Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα να πετάξω αποτελέσματα ενώς πειραματισμού που έκανα. Είδα τον Blaha να λέει πολάκις στο νετ, οτι σύμφωνα με σύγχρονες έρευνες ο υδατάνθρακας (σκέτος) δεν αποθηκεύεται σαν λίπος αν δεν είσαι πολύ υπερθερμιδικά (απλά καίγεται από το σώμα και έχεις παραπάνω ενέργεια).

 

Εδώ και ένα μήνα έχω για πρωινό / μεσημεριανό μπισκότα και σοκολάτα με καφέ και πολύ ζάχαρη (high carb low fat). Παρόλο που οι θερμίδες μου αυξήθηκαν (γιατί δεν τα έτρωγα αυτά πριν, ενώ όλες οι άλλες ποσότητες φαγητού είναι ίδιες) δεν έχω καμια αλλαγή στο βάρος, ουτε σωματοδομή (!) ενώ έχω πολυ περισσότερη ενέργεια στις προπονήσεις. 

 

αυτά είναι λογικά πράματα παιδιά, μόνος λόγος να κόψει υδατάνθρακα κάποιος κατ εμέ ειναι να στεγνώσει το σώμα του απο νερά να είναι τελείως φέτες. Να γυμνάζεσαι όμως χωρίς υδατάνθρακα, κάνεις το σώμα σου ατμομηχανή που καίει πέτρες, και δεν γίνεται να αποδίδεις σωστά στις προπονήσεις. 

Συμφωνώ μαζι σου αλλά έχε υπόψην σου και το σώμα του κάθενος.Πχ το δικό σου σώμα μπορεί να "αντέχει" 300 γρ υδατάνθρακες την μέρα ενώ το δικό μου 200 ανάλογα τις αναλογίες,μυικό ιστό κτλ.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι σωστό αυτό που κάνω για μόνιμη διατροφή και το ήξερα από την αρχή γι αυτό και έθεσα το δίμηνο interval.To θετικό είναι ότι δούλεψε.Στην αρχή είχα ένα θέμα μιας και από τα 200-250γρ έπεσα στα 100 αλλά με την πάροδο του χρόνου προσαρμόστηκα.Και για τις προπονήσεις έχεις δίκαιο,γι αυτό και άλλαξα το πρόγραμμα και πήγα σε κάτι λιγότερο απαιτητικό.

 

πχ το πρόγραμμα μου αυτή την περίοδο γίνεται 4 φορές την βδομάδα και έχει ώς εξής:

140 sit ups

120 push ups

160 squats (no weights)

6x10 incline bicep curl 15kg dumbbell

50x6 Standing calf raises (no weights)

15x4 lunges (no weights)

20x15 dips

10x5 dips (με τα χέρια πίσω σε επιφάνεια)

10x4 palms up wrist curl (10 kg)

10x4 palms down wrist curl (10 kg)

Και τέλος 20 λεπτά shadowboxing με 5kg

(Τις άλλες 3 μέρες τρέχω)

Οπότε γενικά δεν έχω ιδιαίτερο θέμα κόπωσης.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εγω δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορεις να κανεις και προπονηση και να δεις την παρεα?

 

εγω κανω 1002 πραγμτα!! ορεξη να χεις και τα προλαβαινεις ολα

παρέα που δε σέβεται αυτά που κάνεις δεν αξίζει να ειναι παρέα. Τα 40λεπτά με μια ώρα που χρειάζεται κάποιος 5-6 φορές την εβδομάδα για να έχει ενα ωραίο σωματάκι και να γουστάρει ειναι γελοία για να γίνεται λόγος. Επίσης δεν υπάρχει φάε σκατά γιατι τα τρώμε κ εμείς , εσείς που τα τρώτε είστε σαν σκατά , άλλωστε είμαστε οτι τρώμε . <-- (οταν η παρέα σε κοιτάει περίεργα γιατι δεν θα σαβουριασεις )

 

Το πρόβλημα ειναι αλλού πιστευω ,οι άνθρωποι γύρω μας δεν θέλουν να αλλάζουμε ,δεν τους αρέσει, νιώθουν άσχημα γιατι νιώθουν χειρότεροι  μιας και ο καθένας βλέπει τον εαυτό του συγκριτικά με τους άλλους. Βάλε κάποιον με παχάκια να ζήσει σε ενα περιβάλλον με μόνο παχύσαρκους και θα νιώθει μοντέλο, βάλε κάποιον ακρίδα με 6pack σε ενα περιβάλλον με καχεκτικούς και θα νιώθει coleman. Δεν έχουν την δύναμη/θέληση να αλλάξουν και επειδή νιώθουν οτι πρέπει να γινουν καλύτεροι και δεν μπορούν ενοχλούνται. Φυγόπονοι κλαψιάρηδες μια ζωή και προσωπικά οταν δω τον άλλο οτι ξενερώνει με την εξέλιξη μου παίρνει μπούλο οπως έκανα με σχεδόν ολη μου την παρέα και βρήκα άλλη που μοιραζόμαστε κοινά ενδιαφέροντα .

