Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνεις πλέον δεν κάνει dispute στις 45 μέρες, μετά το δίμηνο και αν, σήμερα υπάρχουν αντικείμενα στο αέρα εδώ και ενα τρίμηνο, τα ελτα είναι υπό διάλυση.

 

 

Ειπα τι ισχυει και προσθεσα "Διορθωστε με αν κανω λαθος"

Δεν προτεινα να γινει dispute στις 45 μερες, δεν προτεινα τιποτα

Η ειρωνια δεν χρειαζεται

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνεις πλέον δεν κάνει dispute στις 45 μέρες, μετά το δίμηνο και αν, σήμερα υπάρχουν αντικείμενα στο αέρα εδώ και ενα τρίμηνο, τα ελτα είναι υπό διάλυση.

 

 

....και επί του θέματος, λεφτά πίσω δεν υπάρχει διαδικασία για να γυρίσεις, το case εχει κλείσει τελος.

Αυτο που μπορείς να κάνεις είναι να στείλεις εμαιλ στον πωλητή οτι παρελαβες, να σου στείλει ενα εμαιλ πληρωμής, να απαντήσεις σε αυτό μέσω παυπαλ και να τον πληρώσεις, σαν να είναι μια νεα παραγγελία δηλαδή.

 

 

Σας ευχαριστώ όλους!!! Ακολουθώ αυτό που θα έκανα και παλιά!!!

 

Δεν το ήξερα ότι έχει πάει στις 180 μέρες, δεν χρειάστηκε εδώ και αρκετά χρόνια παρόλο που κάνω αρκετές αγορές να επιστρέψω χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια συναλλαγη μεσω Facebook μου εβαλε τα λεφτα στο λογαριασμο στο PayPal αλλα με γραφει οτι το ποσο κανει pending. Ποσο καιρο θα παρει ωστε να ειναι διαθεσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου 'χουν μπλοκάρει τον λογαριασμό πέυπαλ (λόγω του ότι δεν είναι το όνομα ολόκληρο αλλά κομμένο), αν ανοίξω νέο λογαριασμό προς το παρόν και συνδέσω τη ρεβολούτ μου σε αυτό θα με μπανάρουν;

[Υπόψιν ότι στον αρχικό λογαριασμό έχω συνδέσει και ελληνικές κάρτες και ρεβολούτ και ότι στον νέο θα βάλω μόνο ρεβολούτ και προφανώς άλλο μέιλ.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου 'χουν μπλοκάρει τον λογαριασμό πέυπαλ (λόγω του ότι δεν είναι το όνομα ολόκληρο αλλά κομμένο), αν ανοίξω νέο λογαριασμό προς το παρόν και συνδέσω τη ρεβολούτ μου σε αυτό θα με μπανάρουν;

[Υπόψιν ότι στον αρχικό λογαριασμό έχω συνδέσει και ελληνικές κάρτες και ρεβολούτ και ότι στον νέο θα βάλω μόνο ρεβολούτ και προφανώς άλλο μέιλ.]

Δεν ξερω αν σε μπλοκάρουν ή οχι, το να συνδέσεις ξανα την ρεβολουτ πάντως δεν γίνεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα θεμα με την paypal ανοιξα θεμα στο forum κ για καπιο λογο το σβησανε..

να μην πολυλογο αν ξερει καπιος ας μου απαντιση ...εκανα μια αγορα μεσω της paypal κ εγηνε επιστροφη χρηματον λογο λαθους ..

τα λευτα φενοναυι εικονικα στην paypal οτι επιστραφηκαν στης 25 εγηνε η αγορα κ στης 29 εγηνε επιστροφη...αλλα τα λαφτα μου δεν πηγαν στο λογαριασμο τραπεζας μου ουτε στο υπολιπο της paypal παρα μονο υπαρχει αναφορα εικονηκα οτι εγηνε επιστροφη κ δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε μεταφορα ουτε αγορα ...τι να κανω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα θεμα με την paypal ανοιξα θεμα στο forum κ για καπιο λογο το σβησανε..

να μην πολυλογο αν ξερει καπιος ας μου απαντιση ...εκανα μια αγορα μεσω της paypal κ εγηνε επιστροφη χρηματον λογο λαθους ..

τα λευτα φενοναυι εικονικα στην paypal οτι επιστραφηκαν στης 25 εγηνε η αγορα κ στης 29 εγηνε επιστροφη...αλλα τα λαφτα μου δεν πηγαν στο λογαριασμο τραπεζας μου ουτε στο υπολιπο της paypal παρα μονο υπαρχει αναφορα εικονηκα οτι εγηνε επιστροφη κ δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε μεταφορα ουτε αγορα ...τι να κανω ???

με τι καρτα εγινε η αγορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν μπει ομος αυτο λεω

Τηεφωνηαμ στη Εξυπ. πελατων της τραπεζας και αν εχεις αρνητικη απαντηση στελνεις mail στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια αγγελία Facebook και θέλω να γίνει η συναλλαγή μεσώ paypal ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να το κάνω?

Επίσης στο paypal me εκεί που λέει "use your link for" τι επιλέγω friends and family ή goods and services ? 

 

Υ.Γ.  Υπάρχουν κάποιες ενέργειες που πρέπει να κάνω  για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση που μου κάνει dispute? (Να βγάλω καμιά φωτογραφία π.χ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια αγγελία Facebook και θέλω να γίνει η συναλλαγή μεσώ paypal ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να το κάνω?

Επίσης στο paypal me εκεί που λέει "use your link for" τι επιλέγω friends and family ή goods and services ?

 

Υ.Γ. Υπάρχουν κάποιες ενέργειες που πρέπει να κάνω για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση που μου κάνει dispute? (Να βγάλω καμιά φωτογραφία π.χ )

Αν πουλάς ,το σωστό είναι να στείλεις PayPal invoice στον αγοραστή που περιγράφει αναλυτικά τι συμφωνήθηκε να πουληθεί και σε τι κατάσταση (πχ σφραγισμένο, μεταχειρισμένο, για ανταλλακτικά κτλ).

https://www.paypal.com/us/selfhelp/article/how-do-i-create-and-send-an-invoice-faq3144

Τώρα εάν δέχεται ο αγοραστής να στα στείλει με friends and family σίγουρα δέχεσαι αφού σε συμφέρει σαν πωλητή.

 

Αν αγοράζεις, απαιτείς να πληρώσεις με invoice και δεν δέχεσαι σε καμία περίπτωση friends and family

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...