Προς το περιεχόμενο

Ηλιακός θερμοσίφωνας: τι προτείνετε;


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα επιχειρήματα σας προσπαθώντας να δημιουργήσετε εντύπωση είναι εντελώς άστοχα.Καταρχάς δεν μπορείτε να πάρετε το σήμα Κατσέλη όποτε κλείνει εδώ το ερώτημά σας. Έχετε κάθε δικαίωμα να κρατάτε τις επιφυλάξεις σας και δεν μπορεί να σας το στερήσει κανείς.Για τις εγγυήσεις η πρώην εταιρία fyrogenis αν θέλετε να ενημερωθείτε έδινε 50 - 40 χρόνια εγγύηση άρα αυτομάτως λειτουργούσε λάθος.Δεν υπάρχει ηλιακός στην αγορά με τέτοια εγγύηση(καζάνια με τέτοια εγγύηση δεν υπαρχουν)  ήταν ένας από τους λάθος χειρισμούς που η πρώην εταιρία έκανε γι αυτό και έκλεισε!

λυπάμαι που το βλέπετε έτσι αλλά πραγματικά δεν προσπαθώ να δημιουργήσω καμιά εντύπωση. γιατί άλλωστε;

εκφράζω τα ερωτηματικά ενός ανθρώπου που ψάχνεται στο ιντερνετ. αν κοιτάξετε σχετικά ποσταρίσματά μου στο παρόν θέμα (αλλά και σε άλλα θέματα αυτού ή άλλων φόρουμ που ουδεμία σχέση έχουν με τους ηλιακούς) θα δείτε ότι οι απορίες ή οι επιφυλάξεις μου ουδεμία σχέση έχουν με κάποια συγκεκριμένη μάρκα ή είδος. απλά ίσως ψάχνομαι λίγο παραπάνω από πολύ κόσμο και ανταπαντώ εκεί που δεν με καλύπτει η απάντηση.

 

αναφορικά με το "σήμα Κατσέλη" φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεται ότι ήταν σχήμα λόγου και ότι δεν ήταν αυτό που εννοούσα. αν επιλέγετε να μην απαντήσετε στην κεντρική ιδέα αυτού που ρώτησα αυτό είναι σεβαστό δικαίωμά σας.

 

αφού το θέμα εγγύηση ήταν ΕΝΑΣ από τους λάθους χειρισμούς της Φυρογένης (που σημαίνει ότι υπήρξαν και άλλοι) αναρωτιέμαι γιατί μια ΑΛΛΗ εταιρία θέλει να χρησιμοποιήσει το brand name αυτής της εταιρίας και δεν δημιουργεί ένα άλλο με "λευκό ποινικό μητρώο";;; (μην πάρετε πάλι κατά γράμμα το "ποινικό μητρώο" και με ρωτάτε γι' αυτό. μεταφορικά το  λέω, για όποιον καταλαβαίνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑΝ ΗΛΙΑΚΟ ΗΛΙΟΦΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΤΕΝΤΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ(ΠΟΥ ΛΙΓΟΙ ΣΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ) ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΙΤΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΖΑΝΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΥΠΕΡΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΗ ΗΛΙΟΦΑΝΙΑ ΖΕΣΤΕΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΨΑ. ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΗΛΙΟ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΣΕ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΖΕΣΤΑΝΕΙ 175 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟΥ. ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΦ΄ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΟΥΣ. ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΠΑΝΤΟΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. Α ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΝΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ. ΠΛΗΡΩΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΙΣ ΣΩΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.

ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΗΛΙΟΦΑΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ.http://www.agelopoulos.gr/solar-water-heating/iliofan-titanium-extra-plus.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας και πάλι ο κακός της παρέας.

Θα σας εξηγήσω πως προκύπτει ο φυργένης-ΘΗΑ -FOCO-STIBTHERM.

Ένα είναι το όνομα Ανδριόπουλος Γιώργος.

Καμία σχέση με κατασκευές τελείως άτεχνος, και το δεύτερο λαμόγιο στον κλάδο του ηλιακού.

Ποτέ δεν κατηγόρησα στον κλάδο αυτό κατασκευαστή η έμπορα αλά αυτός το χρειάζεται και αν έχει αρ……. ας με αντιμετωπίσει.

Πάμε λιπών από την αρχή.

Όταν  απολύθηκε από φαντάρος ήταν εγκαταστάτης ηλιακών στην ΘΗΑ.

Μετά από αρκετό διάστημα άνοιξε ένα γραφείο στην Αγησιλάου στην Αθήνα, και εμπορευόταν τα ηλιακά ΘΗΑ τα όπια κατασκεύαζε ο Χατζηπασχάλης Κύπριος.

