Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιαννη εκανα γυμναστικη σημερα και τα δα ολα! Το προγραμμα βγηκε αλλα τρελλη κοπωση ενιωθα το στερνο μου μεσα να με πιεζει, κ ηθελα μεγαλο διαλειμμα αναμεσα στις ασκησεις

 

Αντε περαστικα μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εσενα Γιαννη στο μυαλο μου σε εχω   απο τα ατομα που τα εχουν ολα λυμενα !Πιστευω πως εισαι   ανωτατος δημοσιος υπαλληλος  και μας το κρυβεις   :)

 

Χαχαχαχα, όχι φίλε, πολύ και σκληρή δουλειά είναι το μότο της επιτυχίας. Έχω πολλούς δημοσιους υπάλληλους υπόψην μου και ναι, τα έχουν λυμένα αλλά το πληρώνουν με πολύ μιζέρια. Ούτε ήμουν ούτε πρόκειται ποτέ να γίνω δημόσιος υπάλληλος, να μου λείπει το βύσινο!

---------------------------------

 

Μια ερώτηση. Αφού η προπόνηση με βάρη καίει αρκετές θερμίδες κι επιπλέον δημιουργεί μυική μάζα που και καλό αισθητικό αποτέλεσμα έχει και βοηθά στη διατήρηση του βάρους με την αύξηση του μεταβολισμού -αφού οι μυς θέλουν περισσότερες θερμίδες για διατήρηση σε σχέση με το λίπος, γιατί όσοι θέλουν να χάσουν βάρος πλακώνονται στον βαρετό διάδρομο; 

 

Δε λέω ότι η αεροβική δεν έχει οφέλη, κάθε άλλο. Απλά αναρωτιέμαι γιατί έχει επικρατήσει ως μέθοδος αδυνατίσματος όταν η γυμναστική με αντίσταση έχει καλύτερα αποτελέσματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω κ εγω απο που εχει βγει αυτο!! Και το χειροτερο ειναι οτι κανουν διαδρομο καμια ωρα ξερω γω αλλα σε...περπατημα οποτε δε γινεται σοβαρη δουλεια.

 

Βασικα οι γυναικες ξερω οτι δε κανουν βαρη μη φουςκωσουν (...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη αυτο συμβαινει γιατι δεν ξερουν τι τους γινεται και γυμναστες και ασκουμενοι! Επισης οι περισσοτεροι που πανε γυμναστηριο ειναι φαση τατιανα,κουτσομπολια κτλ και πιστευουν ολες τις λανθασμενες μαλακιες που ακουνε απο την τηλεοραση.

 

Επισης ενας πολυ σημαντικος λογος για τον οποιο συμβαινει αυτο ειναι ο ιδρωτας. Νομιζουν οτι επειδη ιδρωνουν αδυνατιζουν. Για αυτο βλεπεις τους ηλιθιους να ειναι με αντιανεμικα μεσα στα γυμναστηρια ή ακομη και καλοκαιρι.

 

το ιδανικο ειναι βαρη και αεροβιο. Ουτε μονο το ενα ουτε μονο το αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musclemax.gr/ygeiines-trofes/diatitika-proionta/walden-farms-syrup-12oz-355ml-detail#.VJLZPtKsXqU

αντί να παραγγείλω υγρή στέβια από το Iherb και να περιμένω καιρό μέχρι να έρθει, παρήγγειλα το παραπάνω....
αυτό ήταν, έρως με την πρώτη γεύση...


Δε ξερω κ εγω απο που εχει βγει αυτο!! Και το χειροτερο ειναι οτι κανουν διαδρομο καμια ωρα ξερω γω αλλα σε...περπατημα οποτε δε γινεται σοβαρη δουλεια.

Βασικα οι γυναικες ξερω οτι δε κανουν βαρη μη φουςκωσουν (...)

άστα, χθες ήμουν η μόνη γυναίκα που ακουμπούσε αλτήρες και μπάρες. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που πηρα υγρη στεβια σε γευση σοκολατα ειναι μια αηδια και μιση!!! Επρεπε να παρω αγευστη...

 

Σιροπι tpw εχεις δοκιμασει;

Τετοιο λεω να παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που πηρα υγρη στεβια σε γευση σοκολατα ειναι μια αηδια και μιση!!! Επρεπε να παρω αγευστη...

