Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζει ρολο στην απορροφηση.Να ξαναπαρεις τις Vital ειναι πολυ καλυτερες απο τις αλλες κι εγω αυτες χρησιμοποιω.Βεβαια ακομα καλυτερες ειναι οι Omnium της Solgar αλλα κανουν 30 ευρω

Μετα τπ γευμα για να μπερδευεται η βιταμινη με την τροφη και να απορροφαται καλυτερα γιατι αλλιως απορροφαταιμ μικρο ποσοστο

 

το ψιλιαστηκα απο το νικ οτι θα μου ελεγες για βιταλ :P

αλλα εχω ηδη αγορασει 250 ταμπλετες σεντρουμ γιατι τις βρηκα 10 ευρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

το ψιλιαστηκα απο το νικ οτι θα μου ελεγες για βιταλ :P

αλλα εχω ηδη αγορασει 250 ταμπλετες σεντρουμ γιατι τις βρηκα 10 ευρο..

Χα! καμια σχεση,εννοειται οτι θα τις τελειωσεις αυτες που εχεις

 

οσον αφορα για τον πονοκεφαλο δοκιμασε και καποιες αλλες κι αν σε πειραξουν κι αυτες πηγαινε σε εναν γιατρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να παρεις τις Power health Daynamic η τις Omnium.Ειναι φυτικες και εχουν και Ω3.Η φυτικη βιταμινη ειναι καλυτερη.Αλλα και οι Vital ειναι πολυ καλες αλλα οχι για μεγαλο διαστημα.Βεβαια αν θες μπορεις να κανεις κυκλικο προγραμμα με μονοβιταμινες και μεταλλα και ιχνοστοιχεια που ειναι καλυτερα.Σημαντικα επισης ειναι και τα προβιοτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να παθεις γαστρεντεριτιδα απο συμπηρωμα πρωτεινης;;

 

Υπάρχει στην περίπτωση μου τουλάχιστον. Έπαιρνα μια πρωτείνη της MuscleTech και έπαθα γαστρεντερίτιδα. Να επισημάνω οτι έχω δυσανεξία στην λακτόζη και δεν είχα τσεκάρει αν η συγκεκριμένη ήταν Lactose free. Επειτά απο κανά 3μηνο ξαναπήρα πρωτείνη της ΟΝ αυτή την φορά Lactose free εννοείται και την έπαθα πάλι. Ο γιατρός είπε οτι ίσως έχω αλλεργία σε κάποιο συστατικό αλλά που να το βρείς -τόσα και τόσα περιέχουν μέσα-, οπότε άφησα τα συμπληρώματα και ξεκίνησα διατροφή που να έχει ικανή ποσότητα πρωτείνης για τον σκόπο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω γιατι κ γω επαθα προσφατα κατι παρομοιο (δεν ηταν γαστρεντεριτιδα αλλα ειχα ολα τα συμπτωματα της) κ ο παθολογος μου ειπε οτι μπορει να φταιει καποιο απο τα συστατικα της πρωτεινης..

 

Εκεινη την περιοδο 2 πραγματα αλλαξαν.. Το συμπληρωμα που παιρνω και τα σκουπιδια στους δρομους... Θελω να πιστευω οτι προκληθηκε απο το δευτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω ισχύει μάλλον το πρώτο, γιατί η κινδυνολόγια των ΜΜΕ για τα σκουπίδια ήταν ένα ακόμα τρίκ για να μας αποπροσανατολίσουν απο σημαντικότερα ζητήματα. Ένα άλλο σύμπτωμα που μου προκαλούσε η πρωτείνη ήταν και η συχνοουρία, η οποία όπως έμαθα προκλήθηκε απο την υπερβολική πρόσληψη της πρωτείνης απο τον οργανισμό μου με αποτέλεσμα να την αποβάλλει μέσω των ούρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμπειρία σας λέω να μην προτιμάτε Muscletech.. και γενικά τις φόρμουλες! Πάρτε μια καθαρή πρωτείνη 100% (ΕΑΣ είναι πολύ καλή) και μια καζείνη για το βράδυ πριν τον ύπνο, και το πρωί κάποιες βιταμίνες φαρμακείου.Επίσης, τα συμπληρώματα πρωτείνες όγκου ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΕΣ! Για αυτούς που θέλουν όγκο συμπληρώστε στο μεταπροπονητικό ρόφημα δεξτρόζη-γλυκόζη.Και από θέμα υγείας.. μην χ*** που ο κάθε άσχετος δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα και προσπαθεί να σας πείσει ότι θα χαλάσει το συκώτι σας και θα πάθετε ζημιά (τουλάχιστον για τα συμπληρώματα που ανέφερα παραπάνο και όχι σε μακροχρόνια χρήση).

Anyway..

ΦΥΣΙΚΑ αυτά πηγαίνουν ΣΤΑΝΤΑΡ με μια ΚΑΛΗ διατροφή που θα πρέπει να την σχεδιάσετε αναλόγος με το σώμα σας (Θερμίδες ημερησίως, 20-25% πρωτείνη,50-60% υδατάνθρακες 10-15% λίπος, και όχι σαβούρες).

Κανείς να μην περιμένει να φουσκώσει χωρίς με μια πολυ καλή διατροφή! θα χάσετε τα λεφτά σας άσκοπα αλλα και τον χρόνο σας. 'Αλλωστε το λέει και η λέξη, ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ! δλδ συμπληρώνει την διατροφή μας.

Για να υπολογίσετε θεωρητικά τις θερμίδες,γραμμάρια συμπληρωμάτων κλπ με βάση το βάρος σας,ύψος,ηλικία, ψάξτε στο ιντερνετ για μαθηματικούς τύπους.

 

Επίσης αν θέλετε να αγοράσετε απο το ιντερνετ μπείτε http://www.discount-supplements.co.uk

Έως 300% πιο φθηνά απο τους Έλληνες κλέφτες, και με μικρό κόστος μεταφορικών.

Αυτά απο μένα. Καλή σας νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω ισχύει μάλλον το πρώτο, γιατί η κινδυνολόγια των ΜΜΕ για τα σκουπίδια ήταν ένα ακόμα τρίκ για να μας αποπροσανατολίσουν απο σημαντικότερα ζητήματα. Ένα άλλο σύμπτωμα που μου προκαλούσε η πρωτείνη ήταν και η συχνοουρία, η οποία όπως έμαθα προκλήθηκε απο την υπερβολική πρόσληψη της πρωτείνης απο τον οργανισμό μου με αποτέλεσμα να την αποβάλλει μέσω των ούρων.

 

Δεν νομιζω να ειναι ψεμα οτι τα σκουπιδια μπορουν να δημιουργησουν γαστρεντερικα προβληματα.. Συχνοουρια δεν εχω.. Παντως να πω οτι η πρωτεινη που παιρνω ειναι η Syntrax Matrix..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...