Ταυτόχρονα έκανε και της τοποθετήσεις του ΘΗΑ σαν συνεργείο.

Μετά από λίγο καιρό πηγαίνει στο υπουργείο εμπορίου και κατοχυρώνει την επωνυμία

ΘΗΑνδριόπουλος.

Τραβήχτηκε αρκετά χρόνια στα δικαστήρια για το όνομα .

Ο Χατζηπασχάλης δεν κατάφερε τίποτα διότι η επωνυμία σήμαινε Θερμοσίφωνες Ηλιακοί Ανδριόπουλος.

Αντί Θερμοσίφωνες Ηλιακής Ακτίνας.

Έβαλε και ένα σχήμα ήλιου πολύ αχνό στο λογότυπο και ήταν διαφορετικό.

Μετά από κάποια χρόνια η ΘΗΑ έκλεισε και έμεινε μόνος του σαν ΘΗΑ παίρνοντας πότε αποδώ πότε αποκεί ότι φθηνό έβρισκε και μόλις φέσονε τον έναν κατασκευαστή πήγαινε στον άλλων το οποίο κάνη και μέχρι σήμερα που παίρνει από την Θερμικ.

Όταν έκλεισε λιπών η FOCO δεν πήγε κανένας να κάνη ανανέωση στην κατοχύρωση του ονόματος, καθώς η γυναίκα του δουλεύει σε κάποιο δικηγορικό γραφείο και έχει κάποια σχέση με το υπουργείο εμπορίου.

Μόλις λιπών έλιξε η κατοχύρωση πήγε και την κατοχύρωσε στο όνομα του.

Το ίδιο ακριβός έκανε και με το Φυρογένης

Κατη παρόμοιο έκανε και με την STIEBEL ELTRON.

Αυτά εν ολίγοις. Μην με ρωτήσετε για το πρώτο λαμόγιο γιατί αυτός είναι όπως είπα το δεύτερο που μπροστά στον άλλων ωχριά. αν αναφερθεί το όνομα του θα μιλήσω και γι΄'αυτόν.

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........................Μην με ρωτήσετε για το πρώτο λαμόγιο..................

με πρόλαβες καθώς ήμουν έτοιμος να ρωτήσω ακριβώς αυτό :)

ευχαριστώ πολύ (και μαζί με μένα φαντάζομαι και άλλοι) γι' αυτές τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

προσωπικά, όπως ίσως φάνηκε και από τα ποστ μου, την είχα ψυλλιαστεί ότι παίζει μαμουνιά αλλά ποτέ δεν περίμενα τέτοιου μεγέθους.

είναι κρίμα να μαγαρίζεται ένας χώρος που έχουμε προοπτικές σαν χώρα (ηλιακή ενέργεια) από αερητζήδες.

από την άλλη πλευρά βέβαια είναι πολύ καλό που εξαιτίας του διαδικτύου έχουμε πρόσβαση σε τετοιες πληροφορίες που ίσως θα ήταν δύσκολο να πάρουμε αλλιώς

χρησιμότατο το ποστ σου για νυν και μελλοντικούς αγοραστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας και πάλι ο κακός της παρέας.

Θα σας εξηγήσω πως προκύπτει ο φυργένης-ΘΗΑ -FOCO-STIBTHERM.

Ένα είναι το όνομα Ανδριόπουλος Γιώργος.

Καμία σχέση με κατασκευές τελείως άτεχνος, και το δεύτερο λαμόγιο στον κλάδο του ηλιακού.

Ποτέ δεν κατηγόρησα στον κλάδο αυτό κατασκευαστή η έμπορα αλά αυτός το χρειάζεται και αν έχει αρ……. ας με αντιμετωπίσει.

Πάμε λιπών από την αρχή.

Όταν  απολύθηκε από φαντάρος ήταν εγκαταστάτης ηλιακών στην ΘΗΑ.

Μετά από αρκετό διάστημα άνοιξε ένα γραφείο στην Αγησιλάου στην Αθήνα, και εμπορευόταν τα ηλιακά ΘΗΑ τα όπια κατασκεύαζε ο Χατζηπασχάλης Κύπριος.

Ταυτόχρονα έκανε και της τοποθετήσεις του ΘΗΑ σαν συνεργείο.

Μετά από λίγο καιρό πηγαίνει στο υπουργείο εμπορίου και κατοχυρώνει την επωνυμία

ΘΗΑνδριόπουλος.

Τραβήχτηκε αρκετά χρόνια στα δικαστήρια για το όνομα .