 

Σιροπι tpw εχεις δοκιμασει;

Τετοιο λεω να παρω

Πάρε πάρε αυτό και θα με θυμηθείς, αν δεν σ'αρέσει σου δίνω τα λεφτά και το παίρνω εγώ :D 

Δεν μπορούσα να περιμένω από iherb τις υγρές μου βανίλιες, είχα μείνει άνευ στοκ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι το ιδανικό είναι βάρη και αερόβιο αλλά κάποιος που βάζει σαν βασικό στόχο να χάσει κιλά και δεν έχει πολύ χρόνο να διαθέσει, θα μπορούσε το α' εξάμηνο να κάνει αποκλειστικά βάρη σε συνδυασμό με σωστή διατροφή για να δει άμεση διαφορά τόσο στη ζυγαρια όσο και στον καθρέφτη. Για αερόβιο, για αρχή κι ένα καλό περπάτημα κάνει διαφορά.

 

Οι γυναίκες δεν κάνετε βάρη γιατί είστε τεμπέλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα στο παραπάνω video. Σε περίπτωση που κάποιος δεν θέλει να το δεί λέει πως απο το να μην παίρνεις τις θερμίδες που χρειάζονται για όγκο, είναι καλύτερα να σαβουριάζεις και λίγο (μίλησε για domino's ξέρω γω). Αναφέρεται ειδικά σε νεότερες ηλικίες και "natties". Αν και το ίδιο το παλικάρι δεν είναι και κανας expert (στην ηλικία μου, 19 - 20 χρονών) γυμνάζεται για 3 χρόνια και τα 2 πρώτα είχε θέμα όταν δεν λάμβανε αρκετά λιπαρά και θερμίδες.

Συμφωνείτε με αυτό που λέει; Ξέρω είναι μεγάλη κουβέντα αλλά θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω κι άλλες απόψεις γιατί εδώ και καιρό είμαι στις θερμίδες συντήρησης με το ζόρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έπεσα στο παραπάνω video. Σε περίπτωση που κάποιος δεν θέλει να το δεί λέει πως απο το να μην παίρνεις τις θερμίδες που χρειάζονται για όγκο, είναι καλύτερα να σαβουριάζεις και λίγο (μίλησε για domino's ξέρω γω). Αναφέρεται ειδικά σε νεότερες ηλικίες και "natties". Αν και το ίδιο το παλικάρι δεν είναι και κανας expert (στην ηλικία μου, 19 - 20 χρονών) γυμνάζεται για 3 χρόνια και τα 2 πρώτα είχε θέμα όταν δεν λάμβανε αρκετά λιπαρά και θερμίδες.

Συμφωνείτε με αυτό που λέει; Ξέρω είναι μεγάλη κουβέντα αλλά θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω κι άλλες απόψεις γιατί εδώ και καιρό είμαι στις θερμίδες συντήρησης με το ζόρι..

Δεν υπάρχει δεν βάζω κιλά (όντας ιγιής)...απλά δεν τρως αρκετά, το πάω και σαβουριάζω για να βάλω κιλά μου κάνει πολύ κάπως...σαν να θέλει κανείς άδεια για να σαβουριάσει. Αν δεν βάζεις κιλά φάε παραπάνω...τόσο απλά. Αν δυσκολεύεσαι να γεμίσεις θερμίδες το να φας σαβούρα δεν θα στο κάνει πιό εύκολο. Διάλεξε calorie-dense τροφές και πορέψου με αυτές...επίσης και υγρές θερμίδες (π.χ. γάλα) μπορούν να βοηθήσουν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Άκη πως πήγε σήμερα ? Εγώ στο MR10 set έκανα 9 reps και την τελευταία πήγα να την χάσω με τις κωλοανάσες...έχασα το tightness και κατέβηκα τόσο χαμηλά σαν Ιάπωνας στους ολυμπιακούς.</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μια ερώτηση. Αφού η προπόνηση με βάρη καίει αρκετές θερμίδες κι επιπλέον δημιουργεί μυική μάζα που και καλό αισθητικό αποτέλεσμα έχει και βοηθά στη διατήρηση του βάρους με την αύξηση του μεταβολισμού -αφού οι μυς θέλουν περισσότερες θερμίδες για διατήρηση σε σχέση με το λίπος, γιατί όσοι θέλουν να χάσουν βάρος πλακώνονται στον βαρετό διάδρομο; 

 

 

έλλειψη γνώσεων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...