Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βάλει την Pripeind Πειραιώς προπληρωμένη στο Pay pall αλλά δν την έχω συνδέσει με  Τραπεζικό λογαριασμό Θα μου στείλουν χρήματα και θέλω η πέι παλ να τα μεταφέρει στην κάρτα μου γίνεται? Αν οχι πως θα πάρω τα χρήματα μου από το πει παλ?

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει ?

μεταφορά στην προπληρωμένη γίνεται?

Από το pay pall εγώ εκει θέλω να μου τα μεταφέρει

 

 

Χρήματα σε κάρτες δεν μεταφέρει το παυπαλ και μάλιστα αυτόματα

 

 

Αν έχεις χρήματα στο balance πρέπει να συνδέσει στο παυπαλ ενα τραπεζικό λογαριασμό και μετά να πας στο πατυπαλ και να αποσύρεις τα χρήματα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από το balance πως πάνε στην κάρτα?


Και αν δεν έχεις τραπεζικό λογαριασμό? η δεν θες Η κάρτα μου είναι προπληρωμένη master cart 


Μπορώ απο το Balance τα στείλω στον άντρα μου που έχει pay pall και τραπεζικό λογαριασμό?


αν ναι πόσα μπορώ να μεταφέρω ?


από το balance στην κάρτα μου Αλλα αν δεν γίνεται αυτό από το balance μπορω να τα στείλω στον άντρα μου που έχει τραπεζικο λογαριασμό δηλωμένο στο pay pall?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,από το balance πως πάνε στην κάρτα?

2,Και αν δεν έχεις τραπεζικό λογαριασμό? η δεν θες Η κάρτα μου είναι προπληρωμένη master cart 

3,Μπορώ απο το Balance τα στείλω στον άντρα μου που έχει pay pall και τραπεζικό λογαριασμό?

4,αν ναι πόσα μπορώ να μεταφέρω ?

από το balance στην κάρτα μου

5,Αλλα αν δεν γίνεται αυτό από το balance μπορω να τα στείλω στον άντρα μου που έχει τραπεζικο λογαριασμό δηλωμένο στο pay pall?

1, Δεν πανε. Σε λογαριασμό πανε

2. Τοτε μενουν στο balance και τα χησιμοποιεις για αγορες

3. και στον αντρα σου μπορεις να τα στειλεις, και σε μενα , και σε οποιον θελεις στο balance του

4. οσα εχεις στο balance σου

5. Στο balance του αντρα σου μπορεις. Στον τραπεζικο του λογαριασμό δεν μπορεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4. οσα εχεις στο balance σου

5. Στο balance του αντρα σου μπορεις. Στον τραπεζικο του λογαριασμό δεν μπορεις

4. Μέχρι 1800€ το χρόνο αν δεν είναι verified. Μετά θα κλειδώσει. Μην ξεχνιόμαστε.

5. Στο balance του άντρα της και μετά τα τραβάει αυτός στον τραπεζικό λογαριασμό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4. Μέχρι 1800€ το χρόνο αν δεν είναι verified. Μετά θα κλειδώσει. Μην ξεχνιόμαστε.

5. Στο balance του άντρα της και μετά τα τραβάει αυτός στον τραπεζικό λογαριασμό του.

4, Σωστα

5. Το ιδιο λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24.12 κλείνει το case αν δεν τα βρεις με τον πωλητή, αν τα βρεις το κλείνεις εσυ ή αυτός, αν δεν τα βρεις λοιπόν πριν τις 24.12 κάνεις το dispute ->claim τότε αναλαμβάνει το παυπαλ και περιμένεις να σου δώσουν αυτοί την λύση

καταλαβα ευχαριστω απλα μια διευκρινηση αν γνωριζεις, ο πωλητης δεχθηκε να κανει το refund αφου ομως παραλαβει το δεμα πισω αρα συνφωνησαμε αν ομως δεν το εχει παραλαβει μεχρι τις 24 που κλεινει το case  ενω οπως ειπα τα βρηκαμε εγω τι κανω? αναγκαστικα claim και ας ταχουμε βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα ευχαριστω απλα μια διευκρινηση αν γνωριζεις, ο πωλητης δεχθηκε να κανει το refund αφου ομως παραλαβει το δεμα πισω αρα συνφωνησαμε αν ομως δεν το εχει παραλαβει μεχρι τις 24 που κλεινει το case  ενω οπως ειπα τα βρηκαμε εγω τι κανω? αναγκαστικα claim και ας ταχουμε βρει?

