Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/4/2019 στις 12:09 ΜΜ, moutsa είπε

Επειδη ειμαι τερμα ασχετος με το θεμα της paypal,μπορεις να μου πεις τι παταω μετα?

Επεξ/σία από aporia11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε περίπτωση που ανοίξω dispute για προβληματικό προϊόν και η απόφαση είναι υπέρ μου, ο πωλητής θα πρέπει να πληρώσει και τα έξοδα αποστολής που είχα καταβάλλει για την αρχική αποστολή του προϊόντος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Βασίλης_29 είπε

Σε περίπτωση που ανοίξω dispute για προβληματικό προϊόν και η απόφαση είναι υπέρ μου, ο πωλητής θα πρέπει να πληρώσει και τα έξοδα αποστολής που είχα καταβάλλει για την αρχική αποστολή του προϊόντος; 

Σε περίπτωση που δικαιωθείς επιστρέφει ακριβώς το ποσό που είχες πληρώσει μέσω PayPal

Αν μέσα στο ποσό αυτό ήταν και τα μεταφορικά τότε ναι στα επιστρέφει

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κρίθηκε υπέρ μου το αίτημα, μου απάντησαν την επόμενη κιόλας μέρα από το paypal οτι ο πωλητής τεκμηρίωσε πως το προϊόν περιγραφόταν σωστά στο ebay.... 

Στο μεταξύ αναζητώ αν υπάρχει αυτούσια η αγγελία όπως ήταν όταν αγόρασα το προϊόν αλλά μου εμφανίζει οτι έχει λήξει και αποσύρθηκε από την λίστα, θέλω να ξανακοιτάξω το description που είχανε δώσει αν και το είχα διαβάσει 100 φορές τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθηστε και εμενα με το προβλημα που προανεφερα γιατι θελω να αγορασω κατι ακριβο απο Αγγλια και πρεπει να δωσω εξτρα νταβατζιλικι στις τραπεζες 6 ευρω απο το πουθενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aporia11 είπε

Παιδια βοηθηστε και εμενα με το προβλημα που προανεφερα γιατι θελω να αγορασω κατι ακριβο απο Αγγλια και πρεπει να δωσω εξτρα νταβατζιλικι στις τραπεζες 6 ευρω απο το πουθενα!

Δεν σου απαντάμε Γιατί γράφεις κάτι για Paysafe τι ακριβώς είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Δεν σου απαντάμε Γιατί γράφεις κάτι για Paysafe τι ακριβώς είναι αυτό;

Εχεις δικιο,ειχε κολλησει το μυαλο μου,paypal ηθελα να γραψω.Στην σελιδα 370 κατω κατω γραφω το προβλημα που εχω,εχω και φωτογραφια.Ακομα να βρω λυση δυστηχως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

μπορούμε να το γυρίσουμε στο παλιό theme?

Οχι

Στις 9/4/2019 στις 12:09 ΜΜ, moutsa είπε

 

Στις 9/4/2019 στις 9:56 ΜΜ, aporia11 είπε

Επειδη ειμαι τερμα ασχετος με το θεμα της paypal,μπορεις να μου πεις τι παταω μετα?

 

Πατας το λινκ που σου εδωσαν, μετα πατας "Conversion Options" και μετα επιλεγείς "Conversion Options" και μετα κάνεις "Submit".

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησο κατι. Θελω να αγορασω κατι απο εναν στο facebook που βρησκετε στο εξωτερικο. και του εδωσα το email μου που εχω στο Paypal και μου εστειλε αιτημα πληρωμης.  Αν παει κατι στραβα εχω το buyer protection? η δεν εχω ασφαλεια απο το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, toyotats είπε

παιδια να ρωτησο κατι. Θελω να αγορασω κατι απο εναν στο facebook που βρησκετε στο εξωτερικο. και του εδωσα το email μου που εχω στο Paypal και μου εστειλε αιτημα πληρωμης.  Αν παει κατι στραβα εχω το buyer protection? η δεν εχω ασφαλεια απο το paypal?

