Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Πωπω τι μου θυμισες τωρα. Καλα στο Spectrum ειναι πολυ διαφορετικο[χειροτερο]. Αυτο πρεπει να χρησιμοποιει Shader Model 4.0 τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Atari, sega mega drive, nintendo 64...Για μένα η μεγάλη επανάσταση με τα video games έγινε με το ps1.Και μπορεί τώρα η sony να έχει ξεφτιλιστεί τελείως σε κάποια θέματα, αλλά τότε θεωρώ πως ήταν η εποχή της δόξας της...Οι καλύτεροι τίτλοι(νέοι + τρομερές δημιουργίες παλαιότερων τίτλων π.χ FF VII) και η απόλυτη πώρωση :wub: :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FFVII ίσως το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών με συνοπτικές διαδικασίες :P Έχουν περάσει τόσα χρόνια και αν τύχει να δω κανα video ή screenshot ή να ακούσω το soundtrack μου σηκώνεται η τρίχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 39 παιζω γυρω στα 10 χρονια , αυτην την περιοδο εχω ξεκινησει να παιζω rift , οταν μου λενε πιτσιρικαδες καλα εισαι τοσο μεγαλος και παιζεις games , τους απανταω , και τι θελετε να κανω ρε μαλακισμενα , να παω στο καφενειο να παιξω πρεφα και ταυλι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, σωστός. Αργούμε ακόμα για το καθημερινό απογευματινό Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πρέφας (ΠΠΠ) του καφενέ. Αν κι έτσι όπως πάει το πράμα, η γενιά μας θα παίζει την πρέφα σε ηλεκτρονικά 3D touch τραπέζια. Ελπίζω τουλάχιστον να υπάρχουν ακόμα τα καφενεία και να μην παίζουμε online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

32 χρονών, παίζω από τα 13 με sega master system II αν θυμουνται οι πιο παλιοι

και θα συνεχισω για πολλα χρονια ακομα(κι ας γκρινιαζει η γυναικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Ubisoft είχε βγάλει μια ανακοίνωση που έλεγε πως το 56% των gamer είναι πάνω από 35... Όσοι αρχίσαμε να παίζουμε από μικροί (εγώ από το 1984) συνεχίζουμε και μεγάλοι...

 

Να μείνουμε πάντα έτσι! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 19 και είμαι gamer(σε λογικά πλαίσια) από αρκετά μικρή ηλικία ..μέχρι που παρεκτράπηκα λίγο με το WoW.Τώρα όλα back to Normal διότι το βαρέθηκα κ το σταμάτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Ubisoft είχε βγάλει μια ανακοίνωση που έλεγε πως το 56% των gamer είναι πάνω από 35... Όσοι αρχίσαμε να παίζουμε από μικροί (εγώ από το 1984) συνεχίζουμε και μεγάλοι...

 

Να μείνουμε πάντα έτσι! :-)

 

Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα. Πως κάθε χρόνο ο μέσος όρος ηλικίας αυξάνεται. Αυτό σημαίνει ότι οι περισσότεροι gamers παραμένουν gamers όσα χρόνια κι αν περάσουν. Το πολύ πολύ να μειώσουν το χρόνο ενασχόλησής τους για ευνόητους λόγους ή/και να αλλάξουν το είδος παιχνιδιών που προτιμούν. Το gaming αποτελεί ήδη mainstream hobby και δεν απευθύνεται σε μικρά παιδάκια (όπως πολλοί θέλουν να το παρουσιάσουν, κυρίως οι μανάδες μας!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-74786-0-60889400-1302207163_thumb.jpg

 

post-74786-0-73548800-1302207177_thumb.jpg

 

post-74786-0-71907700-1302207190_thumb.jpg

 

 

Εντάξει με "μικρή" καθυστέρηση, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

 

Το layout του game room μου έχει αλλάξει αρκετά από ΄την στιγμή που έβγαλα τις φωτό, προς το καλύτερο, αλλά you get the idea!!!!

 

Να γνωρίζεται ότι τον κύριο πούκι(1) τον δέρνουμε ανοιχτά.:Ρ

 

Που σαι ρε ψυχή εσύ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...