Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι σχετικα με το paypal.Εχω κανει μεχρι τωρα δυο αγορες και ολα πηγαν μια χαρα.Τωρα μου εχει κανει revoice ο πωλητης παταω pay παταω μετα continue και μετα που μου βγαζει την τελικη σελιδα για να πατησω το τελικο Pay το παταω και με ξανα παει πισω...το εχω κανει πολλες φορες και συνεχεια με παει πισω(στην προηγουμενη σελιδα).Τι μπορει να φταει?Χρηματα εχω βαλει στην prepaid.Αν υπαρχει εκει προβλημα λεει κατι το Paypal?Π.χ. oτι δεν εχω χρηματα μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μου έκανε ένας πωλητής χθες partial refund για ένα προϊόν.

μπήκα στο λογαριασμό μου και είδα ότι όντως το ποσό μπήκε και μεταφέρθηκε κατευθείαν στη χρεωστική που έχω συνδέσει με το paypal

συγκεκριμένα γράφει:

Status: Completed

 

2 ερωτήσεις έχω.


  1.  
  2. πότε θα εμφανιστούν τα λεφτά στο λογαριασμό της τράπεζας;
  3. γιατί μεταφέρθηκαν κατευθείαν στην κάρτα και δε μείνανε στο υπόλοιπο του pay pal; είναι θέμα ρύθμισης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έκανε ένας πωλητής χθες partial refund για ένα προϊόν.

μπήκα στο λογαριασμό μου και είδα ότι όντως το ποσό μπήκε και μεταφέρθηκε κατευθείαν στη χρεωστική που έχω συνδέσει με το paypal

συγκεκριμένα γράφει:

Status: Completed

 

2 ερωτήσεις έχω.


  1.  
  2. πότε θα εμφανιστούν τα λεφτά στο λογαριασμό της τράπεζας;
  3. γιατί μεταφέρθηκαν κατευθείαν στην κάρτα και δε μείνανε στο υπόλοιπο του pay pal; είναι θέμα ρύθμισης;

 

1. αναλογα την τραπεζα, 2-3 εργασημες συνηθως

2. το paypal μεταφερει τα χρηματα απο refund εκει απο οπου τα ειχε παρει οταν ειχε γινει αρχικα η πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τις δεχεται γιατι ειναι visa.Δεν νομιζω οτι εχουν διαφορα οπου και να βγαλεις.Οι περισσοτεροι εχουν στης Κυπρου.Εγω εχω της ατε γιατι εχει κοντα στο σπιτι μου και γενικα εχει πιο πολλα καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι σχετικα με το paypal.Εχω κανει μεχρι τωρα δυο αγορες και ολα πηγαν μια χαρα.Τωρα μου εχει κανει revoice ο πωλητης παταω pay παταω μετα continue και μετα που μου βγαζει την τελικη σελιδα για να πατησω το τελικο Pay το παταω και με ξανα παει πισω...το εχω κανει πολλες φορες και συνεχεια με παει πισω(στην προηγουμενη σελιδα).Τι μπορει να φταει?Χρηματα εχω βαλει στην prepaid.Αν υπαρχει εκει προβλημα λεει κατι το Paypal?Π.χ. oτι δεν εχω χρηματα μεσα?

 

Πωλητης απο eBay?Οταν δεν εχεις χρηματα παντως στην prepaid σε παει κανονικα μεχρι το pay και μολις πατησεις confirm σου λεει οτι η συναλαγη απετυχε.Στειλε ενα email στον πωλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τις δεχεται γιατι ειναι visa.Δεν νομιζω οτι εχουν διαφορα οπου και να βγαλεις.Οι περισσοτεροι εχουν στης Κυπρου.Εγω εχω της ατε γιατι εχει κοντα στο σπιτι μου και γενικα εχει πιο πολλα καταστηματα.

δεχονται ολες τις prepaid αλλα οχι γιατι ειναι ολες visa. υπαρχουν και mastercard προπληρωμενες οπως της πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι καινούργιος στο paypal και θέλω να ρωτήσω, πως γίνεται να βάλω λεφτά χωρίς κάρτα.

 

Με κατάθεση ? Γιατί κάτι λέει πως πρέπει να φαίνεται ο τραπεζικός μου λογαριασμός. Verified γίνεται έτσι ?

 

Εκτός αυτού, όλα τα στοιχεία στα ελληνικά τα βάζω ? Γιατί θέλω να παραγγείλω κάτι από Κίνα, δεν θα υπάρχει πρόβλημα ε ?

 

Οι οδηγίες του πωλητή στο ebay λένε:

 

Please clearly state correct receiver name and full shipping address in your PayPal payment.

 

We DO NOT ship to UNCONFIRMED PayPal address and UNVERIFIED PayPal payment. Please verify your PayPal account and confirm your address in PayPal before making payment.

 

Τι άλλο πρέπει να προσέξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι καινούργιος στο paypal και θέλω να ρωτήσω, πως γίνεται να βάλω λεφτά χωρίς κάρτα.

 

Με κατάθεση ? Γιατί κάτι λέει πως πρέπει να φαίνεται ο τραπεζικός μου λογαριασμός. Verified γίνεται έτσι ?

