Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, isay είπε

Αν θες να σου φυγει οποιαδήποτε απορια, επικοινωνησε με το paypal. Αυτοι μπορουν να δουν πότε ξεκίνησε το refund/εμβασμα 

Έγινε, ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω  :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, isay είπε

Αν θες να σου φυγει οποιαδήποτε απορια, επικοινωνησε με το paypal. Αυτοι μπορουν να δουν πότε ξεκίνησε το refund/εμβασμα 

Ενταξει μου επέστρεψαν σημερα τα χρήματα απο το paypal 😃 ευχαριστω για το ενδιαφερον .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιες ερωτησεις αν καποιος ξερει να απαντησει:

 

Φιλος θελει να ανοιξει eshop και με ρωτησε αν εχει νοημα να βαλει paypal.

Οποτε οι αποριες ειναι οι εξης:

1. Θα μπορει να στελνει μεσω paypal λεφτα σε προμηθευτη του μεσω τραπεζας?

2. Τι θα του κραταει το paypal πχ εαν πουλησει μια τραπεζαρια 1000 ευρω μεσω paypal?

3. Χρειαζεται κατι αλλο ιδιαιτερο να ξερει σαν εμπορος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επαγγελματίας οφείλει να διαβάσει τις αναφορες του παυπαλ αναλυτικά για τις χρεώσεις που θα εχει

Η γνώμη μου ειναι οτι, Έλληνας έμπορος που απευθύνεται μονο σε Έλληνες αγοραστές το παυπαλ δεν εχει τίποτα να του προσφέρει σε επιπλέον πελατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα σε ολους,

Επειδη δε μπορω να βρω, γνωριζει κανεις τις χρεωσεις της Πειραιως για μεταφορα απο Paypal σε λογαριασμο στην πειραιως (και ο λογαριασμος του πειπαλ και πειραιως ειναι δικοι μου). Τα χρηματα στο πειπαλ ειναι ευρω. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SkYwaLkGR είπε

Καλησπερα σε ολους,

Επειδη δε μπορω να βρω, γνωριζει κανεις τις χρεωσεις της Πειραιως για μεταφορα απο Paypal σε λογαριασμο στην πειραιως (και ο λογαριασμος του πειπαλ και πειραιως ειναι δικοι μου). Τα χρηματα στο πειπαλ ειναι ευρω. Ευχαριστω

Χρεώσεις συναλλαγών με τράπεζες:

https://www.tsig.gr/lang-el/banks/xreoseis-synallagon

Επεξ/σία από Jangos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, Jangos είπε

Χρεώσεις συναλλαγών με τράπεζες:

https://www.tsig.gr/lang-el/banks/xreoseis-synallagon

Ευχαριστω για την απαντηση, παντως 1ευρω δεν ειναι. Εστειλα απο tsb λιρες ποσο αντιστοιχο 650ευρω στην transferwise και μετα πειραιως. Εκτος απο την χρεωση της transferwise που την γνωριζα η πειραιως με χρεωσε 4ευρω για τοσο αστειο ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SkYwaLkGR είπε

Καλησπερα σε ολους,

Επειδη δε μπορω να βρω, γνωριζει κανεις τις χρεωσεις της Πειραιως για μεταφορα απο Paypal σε λογαριασμο στην πειραιως (και ο λογαριασμος του πειπαλ και πειραιως ειναι δικοι μου). Τα χρηματα στο πειπαλ ειναι ευρω. Ευχαριστω

4 ευρω χρεώνει η πειραιώς ολα τα εισερχόμενα εμβάσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μια αλλη ερωτηση παρακαλω...

