Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, kounga είπε

1) Xμμμ ..   έχω έναν παλιό WD στην Πειραιώς.   Δηλαδή ισχύει αυτό ακόμη κι αν τον συνδέσω στο PP τώρα?   Και δεν θα ζητήσει έξοδα ούτε το PP κατα τη δήλωση του λογαριασμού ? (εφ απαξ , σαν εγγραφή πχ)

2) Άσχετο με το PP,  αν θέλετε το σβήνετε  :  Ξέρετε αν οι προσωπικές τραπεζικές επιταγές (απο τράπεζα σε άλλη τράπεζα)  άρχισαν να έχουν προμήθεια?  Μέχρι πρόπερσι δεν είχε...

1, Το εκανε εγω χθες αφου το ειδα εδω. καμια προμηθεια. Σημερα ηρθαν τα δυο μικροποσα. Εκανα επιβεβαιωση. Δεν χρεωθηκα εξοδα εισερχομενων εμβασματων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισης οσοι δεν εχετε Winbank Direct μπορειτε να τραβηξετε τα λεφτα σε δοσεις, μιλησα με το support της Πειραιως, και μου ειπε οτι τα εμβασματα απο εξωτερικο που ειναι 15€ και κατω δεν χρεωνετε προμηθεια. Οποτε αν εχεις 30€ πχ στην PayPal τραβας 15+15 και ξερμπερδεψες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ονομα ειναι γραμμενο στα ελληνικα θα υπαρξει προβλημα με τυχον αγορες απο το εξωτερικο?Ο μοναδικος τροπος για να το αλλαξω ειναι να τους στειλω ταυτοτητα σκαναρισμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Shadows είπε

Αν το ονομα ειναι γραμμενο στα ελληνικα θα υπαρξει προβλημα με τυχον αγορες απο το εξωτερικο?Ο μοναδικος τροπος για να το αλλαξω ειναι να τους στειλω ταυτοτητα σκαναρισμενη.

Και βέβαια υπάρχει πρόβλημα

Να το αλλάξεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2019 στις 7:18 ΜΜ, alfeios είπε

1, Το εκανε εγω χθες αφου το ειδα εδω. καμια προμηθεια. Σημερα ηρθαν τα δυο μικροποσα. Εκανα επιβεβαιωση. Δεν χρεωθηκα εξοδα εισερχομενων εμβασματων

1) Μιλάμε πάντα για  "κατέβασμα" ποσού απο το PP Balance σε λογαριασμό τράπεζας, σωστά? 

2) Το αντίθετο , έχει προμήθεια?  Δηλ η μεταφορά ποσού απο τον WD λογαριασμό της Πειραιώς στο Balance? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kounga είπε

1) Μιλάμε πάντα για  "κατέβασμα" ποσού απο το PP Balance σε λογαριασμό τράπεζας, σωστά? 

2) Το αντίθετο , έχει προμήθεια?  Δηλ η μεταφορά ποσού απο τον WD λογαριασμό της Πειραιώς στο Balance? 

Το δεύτερο πώς μπορεί να γίνει; Μήπως εννοείς αποστολή εμβασματος από τον λογαριασμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alfeios είπε

Το δεύτερο πώς μπορεί να γίνει; Μήπως εννοείς αποστολή εμβασματος από τον λογαριασμό;  

Εννοεί να στείλει έμβασμα απο λογαριασμο WD στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spartak1 είπε

Εννοεί να στείλει έμβασμα απο λογαριασμο WD στο paypal

Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά υποθέτω ότι θα έχει τη συνήθη χρέωση αποστολής ηλεκτρονικού εμβασματος σε χώρα Ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. θελω να ρωτησο κατι αν γνωριζει καπιος να μου απαντηση.   Εχω πουλησει καπια πραγματα στο ebay , τα λεφτα μπηκαν κανονικα στο balance του paypal. Αυτα τωρα νομιζω οτι τα βλεπει σε δολαρια σωστα?  αυτα αν τα κανω withdraw στο λογαριασμο της τραπεζας μου θα μου χρεωσουν μονο το κλασσικο 3 ευρω του εμβασματος? η θα εχω καπια επιπλεον χρεωσει λογο οτι ειναι δολαρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, toyotats είπε

Καλησπερα παιδια. θελω να ρωτησο κατι αν γνωριζει καπιος να μου απαντηση.   Εχω πουλησει καπια πραγματα στο ebay , τα λεφτα μπηκαν κανονικα στο balance του paypal. Αυτα τωρα νομιζω οτι τα βλεπει σε δολαρια σωστα?  αυτα αν τα κανω withdraw στο λογαριασμο της τραπεζας μου θα μου χρεωσουν μονο το κλασσικο 3 ευρω του εμβασματος? η θα εχω καπια επιπλεον χρεωσει λογο οτι ειναι δολαρια?

To paypal θα τα μετατρέψει σε ευρω με τη δική του ασυμφορη ισοτιμία και μετά θα τα στείλει. Θα χασεις και από εκεί κάποια χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spartak1 είπε

To paypal θα τα μετατρέψει σε ευρω με τη δική του ασυμφορη ισοτιμία και μετά θα τα στείλει. Θα χασεις και από εκεί κάποια χρήματα

Εγω πχ τωρα βλεπω στο balance του paypal το συνολικο ποσο σε ευρω και απο κατω 50 ευρω και 50 δολαρια, οταν θα κανω withdraw στην τραπεζα θα μου βαλει το συνολικο ποσο που αναγραφει σε ευρω στο balance σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, spartak1 είπε

To paypal θα τα μετατρέψει σε ευρω με τη δική του ασυμφορη ισοτιμία και μετά θα τα στείλει. Θα χασεις και από εκεί κάποια χρήματα

Το θεμα ειναι στο balance γραφει το συνολικο ποσο σε ευρω , αυτο ειναι βαση με την ισοτιμια του paypal ετσι δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που αλλάξανε το πως φαίνεται το site πως μπορούμε να δούμε αν όλα είναι οκ όπως δηλαδή βλέπαμε στο παλιότερο site αν όλα είναι τικαρισμενα με τσεκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20190408_224237.jpg.8321d7b32a6b143f67a24d07ea3bcb8d.jpgΚαλησπερα παιδια.Θελω να αγορασω κατι μεσω ebay απο την Αγγλια που κανει 46 pounds,δηλαδη 53.5 ευρω.Ομως οταν παω να κανω την αγορα μεσω paypal μου αλλαζει την αξια συναλλαγματος και μου βγαινει 56.5 ευρω αντι για 53.50.Ειδα οτι μπορεις να το αλλαξεις αυτο αλλα δεν ξερω πως.Μπαινω στην paypal σε αυτο το σημειο αλλα που παω μετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, aporia11 είπε

20190408_224237.jpg.8321d7b32a6b143f67a24d07ea3bcb8d.jpgΚαλησπερα παιδια.Θελω να αγορασω κατι μεσω ebay απο την Αγγλια που κανει 46 pounds,δηλαδη 53.5 ευρω.Ομως οταν παω να κανω την αγορα μεσω paypal μου αλλαζει την αξια συναλλαγματος και μου βγαινει 56.5 ευρω αντι για 53.50.Ειδα οτι μπορεις να το αλλαξεις αυτο αλλα δεν ξερω πως.Μπαινω στην paypal σε αυτο το σημειο αλλα που παω μετα;

https://www.paypal.com/en/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...