Tο dispute με ποια αιτιολογία το άνοιξες?

 

Οπως και να εχει παντως θα πας σε claim αν δεν εχει λυθεί μέχρι τοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο dispute με ποια αιτιολογία το άνοιξες?

 

Οπως και να εχει παντως θα πας σε claim αν δεν εχει λυθεί μέχρι τοτε.

Το ανοιξα διοτι ενω ηταν δικο του το λαθος δεν δεχοταν να παρει πισω το δεμα, και πλεον ειπε μολις παει εκει το δεμα θα κανει το refund αν το δεμα δεν εχει παει πισω μεχρι την ημερα που ληγει το case μου κανω και ας τα βρηκαμε claim?

Επεξ/σία από gboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η δυνατότητα να ανοίξουμε και δεύτερο λογαριασμό στο paypal αλλά αμερικάνικο για να τον συνδέσουμε με κάποιο διεθνή λογαριασμό (πχ Transferwise) και να δεχόμαστε εκεί χρήματα σε δολλάρια;  Εστω και μη πιστοποιημένο με κάποιο ετήσιο όριο; 

 

Αν προχωρήσουμε σε πιστοποίηση δεν θα ζητήσει στοιχεία κατοικίας και λογαριασμούς ΔΕΚΟ το paypal για τον αμερικάνικο λογαριασμό; Μπορούμε να βάλουμε στοιχεία κατοικίας συγγενικού προσώπου;  Ξέρετε αν ζητάει και social security number ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα παραγγείλει κάποια πραγματάκια από ebay και επειδή πέρασαν 45 μέρες ζήτησα refund. Μετά όμως από δύο τρεις βδομάδες ήρθαν, συνολικά δυόμιση μήνες τουλάχιστον. Τώρα πως του δίνω τα λεφτά του πωλητή;

Μέχρι στιγμής είχε συμβεί μια δυο φορές αυτό με μικρής αξίας και απλώς του ζήτησα μέσω paypal να στείλει ότι ζητά χρήματα, όμως ποιά είναι η καλύτερη λύση;

 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα παραγγείλει κάποια πραγματάκια από ebay και επειδή πέρασαν 45 μέρες ζήτησα refund. Μετά όμως από δύο τρεις βδομάδες ήρθαν, συνολικά δυόμιση μήνες τουλάχιστον. Τώρα πως του δίνω τα λεφτά του πωλητή;

Μέχρι στιγμής είχε συμβεί μια δυο φορές αυτό με μικρής αξίας και απλώς του ζήτησα μέσω paypal να στείλει ότι ζητά χρήματα, όμως ποιά είναι η καλύτερη λύση;

 

Ευχαριστώ πολύ 

Προς ενημέρωση σου οι 45 μερες εχουν γίνει 180 εδω και 2-3 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση σου οι 45 μερες εχουν γίνει 180 εδω και 2-3 χρόνια

180 εχουν γινει οι μερες που εχεις τη δυνατοτητα να ζητησεις επιστροφη χρηματων

Μπορεις ομως να το κανεις αν περασει η ημερομηνια που λλει οτι θα ερθουν. Διορθωστε με αν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

180 εχουν γινει οι μερες που εχεις τη δυνατοτητα να ζητησεις επιστροφη χρηματων

Μπορεις ομως να το κανεις αν περασει η ημερομηνια που λλει οτι θα ερθουν. Διορθωστε με αν κανω λαθος

Μπορείς, δώσε λοιπόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να δωσω Νικο ;

Κάνεις πλέον δεν κάνει dispute στις 45 μέρες, μετά το δίμηνο και αν, σήμερα υπάρχουν αντικείμενα στο αέρα εδώ και ενα τρίμηνο, τα ελτα είναι υπό διάλυση.

 

 

....και επί του θέματος, λεφτά πίσω δεν υπάρχει διαδικασία για να γυρίσεις, το case εχει κλείσει τελος.

Αυτο που μπορείς να κάνεις είναι να στείλεις εμαιλ στον πωλητή οτι παρελαβες, να σου στείλει ενα εμαιλ πληρωμής, να απαντήσεις σε αυτό μέσω παυπαλ και να τον πληρώσεις, σαν να είναι μια νεα παραγγελία δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...