Προς το περιεχόμενο

Xbox Live και Live Gold - Απορίες και προβλήματα


lefteragas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε μένα φίλε αυτές τις μέρες μου γίνεται πολύ συχνά, να φανταστείς μπαίνω single gta v online και κάθε πέντε λεπτά μου κάνει αποσύνδεση από το live.. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται

Single gta v* βασικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Xbox live gold

 

Θα ήθελα να μου πείτε σε περίπτωση που εχει τελειωσει συνδρομή του xbox live gold στο xbox one εχωντας ηδη κατεβάσει τα free games θα λειτουργούν μετα την διακοπή της συνδρομής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όχι, φίλε μου. Μέχρι πρότινος, κανείς μας δεν μπορούσε γιατί οι ελληνικές κάρτες δεν γίνονταν δεκτές από τις επιχειρήσεις του εξωτερικού. Τώρα που άνοιξαν οι τράπεζες και θα επανέλθει η κανονική ροή λογικά θα γίνονται ξανά δεκτές οι κάρτες μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πρωτα απο ολα να ζητησω συγνωμη αν ποσταρω σε λαθος μερος, αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Θελω να ανανεωσω την συνδρομη μου xbox live gold και σκεφτομαι αυτη τη φορα να κανω μεγαλης διαρκειας. Καποτε μου ειχαν προτινει την αγορα απο ενα σιτε το οποιο ηταν αρκετα φθηνοτερο αλλα δεν το θυμαμαι. Αν καποιος ξερει απο που μπορω να αγορασω σε καλυτερη τιμη ας βοηθησει.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απο ολα να ζητησω συγνωμη αν ποσταρω σε λαθος μερος, αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Θελω να ανανεωσω την συνδρομη μου xbox live gold και σκεφτομαι αυτη τη φορα να κανω μεγαλης διαρκειας. Καποτε μου ειχαν προτινει την αγορα απο ενα σιτε το οποιο ηταν αρκετα φθηνοτερο αλλα δεν το θυμαμαι. Αν καποιος ξερει απο που μπορω να αγορασω σε καλυτερη τιμη ας βοηθησει.

 

ευχαριστω

http://www.goldxbox.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

xbox360 gold free games σε xbox-one

 

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Θα ήθελα μια βοήθεια για τα free games του 360 στο one. Έχω gold συνδρομή με δηλωμένη πιστωτική κάρτα. Μπαίνω στο www.xbox.com/el-GR/ επιλέγω τα games with gold και το παιχνίδι που θέλω (πχ dirt showdown) και με πετάει στο marketplace.xbox.com/el-GR. Επιλέγω να το "αγοράσω", μου ανοίγει το παράθυρο του παιχνιδιού με τιμή free, όμως μου γράφει "You have no valid payment options on file" και επιλογή για Change Payment Options. Προσπάθησα να με ξαναδηλώσω ως χρήστη όμως μου έχει επιλεγμένη μόνο την Αμερική με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γραφτώ! Καμία ιδέα τι κάνω λάθος? Γιατί στο www.xbox.com/el-GR/ όταν συνδέομαι αναγνωρίζει ότι έχω gold συνδρομή (το καταλαβαίνω από τα banners που πριν συνδεθώ λένε να γίνω συνδρομιτής ενώ όταν συνδέομαι λένε "ευχαριστούμε που είστε συνδρομιτής, κλπ), ενώ στο marketplace μου λέει ότι δεν έχω δηλώσει τρόπο πληρωμής? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά τι γίνεται με την δωρεάν δοκιμή του Xbox Live Gold για 30 μέρες?

Είναι δυνατό να τη χρησιμοποιήσω με κάποιο τρόπο?

 

Έκανα account στο site της microsoft, έβαλα κανονικά σαν περιοχή οτι βρίσκομαι Ελλάδα, συνέδεσα και την κάρτα μου για να μπορεί να δεχτεί αγορές κτλ. αλλά όταν πάω να κάνω δοκιμή 30 ημερών δωρεάν για το Gold με πηγαίνει στην αμερικανική σελίδα και μου ζητάει να βάλω στοιχεία και κάρτα από την αρχή...

Συγκεκριμένα με πηγαίνει εδώ:

https://account.xbox.com/en-US/Subscriptions/Index?title=Gold&purchaseIndex=-1

 

Κάνω κάτι λάθος?

Έχει καταφέρει κανένας άλλος να χρησιμοποιήσει τη δωρεάν δοκιμή του Gold για να με διαφωτίσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα. πως μπορω να μαθω ποια παιχνιδια ειναι δωρεαν με την συνδρομη ;

Σκεφτομαι για την αγορα ενος Xbox 360.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Games_with_Gold_games#Xbox_360

 

Εδώ έχει όλα παιχνίδια που έχουν δοθεί καθώς και αυτά που είναι (ή θα γίνουν) διαθέσιμα αυτό τον μήνα..

Αν πας ακόμα πιο κάτω έχει και τα παιχνίδια για το Xbox One.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...