Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο αποψη οικονομιας και υγειας, κερδιζει το ηλεκτρονικο τσιγαρο; Αγοραζω ενα καπνο ανα εβδομαδα περιπου.. Δεν ειμαι δλδ συστηματικος καπνιστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ίσως στην αρχή, μέχρι να βρεις τι σου ταιριάζει από γεύση και εξοπλισμό, χαλάσεις κάποια χρήματα αλλά αν το βρεις αυτό που ψάχνεις (μπορεί να το βρεις και με την πρώτη, μπορεί να μην το βρεις και καθόλου ή να μη σε καλύψει το ηλεκτρονικό) και δεν κολλήσεις όπως άλλοι που πάνε και παίρνουν διάφορα υγρά κάθε 3 και λίγο ή και άλλες μπαταρίες, ατμοποιητές κλπ για να έχουν 2-3 μαζι (ή και από χόμπι που πολλές φορές καταλήγει να είναι σε αρκετούς), ίσως σου βγαίνει φθηνά. 

 

Τώρα, για πιο φθηνά από ένα καπνό την εβδομάδα, δεν νομίζω.. 

 

Ασε που μπορεί να γίνεις από περιστασιακός καπνιστής, φανατικός ατμιστής :-D και να το έχεις πιπίλα το ηλεκτρονικό και να σου αρέσει πολύ καλύτερα από το κανονικό, οπότε πάλι έχεις θέμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αποψη οικονομιας και υγειας, κερδιζει το ηλεκτρονικο τσιγαρο; Αγοραζω ενα καπνο ανα εβδομαδα περιπου.. Δεν ειμαι δλδ συστηματικος καπνιστης.

αν κανεις 1 καπνο την βδομαδα..κοψε τελειως το τσιγαρο.δεν ειναι δυσκολο..

 

εγω πλεον μετα απο 150-180 ευρο τσιγαρα τον μηνα..καπνιζα σαν φουγαρο..

εφτασα να αγοραζω 'χαζα' μηνιεα γυρο στο 50ρικο.

οποτε αν αναλογηστεις ολα αυτα που εχω, (που ειναι πολλα σαν εξοπλισμος και υγρα) εχω βγει κατα πολυ κερδισμενος απο οταν καπνιζα (καλα το καλυτερο θα ηταν να το εκοβα κ αυτο..)

και αν πω οτι δεν περνω τιποτα καινουργιο απο εδω και περα μπορω να περασω ενα 6μηνο μην σου πω χωρις να χρειαστω τιποτα..οτι εχω μονο στο ντουλαπι μου.

 

 

 

τωρα στρατηγε μου..

 

εγω καθημερινα κανω flavour art 18αρα vg.

 

την pg της δεν την εχω δοκιμασει, δεν ξερω , αλλα αν κρινω με την ποιοτητα που εχει θα ειναι καλη.

μου αρεσει , γιατι δεν εχει αρωματα , εχει χτυπημα και ντουμανι.

 

τωρα τελευταια κανω 54αρα Totally , και την αραιωνω με DIY γλυκερινη. η γλυκερινη που εκανα , (απο φαρμακειο) γλυκιζει απειροελαχιστα..οποτε αφου ριχνω 13 ml DIY σε σχεση με τα 7 τις totally, ισως καταλαβεις μια μικρη γλυκαδα..

 

εμενα δεν με χαλαει ειναι πανεμορφη, εσυ ειπες οτι δεν θες καθολου γλυκαδα , οποτε δεν ξερω αν θα ειναι για σενα αυτο..

 

δοκιμασε παντως μια βαση σκετη , χωρις αρωματα..κανει καλο , μετα απο καιρο που εχει μπουχτησει απο αρωματα να κανεις μια μικρη αλλαγη για λιγες μερες μονο βαση,  και να 'ξεμπουκωνεις'.. την επομενη φορα που θα ατμισεις αρωμα θα σου φανει ωραιο!

 

εχω και φιλους που κανουν σκετη βαση τον τελευταιο μισο χρονο..εχουν φαει κολημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, μετά από σημερινή δοκιμή των bright tobacco και cuban cigar, πήρα το cuban γιατί και το άλλο μου φαίνεται γλύκιζε λίγο.

 

Αν δω ότι και το cuban δεν με καλύψει, πάω να δω σε βάση όπως λες.

 

(το cuban μου κάνει και λίγο πικάντικο).

 

(πρέπει να μυρίζει λίγο στο χώρο, όχι τόσο ευχάριστα όσο τα περισσότερα υγρά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω..τα καπνικα τα απεχθάνομαι..ειδικα κατι πουροφυλλα με μελια και ξυδια..μακρια!!

