Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσω mail παντως δεν εβγαλα ακρη με το paypal.

 

Ναι ουτε εγω, δινουν πολυ γενικευμενες απαντησεις. Γιαυτο ρωταω ποσο κοστιζει το τηλεφωνο. Γιατι αμα ειναι να χρεωθουμε κοντα 10 ευρω να κανουμε την κληση τοτε ανιρειται η σκοπιμοτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

---------->κάποιος να πει πως ρυθμίζουμε την προμήθεια της μετατροπής νομίσματος να γίνεται στην κάρτα και όχι στο paypal<----------

ρε φιλε parasaser δεν βλεπω να σου απανταει κανεις.

 

λοιπόν άκου τη θα κάνεις.

για να αποφύγεις την προμήθεια θα πρέπει να μην έχεις υπόλοιπο χρημάτων στο paypal

δηλαδή όλες οι μετακινήσεις θα πρέπει να γίνονται από την κάρτα που έχεις συνδέσει και όχι από τα χρήματα που υπάρχουν στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε guys μια ερωτηση, εκανα μια αγορα απο το ebay και καθως την εκανα δεν εμφανιστικε στην won list και καπακι μου πεταξε ενα μηνυμα πω και καλα αν αυτο συμβει πανω απο μια φορα να ανατρεξω στο help center και μπλα μπλα. Ωστοσο τα χρηματα ενω φυγαν απο μενα και πηγαν στον πωλητη καπακι απο τι καταλαβα το paypal εκανε reversed την πληρωμη (Status:Reversed) με αιτιολογια Payment To: meisu lin (The recipient of this payment is Unverified). Η απορια μου ειναι η εξης, οτι εγω λεφτα πισω στην εικονικη καρτα δεν εχω δει να επιστρεφονται που συνηθως εκει πηγαιναν μετα απο refund ουτε στο paypal acc μου. Μηπως ειναι νωρις για να επιστραφουν επειδη αυτο εγινε προχθες δλδ στης 8 του τρεχον μηνα?

 

Καμια ιδεα?

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ουτε εγω, δινουν πολυ γενικευμενες απαντησεις. Γιαυτο ρωταω ποσο κοστιζει το τηλεφωνο. Γιατι αμα ειναι να χρεωθουμε κοντα 10 ευρω να κανουμε την κληση τοτε ανιρειται η σκοπιμοτητα...

 

Ναι δυστυχως.

Το θεμα ειναι, θα χρεωθουμε αλλο μηνα; Αν ειναι ετσι να κλεισω το λογαριασμο :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μν ανοίγω καινούργιο θέμα τώρα . Για να βγάλει κάποιος κάρτα PayPal θα πρέπει να είναι 18 χρονών ? και για να βγάλεις πας σε τράπεζα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μν ανοίγω καινούργιο θέμα τώρα . Για να βγάλει κάποιος κάρτα PayPal θα πρέπει να είναι 18 χρονών ? και για να βγάλεις πας σε τράπεζα ?

 

Δεν υπάρχει "κάρτα paypal". Το Paypal είναι μια διαδικτυακή υπηρεσία στην οποία εγγράφεσαι μόνος σου και περνάς εσύ ο ίδιος την κάρτα (ή τις κάρτες, αν έχεις πολλές) που έχεις. Ουσιαστικά λειτουργεί σαν μεσάζοντας ανάμεσα σε εσένα και στον πωλητή (ή αγοραστή, αν πουλάς εσύ) διασφαλίζοντας ότι η συναλλαγή θα γίνει και η κάρτα θα παραμείνει απόρρητη.

 

Οπότε το ερώτημα είναι, αν μπορείς να βγάλεις κάποια κάρτα αν είσαι κάτω των 18. Η απάντηση είναι προφανώς "όχι", εκτός αν βγάλει κάποιος κηδεμόνας σου μια κάρτα τύπου prepaid (προπληρωμένη) από τράπεζα που τις παρέχει, και σου τη δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε parasaser δεν βλεπω να σου απανταει κανεις.

 

λοιπόν άκου τη θα κάνεις.