Μπορει και ναι, μπορει και οχι, ανάλογα πως θα στείλεις τα χρήματα.

Συμβουλή:

Απο το φουβου μην αγοράζεις ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω...

1). Έχω συνδεμένο το PayPal μου με χρεωστική κάρτα Πειραιώς. Κάποια στιγμή πριν κανα χρόνο είχα "συνδέσει" επίσης με το PayPal  έναν λογαριασμό τράπεζας Πειραιώς (ο οποίος είναι συνδεμένος με τη χρεωστική κάρτα που προανέφερα). Ωστόσο, στο λογαριασμό του PayPal βλέπω αυτό:

Spoiler

 

Capture.JPG.c38036ea6738ab0913c60ac76f7add88.JPG

 

Τι σημαίνει το "type: Checking", ενώ στο status λέει "Confirmed";

 

2). Επίσης, πριν κανα 2 μέρες ζήτησα refund για κάτι που είχα παραγγείλει από eBay και δε μου ήρθε. Μου στείλαν σήμερα απάντηση ότι μου έγινε το refund. Στο PayPal βλέπω το παρακάτω:

Spoiler

 

2.JPG.d3fd715b75bafe2301c021c6b0766ca1.JPG

 

 

 

Στη φωτο φαίνεται ότι στάλθηκε στην χρεωστική κάρτα (VISA x-**** ), αλλά στο winbank μου δε βλέπω να μπήκε το ποσό στο λογαριασμό της τράπεζας.

Επίσης, δεν έχει πάει τίποτα στο balance του PayPal, όπως φαίνεται εδώ:

3.JPG.1dfed85b5d8790b541f2de6dffed5cbf.JPG

Υπάρχει κάποιο θέμα, ή απλά αργει 1-2 μέρες να φανεί το ποσό στο λογαριασμό της τράπεζας; Μου έχει ξαναγίνει refund σε παλαιότερες αγορές μου, αλλά δε θυμάμαι τι γινόταν. Βεβαίως είναι μηδαμινής αξίας ποσό, αλλά προφανώς ρωτάω για να μάθω/θυμηθώ πως δουλεύει η διαδικασία.

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiOrGoSk21 είπε

Στη φωτο φαίνεται ότι στάλθηκε στην χρεωστική κάρτα (VISA x-**** ), αλλά στο winbank μου δε βλέπω να μπήκε το ποσό στο λογαριασμό της τράπεζας.

Σε μια ακύρωση παραγγελίας που είχα κάνει πριν 2 μήνες τα χρήματα επιστράφηκαν στο pp και απο εκει στον λογαριασμό μου στην πειραιως. Οχι στο balance.

Για να φανούν έκαναν 2-3 μέρες. Επίσης αν δεν κάνω λαθος πρέπει να ειναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός με το pp για να επιστραφούν τα χρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thant είπε

Για να φανούν έκαναν 2-3 μέρες. Επίσης αν δεν κάνω λαθος πρέπει να ειναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός με το pp για να επιστραφούν τα χρήματα..

...και όμως κανείς λάθος.

@GiOrGoSk21 είναι όλα σωστά, μην πειράξεις τίποτα, τα χρήματα γυρίζουν ακριβώς απο εκει που έφυγαν, και οι μέρες μπορεί να φτάσουν και τις 10 εργάσιμες από τότε που θα δεις το refund στο paypal

Υπομονη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

...και όμως κανείς λάθος.

Εγω απάντησα με βάση το την δική μου εμπειρία γιατι θεώρησα οτι για να μου επιστραφούν τα χρήματα θα έπρεπε να εχω συνδεδεμένο λογαριασμό. Οπως και εγινε.

Δηλαδή μπορούν να σου επιστρέψουν χρήματα έχοντας συνδεδεμένη μόνο την κάρτα; Αυτό λες;

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...