Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρα;; προσεχε δικε μου..

 

Βαλε κανεναν μπαμπα μαμα απο πισω χαχαχαχαχα.

Σιγά ρε, δεν είναι τίποτα...τις επόμενες βδομάδες λογικά θα κάνω εξάσκηση και με παραπάνω κιλά  :-D.

 

Είπες μαμά μπαμπά και θυμήθηκα αυτό:

 

http://youtu.be/yQfbBGsN0qs

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σήμερα το πρόγραμμα είχε εξάσκηση στο Link.png Site:

:-D  

 

Πάλι καλά είχα λίγα κιλά επειδή ήταν max reps set και δεν είχα θέμα. 

 

Να μη βάζεις ασφάλειες να μην έχεις θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη βάζεις ασφάλειες να μην έχεις θέμα. 

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά μόνο από τον θόρυβο που θα κάνει πάνω στο πλακάκι (πέρα από το ότι μπορεί να σπάσει) δεν με ψήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπος γενικα στη μπαρα οταν βαζεις κιλα και εισαι μονος θα ναι καλυτερα να μην βαζεις!

εστω οτι γινετε κατι και δεν μπορεις να τα σηκωσεις γυρνας αριστερα/δεξια και φευγουν και τελειωσες! καλυτερα τα πλακακια παρα εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπος γενικα στη μπαρα οταν βαζεις κιλα και εισαι μονος θα ναι καλυτερα να μην βαζεις!

εστω οτι γινετε κατι και δεν μπορεις να τα σηκωσεις γυρνας αριστερα/δεξια και φευγουν και τελειωσες! καλυτερα τα πλακακια παρα εσυ

Μα όπως έγινε σήμερα που δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω την rep απλά τα roll-άρω μέχρι τα ισχύα όπου μετά εντάξει, είναι εύκολο να τα βγάλεις από κει.

 

Πάντως θα δοκιμάσω να κάνω αυτό χωρίς τις ασφάλεις με κανά 20άρι από κάθε μεριά έτσι δοκιμαστικά αν και μου φαίνεται πιό δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πιο δυσκολο γιατι? το ιδιο ακριβως πραγμα ειναι ! και θα μαθεις να ελεγχεις και λιγο την κινηση σου για να μην εχεις ατυχηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο δυσκολο γιατι? το ιδιο ακριβως πραγμα ειναι ! και θα μαθεις να ελεγχεις και λιγο την κινηση σου για να μην εχεις ατυχηματα!

Γιατί έτσι όπως θα φύγουν από την μία μεριά, μετά θα φύγουν πολύ γρήγορα από την άλλη. Δεν το έχω κάνει βέβαια να δω ακόμα αλλά με φοβίζει αυτό που θα φύγουν γαμιόντας από την άλλη μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο θόρυβος είναι τρομακτικός. Που να ακούσεις τι γίνεται αν σου πέσει στα μούτρα στο λαιμό ή στο στήθος. you get my point

 

 

Αφού δείτε τα βιντεάκια του Rippetoe ας δείτε και το παρακάτω, και δείτε που έκανε το λάθος ο φίλος μας. Και πως ΑΝ είχε ασφάλειες (και καλά) πάνω στη μπάρα, πως θα τον έπνιγε η μπάρα για πλάκα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όπως έγινε σήμερα που δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω την rep απλά τα roll-άρω μέχρι τα ισχύα όπου μετά εντάξει, είναι εύκολο να τα βγάλεις από κει.

 

Πάντως θα δοκιμάσω να κάνω αυτό χωρίς τις ασφάλεις με κανά 20άρι από κάθε μεριά έτσι δοκιμαστικά αν και μου φαίνεται πιό δύσκολο.

φρόντισε να φτάσει έως τα ισχία το rollαρισμα και όχι πιο κάτω ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι ο θόρυβος είναι τρομακτικός. Που να ακούσεις τι γίνεται αν σου πέσει στα μούτρα στο λαιμό ή στο στήθος. you get my point

 

Μα ρε συ, δεν σου πέφτει η μπάρα...αν δεις ότι δεν θα βγει η rep (όπως σήμερα) την χαμηλώνεις αργά. Εκτός κι αν δεις ότι δεν έχεις την rep και παρ 'όλα αυτά συνεχίζεις άδοξα να πιέζεις οπότε ναι θα σου πέσει πάνω μιας και δεν έχεις δύναμη ούτε την λαβή σου να κρατήσεις, πόσο μάλλον να χαμηλώσεις ελεγχόμενα την μπάρα.

 

Τέλος πάντων θα δοκιμάσω και τον άλλο τρόπο. Θα βάλω και προστατευτικό για το δάπεδο που το έχω και κάθεται γιατί δεν μπορώ τον θόρυβο εγώ  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειτε ετσι ειτε αλιως προσπαθηστε να μαθετε να κανετε προπονηση χωρις ασφαλειες ακομη και στα μαξ κιλα ! οπως δεν κανουμε ποδηλατο μια ζωη με βοηθητικες ετσι απο καποια στιγμη κ μετα επιβαλετε να εχουμε 100% τον ελενχο και την ισοροποια της μπαρας και των κιλων! συν οτι σε καποια στραβη τα πεταμε και ξεμπερδευουμε !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...