Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση που μαλλον εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες ειναι 159 σελιδες :P

Γινεται να "συνδεσω" τον τραπεζικο λογαριασμο μου (Eurobank) με το paypal και να παιρνει λεφτα απο εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερωτηση που μαλλον εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες ειναι 159 σελιδες :P

Γινεται να "συνδεσω" τον τραπεζικο λογαριασμο μου (Eurobank) με το paypal και να παιρνει λεφτα απο εκει;

 

νομιζω δεν γινεται,. εγω που εχω ενα λογαριασμο οψεως δεν γινεται.

η καρτα δεν ειναι visa αλλα maestro που δεν δουλευει με paypal,

τωρα αν η καρτα λογαριασμου ταμιευτηρίου ειναι διαφορετικη και εχει πανω το σημα visa ισως να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω δεν γινεται,. εγω που εχω ενα λογαριασμο οψεως δεν γινεται.

η καρτα δεν ειναι visa αλλα maestro που δεν δουλευει με paypal,

τωρα αν η καρτα λογαριασμου ταμιευτηρίου ειναι διαφορετικη και εχει πανω το σημα visa ισως να γινεται.

 

Δεν εννοω να βαλω την maestro αλλα τον λογαριασμο. Πηγα στο site του paypal και ζηταει το IBAN του λογαριασμου και εχει σαν χωρα την Ελλαδα. Δεν ξερω ομως σε τι χρησιμευει αυτη η επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η επιλογη στο paypal ειναι για να στελνεις στο λογαριασμο χρηματα που εχεις μεσα στο paypal, σηνηθως απο πωλησεις ή απο επιστροφες χρηματων απο πωλητες. δεν μπορει να παρει χρηματα απο το λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα cancel payment σε μια αγορά απτο ebay μέσω παυπαλ χθές,τα λεφτά που έδωσα θα τα πάρω πίσω,θα μπουν στην κάρτα; γιατι κοιτάω απο χθες και δεν έχουν προστεθεί στο υπόλοιπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω έχω άλλο πρόβλημα με paypall μου βγαζει το μυνημα :This card has been disabled for use on PayPal. You can add a different card. If you would still like to use this card, fax a copy of your card statement showing the PayPal charge and 4-digit code and a copy of your driver's license or other photo ID. You must use this form for your fax cover sheet. Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a processing delay..τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα cancel payment σε μια αγορά απτο ebay μέσω παυπαλ χθές,τα λεφτά που έδωσα θα τα πάρω πίσω,θα μπουν στην κάρτα; γιατι κοιτάω απο χθες και δεν έχουν προστεθεί στο υπόλοιπο!

 

Ουτε στο balance, Ουτε στην καρτα? Για προσπαθησε να απευθυνθεις σε εναν PayPal αντιπροσωπο να σου πει τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε στο balance, Ουτε στην καρτα? Για προσπαθησε να απευθυνθεις σε εναν PayPal αντιπροσωπο να σου πει τι θα γινει.

μόλις κοίταξα το υπόλοιπο της κάρτας online και έχουν επιστραφεί τα λεφτά! Δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πληρωσεις με την ισοτιμια ενος νομισματος της τραπεζας σου και οχι του paypal?

λογικα λιγοτερο δεν ειναι της τραπεζας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πληρωσεις με την ισοτιμια ενος νομισματος της τραπεζας σου και οχι του paypal?

λογικα λιγοτερο δεν ειναι της τραπεζας?

 

αυτο δεν ισχυει, το paypal κανει την μετατροπη, βαζει και την προμηθεια και χρεωνει συνολικα την καρτα σε ευρω.

 

για να χρεωνει απευθειας την καρτα χωρις προμηθεια οι ρυθμίσεις ειναι οι εξης:

κανεις κλικ my account > profile > My preapproved payments > Set Available Funding Sources > Conversion Options

και επιλεγεις <<Bill me in the currency listed on the seller's invoice.>>

 

 

Το έχει πει το παλικάρι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια συντομη ερωτηση, η prepaid καρτα που ειχα συνδεσει με τον λογαριασμο μου εληγε σημερα και την ανανεωσα μεσω τηλεφωνου με την τραπεζα εως 4/13,στο i-cardonline φανηκε κατευθειαν αυτο,στην paypal ομως που παω να ανανεωσω την ημερομηνια ληξης (ολα τα αλλα στοιχεια ειναι προφανως ιδια) μου βγαζει το εξης μηνυμα:

 

 

επισης διεγραψα και πηγα να την περασω απο την αρχη αλλα και παλι το ιδιο μου εβγαζε,καμια ιδεα? προφανως το θεμα που λεει οτι παιζει με την τραπεζα ειναι οτι πηγε να ληξει αλλα αφου την ανανεωσα ειμαι οκ σωστα?

