Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γυρνώντας από πόρο οδικως,θα περάσω απέναντι γαλατα,και μιας και θα είμαι πελοποννησο,για πείτε κανένα κοντινό μέρος να πάω οδικώς να περάσω 1-2 μέρες ακόμα απο τις διακοπές μου. (Όχι κορωνη-μεθωνη-φοινικουντα έχω πάει πολλές φορές)

Πείτε καμιά ιδεα και κανένα καλό μέρος εκεί κοντά.

Τί απόσταση απ'τον Γαλατά θες; Και προς ποιά κατεύθυνση;

Π.χ. τσέκαρε Ερμιόνη και Πόρτο Χέλι που δεν είναι και τόσο μακριά, και έχουν και ωραίες παραλίες τριγύρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοίτα θέλω απόσταση μέχρι 60-70χλμ γενικά προς πάσα κατεύθυνση ώστε να πάω μετά τον γάλατα για μερικά μπάνια ακόμα σε καμία ωραία περιοχη και μετά να ανεβω πάλι αθηνα.

 

Πόρτο χέλι ναι μου έχουν πει καλά λόγια και μάλλον θα παω,γιατι έχει και ωραία παραλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κανονίσει με την γυναίκα μου ταξιδάκι 4 ημερών στην πορταρια και κατά συνέπεια Βόλο και Πηλιο... Προτεινετε μου κάποιο καλο μέρος 1ον για τσιπουρακι στον Βόλο και αξιοθέατα στα υπόλοιπα μέρη.. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Ψαχνω ιδεες για εκδρομη 3-4 αντε 5 ημερων με τον δικο μου τον Σεπτεμρη το πρωτο 15ημερο. Θελω να παμε καπου κοντα στην αθηνα, να απεχει το πολυ 2-3 ωρες οδικως απ την αθηνα ο προορισμος, σαν να λεμε Ναυπλιο ενα πραγμα, και να ειναι ομορφα και ηρεμα( αλλα οχι τελειως ερημη εξοχη, να υπαρχει δηλαδη και λιγος κοσμοςμκαι μαγαζια και ταβερνακια)...

 

Οποιος θελει ας προτεινει ιδεες!

 

Κάρυστος,βρίσκεται στην Νότια Εύβοια,παίρνεις πλοίο από Ραφήνα προς Μαρμάρι διάρκεια ταξιδιού 1:30-2 ωρίτσες,η Κάρυστος από το Μαρμάμι απέχει περίπου 15-20 λεπτά με αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κανονίσει με την γυναίκα μου ταξιδάκι 4 ημερών στην πορταρια και κατά συνέπεια Βόλο και Πηλιο... Προτεινετε μου κάποιο καλο μέρος 1ον για τσιπουρακι στον Βόλο και αξιοθέατα στα υπόλοιπα μέρη.. Ευχαριστώ.

Τσιπούρα δεν πίνω, Πορταριά πάντως να φάτε οπωσδήποτε στο Κρίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα επειδη δεν εχω ξαναπαει ποτε στο εξωτερικο και σκεφτομαι να παω Ρωμη που μπορω να δω για εισιτηρια και ξενοδοχεια μεσω καποιου ταξιδιωτικου γραφειου? Περιπου ποσο παει το μαλλι για 5 μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε για ξενοδοχεία δες booking.com και trivago (το τελευταίο δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλα μου φανηκε υποσχομενο).

 

Για αεροπορικά Skyscanner. Αν το εχεις με γερμανικα checkfelix.com. Επισης pamediakopes.gr αν και δεν εχω βρει και τις καλύτερες τιμες. Αν καταληξεις σε καποια πτηση τσεκαρεις και στο site της αεροπορικής, πχ aegean δινει μονη της καλες τιμες. Easyjet για καποιο λογο δε βγαινει σε καποια sites, δε θυμαμαι παντως αν εχει πτησεις για Ρωμη.

 

Τι ταξιδιωτικά λες; Δε στα εξηγω καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tickets κλεισε με ryanair-easyjet  πολυ φθηνα,ξενοδοχειο booking,για 5 μερες οπως τα υπολογιζω αν πας τον αλλο μηνα

100(εισιτηρια πηγαινε ελα)110(ξενοδοχειο περιοχη τερμινι κεντρικο σταθμος)25(roma pass δυο εισοδοι δωρεαν και κολοσσαιο και 3 μερες δωρεαν λεωφορεια μετρο)αυτα ειναι τα βασικα....εξτρα βαλε το βατικανο συν το φαγητο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποια περιοχη της ρωμης με συμφερει να κλεισω ξενοδοχειο ωστε να ειμαι κοντα στα μμμ ? γιατι δεν θελω να χρησιμοποιησω αυτοκινητο εκει

 

Στο Termini έχει πολλά ξενοδοχεία σε νορμάλ τιμές και τα ΜΜΜ είναι δίπλα σου, αλλά είναι λίγο περίεργη περιοχή. Τη νυχτά δεν κυκλοφορείς και πολύ άνετα.

 

Ρίξε και ματιά εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...