 

Επισης τωρα τελευταια σκέφτομαι (κατι αντίθετο απ αυτο που υποστήριζα τοσο καιρο) γιατι αφου ΑΤΜΙΖΕΙΣ πρεπει να κανεις καπνικα;; κανεις κατι τελειως διαφορετικο και δεν χρειαζεται να σου θυμίζουν το 'τασακι'.το τσιγατο ηταν τσιγαρο..αυτο ειναι ατμος..δεν προκειτε να το προσωμιοσουν ποτε το αληθινο τσιγαρο.οποτε κανε σκετη βάση η κανε καμια φρσουλιτσα η κατι σπεσιαλ να χαρεις!!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμία. Δεν φένεται για μπαταρία της προκοπής. Μικρή χωρητικότητα και μέγιστο ρεύμα. Αγόρασε Samsung 25R.

Έχω αγοράσει Samsung 25r. Αυτές τις ξήλωσα από μπαταρία λάπτοπ και έλεγα αν μπορώ να τις αξιοποιήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An ατμίζεις πάνω από το 1Ω/κάτω από τα 18W, τότε μπορείς να τις έχεις στην άκρη για ώρα ανάγκης αλλά και πάλι η απόδοση τους σε διάρκεια/πτώση τάσεως (σε μηχανικό) θα είναι μέτρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει σκεφτει κανεις να ανοιξει μια τρυπανιά 1μμ ~ , στον επισκευάσιμο του subtank να βγαίνει απο το πλάι το βαμβακι οπως στα κανονικά coil ; εγω προσωπικά δε μπορώ να τον ατμίσω ετσι και ελεγα μηπως αλλάξει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να εχεις υπερτροφοδοσιες(δεν ξερω..)..δοκιμασε απλα να ανοιξεις το Juice channel.

 

εχω πετυχει 2 rba , που η μια τρυπα ηταν κατα πολυ μικροτερη απο της απεναντη της..

 

τρυπανακι , dremel και ανοιγεις υπευθυνα :P σιγα σιγα ομως..μην το ανοιξεις με την μια στο 1.5-2 χιλιοστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άτμισμα είναι πολύ υποκειμενικό. Δοκίμασε μόνος σου και αποφάσισε καλύτερα, γιατί ειδικά σε τέτοια θέματα, ο καθένας πλέκει το εγκώμιο της συσκευής του. Ειδικά όταν έχει δώσει 120+€ για αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

ειμαι καινουρια στο αθλημα και θελω να παρω το πρωτο μου τσιγαρο!.εχω δοκιμασει απο τον αδερφο μου το απλο της nobacco στα 650 mAh που κοστιζε 25 ευρω συν μια γευση και μου αρεσε.Ξερω πως απ εξω κανει το πολυ 8 ευρω το ιδιο τσιγαρο και σκοπευα να το παραγγειλω αλλα λογω καταστασης δεν παιζει.ψαχνοντας βρηκα και απο αυτο το ελληνικο μαγαζι αντιστοιχο oem μοντελο.

 

http://www.hlektronikatsigara.com.gr/proionta/hlektronika-tsigara/ηλεκτρονικό-τσιγάρο-ego-ce4-650

 

Παλι στα 650 mAh αλλα σαφως φθηνοτερο.το ερωτημα μου ειναι, να παρω το nobacco που χει εγγυηση 1 μηνα η το oem που ναι πιο φθηνο αλλα εχει εγγυηση... 3 μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις ότι ο CE4 που έχει το πακέτο εκείνο είναι πολύ παλιάς τεχνολογίας. Έχει φιτίλια εμφανή και κεφαλή στο πάνω μέρος. Βγάζουν ζεστό ατμό αλλά πολύ λίγο σε ποσότητα. Θεωρούνται παλιάς τεχνολογίας και έχουν λίγα ανταλλακτικά πλέον. Τα σετ της Nobacco έχουν σύγχρονους ατμοποιητές που θα έχουν καλύτερη απόδοση. Τέλος, μια 650άρα μπαταρία δεν ξέρω πόσο μπορεί να σου βαστάει, πιθανώς να χριαστείς και δεύτερη για να σε βγάζει στη μέρα, και για να ατμίζεις με τη μια ενώ φορτίζεις την άλλη. Τέλος, ειδικά στις απλές μπαταρίες η εγγύηση είναι χρήσιμη καθώς πολλές φορές χαλάνε πολύ γρήγορα.

 

Edit: Σε κάθε περίπτωση, σου συστήνω να πας σε φυσικό μαγαζί να δοκιμάσεις γεύσεις πριν αγοράσεις κάποια (όλα τα καλά μαγαζιά έχουν δοκιμαστήριο) και να σου δείξει ο υπάλληλος τη χρήση του προιόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...