για να αποφύγεις την προμήθεια θα πρέπει να μην έχεις υπόλοιπο χρημάτων στο paypal

δηλαδή όλες οι μετακινήσεις θα πρέπει να γίνονται από την κάρτα που έχεις συνδέσει και όχι από τα χρήματα που υπάρχουν στο paypal.

 

αυτο δεν ισχυει, το paypal κανει την μετατροπη, βαζει και την προμηθεια και χρεωνει συνολικα την καρτα σε ευρω.

 

για να χρεωνει απευθειας την καρτα χωρις προμηθεια οι ρυθμίσεις ειναι οι εξης:

κανεις κλικ my account > profile > My preapproved payments > Set Available Funding Sources > Conversion Options

και επιλεγεις <<Bill me in the currency listed on the seller's invoice.>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν ισχυει, το paypal κανει την μετατροπη, βαζει και την προμηθεια και χρεωνει συνολικα την καρτα σε ευρω.

 

για να χρεωνει απευθειας την καρτα χωρις προμηθεια οι ρυθμίσεις ειναι οι εξης:

κανεις κλικ my account > profile > My preapproved payments > Set Available Funding Sources > Conversion Options

και επιλεγεις <<Bill me in the currency listed on the seller's invoice.>>

το ένα από τα 2+ το έβαλα από λάθος

 

αν έχεις ενημερώσει την τράπεζα σου να κάνει εκείνη την προμήθεια το paypal δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστυχως.

Το θεμα ειναι, θα χρεωθουμε αλλο μηνα; Αν ειναι ετσι να κλεισω το λογαριασμο :devil:

 

Αν ακυρωσεις το subscription δεν ξαναχρεωνεσαι. Το θεμα ειναι πως αν δεν ξερεις τι ειναι subscription, την πατας και χρεωνεσαι τουλαχιστον εναν μηνα στο τσαμπα. Η μονη ενδειξη βλεπω ειναι κατι ψιλα γραμματα με παραπομπη σε ατερισκο, παντως αμα συνεχισεις την πληρωμη δεν βλεπω να αναφερει πουθενα για επ'αοριστου συνδρομη.

 

1zwhiiv.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιάέχω μια pre paid που έληξε και εβγαλά την προηγούμενη απο το paypal kai και έβαλα την καινούρια όμως με χρέωσε 1.5€ κα λέω πως στην κατάστασηπουέρχετε κάθε μήνα θα εμφανιστεί ένας κωδικός πουθα τοδώσω στα paypal και θα μου το δώσει πίσω.Εμένη όμως δεμμουέρχετε κάποιο χαρτί.Μπορώ να δω τον κωδικό στην Κίνηση Λογαριαμού(;) στο ΑΤΜ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις.

 

Αν καρτες χρεωστικες VISA που ξεκινανε απο 4060 μπορουν να χρησιμοποιηθουν στον paypal. Ρωταω γιατι η ΑΛΦΑ δεν επιτρεπει πλεον να χρησιμοποιηθουν σε κανενα αλλο σιτε οπως moneybookers ή στοιχηματικες εταιρεις ενω παλιοτερα λειτουργουσαν κανονικα

 

και δευτερον

 

Αν μπορω να φορτωσω λεφτα στην paypal μεσω paysafe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@therock, στο history του λογαριασμου εξακολουθει να υπαρχει η χρεωση . Εμενα με ενδιαφερει να δω μεσα στο λογαριασμο μου του paypal, αν τυχον και εχω τιποτα .. μελλοντικες χρεωσεις . Φαινεται αυτο η πρεπει να κανω κατι εγω ωστε να το αποτρεψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@therock, στο history του λογαριασμου εξακολουθει να υπαρχει η χρεωση . Εμενα με ενδιαφερει να δω μεσα στο λογαριασμο μου του paypal, αν τυχον και εχω τιποτα .. μελλοντικες χρεωσεις . Φαινεται αυτο η πρεπει να κανω κατι εγω ωστε να το αποτρεψω?

 

Θα μπεις στο λογαριαμο σου, και πανω θα πας My Account->Profile.

