματάει να ακούγεται το τραγούδι που ακούγεται στο youtube..

 

πως το αλλάζω αυτό? ευχαιριστώ!

 

 

EDIT

Το βρήκα.. γίνεται με αλλαγή απο τις ρυθμίσεις με ανοιγμα του chrome απο την επιφάνεια εργασίας και όχι σαν app του windows..

Επεξ/σία από jonhh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω παρατηρησει οτι σε μια φρεσκια εκατασταση των 8 εχει καποιο προβλημα με τα update, ενω βρισκει ποια ειναι αυτα που πρεπει να κανει, δεν τα κατεβαζει. γνωριζει κανεις κατι σχετικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Εχω προβλημα με την εισοδο στο store.Μου ζηταει  να παω στο e-mail μου να πατησω ενα συνδεσμο κι αφου το πατησω μου λεει οτι δεν ανηκει σ εμενα.Τωρα δεν μου στελνει καν e-mail.Ξερει κανεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω παρατηρησει οτι σε μια φρεσκια εκατασταση των 8 εχει καποιο προβλημα με τα update, ενω βρισκει ποια ειναι αυτα που πρεπει να κανει, δεν τα κατεβαζει. γνωριζει κανεις κατι σχετικα ?

 

αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εαν ΔΕΝ γινει το activation απο copy-α του θειου και το πρωτο πραγμα ειναι το update (μαλλον) δεν υπαρχει προβλημα. παρ' ολα αυτα ενω κατεβαζει το ποσοστο ειναι στο 0% ενω κατεβαζει εδω και 15min. Το οτι κατεβαζει το βλεπω μεσα απο router που καταγραφει δεδομενα σε συγκεκριμενες IP κλπ...

 

9pyw.jpg
Επεξ/σία από geioannou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω έναν 200άρι σκληρό δίσκο χωρισμένο σε 70GB και 130GB.Στα 70 έχω βάλει Windows 7 Ultimate,Ubuntu 13.04 και θέλω να περάσω τα Windows 8 χωρίς να κάνω Format και να χάσω τα δύο λειτουργικά.Εν ολίγοις θέλω Tri-Boot με Windows 8,7 και Ubuntu.Γίνεται κάτι τέτοιο?Ενημερωτικά έχω 37GB ελεύθερα στο Partition που θέλω να βάλω τα 8άρια οπότε νομίζω φτάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

εχω παρατηρησει οτι σε μια φρεσκια εκατασταση των 8 εχει καποιο προβλημα με τα update, ενω βρισκει ποια ειναι αυτα που πρεπει να κανει, δεν τα κατεβαζει. γνωριζει κανεις κατι σχετικα ?

 

αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εαν ΔΕΝ γινει το activation απο copy-α του θειου και το πρωτο πραγμα ειναι το update (μαλλον) δεν υπαρχει προβλημα. παρ' ολα αυτα ενω κατεβαζει το ποσοστο ειναι στο 0% ενω κατεβαζει εδω και 15min. Το οτι κατεβαζει το βλεπω μεσα απο router που καταγραφει δεδομενα σε συγκεκριμενες IP κλπ...

 

9pyw.jpg

Και εμενα, σε φρεσκια εγκατασταση στα πρωτα υpdate ( 600 mb ) το ποσοστο download εμφανιστηκε αφου ειχε κατεβει το 90 % περιπου , δεν νομιζω οτι ειναι καποιο προβλημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα,

 

Εχω windows 8 και οταν μπαινω στο internet με τον internet explorer μερικες φορες μου παγωνει το pc για αρκετη ωρα και δεν αποκρινεται σε τιποτα και αναγκαστικα το κλεινω απο τον διακοπτη του, εχω απενεργοποιησει απο τα στοιχεια εκκινησης ολα εκτος απο τα του windows services, ιος δεν υπαρχει το εχω κανει ελεγχο με το malwarebytes και τον defender 

 

Υπαρχει καποια λυση που να αποτρεπει αυτο το παγωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Αγόρασα ένα υπολογιστή με Win8 αγγλικά. Πως αλλάζω όλο το interface σε ελληνικά; Χάνει ο υπολογιστής σε απόδοση;

Πηγαινε κατω αριστερα,στη γωνια, πατα δεξι κλικ,επελεξε "control panel" (πινακας ελεγχου), εκει στη δεξια στηλη, ας πουμε,  επελεξε το "add a language" βρες τα ελληνικα και κατεβασε τα.

Κοιτα και εδω

Οχι δεν χανει!

 

:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε κατω αριστερα,στη γωνια, πατα δεξι κλικ,επελεξε "control panel" (πινακας ελεγχου), εκει στη δεξια στηλη, ας πουμε,  επελεξε το "add a language" βρες τα ελληνικα και κατεβασε τα.

Κοιτα και εδω

Οχι δεν χανει!

 

:

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...