Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς να τα πάρεις? Έγινε (ή θα γίνει εντός 3-4 ημερών) η επιστροφή των χρημάτων στη κάρτα σου. Κάνε ενημέρωση λογαριασμού και θα δεις οτι μπήκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια σήμερα εκανα την πρώτη μου αγορά απο eBay. Κάτι φτηνό (πιο πολυ για δοκιμή). Ολα Οκ πλήρωσα κλπ, αλλα μου ήρθε ένα mail απο paypal με ολα τα στοιχεια της συναλλαγής, στο οποίο φαίνεται καθαρά η διεύθυνση μου, αλλα σε ένα σημείο λέει "Shipping address - unconfirmed".

 

Πρέπει να κάνω κάτι Εγώ; Γιατί λέει unconfirmed?

 

Υ.Γ. και κάτι γρήγορο για να μην ανοίγω νέο θέμα. Χρησιμοποιω παρα πολυ την εφαρμογη του insomnia για iPhone. Τώρα όμως Όταν πάω στα θέματα μου η μηνύματα μου, μου λέει ότι δεν έχω την εξουσιοδότηση για να κάνω Αυτή την αναζήτηση.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους!!!! Κατάφερα να διαβάσω 159 σελίδες!!!

 

Στα προηγούμενα 1581 ποστς ρωτήθηκε 1 φορά αλλά δεν απαντήθηκε απο κανέναν.

Δεν θέλω να συνδέσω τραπεζικό λογαριασμό γιατί όλοι έχουν κάποια χρήματα που δεν θέλω να τα έχω εκτεθειμένα (ειμαι λιγουλάκι περίεργος)

Ενώ έχει την δυνατότητα να κάνεις Transfer στο top up χρήματα από κάποια τράπεζα στο paypal, ξεκίνησα την διαδικασία κ κάτω κάτω ανέφερε ότι το paypal δεν δέχεται καταθέσεις απο ATM και κυρίως απο web banking. Έχω το web bank της αλφα, το έχει χρησιμοποιήσει κανείς να φορτώσει το paypal;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ελλαδα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να κανεις confirm τη διεύθυνση.

 

εσυ δεν χρειαζεται να κανεις κατι, το αφηνεις ετσι.

 

Thanks

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύνδεσα την πιστωτική μου με το Paypal. Στο site λέει ότι σου δεσμεύει 1.5 Ευρώ το οποίο μετά στο επιστρέφει πίσω. Από το ebanking όμως είδα ότι χτες μου εμφάνιζε χρέωση 2.5Ε και σήμερα 3.5....Είναι λογικό αυτό?

 

Αν ναι , όταν μου επιστραφούν τα 3.5 ευρώ , αυτά που θα μπουν? Στην κάρτα ή στον λογαριασμό στο Paypal? Αν αγοράσω κάτι πρώτα θα πάρουν αυτά τα 3.5 ευρώ και μετά θα χρεώσουν την κάρτα μου? Ή πως?

 

Αν έχουν απαντηθεί όλα αυτά στο thread ζητώ συγγνώμη , προσπαθώ να διαβάσω όλες τις σελίδες σιγά σιγά....

 

YΓ.Πήρα την τράπεζα και τα 3.5 ευρώ εμφανίζονται σαν 3 χρεώσεις. 1, 1.5 και 1 ευρώ. Οι δύο πρώτες φαίνεται να προέρχονται από την ίδια επιχείρηση , ενώ η τρίτη εμφανίζεται σαν χρέωση για παραγγελία καταλόγου!!!!.

Την ίδια μέρα είχα κάνει και account στο play.com. Μήπως χρεώνουν και αυτοί 1 Ε για αυτο? Ή να αρχισω να ανησυχώ? :confused:

Επεξ/σία από hikesl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αγορά μέσω ebay πρίν λίγες μέρες,και στο paypal στο payment status λει unclaimed και δίπλα μου έχει επιλογη "cancel",δεδομένου ότι έχω αμφιβολίες για τον πωλητή γιατι δεν μου έχει απαντησει ακόμα σε μαίλ,πως μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία αυτή και να πάρω τα λεφτά πίσω;

στη σελίδα transaction details στο κάτω μέρος μου έχει επιλογή cancel payment,αυτό είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσα την πιστωτική μου με το Paypal. Στο site λέει ότι σου δεσμεύει 1.5 Ευρώ το οποίο μετά στο επιστρέφει πίσω. Από το ebanking όμως είδα ότι χτες μου εμφάνιζε χρέωση 2.5Ε και σήμερα 3.5....Είναι λογικό αυτό?

 

Αν ναι , όταν μου επιστραφούν τα 3.5 ευρώ , αυτά που θα μπουν? Στην κάρτα ή στον λογαριασμό στο Paypal? Αν αγοράσω κάτι πρώτα θα πάρουν αυτά τα 3.5 ευρώ και μετά θα χρεώσουν την κάρτα μου? Ή πως?

 

Αν έχουν απαντηθεί όλα αυτά στο thread ζητώ συγγνώμη , προσπαθώ να διαβάσω όλες τις σελίδες σιγά σιγά....

 

YΓ.Πήρα την τράπεζα και τα 3.5 ευρώ εμφανίζονται σαν 3 χρεώσεις. 1, 1.5 και 1 ευρώ. Οι δύο πρώτες φαίνεται να προέρχονται από την ίδια επιχείρηση , ενώ η τρίτη εμφανίζεται σαν χρέωση για παραγγελία καταλόγου!!!!.

Την ίδια μέρα είχα κάνει και account στο play.com. Μήπως χρεώνουν και αυτοί 1 Ε για αυτο? Ή να αρχισω να ανησυχώ? :confused:

 

εγω με προπληρωμενη πιστωτικη, τα χρηματα μου τα επεστρεψε στο paypal. και οταν εκανα μια αγορα αφαιρεθηκαν πρωτα απο το paypal και μετα απο την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια συντομη ερωτηση, η prepaid καρτα που ειχα συνδεσει με τον λογαριασμο μου εληγε σημερα και την ανανεωσα μεσω τηλεφωνου με την τραπεζα εως 4/13,στο i-cardonline φανηκε κατευθειαν αυτο,στην paypal ομως που παω να ανανεωσω την ημερομηνια ληξης (ολα τα αλλα στοιχεια ειναι προφανως ιδια) μου βγαζει το εξης μηνυμα:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

επισης διεγραψα και πηγα να την περασω απο την αρχη αλλα και παλι το ιδιο μου εβγαζε,καμια ιδεα? προφανως το θεμα που λεει οτι παιζει με την τραπεζα ειναι οτι πηγε να ληξει αλλα αφου την ανανεωσα ειμαι οκ σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ και σε μένα τώρα φάνηκε η χρέωση και έγινα verified. Χρέωση 1.5 Ε. Αλλά στην κάρτα φαίνονται άλλα 2 ευρώ που δεν οριστικοποιήθηκαν ακόμα...ίσως είναι από το Play.com?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...