Ο Χατζηπασχάλης δεν κατάφερε τίποτα διότι η επωνυμία σήμαινε Θερμοσίφωνες Ηλιακοί Ανδριόπουλος.

Αντί Θερμοσίφωνες Ηλιακής Ακτίνας.

Έβαλε και ένα σχήμα ήλιου πολύ αχνό στο λογότυπο και ήταν διαφορετικό.

Μετά από κάποια χρόνια η ΘΗΑ έκλεισε και έμεινε μόνος του σαν ΘΗΑ παίρνοντας πότε αποδώ πότε αποκεί ότι φθηνό έβρισκε και μόλις φέσονε τον έναν κατασκευαστή πήγαινε στον άλλων το οποίο κάνη και μέχρι σήμερα που παίρνει από την Θερμικ.

Όταν έκλεισε λιπών η FOCO δεν πήγε κανένας να κάνη ανανέωση στην κατοχύρωση του ονόματος, καθώς η γυναίκα του δουλεύει σε κάποιο δικηγορικό γραφείο και έχει κάποια σχέση με το υπουργείο εμπορίου.

Μόλις λιπών έλιξε η κατοχύρωση πήγε και την κατοχύρωσε στο όνομα του.

Το ίδιο ακριβός έκανε και με το Φυρογένης

Κατη παρόμοιο έκανε και με την STIEBEL ELTRON.

Αυτά εν ολίγοις. Μην με ρωτήσετε για το πρώτο λαμόγιο γιατί αυτός είναι όπως είπα το δεύτερο που μπροστά στον άλλων ωχριά. αν αναφερθεί το όνομα του θα μιλήσω και γι΄'αυτόν.

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

 

καταρχάς κύριε δεν ξέρετε από ορθογραφία σας προτρέπω λοιπόν να μάθετε ορθογραφία και μετά να ζητήσετε να αντιδικήσετε με κάποιον. Δεύτερον για να απαντήσω στα ερωτήματα σας δεν καταλαβαίνω από που και ως που κάποιος είναι λαμόγιο  όταν πουλάει έναν από τους 3 καλύτερους ηλιακούς στην Ελλάδα,(και αν κάποιος που έχει βάλει ηλιακό έχει αμφιβολίες αν απαντήσει με επιχειρήματα).Τρίτον όταν κάποιος ασχολείται με ηλιακούς  από την δεκαετία του 80 και έχει παρακολουθήσει όλα τα σεμινάρια που γίνονται πάνω στις ηλιακές ενέργειες δεν γίνεται να είναι άτεχνος.Τέταρτον γιατί δεν ασχολείστε με τις κατασκευές και τα υλικά  αυτών που πουλάνε ηλιακούς με 380 ευρώ  και ασχολείστε με ποιοτικά brand name; μήπως τελικά είστε ένας από αυτούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑΝ ΗΛΙΑΚΟ ΗΛΙΟΦΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΤΕΝΤΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ(ΠΟΥ ΛΙΓΟΙ ΣΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ) ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΙΤΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΖΑΝΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΥΠΕΡΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΗ ΗΛΙΟΦΑΝΙΑ ΖΕΣΤΕΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΨΑ. ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΗΛΙΟ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΣΕ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΖΕΣΤΑΝΕΙ 175 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟΥ. ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΦ΄ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΟΥΣ. ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΠΑΝΤΟΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. Α ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΝΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ. ΠΛΗΡΩΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΙΣ ΣΩΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.

ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΗΛΙΟΦΑΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ.http://www.agelopoulos.gr/solar-water-heating/iliofan-titanium-extra-plus.html

Ειδικα αμα σου ειπαν οτι μεσα σε 3 ωρες ζεσταινεις και τα 175λ τοτε ειναι επαγγελματιες ψευτες!!! ποσα τ.μ συλλεκτες εβαλες? ποσο εκανε ο ηλιακος? η εγκατασταση? το μετρο σωληνας και καλωδιο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως επί της ουσίας αυτών που είπε ο D.PAT (αγορασμένο brand name άσχετο με την μαμά εταιρία, αγορές ηλιακών δεξιά κι αριστερά, κλπ) δεν είπε τίποτα ο fyrogenis.

