Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, thant είπε

Εγω απάντησα με βάση το την δική μου εμπειρία γιατι θεώρησα οτι για να μου επιστραφούν τα χρήματα θα έπρεπε να εχω συνδεδεμένο λογαριασμό. Οπως και εγινε.

Δηλαδή μπορούν να σου επιστρέψουν χρήματα έχοντας συνδεδεμένη μόνο την κάρτα; Αυτό λες;

Είναι κανόνας. Τα χρήματα σε ενδεχόμενη επιστροφή, επιστρεφονται εκεί απο όπου πληρώθηκαν. Αν πληρώθηκαν με κάρτα θα επιστραφούν στην ίδια 💳 κάρτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Τι σημαίνει το "type: Checking", ενώ στο status λέει "Confirmed";

"Checking" σημαίνει το είδος του λογαριασμού, όχι "υπό έλεγχο".

https://www.thebalance.com/checking-accounts-2385969

 

Checking.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thant είπε

Δηλαδή μπορούν να σου επιστρέψουν χρήματα έχοντας συνδεδεμένη μόνο την κάρτα; Αυτό λες;

Για να το καταλάβεις μόνος σου σκέψου μόνο οτι, το ~80% των καρτών δεν έχουν πίσω τους τραπεζικούς λογαριασμούς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Για να το καταλάβεις μόνος σου σκέψου μόνο οτι, το ~80% των καρτών δεν έχουν πίσω τους τραπεζικούς λογαριασμούς

Το γνωρίζω. Είχα ακούσει όμως ότι για να μεταφέρθουν χρήματα από το pp στον τραπεζικό σου λογαριασμό, απαραίτητη προϋπόθεση να είναι συνδεμένος ο λογαριασμός με το pp. 

Προφανώς είχα καταλάβει λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thant είπε

Το γνωρίζω. Είχα ακούσει όμως ότι για να μεταφέρθουν χρήματα από το pp στον τραπεζικό σου λογαριασμό, απαραίτητη προϋπόθεση να είναι συνδεμένος ο λογαριασμός με το pp. 

Προφανώς είχα καταλάβει λάθος. 

Αυτό ναι ισχύει αλλά δεν είναι refund

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, thant είπε

Το γνωρίζω. Είχα ακούσει όμως ότι για να μεταφέρθουν χρήματα από το pp στον τραπεζικό σου λογαριασμό, απαραίτητη προϋπόθεση να είναι συνδεμένος ο λογαριασμός με το pp. 

Προφανώς είχα καταλάβει λάθος. 

 

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αυτό ναι ισχύει αλλά δεν είναι refund

Αυτο που λες ισχυει γαι να μεταφερεις χρηματα απο το balance του paypal. Δηλαδη χρηματα που σου εχουν στειλει εκει, ειτε φιλικα προσωπα ειτε πελατες σου. Η επιστροφη για πραγματα που εχεις εσυ πληρωσει (μερικη ή ολικη) γινεται στην καρτα που εχει χρησιμοποιηθει για την πληρωμη

Επεξ/σία από alfeios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Doubt είπε

"Checking" σημαίνει το είδος του λογαριασμού, όχι "υπό έλεγχο".

https://www.thebalance.com/checking-accounts-2385969

Checking.jpg

Αααα ok κατάλαβα, thanks.

Τέσπα, ευχαριστώ παίδες. Κι εγώ έτσι όπως τα λέτε τα θυμάμαι. Ότι δε χρειάζεται να είναι linked ο λογαριασμός με το PayPal. Απλά επιστρέφονται τα χρήματα στην κάρτα, η οποία στην περίπτωσή μου είναι συνδεμένη με το λογαριασμό τραπέζης. Οπότε τελικά θα πρέπει να τα δω στο λογαριασμό μου κάποια στιγμή (κι επειδή διαβάζω τέθηκε σε αργία το τραπεζικό σύστημα χτες Παρασκευή και Δευτέρα 22/04, πρέπει, λογικά, να δω την επιστροφή από Τρίτη και μετά).

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να ορισω μια μεταφορά χρημάτων μεταξύ δύο λογαριασμών ως συναλλαγή για να καλυπτομαι σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά; Θέλω να αγοράσω ένα eticket από κάποιον άγνωστο, υπάρχει κάποιος ασφαλής τρόπος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,σημερα εκανα τη πρωτη συναλλαγη μου μεσω paypal.

Στο λογαριασμο μου(paypal)φαινονται κανονικα τα χρηματα τα οποια κατατεθηκαν,ακομη και τα στοιχεια του εντολεα.

Μονο που δε φαινονται στη καρτα που εχω συνδεδεμενη με αυτο(prepaid πειραιως),και ουτε στο atm,με αποτελεσμα να μη μπορω να κανω αναληψη.

Τι αλλο πρεπει να κανω για να φανουν στη καρτα και στο atm?

Ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nas91 είπε

Καλησπερα,σημερα εκανα τη πρωτη συναλλαγη μου μεσω paypal.

Στο λογαριασμο μου(paypal)φαινονται κανονικα τα χρηματα τα οποια κατατεθηκαν,ακομη και τα στοιχεια του εντολεα.