 

εμένα την είχε δεχτεί κανονικά παρόλο που είχε λήξει κάνα μήνα . πιθανόν να μην είχε ενημερωθεί το σύστημα ή να αλλάζει ο 3ψηφιος πίσω , δεν θυμάμαι αν έμενε ίδιος

 

αν την έσβησες πάντως και θες να την ξαναπερασεις ίσως να πρέπει να ξαναγίνει η διαδικασία με την χρέωση . υπολόγισε αν εχεις λεφτα στην κάρτα (σου εχουν αφαιρέσει και 5 ευρώ για την ανανέωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για διαφωτίστε με λιγάκι σχετικά με το paypal.Επειδή δεν θέλω να μπλέκω με τραπεζικούς λογαριασμούς και vises γίνεται να βάλω πχ 30 ευρό σε μια προπληρωμένη της αγροτικής και να τη συνδέσω με το paypal?

 

Το e-bay έχει όντως πολλά πράγματα σε χαμηλότερες τιμές απο Ελλάδα και κάθε φορά δεν ξέρω πως να κάνω μια αγορά απο εκεί.Πχ ο άλλος γράφει κάνει τόσο ένα πράγμαμε free shiping σε Europe.Τι σημαίνει αυτό?Ότι μόλις πληρώσω με paypal θα μου στείλει αυτό που αγόρασα στα ελτα στην περιοχή μου?Απο τελωνεία,φόρους θα πληρώσω κάτι παραπάνω?

 

Πως θα ξέρεις αυτός ότι είμαι εγώ που έστειλα τα λεφτά με το paypal για να μου στείλει τα πράγματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ ο άλλος γράφει κάνει τόσο ένα πράγμαμε free shiping σε Europe.Τι σημαίνει αυτό?Ότι μόλις πληρώσω με paypal θα μου στείλει αυτό που αγόρασα στα ελτα στην περιοχή μου?Απο τελωνεία,φόρους θα πληρώσω κάτι παραπάνω?

Πως θα ξέρεις αυτός ότι είμαι εγώ που έστειλα τα λεφτά με το paypal για να μου στείλει τα πράγματα?

1. ¨Οταν λέει free shipping, σημαινει μηδεν μεταφορικά, απλά η τιμή του προιόντος. Σε free ειδικά ναι, με απλό ταχυδρομείο το στέλνουν, οπότε ΕΛΤΑ. Και όπως με όλα, αν ειναι μικρό πακετο θα στο αφήσουν στο γραμματοκιβωτιο κι αν ειναι μεγάλο, θα αφήσουν χαρτί για να πας να το παραλαβεις από το ταχυδρομειο της περιοχής σου.

 

2. Οτιδήποτε παίρνεις από χώρα της Ευρωπαικής Ενωσης δεν έχει τελωνεια κλπ. αφου είσαι κι εσυ Ε.Ε.

 

3. Οταν κανεις λογαριασμό στο Paypal, βαζεις τα πραγματικα στοιχεία σου. Ονομ/υμο, διευθυνση κλπ. Ε οταν τον πληρωνεις με το paypal, αυτά τα στοιχεία τα βλεπει ο πωλητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ¨Οταν λέει free shipping, σημαινει μηδεν μεταφορικά, απλά η τιμή του προιόντος. Σε free ειδικά ναι, με απλό ταχυδρομείο το στέλνουν, οπότε ΕΛΤΑ. Και όπως με όλα, αν ειναι μικρό πακετο θα στο αφήσουν στο γραμματοκιβωτιο κι αν ειναι μεγάλο, θα αφήσουν χαρτί για να πας να το παραλαβεις από το ταχυδρομειο της περιοχής σου.

 

2. Οτιδήποτε παίρνεις από χώρα της Ευρωπαικής Ενωσης δεν έχει τελωνεια κλπ. αφου είσαι κι εσυ Ε.Ε.

 

3. Οταν κανεις λογαριασμό στο Paypal, βαζεις τα πραγματικα στοιχεία σου. Ονομ/υμο, διευθυνση κλπ. Ε οταν τον πληρωνεις με το paypal, αυτά τα στοιχεία τα βλεπει ο πωλητης.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να σε καλά.

 

Πχ θέλω να αγοράσω αυτή την μπαταρία:

 

http://cgi.ebay.com/BST-33-Battery-Sony-Ericsson-K550i-Z750a-W950i-/250727754415?pt=PDA_Accessories&hash=item3a6089eaaf

 

Γράφει FREE Standard Shipping αλλά item location γράφει(USA Seller!! Fast Ship!!, United States).Δηλαδή θα πληρώσω +τελεωνείο στα Ελτά?Η μαζί με το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...