 

Εκτός αυτού, όλα τα στοιχεία στα ελληνικά τα βάζω ? Γιατί θέλω να παραγγείλω κάτι από Κίνα, δεν θα υπάρχει πρόβλημα ε ?

 

Οι οδηγίες του πωλητή στο ebay λένε:

 

Please clearly state correct receiver name and full shipping address in your PayPal payment.

 

We DO NOT ship to UNCONFIRMED PayPal address and UNVERIFIED PayPal payment. Please verify your PayPal account and confirm your address in PayPal before making payment.

 

Τι άλλο πρέπει να προσέξω ?

 

Φίλε μου σε αυτό δε ξέρω να σου απαντήσω.

 

Να σε ρωτήσω κάτι εγώ? Και εγώ έκανα λογαριασμό χθές και μου λέει στο paypal ότι ο λογαριασμός μου είναι περιορισμένος. Και θέλουν να τους στείλω φωτοτυπία διπλώματος και κάτι τέτοιες ιστορίες. Εσένα σου τα ζητάνε αυτά???

 

"Why is my account access limited?

 

Your account access has been limited for the following reason(s):

 

Jan 3, 2012: We need to confirm some of your account information. Please update your profile with your current address and provide some documentation to help confirm your identity"

 

Ρε παιδια,λυστε μου και εμενα μια απορια αν μπορειτε.Εχω εδω και μερικους μηνες μια ΑΤΕ Prepaid (απο την Αγροτικη Τραπεζα).Πριν απο κανενα μηνα περιπου παω να την φορτισω για να κανω μια αγορα που ηθελα (πριν απο αυτη ειχα κανει αρκετες αγορες,δεν ηταν η πρωτη φορα εννοω)και επειδη δεν θυμομουν ποσα ειχα μεσα,λεω ας πατησω πρωτα υπολοιπο να δω τι γινεται.Προς μεγαλη μου εκπληξη μου βγαζει υπολοιπο -25 ευρω.Το κοιταζω,το ξανακοιταζω παλι μειον ελεγε.Τελος παντων,επειδη η αγορα ηταν απο eBay και δεν ηθελα να καθυστερησω την πληρωμη,πληρωσα το μειον και εβαλα και τα λεφτα που ηθελα.Μετα απο λιγες μερες,λογω δουλειας,παω στο καταστημα που την ειχα βγαλει και το ειπα σε εναν υπαλληλο ο οποιος για τα -25 ουτε λογος.Καποια σελιδα μου ειπε σου τρωει λεφτα.Βρε του λεω,να εχω μεσα και να μου τα φαει καλα να κανει,μειον πως πηγε το υπολοιπο μου λες?

 

Τεσπα,επειδη δεν βρηκα ακρη,μου συνδεσε και το email στην καρτα οποια κινηση γινεται να μου ερχεται email.Προχτες την χρειαστηκα παλι.Παω να την φορτισω και ενω ειμαι 1000% σιγουρος οτι δεν ειχα μεσα καθολου χρηματα,μου εβγαλε υπολοιπο 23 ευρω τα οποια τα χρησημοποιησα κανονικα στην αγορα που εκανα.Αντε λεω θα ειναι το μειον που μου ειχε βγαλει τις προαλλες.Πριν απο λιγο,παω να την φορτισω παλι(πολλες αγορες,το ξερω) και μου βγαζει -23 κατι ευρω.Εχει τυχει σε κανενα σας κατι παρομοιο?Αντε και καποιος με κλεβει,μειον πως στο καλο παει η prepaid δεν μπορω να καταλαβω.Μηπως ειναι λιγο μπουρδελο το συστημα της Αγροτικης να παω σε καμια Κυπρου ξερω 'γω?

 

Και εμένα στη eurobank μείον μου βγάζει. Δηλαδή αυτή τη στιγμή έχω -24,50. Και αν βάλω 20 € θα έχει -44,50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητάνε ταυτότητα και ένα χαρτί που να φαίνονται τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας το όνομα και το billing adress στα αγγλικά. Πώς θα βρούμε τέτοιο χαρτί??? Αν πάμε στην τράπεζα θα μας δώσουν?

 

Το πρόβλημα πρέπει να έγινε γιατί είχε δηλώσει λάθος το όνομα σε σχέση με την κάρτα. Αντί για Panagiotis είχε βάλει Panagiwtis, και αντίστοιχο στο επίθετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στο φορουμ.

 

Ανοιξα για πρωτη φορα dispute πριν μερικες μερες για μια παραγγελια που δεν μου εχει ερθει απο fragrancex και εχω λιγο μπερδευτει.

Ηδη να πω οτι το εχω κανει claim το dispute.

Μπαινοντας στο Paypal βλεπω να μου γραφει " Claims requiring your action " με κοκκινο.

Πατωντας εκει και πηγαινοντας στην επομενη σελιδα πατω εκει που λεει "respond" αλλα μετα δεν βλεπω να πρεπει να κανω κατι.

Μαλιστα λεει οτι αν δεν εχω παραλαβει την παραγγελια να μην κανω τιποτα.

Πρεπει να κανω κατι ρε παιδια ? Νομιζω πως οχι αλλα εχω και μια μικρη αμφιβολια.

 

paypal1o.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

paypal2j.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...