ok θα στείλουμε τον D.PAT στο σχολείο. για τα άλλα όμως;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς κύριε δεν ξέρετε από ορθογραφία σας προτρέπω λοιπόν να μάθετε ορθογραφία και μετά να ζητήσετε να αντιδικήσετε με κάποιον. Δεύτερον για να απαντήσω στα ερωτήματα σας δεν καταλαβαίνω από που και ως που κάποιος είναι λαμόγιο  όταν πουλάει έναν από τους 3 καλύτερους ηλιακούς στην Ελλάδα,(και αν κάποιος που έχει βάλει ηλιακό έχει αμφιβολίες αν απαντήσει με επιχειρήματα).Τρίτον όταν κάποιος ασχολείται με ηλιακούς  από την δεκαετία του 80 και έχει παρακολουθήσει όλα τα σεμινάρια που γίνονται πάνω στις ηλιακές ενέργειες δεν γίνεται να είναι άτεχνος.Τέταρτον γιατί δεν ασχολείστε με τις κατασκευές και τα υλικά  αυτών που πουλάνε ηλιακούς με 380 ευρώ  και ασχολείστε με ποιοτικά brand name; μήπως τελικά είστε ένας από αυτούς;

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση περί ορθογραφίας.

Δεν θα μπω πάλη στην διαδικασία να εξηγήσω γιατί,

Το έχω ξανά κάνη.

Αυτό βρήκες να σχολιάσεις?

Το ότι αγόρασες Θερμικ αντί για Φυρογένη δεν λέμε τώρα τίποτα?

Τώρα τη μου λες για σεμινάρια και από το 80 αυτά τα ακούω βερεσέ.

Άκου τον μπάρμπα Μήτσο κάτι ξέρη παραπάνω.

Τώρα αν είμαι ένας από ΑΥΤΟΥΣ  Πατερδής Δημήτρης λέγομαι και ρώτησε στον κλάδο μας, θα παίρνεις ώμος επώνυμες απαντήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα αμα σου ειπαν οτι μεσα σε 3 ωρες ζεσταινεις και τα 175λ τοτε ειναι επαγγελματιες ψευτες!!! ποσα τ.μ συλλεκτες εβαλες? ποσο εκανε ο ηλιακος? η εγκατασταση? το μετρο σωληνας και καλωδιο?

ΤΟΝ ΗΛΙΑΚΟ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΦΠΑ 1110Ε ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΛΕΚΤΗ 2.3 ΤΜ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ Η ΣΩΛΗΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΟ ΕΙΧΕ 9Ε ΤΟ ΜΕΤΡΟ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ 15-18Ε ΤΟ ΜΕΤΡΟ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕΡΑ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΗ ΣΥΝΕΦΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ?? 

 

Ειδικα αμα σου ειπαν οτι μεσα σε 3 ωρες ζεσταινεις και τα 175λ τοτε ειναι επαγγελματιες ψευτες!!! ποσα τ.μ συλλεκτες εβαλες? ποσο εκανε ο ηλιακος? η εγκατασταση? το μετρο σωληνας και καλωδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως απο οτι βλεπω το φορουμ πηρε μια διαφορετικη τροπη (για το θεμα του φυρογεννη) πολυ ενημερωτικη και ακομα περισσοτερο σημαντικη θα ελεγα. θα περιμενω με ανυπομονησια την καταληξη γιατι αν ειναι λαμογια πρεπει να προστατευθει ο καταναλωτης και αυτο θα πρεπει να γινει με στοιχεια οπως αυτα του D.PAT.



ΤΟΝ ΗΛΙΑΚΟ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΦΠΑ 1110Ε ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΛΕΚΤΗ 2.3 ΤΜ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ Η ΣΩΛΗΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΟ ΕΙΧΕ 9Ε ΤΟ ΜΕΤΡΟ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ 15-18Ε ΤΟ ΜΕΤΡΟ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕΡΑ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΗ ΣΥΝΕΦΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ?? 

το αρνητικο ειναι η εφ ορου ζωης εγγυηση και ο ΥΠΕΡεπιλεκτικος συλλεκτης που λες σε παλιοτερο σχολιο και με αυτα που λες τωρα βρισκω κι αλλα. με 1110 ευρω παντως σε πληροφορω πως εχεις πληρωσει την εγκατασταση και με το παραπανω. μην βιαζεσαι λοιπον να τον προτεινεις ανεπιφυλακτα οπως λες και να μιλας με καλα λογια για το συγκεκριμενο καταστημα γιατι αυτο μονο επαγγλεματικο δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το αρνητικο ειναι η εφ ορου ζωης εγγυηση και ο ΥΠΕΡεπιλεκτικος συλλεκτης που λες σε παλιοτερο σχολιο και με αυτα που λες τωρα βρισκω κι αλλα. με 1110 ευρω παντως σε πληροφορω πως εχεις πληρωσει την εγκατασταση και με το παραπανω. μην βιαζεσαι λοιπον να τον προτεινεις ανεπιφυλακτα οπως λες και να μιλας με καλα λογια για το συγκεκριμενο καταστημα γιατι αυτο μονο επαγγλεματικο δεν ειναι.