Θελω να στειλω ενα τιμολογιο σε καποιον, αν ξερω την email διευθυνση του ειναι αρκετο; Ειναι απαραιτητο οτι με αυτη τη διευθυνση που θα του το στειλω να εχει φτιαξει και λογαριασμο στο πειπαλ ωστε να μπορει να πληρωσει η δεν ειναι απαραιτητο; Δηλαδη μπορει να στειλω ενα τιμολογιο σε ενα εταρικο email και να μου το πληρωσει με ενα λογαριασμο gmail που εχει φτιαξει στο πειπαλ; Καλα το ειπα η σας μπερδεψα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, SkYwaLkGR είπε

Μια αλλη ερωτηση παρακαλω...

Θελω να στειλω ενα τιμολογιο σε καποιον, αν ξερω την email διευθυνση του ειναι αρκετο; Ειναι απαραιτητο οτι με αυτη τη διευθυνση που θα του το στειλω να εχει φτιαξει και λογαριασμο στο πειπαλ ωστε να μπορει να πληρωσει η δεν ειναι απαραιτητο; Δηλαδη μπορει να στειλω ενα τιμολογιο σε ενα εταρικο email και να μου το πληρωσει με ενα λογαριασμο gmail που εχει φτιαξει στο πειπαλ; Καλα το ειπα η σας μπερδεψα;

Θέλεις κάποιος να σε πληρώσει με παυπαλ.

Αυτο ρωτάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δημιουργω ενα τιμολογιο, και σε ρωταει που θα το στειλεις, αν ξερω μια email διευθυνση του παραληπτη μπορω να το στειλω και εκεινος μπορει να βαλει τα στοιχεια του στο Paypal και να πληρωσει?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία από κατάστημα "www........gr" το οποίο μάλλον έχει έδρα στο εξωτερικό (τηλέφωνο επικοινωνίας είχε "+44......"), για την αποστολή της παραγγελίας πρέπει να κάνω κατάθεση πρώτα, βάζω το PayPal μου και μετά από 2 λεπτά στο status της συναλλαγής γράφει canceled. Έχω προσπαθήσει 3 φορές και μου κάνει συνέχεια το ίδιο. Ο τραπεζικός μου λογαριασμός έχει μέσα χρήματα αρκετά για την συναλλαγή και δεν έχω ξεπεράσει το μηνιαίο όριο ανάληψης. Έχετε καμία ιδέα;

εμπιστεύτηκα και έβαλα απευθείας την κάρτα, έγινε κανονικά. πάντως αυτό πολύ παράξενο, πρώτη φορά μου συμβαίνει. 

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, frozex είπε

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία από κατάστημα "www........gr" το οποίο μάλλον έχει έδρα στο εξωτερικό (τηλέφωνο επικοινωνίας είχε "+44......"), για την αποστολή της παραγγελίας πρέπει να κάνω κατάθεση πρώτα, βάζω το PayPal μου και μετά από 2 λεπτά στο status της συναλλαγής γράφει canceled. Έχω προσπαθήσει 3 φορές και μου κάνει συνέχεια το ίδιο. Ο τραπεζικός μου λογαριασμός έχει μέσα χρήματα αρκετά για την συναλλαγή και δεν έχω ξεπεράσει το μηνιαίο όριο ανάληψης. Έχετε καμία ιδέα;

εμπιστεύτηκα και έβαλα απευθείας την κάρτα, έγινε κανονικά. πάντως αυτό πολύ παράξενο, πρώτη φορά μου συμβαίνει. 

Επειδή κάτι δεν μου κολλλά, δεν μας γράφεις το πλήρες όνομα του μαγαζιού, να σου πουμε μια δευτερη γνώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλημέρα σε ολους,

Μια γρηγορη ερωτηση, εκανα χτες βραδυ μεταφορα απο paypal balance σε τραπεζα πειραιως. Σημερα το πρωι το transaction στο paypal διχνει Completed. Χρηματα στην πειραιως δεν υπαρχουν. Ξερει κανεις μετα το completed του paypal ποσο παιρνει να τα βαλει η πειραιως και η καθε πειραιως ελληνικη σπεσιαλ τραπεζα στη θεση τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...