Μονο που δε φαινονται στη καρτα που εχω συνδεδεμενη με αυτο(prepaid πειραιως),και ουτε στο atm,με αποτελεσμα να μη μπορω να κανω αναληψη.

Τι αλλο πρεπει να κανω για να φανουν στη καρτα και στο atm?

Ευχαριστω.

Έμβασμα από το paypal σου στο λογαριασμό σου στην τράπεζα

ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ μερικές εργάσιμες για να φτάσουν. Θα δεις και μια μικρη διαφορά από κρατήσεις εμβάσματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nas91 είπε

Καλησπερα,σημερα εκανα τη πρωτη συναλλαγη μου μεσω paypal.

Στο λογαριασμο μου(paypal)φαινονται κανονικα τα χρηματα τα οποια κατατεθηκαν,ακομη και τα στοιχεια του εντολεα.

Μονο που δε φαινονται στη καρτα που εχω συνδεδεμενη με αυτο(prepaid πειραιως),και ουτε στο atm,με αποτελεσμα να μη μπορω να κανω αναληψη.

Τι αλλο πρεπει να κανω για να φανουν στη καρτα και στο atm?

Ευχαριστω.

Στο Balance μάλλον έχεις τα χρήματα.Πρεπει να τα τραβηξεις σε καποιον τραπεζικο λογαριασμο για να μπορέσεις να τα τραβήξεις κ.α. .Η Prepaid δεν εχει απο πισω τραπεζικό λογαριασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, isay είπε

Έμβασμα από το paypal σου στο λογαριασμό σου στην τράπεζα

ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ μερικές εργάσιμες για να φτάσουν. Θα δεις και μια μικρη διαφορά από κρατήσεις εμβάσματος.

 

43 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Στο Balance μάλλον έχεις τα χρήματα.Πρεπει να τα τραβηξεις σε καποιον τραπεζικο λογαριασμο για να μπορέσεις να τα τραβήξεις κ.α. .Η Prepaid δεν εχει απο πισω τραπεζικό λογαριασμο.

Ευχαριστω πολυ!Δηλαδη παρ'ολο που εχω συνδεδεμενη τη καρτα δε τα παει αυτοματα εκει.

Και αν τα μεταφερω στη καρτα,θα παρουν και προμηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nas91 είπε

Ευχαριστω πολυ!Δηλαδη παρ'ολο που εχω συνδεδεμενη τη καρτα δε τα παει αυτοματα εκει.

Και αν τα μεταφερω στη καρτα,θα παρουν και προμηθεια?

Χρήματα από το PayPal σε κάρτα δεν μεταφέρονται.

Μόνο σε τραπεζικό λογαριασμό, και ναι η μεταφορά έχει προμήθεια απο πλευρά της τράπεζας σου, δες το τιμολόγιο τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καλημερα.........να ρωτησω εδω τους εμπειρους που ασχολειστε με αυτο το ριμαδι το paypal.......ειχα παρει ενα σκαφακι απο το εξωτερικο και μου ηρθε με ελαττωματικο κοματι το εβαλα σε φακελο με tracking και το έστειλα στον αγοταστη, αφου ανοιξα αξιωση σε επιστροφή ενός μερους των χρημάτων που εκανε αυτο το ανταλακτικο.........και ενω εφτασε στην κινα αλλα κατι εχει γινει που δεν γραφει και μαλον αυτος δεν πηγε να παραλαβει ;;χαθηκε ;; δεν γράφει σαφή αναφορα στο 17tracking στο τι εγινε.Ενω περιμενα να μου γινει το refund μου λεει τελικα το paypal οτι χανω την αξιωση για επιστωφη των χρηματων.

< Έχουμε ελέγξει τη συναλλαγή ή τις συναλλαγές και απορρίπτουμε την αξίωση ή τις αξιώσεις σας. Αυτή η απόφαση ελήφθη διότι δεν λάβαμε έγκυρη απόδειξη ή παρακολούθηση επιστροφής του εμπορεύματος από πλευράς σας. >

Μα εγω το εστειλα.......... και υποτιθετε οτι επρεπε να ειχε κλεισει απο τις 15 απριλιου.......εγω ειχα στειλει αποδεικτικο του barcode με φωτογραφια και το αποδεικτικο απο ταχυδρομιο αλλα μετα οταν κλεισει μια υποθεση με αξιωση δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο........απλα περιμενεις τι αποφαση θα βγαλει το paypal.εγω στην παρουσα εκανα οτι επρεπε και μπορουσα και με αυτην την γελεια αυτοματη μαλον δικαιολογια ετσι απλα χανω τα χρηματα;; χωρις να μπορω να κανω κατι αλλο;; δεν καταλαβενω πως λειτουργει η τι σκατα πηγε στραβα.........συνηθως σε μικρο ποσα στα βαζουν με την μια εγω ειχα αξιωση 40 ευρω οσο εκανε το ανταλακτικο που παρολο εκανα οτι επρεπε ποτε δεν πειρα την επιστροφη χρηματων,,,,,,,,,,τι διαλο πηγε στραβα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...