 

 

 

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ  ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΧΑΛΑΛΗ ΤΟΥΣ. ΕΣΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΕ  ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΗΛΙΑΚΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΑ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ(ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΑΛΤΕΖΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΟΤΑΝ ΣΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΕΠΑΘΕ ΖΗΜΙΑ ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΞΑΝΕ) ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΣΠΑΣΕ Ο ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΑΛΛΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ.ΟΠΟΤΕ ΑΣΕ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΗΛΙΑΚΟ, ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΦΑΝ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΡΙΚΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ???ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΕΧΩ ΚΑΠΟΥ ΛΑΘΟΣ. ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΗΛΙΑΚΟ, ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΦΑΝ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΡΙΚΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ....................

αναφορικά με τις εκθέσεις που λες, προσωπικά πάντα επισκεπτόμουν τις εκθέσεις κατοικίας (από την εποχή που ήταν στο...Ζάπειο).

εδώ και πάρα πολλά χρόνια όμως (ακόμα και προ κρίσης) οι εταιρίες όλων των ειδών έχουν μειώσει εως και μηδενίσει την παρουσία τους. δεν είναι απαραίτητα δείγμα κακής εταιρίας ή προϊόντος αλλά μάλλον θέμα στρατηγικής και κόστους.

στην τελευταία έκθεση στον ΟΛΠ που είχα πάει, είχε "βρωμίσει" ο κόσμος από προσκλήσεις και δωρεάν εισιτήρια από περιοδικά, εφημερίδες, ραδιοσταθμούς, κλπ και όμως οι επισκέπτες που περπατούσαμε μέσα ήμασταν ελάχιστοι. γιατί να πάει κάποια εταιρία;

προσωπικά είπα ότι δεν ξαναπάω, αφού δεν μου προσφέρει τίποτα. το να ψάχνω πχ για στρώμα ή ενεργειακό τζάκι και να βλέπω απλά 2 εταιρίες δεν με βοηθάει ιδιαίτερα

και τελικά μετά από ένα χρόνο σταμάτησε να γίνεται και η έκθεση.

άσχετο αλλά και στην έκθεση αυτοκινήτου που γίνεται στην ελλάδα, που είναι και διεθνής (ότι και αν σημαίνει αυτό) υπήρχαν απουσίες από τρανταχτά ονόματα κατασκευαστών αυτοκινήτων. αυτό τι σημαίνει; δεν είναι καλές εταιρίες; ή ότι κάποιος θα αποφασίσει με μόνο κριτήριο τους παρόντες; (φυσικά αν θέλει, με γεια του και χαρά του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

το αρνητικο ειναι η εφ ορου ζωης εγγυηση και ο ΥΠΕΡεπιλεκτικος συλλεκτης που λες σε παλιοτερο σχολιο και με αυτα που λες τωρα βρισκω κι αλλα. με 1110 ευρω παντως σε πληροφορω πως εχεις πληρωσει την εγκατασταση και με το παραπανω. μην βιαζεσαι λοιπον να τον προτεινεις ανεπιφυλακτα οπως λες και να μιλας με καλα λογια για το συγκεκριμενο καταστημα γιατι αυτο μονο επαγγλεματικο δεν ειναι.

 

 

 

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ  ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΧΑΛΑΛΗ ΤΟΥΣ.

 

μετα απο αυτο κανονικα δεν θα επρεπε να ασχοληθω αλλα δεν καταλαβαινω τον λογο που επιμενεις τοσο πολυ για τον ηλιακο αυτο. καταρχην το εβαλες τωρα οποτε δεν μπορεις να ξερεις και πολλα. μπορει να εντυπωσιαστηκες? μπορει κατι αλλο? εσυ το ξερεις.

απο οτι καταλαβα παραπανω μου λες οτι η εταιρεια αγγελοπουλος εχει δικο της εργοστασιο και πουλαει αποκλειστικα τον ηλιακο ηλιοφαν. δυο ερωησεις εδω. εχεις παει στο εργοστασιο τους? που το ξερεις οτι πουλα αποκλειστικα για παρτη της?

επισης δεν σου ειπα οτι εκανες κακα που εβαλες αυτον τον ηλιακο. απλα επενεβησα σε κατι που ειδα και θεωρω τα παραπανω. οσο για τις εκθεσεις με προλαβε ο φιλος haris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...