Προς το περιεχόμενο

The Da Vinci Code


Snolly

Προτεινόμενες αναρτήσεις

konnak,εχοντας διαβασει το βιβλιο,αλλα χωρις να εχω δει την ταινια θα ηθελα να τονισω οτι το βιβλιο ΔΕΝ εχει αναπτυξη χαρακτηρων,οποτε η ταινια που ειναι μια περιληψη-στεγνη αντιγραφη του,πως ειναι δυνατον να εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αφού είναι ίδια. Ελπίζω να δούμε από κανα πιο σοβαρό σκηνοθέτη το Illuminati, αν το δούμε ποτέ. Έχει κάποιες πολύ ψαρωτικές στιγμές, του τύπου "έχει δίκιο ο τύπος, που πάει αυτή η κοινωνία;", και μετά από λίγες σελίδες "α τον μπάσταρδο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

konnak,εχοντας διαβασει το βιβλιο,αλλα χωρις να εχω δει την ταινια θα ηθελα να τονισω οτι το βιβλιο ΔΕΝ εχει αναπτυξη χαρακτηρων,οποτε η ταινια που ειναι μια περιληψη-στεγνη αντιγραφη του,πως ειναι δυνατον να εχει?

Ναι, δίκιο έχεις βρε παιδί μου. Αλλά μια ταινία είναι άλλο πράγμα από ένα βιβλίο, εύκολα μπορεί ένας ηθοποιός με ποιότητα να προσδώσει χαρακτήρα σε μια περσόνα που στο σενάριο είναι άχρωμη και "χάρτινη". Αλλά μάλλον κανείς δεν νοιάστηκε. Ο μόνος που ήταν όχι απλά καλός αλλά απολαυστικός ήταν ο ΜακΚέλεν, που είμαι σίγουρος ότι το καταδιασκέδασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι ίδια. Ελπίζω να δούμε από κανα πιο σοβαρό σκηνοθέτη το Illuminati, αν το δούμε ποτέ. Έχει κάποιες πολύ ψαρωτικές στιγμές, του τύπου "έχει δίκιο ο τύπος, που πάει αυτή η κοινωνία;", και μετά από λίγες σελίδες "α τον μπάσταρδο".

emmmm

eipate kati?

 

:P

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=709150&lngDtrID=253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πριν λίγο γύρισα και εγώ από το σινεμά και ειδού οι απόψεις μου. Καλή σε γενικά πλαίσια, το βιβλίο δεν το έχω διαβάσει και δεν ξέρω τι και πως τα εξηγεί εκεί αλλά σε κάποιες φάσεις μέσα στην ταινία έτρεχα με το μυαλό μου για να τους προλάβω..δηλαδή ήταν από τις ταινίες που δεν θες να γυρίσεις πλευρό για να μην χάσεις κάτι και δεν καταλάβεις τι παίζει! Λίγο αργή σε μερικά σημεία και απλά εκεί λες "εντάξει δεν μπορώ να βαρεθώ γιατί κάτι θα παίξει σε λίγο". Αν μπορέσει κάποιος να μου θυμήσει ταινίες του Ron Howard για να καταλάβω τι παίζει και με την πάρτη του, γιατί μέτριο τον ανεβάζετε μέτριο τον κατεβάζετε...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ron Howard CV

Koita ekei pou leei Director,oxi actor

 

Coccoon,Backdraft,Apollo13,Ransom,A beautiful Mind,Cinderella Man...

 

Tha mou peis "Den einai autes kales tainies??"

 

Mia xara tainies einai alla poly symvatikes!Den ton eipe kaneis metrio,eipe oti kanei poly kala ena eidos sinema pou xerw gw o John Houston i kai alloi to kanane episis poly kala.Einai o PLEON ypertimimenos skinothetis apo tin apopsi oti genika oi paragwges tou einai poly prosegmenes kai ola apla re paidi mou einai poly....normal,kanena kolpo me tin kamera,kanena kolpo me tous fwtismous,kamia idieterotita stis odigies pros tous ithopoious ktl...

 

Einai o klassikos skinothetis pou tou dineis me kleista matia mia tainia me target group 20-60 me skopo na vgaleis 25% sigoura panw apo to kostos kai na parei 3 Oscar kai 60% kales kritikes(asxeta me ton DVC,ekei ftaine alla gia tis kritikes)

 

Oute o trelos blockbusteras typou Bay i Cameron einai,oute o foveros skinothetis tis Akadimias einai,oute David Lynch einai pou mporei na xasei lefta,na min parei Oscar kai na exei 100% thetikes kritikes(kala kai mono pou vazw ton Howard me ton Lynch stin idia protasi tha autotimwrithw me 3 meres ban)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα λαθος της ταινειας ειναι το γεγονος οτι ενω ο Σιλλας ειναι αλμπινος μια ασθενεια οπου παρουσιαζεται σπανια στον ανθρωπο επρεπε να εχει κοκινα ματια Ωστοσο ο σιλλας ειχε μπλε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα λαθος της ταινειας ειναι το γεγονος οτι ενω ο Σιλλας ειναι αλμπινος μια ασθενεια οπου παρουσιαζεται σπανια στον ανθρωπο επρεπε να εχει κοκινα ματια Ωστοσο ο σιλλας ειχε μπλε .

 

Δεν είναι απαραίτητα κόκκινα, άλλες φορές είναι και εντελώς άχρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα λαθος της ταινειας ειναι το γεγονος οτι ενω ο Σιλλας ειναι αλμπινος μια ασθενεια οπου παρουσιαζεται σπανια στον ανθρωπο επρεπε να εχει κοκινα ματια Ωστοσο ο σιλλας ειχε μπλε .

 

Nomizw...oti sthn prwth skhnh pou ton deixnei ta matia tou fainontai kokkina...peftei k ligo fws panw...meta den ta parathrousa...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...