Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Σαββάτο έχει Link.png Site: sneakers Kappa @ 20€, αξίζουν?

 

Tα περιμενα καιρο κατι τετοια!

Μονο που δεν λεει στην περιγραφη αν ειναι 'δερματινα' ή υφασμάτινα, και πρεπει να αρκεστω στην φωτο, οτι μαλλον ειναι 'δερματινα'.

Τι λετε;

 

Εχει αγορασει κανεις στο παρελθον αυτα τα παπουτσια; Ειναι καλα, ανετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αν θα μυριζουν που ειναι και το βασικο για εμενα μετα την ανεση και την αντοχη θα μας το πει καποιος που τα εχει παρει. αντιστοιχο kappa εχει βγαλει καμποσες φορες.

Το σκεφτομαι παντως γιατι ειναι και μουρικα. Πολλες φορες βεβαια μου αρεσουν παπουτσα του λιντλ στο φυλλαδιο και οταν παω στο καταστημα συμβαινουν 2 τεινα.

-εχουν τελειωσει και εχει μεινει μονο με το καλαθι με την επιγραφη και κανα 2 κομματια 45 νουμερο

-δεν εχουν τελειωσει αλλα ειναι χοντροκομμενα και ασχημα ενω στη φωτο φαινοντουσαν ομορφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα φερνει κατα καιρους, εχει αγορασει κανεις τα συγκεκριμενα αθλητικα της kappa απο το lidl?

 

Ασχετο: τι διαφορα εχουν τα 'sneakers' από τα 'trainers'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αψογα τα αθλητικα kappa του lidl,

Για τοσο 'οικονομικο' παπουτσι, για να ειμαι ειλικρινης, ουτε γω δεν το περιμενα.

Ελαφρυ, ανετο, μαλακο, στυλάτο, μια χαρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις, αν εχει φερει ποτε το lidl, περιστρεφομενες(με ροδακια και 'μπουκαλα' για ρυθμιση υψους) καρεκλες γραφειου;

Κατα καιρους φερνει ειδη γραφειου(πχ καταστροφεις εγγραφων, πλαστικοποιητες κλπ) , μεχρι και μικροεπιπλακια αν δεν με απατα η μνημη μου, αλλα καρεκλες δεν θυμαμαι. Ξερει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ και ~10χρόνια ψωνίζουμε στα LIDL και έχω αγοράσει & δοκιμάσει σχεδόν όλα τα βασικά προιόντα. Πειραματόζωο.. :eek:

Σε γενικές γραμμές είναι φτηνό σουπερμάρκετ με αρκετές παγίδες όμως. Θέλει προσοχή στις εορταστικές και εποχικές προσφορές και τις "εβδομάδες" του γιατί βγάζει προιόντα που δεν είναι καθόλου value-for-money. Πάντως, αν και είχαμε σχεδόν "αποκλειστικό συμβόλαιο" με τα LIDL, τελευταία μας χάλασε αρκετά με τις σχεδόν ανύπαρκτες εβδομαδιαίες προσφορές στα τρόφιμα και γενικότερα με τις αυξήσεις ~10-20% σε όλα τα είδη.

Αγοράζουμε απο εκεί όλα τα όσπρια-ζυμαρικα-ρύζια, χαρτιά, όλα αποκλειστικά τα απορ/κά, σνακ, σοκολατες, είδη κατάψυξης, καφέδες, φρουτολαχανικά όταν φέρνουν φρέσκα, κρέατα όταν υπάρχει προσφορα, αλλαντικά, τυριά πολύ επιλεκτικά, αναψυκτικά, χυμούς, γλυκά ψυγείου. Περιστασιακά θα παίξει κανένα κρασί, μπύρα, φυσικά πάντα κοιτάμε ( :ph34r:) τις προσφορές στα καλάθια και αν παίζει κανένα πρωτογενές πλεόνασμα , αγοράζουμε κιόλας :P

Αυτά τα λίγα για γνωριμία , ερωτήσεις για προιόντα δεκτές :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα χθες ξανα το κασέρι τους. :fear:

Εχουν στα τυρια μαλλον ενα θεματακι με τη διατηρηση της ποιότητας τους. Το πεταξα το ρημάδι και ευχήθηκα να μην το ειχα βάλει ποτέ στο στομα μου. Αλμυρο και αγευστο μαζι και θρουλουσε στο στομα σου σαν παξιμαδι, σαν να ειχε καταψυχθει και το ετρωγες κατεψυγμενο (ενω δεν ηταν...)

 

Αν βλεπατε φιλαρακια και θυμαστε πως εκανε η μονικα οταν δοκιμασε τη μακολετ (συνθετική σοκολάτα) καπως ετσι το μασούσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

value for money Προσφορες: εμενταλ στα 5 ή 5.5ε το κιλο. Παριζα στα 3.5ε/κιλο. Τηγανια χοιρινη στα 3 ή 3.3ε/κιλο. κιμας χοιρινος στα 3ε/κιλο. κοτοπουλο στα 2.10ε/κιλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τυρία, αλλαντικά κτλ μόνο χαλούμι παίρνω απο αυτούς, στα άλλα δεν μαρέσει η ποιότητα και η τιμή είναι αντίστοιχη με τα άλλα σουπερ μαρκετ

έχω ακούσει καλά λόγια και για το cottage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...