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορεξη να.χεις κι ολα γινονται..χαχχαψ..

 

Ξυπνας δουλεια, σπιτι, στα καπακια προπονηση, μπανιο, εξω για μια υποχρεωση, α πρεπει να φαω και καποια στιγμη...

 

Αεκτζη κανε αυτο που σε πορωνει, χρονο για φικους θα χεις και εξαλλου τα γυμναστιριο θα κλεισει για καποιο διαστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως το δικο "μου" τζιμ θα κλεισει ισα ισα δυο μερες χριστουγεννα κ πρωτοχρονι

Μην με ξενερωνετε εγω δεν μπορω να παω καν αυτην βδομαδα pfff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην με ξενερωνεται εγω δεν μπορω να παω καν αυτην βδομαδα pfff.

Εγω χτες κ σημερα δε πηγα γιατι εχω γαιδουροβηχα (sic) κ μου χουν σπασει τα νευρα :P Ρε τι μικροβιο ειναι αυτο...

 

Γιατι δε θα πας μια βδομαδα για να χουμε καλο ρωτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χτες κ σημερα δε πηγα γιατι εχω γαιδουροβηχα (sic) κ μου χουν σπασει τα νευρα :P Ρε τι μικροβιο ειναι αυτο...

 

Γιατι δε θα πας μια βδομαδα για να χουμε καλο ρωτημα

Θα τρώει στάνες στο εξωτερικό.

 

Εμένα είναι κλειστό Τετάρτη έως Παρασκευή (σ/κ κανονικά λειτουργεί)

και τη δεύτερη βδομάδα 31με 1 (Τετάρτη και Πέμπτη δλδ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χτες κ σημερα δε πηγα γιατι εχω γαιδουροβηχα (sic) κ μου χουν σπασει τα νευρα :P Ρε τι μικροβιο ειναι αυτο...

 

Γιατι δε θα πας μια βδομαδα για να χουμε καλο ρωτημα

Γιατι καποιοι ανθρωποι πρεπει να δουλευουν δεν τα εχουν ολα λυμενα :P

Δεν εχω χρονο  ρε αυτη την περιοδο  μονο μετα τις 9 το βραδυ που δεν παιζει να παω για κανενα λογο  τετοια ωρα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι στο προηγουμενο γυμναστηριο που ειχα γραφτει πηγαινε κ ενας φιλος της ξαδελφης μου. Το παλικαρι εχει μαγαζι στο κεντρο. Εφευγε απο κει κατα τις 9:30-10 παρα, ερχοταν αγ δημητριο(μπραχαμι) στο τζιμ και μετα πηγαινε σπιτι του (Καρεα)

 

Και μονο που το ακουγα κουραζομουν :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως το δικο "μου" τζιμ θα κλεισει ισα ισα δυο μερες χριστουγεννα κ πρωτοχρονια :D

ευτυχώς το δικό μου θα κλείσει αλλα θα έχω τα κλειδιά και θα πηγαίνω οποτε θέλω  :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καποιοι ανθρωποι πρεπει να δουλευουν δεν τα εχουν ολα λυμενα :P

Δεν εχω χρονο  ρε αυτη την περιοδο  μονο μετα τις 9 το βραδυ που δεν παιζει να παω για κανενα λογο  τετοια ωρα .

 

Τι λες ρε μεγάλε. Εγώ που ξεκινάω κατά τις 10 γιατί δουλεύω όλη τη μέρα;

 

Να ζηλεύεις όμως ρε, από 24/12 έως 7/1 δε θα δουλέψω σχεδόν καθόλου. :)

 

Κι εγώ Μαργαρίτα έχασα 2 προπονήσεις (χτες και προχτές) λογω γρίπης. Απόψε όμως επιστρέφω δυναμικά με leg night! Πάω για ρεκόρ (αυτά που κάνει ο Φώτης στο ζέσταμα δηλαδή) σε σκουοτ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Να ζηλεύεις όμως ρε, από 24/12 έως 7/1 δε θα δουλέψω σχεδόν καθόλου. :-D

[...]

 

 

Για μένα ισχύει το από πάνω! Θα δουλέψει όμως το ποδήλατο, χεχεχεχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε μεγάλε. Εγώ που ξεκινάω κατά τις 10 γιατί δουλεύω όλη τη μέρα;

 

Να ζηλεύεις όμως ρε, από 24/12 έως 7/1 δε θα δουλέψω σχεδόν καθόλου. :)

 

Κι εγώ Μαργαρίτα έχασα 2 προπονήσεις (χτες και προχτές) λογω γρίπης. Απόψε όμως επιστρέφω δυναμικά με leg night! Πάω για ρεκόρ (αυτά που κάνει ο Φώτης στο ζέσταμα δηλαδή) σε σκουοτ!

Εσενα Γιαννη στο μυαλο μου σε εχω   απο τα ατομα που τα εχουν ολα λυμενα !Πιστευω πως εισαι   ανωτατος δημοσιος υπαλληλος  και μας το κρυβεις  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...