Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν περάσει 35 μέρες από την παραγγελία και ακόμα δεν μου έχει έρθει τίποτα, πως ανοίγω case από την στιγμή που ο πωλητής έχει διαγράψει τον λογαριασμό του στο ebay;

Το contact us με πάει σε επιλογή να στείλω μήνυμα στον διεγραμμένο πωλητή.

Και εγώ έχω λάβει το ίδιο μήνυμα για κάτι που αγόρασα από το ebay αλλά στην δική μου περίπτωση έχει γίνει του προϊόντος και όχι του πωλητη. Από την στιγμή που δεν ελαβες κάτι επικοινώνησε οπωσδήποτε με το ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και εγώ έχω λάβει το ίδιο μήνυμα για κάτι που αγόρασα από το ebay αλλά στην δική μου περίπτωση έχει γίνει του προϊόντος και όχι του πωλητη. Από την στιγμή που δεν ελαβες κάτι επικοινώνησε οπωσδήποτε με το ebay.

 

Αυτό θέλω να κάνω αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να επικοινωνήσω με το ebay!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να αγόρασε από eBay UK και η αποστολή να έγινε με global shipping program ?

 

Τι σε νοιαζει ο τροπος αποστολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζο προβλημα, αλλα δεν μου χει ξανατυχει τοσα χρονια.

Σε διαφορετικους υπολογιστες, σε διαφορετικους browsers κλπ, μια συγκεκριμενη παραγγελια στο summary, δεν μου δειχνει την εικονα του προιοντος που παρηγγειλα αλλα μια γενικη γκριζα εικονα με δυο οθονιτσες-του ebay!

Βολευει πολυ η φωτογραφια, με μια ματια βλεπεις τι παρηγγειλες.

Καμια ιδεα τι να φταιει;

Και σιγουρα δεν ειναι θεμα cookies-cache κλπ, αφου το δειχνει σε διαφορετικους υπολογιστες-browsers κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι σε μερικές αγορές και όχι σε όλες, και αν στο κάνει και από άλλο μηχάνημα ή πχ και στο κινητό τότε το πρόβλημα πιθανολογο ειναι στον πωλητη του εβαυ που κάτι δεν κάνει καλα, το κάνει και σε μένα σε μερικά αντικείμενα που τις περισσότερες φορές είναι με επιλογή πχ χρωματος ασπρο, μαύρο κλπ, σπάνια ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα, στο προϊον που σκεφτομαι να παραγγειλω, απο κατω,μου γραφει εξοδα αποστολης αλλα δεν γραφει τιποτα για import chances, χρεώσεις εισαγωγης δηλαδη. Τι συμβαινει;

post-343718-0-26132200-1449076075_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ όσο διαβάζω καθυστερεί η αποστολη αρχικά και ήθελα να δω τι συνέβη σε άλλα άτομα.

Tελος παντων, για να επιλέξεις τροπο αποστολής πρέπει να στο περεχεί ο πωλητής, αλλιως μονο σε συνεννόηση και εκτος εβαυ πληρωμή με οτι αυτο συνεπάγεται

 

Εμενα, στο προϊον που σκεφτομαι να παραγγειλω, απο κατω,μου γραφει εξοδα αποστολης αλλα δεν γραφει τιποτα για import chances, χρεώσεις εισαγωγης δηλαδη. Τι συμβαινει;

Προφανώς δεν εχει εξοδα εκτελωνισμού, για μενα καλύτερα, μπορεί και να τα γλυτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το global shipping program είναι κάτι σχετικά καινούριο και διαλεγει το eBay σε ποιους πωλητές θα το παρέχει. Υποτίθεται απλοποιει τις διαδικασίες για τον πωλητή αλλά ακούστηκαν περιστατικά όπου στο κέντρο διαλογής ξαναπακεταραν το προϊόν όπως αυτούς τους βολεύει πετώντας πολύτιμες συλλεκτικές συσκευασίες κτλ και η αποστολή διήρκησε πάνω από 20 μέρες με διπλάσιο κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...