Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά έκανα μια παραγγελία από το e-bay .......είχα βάλει να μου το στείλει συστημένα και του ζητούσα επίμονα το tracking id αλλά πότε δεν πήρα απάντηση....αφού πέρασαν οι 14 μέρες που έλεγε ότι έπρεπε να μου έχει έρθει το αντικείμενο άνοιξα case στο e-bay και του είπα ότι θέλω το αντικείμενο και να μου στείλει το tracking id.... αντί για αυτό μου έστειλε full refund στην κάρτα μου στο paypal .....και η πλάκα είναι ότι το δέμα ήρθε απλά καθυστέρησε λόγο των απεργιών αυτήν την εβδομάδα....τι να κάνω τώρα???στο paypal λέει οτι έγινε το refund...και στο e-bay έκλεισε το case me refund....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλά άλλη φορά να έχεις υπομονη, δεν ανοίγουν case στις 14 μέρες με τίποτα, 40-50 μερες και μετά αφού στείλεις πρώτα εμαιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Έχω ψάξει πάρα πολύ στο ebay . co . uk , αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρω. Είναι ένα refill kit για HP C6578. Πρόκειται γιά αυτό εδώ:

28m1atg.jpg
 

Το σχετικό βίντεο...

 

 

Η εταιρία είναι η refill house. Δε με ενδιαφέρει της συγκεκριμένης εταιρίας, απλά να είναι το ίδιο. Με δύο βελόνες γιά κάθε χρώμα, και αυτό το λάστιχο που τις ενώνει για το γεμισμα. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Ευχαριστώ !!

Επεξ/σία από johnyb98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά άλλη φορά να έχεις υπομονη, δεν ανοίγουν case στις 14 μέρες με τίποτα, 40-50 μερες και μετά αφού στείλεις πρώτα εμαιλ

ναι...αλλά εγώ τα λεφτά τώρα να τα κρατήσω???η να του τα στείλω πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μερικες αποριες παιδια αν μπορειτε....παραγγειλα ενα κινητο απο το  Everybayig το οποιο εκανε 146 ευρω  το οποιο  στις 2-12 το πληρωσα 158 δολαρια  μερικα δολαρια πιο πανω απο την ισοτιμια της μερας  . Στο  revolut βλεπω οτι σταλθηκαν τελικα στον πωλητη 164 δολαρια και αυτο δεν ξερω γιατι

Επισης για αυτη την δουλεια  χρεωσε  αλλα 6 δολλαρια Paypal longyanhong αυτο τι ειναι δεν ξερω...

Περαν απο αυτο μου εγραψαν ναχω υπομονη και οταν το στειλουν θα μου γραψουν....ποσες μερες κατα την γνωμη σας να περιμενω ?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, μάλλον έχεις αφήσει το pp να κάνει το συνάλαγμα. Δεν συμφέρει γιατί κρατάει μεγάλη προμήθεια. να το βάλεις να την κάνει τη μετατροπή η τράπεζα. 

Δεύτερον, τα 6 δολάρια μάλλον είναι η προμήθεια του paypal. Οπότε 158+6=164 ευρώ. Και έτσι βγαίνει και το ποσό που πλήρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προσπάθησα να αγοράσω από geekbuying αλλά και everbuying μέσω paypal αλλά δεν δέχτηκε καμία κάρτα μου, πιστωτική ή χρεωστική. Προ 10ημέρου είχα αγοράσει κανονικά από eBay μέσω Paypal.

 

Τι φταίει άραγε ? Απλώς άτυχος και να ξαναπροσπαθήσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, μάλλον έχεις αφήσει το pp να κάνει το συνάλαγμα. Δεν συμφέρει γιατί κρατάει μεγάλη προμήθεια. να το βάλεις να την κάνει τη μετατροπή η τράπεζα. 

Δεύτερον, τα 6 δολάρια μάλλον είναι η προμήθεια του paypal. Οπότε 158+6=164 ευρώ. Και έτσι βγαίνει και το ποσό που πλήρωσες.

Εχεις δικαιο για  το συναλαγμα το θεμα ειναι οτι επειδη το διαβασα σε αλλο νημα μπηκα πριν κανα δυο βδομαδες στο pp  και εκανα την αλλαγη  μου εγραψε οτι εγινε η   αλλαγη ...  τελος παντων  ευχαριστω για την απαντηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Ειχα ανοίξει ενα case sto ebay που έληξε υπέρ μου. 3 Δεκεμβρίου αποφασίστηκε οτι θα εχω refund.

Στο history του PayPal λεει οτι 3 του μηνα έγιναν καποια χρηματα credited στην καρτα μου τα οποια ομως κοιτάζοντας το e banking μου δεν εχουν ερθει ποτε.

Τι να παιζει?

 

Α και το PayPal balance ειναι μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...