 

Επειτα

 

My Pre-Approved Payments

Στην Εγγραφη

 

Merchant:Fileserve

 

Και θα μπεις μεσα στις λεπτομερειες και θα την ακυρωσεις. Αν κανεις τα παραπανω βηματακαι δεις οτι το status της επαναλαμβανομενης πληρωμης δειξει πλαεον canceled, πλεον εισαι οκ. Αν καπου σκαλωσεις και δεν εισαι σιγουρος ξαναριξε και ενα μυνημα στο support να στο κανουν αυτοι και να σου επιβεβαιωσουν πως η πληρωμη σταματησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με paypal

Εκανα χτεσ ενα λογαριασμο με την prepaid apo Marfin τραπεζα, στην οποια το πρωι της ιδιας μερας εβαλα και τα χρηματα πουχρειαζομουν για την συναλλαγη.Σημερα πηγα στην τραπεζα μου εδωσαν τον κωδικο πιστοποιησης, τον καταχωρησα και ολα ενταξει με τον Paypal account. Μου εστειλαν ενα τιμολογιο απο αγορα που εκανα μεσω ioffer και οταν παταω pay now μου εμφανιζεται το εξης μηνυμα:You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.

Ξερετε γιατι γινεται αυτο?

Στην αρχη σκεφτικα μηπως φταει που η προπληρωμενη ειναι στο ονομα της μητερας μου και εγω στο paypal εγω βαλει τα δικα μου στοιχεια, αλλα απο την αλλη αν ηταν ετσι δν θα μου εστελναν τον κωδικο πιστοποιησης, σωστα?

Μετα σκεφτηκα οτι ισως δεν εχουν μπει ακομη τα χρηματα που εκανα καταθεση στον λογαριασμο, στην καρτα!Πρεπει να κανω withdraw ή ειναι ασχετο?

Εσεις τι λετε γιατι εχω μπερδευτει πληρως με αυτο το Paypal!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια θελω επείγοντος βοήθεια.

Εκανα μια αγορά στο εβαυ ο πωλητής δεν μου έστειλε το αντικείμενο προχώρησα στην απαιτούμενη διαδικασία και μου επέστρεψαν τα χρήματα μου πισω.

Το θέμα ειναι πως δεν μπορώ να καταλάβω πως θα τα πάρω.

τι διαδικασία πρεπει να ακολουθήσω.

οι πληρωμές μου γίνονται με ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΈΝΗ πειραιως

αυτο το μήνυμα εμφανίζετε στο μενου του παυ παλ, TOP UP

 

 

Move money from your bank to your PayPal account

 

You can transfer money from your bank account in EUR to your PayPal account just as you would when making a domestic payment transfer. You'll need to use your PayPal Customer Reference /ID and enter it exactly as it appears below.

 

* Step 1 - Log in to your bank to make a domestic payment to PayPal. Follow your bank's online instructions

Important!

o The money must come from a bank account that's in the same name as your PayPal account, which we have as SAKIS χχχχχχχχχχχ. Read more

o Use your PayPal Customer Reference/ID exactly as it appears below and enter it into the payment description field when transferring money from your bank to PayPal. Read more

Beneficiary name PAYPAL PTE LTD

Bank Bank of America N.A., Athens

HEBIC (Hellenic Bank Identification Code)

IBAN / Arithmos Logariasmou GRχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ 023

Transfer ID χχχχχχχχχχχχχχχχ

Enter this as a payment referenceYou must enter this reference so we can identify you and transfer the money into your PayPal account. You must enter the reference into the correct field online. Banks refer to this field differently.

* Step 2 - PayPal will send you an email once the money has arrived in your PayPal account. Transfers are usually processed within 2-3 business days (this may happen more quickly), upon PayPal receiving the correct details. Find out more

*

 

Don't forget to complete your transaction

Making a purchase or sending money? You'll need to return to finish what you were doing.

 

 

και στο history βλέπω οτι εχει μια συναλλαγή για την επιστροφή χρημάτων

Apr 14, 2011 Transfer To

Credit Card

Completed Details Transfer To Credit Card χχχχχχχχχχχχχχχχχ -€76.50 EUR

Επεξ/σία από sakis_vwgolf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...