Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουν τους χυμα ξηρους καρπους διπλα απο τα φρουτα πανε ολοι οι τζαμπατζηδες χωνουν τα χερια τους και τρωνε κανοντας βολτα, εγω μαλακας ειμαι που παιρνω την σεσουλα και βαζω στο σακουλακι παω στο ταμειο πληρωνω και τα τρωω εξω...ΛΟ

 

ΛΟΛ και μου έχει συμβεί να βάζω ξηροκάρπια με σέσουλα και να έρχεται γύφτος βρωμίλος να θέλει να πάρει με το χέρι και να ξυνίζει τα μούτρα γιατί τον ενοχλώ. Συγνώμη κιόλας... :confused:

 

Πάντως για κράχτη το έχουν βάλει, παλιά θυμάμαι στα μεγάλα carrefour αφήναν επίτηδες τις ελιές ψιλοχύμα χωρίς επίβλεψη και γινόταν τσιμπούσι κανονικό, και ψωμάκι πουλούσαν από το φούρνο, ευχαριστιόταν κι ο γύφτος ο ελληνάρας πως τους "έκλεβε" και καλα, όλοι ευχαριστημένοι. :)

 

Ειναι καθαρά θέμα παιδείας Όταν υπάρχει έλλειψη της στοιχειώδους παιδείας απο το σπίτι τέτοια ανθρωποειδή θα υπάρχουν εκει έξω .

 

evolution.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι καθαρά θέμα παιδείας

Όταν υπάρχει έλλειψη της στοιχειώδους παιδείας απο το σπίτι τέτοια ανθρωποειδή θα υπάρχουν εκει έξω .

 

Δεν πάνε πίσω όμως κι αυτοί οι γύφτουλες τού Lidl: Χάθηκε ο κόσμος ν' ανοίξουν ένα τσόνη, ένα κατεσάρ, ένα τζίβας ρε παιδί μου, εκεί δίπλα, για να συνοδεύει το ξηροκάρπι του ο κοσμάκης; Οργανωμένοι Γερμανοί και πίπες σού λένε μετά...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάνε πίσω όμως κι αυτοί οι γύφτουλες τού Lidl: Χάθηκε ο κόσμος ν' ανοίξουν ένα τσόνη, ένα κατεσάρ, ένα τζίβας ρε παιδί μου, εκεί δίπλα, για να συνοδεύει το ξηροκάρπι του ο κοσμάκης; Οργανωμένοι Γερμανοί και πίπες σού λένε μετά...

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον επικλινή πάγκο που έχουν τώρα στα 40€, καμία γνώμη παιδιά; Τον είδα σήμερα και τον λιμπίστηκα, αλλά στο κουτί διάβασα μέγιστο βάρος 110Kg και φοβάμαι μην μου διαλυθεί στο μήνα πάνω (είμαι οριακά κάτω από 100Kg)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω υπαρχει καποιο σετ με βαση και μαχαιρια Ernesto αν θυμαμαι καλα που φερνει. Το θέμα ειναι ποια περιοδο περιπου το φερνει;;;;

Κοιταω καθε βδομαδα από τον οκτωβρη μηπως το φερουνε και δε το χω βρει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ για τα μαχαίρια , από τώρα μέχρι το Πασχα λογικά θα τα βγάλει πάλι.

 

Αν έχεις τον κωδικό μπορείς να πάρεις στο τηλ. να ρωτήσεις μήπως έχουν ξεμείνει κάπου. Επίσης μπορείς να ρωτήσεις στη σελίδα τους στο fb, συνήθως απαντάνε. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δε ξερω καθολου τον κωδικο. Θα περιμενω μεχρι το Πασχα, και αν δω οτι αργουν πολύ να τα φέρουν θα τους ρωτησω στο fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μπας και ξέρετε ποτε βγάζει αυτή τη στήλη για το μπάνιο που έχει 3-4 ημικυκλικα ραφακια? Ειναι ασημένια μεταλλική μπαίνει σε γωνιά συνήθως και στηρίζεται απο τη μπανιέρα ως το ταβάνι (με εσωτερικό ελατήριο).

Προσπάθησα να την περιγράψω όσο καλύτερα γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω μια πληροφορια.Θα φερει επαγωγικη εστια..

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-73C6EF82-967D2136/lsp/hs.xsl/product.html?id=90621559&rdeLocaleAttr=el&title=Επαγωγικήμαγειρική εστία διάφ. Το ερωτημα μου ειναι στις επαγωγικες εστιες χρησιμοποιουμε σκευη μονο για επαγωγικες εστιες??? αλλιως η εστια δεν δουλευει..???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω μια πληροφορια.Θα φερει επαγωγικη εστια..

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-73C6EF82-967D2136/lsp/hs.xsl/product.html?id=90621559&rdeLocaleAttr=el&title=Επαγωγικήμαγειρική εστία διάφ. Το ερωτημα μου ειναι στις επαγωγικες εστιες χρησιμοποιουμε σκευη μονο για επαγωγικες εστιες??? αλλιως η εστια δεν δουλευει..???

 

Εντάξει εχω χρησιμοποιήσει και κατσαρόλα της γιαγιάς δεν έγινε έκρηξη. :P

 

ΟΜΩΣ, οι επαγωγικές εστίες είναι μαγνήτες και ουσιαστικά πρέπει το σκεύος να είναι εντελώς επίπεδο και με το κατάλληλο υλικό. Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο παλιό τηγάνι-κατσαρόλα με ένα μαγνήτη, αν κολλάει ο μαγνήτης πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα. Σκεύη μαντεμένια κάνουν μια χαρά (αν θυμάστε κάτι βαριά μαύρα τηγάνια/κατσαρόλες που ήταν πολύ της μόδας πριν 4-5 χρόνια).

 

Ουσιαστικά τα "ειδικά" σκεύη για επαγωγικές εστίες εχουν ένα κράμα χάλυβα με άλλα υλικά και ο πάτος είναι σιδηρομαγνητικός -έτσι τον λένε. Αυτά που δεν κάνουν καθόλου νομίζω πως είναι τα αλουμινένια.

 

Update, σχετικό video:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...