Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να κάνεις έφεση (appeal) και να ξανανοίξει η υπόθεσή σου. Εμένα μου την έκλεισαν 2 φορές και την ξανάνοιξα και τις 2 και την τρίτη φορά δικαιώθηκα αφού τους πήρα τηλ και μίλησα μαζί τους γιατί μέχρι τότε γινόταν αυτοματοποιημένα ο έλεγχος και η απόρριψη.

https://www.google.com/search?q=paypal+appeal&oq=paypal+appeal&aqs=chrome..69i57j0l5.2552j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, letom είπε

Μπορείς να κάνεις έφεση (appeal) και να ξανανοίξει η υπόθεσή σου. Εμένα μου την έκλεισαν 2 φορές και την ξανάνοιξα και τις 2 και την τρίτη φορά δικαιώθηκα αφού τους πήρα τηλ και μίλησα μαζί τους γιατί μέχρι τότε γινόταν αυτοματοποιημένα ο έλεγχος και η απόρριψη.

https://www.google.com/search?q=paypal+appeal&oq=paypal+appeal&aqs=chrome..69i57j0l5.2552j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

αφου τους στελνω τα στοιχεια του τρακινκ μου λενε οτι πρεπει να μιλησειες με τον πωλητη.......μα τι να μιλησω; εκτος του οτι κλεινει η υποθεση αν αυτος δεν θελει να παει να το παρει για να μην αναγκαστει η paypal να δωσει πισω τα χρηματα......αντε βγαλε ακρη.......τι να κανω να παρω τον πωλητη απο το χερι να παει στο ταχυδρομιο να το παρει.....εκτος αυτου εμενα δεν βγαινουν αυτοματοποιημένα ειχα γραψει για κατι αλλο απαντουσαν κανονικα και το κρατισα το λινκ αλλα για αλλο θεμα απαντανε κανονικα αλλα δεν βγαζεις ακρη.....αγγλικα καλα δεν ξερω για να μιλησω....οποτε δεν ξερω τι αλλο να κανω...... υποτιθετε οτι δεν θα επρεπε να σε ταλαιπωρουνε τοσο εφοσον κανεις αυτα που σου λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον εσύ το έστειλες δεν σημαίνει ότι ο πωλητής δικαιούται να κερδίσει την υπόθεση αν δεν πάει να το παραλάβει. Εσύ αρκεί να μπορείς να αποδείξεις ότι το έστειλες πίσω σε αυτόν. Η paypal τα χρήματα θα τα κρατήσει από τον λογαριασμό του πωλητή, δεν θα τα πληρώσει από το ταμείο της για να πεις ότι έχει λόγο να μη θέλει να σου τα επιστρέψει. Απλώς πρέπει να επιμείνεις και να τους δώσεις να καταλάβουν τι έχει συμβεί. Εμένα σκέψου για αγορά αντικειμένου 1000+ ευρώ το οποίο δεν παρέλαβα ποτέ (είχαν περάσει 2-3 μήνες από την αγορά και σύμφωνα με το τράκινγκ φαινόταν ότι ακόμα δεν είχε καν σταλεί), είχα και τον διάλογο με τον πωλητή που παραδεχόταν ότι το πακέτο αγνοείται!) και παρολαυτά μου απέρριψαν 2 φορές την υπόθεση και είχα ξεγράψει τα χρήματα μέχρι που τους πήρα τηλ και τους εξήγησα και την ίδια μέρα μετά από λίγες ώρες μου επιστρέψανε όλο το ποσό. Μέχρι τότε στα μηνύματα που έστελνα μου απαντούσαν άσχετα όπως ότι πρέπει να υποβάλλω μήνυση στην αστυνομία (το έκανα και αυτό) και ότι για να πάρω τα χρήματα πρέπει να επιστρέψω το αντικείμενο. Πως να το επιστρέψω αφού δεν το είχα παραλάβει καν? Εκεί συνειδητοποίησα ότι δεν έχουν κοιτάξει καν το θέμα της υπόθεσής μου. Δεν ξέρω γιατί τόση επιπολαιότητα, ίσως είναι πάρα πολλές οι υποθέσεις και τις ξεπετάνε όπως όπως με τη σκέψη ότι αν κάποιος έχει δίκιο θα επιμείνει και τότε θα το δουν πιο προσεκτικά το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τους στελνεις τρακινκ ας εχει κολισει εμενα τι με νοιαζει.......και λενε πρπει να προσοκομισεις στοιχεια οτι το παρελαβε ο πωλητης αυτος χεστηκε κοροιδο ειναι να παει να το παρει.....αντε βγαλε ακρη.........και τι τηλεφωνο να παρω και τι να πω που δεν ξερω καλα αγγλικα.;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον συμφωνήσατε να το στείλεις πίσω είναι υποχρεωμένος να το παραλάβει. Αν δεν το παραλάβει θα πρέπει να χάσει την υπόθεση. Βρες κάποιον φίλο που να ξέρει αγγλικά και κάντε τους ένα τηλ για να βγει άκρη στα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λόγω απενεργοποίησης της Revolut και μέχρι να κάνω επαλήθευση θέλω να κάνω μια πληρωμή Αμερική με paypal. Γίνεται με prepaid της Πειραιώς? 

 

Προσπάθησα πριν 3 ημέρες αλλά δεν γίνεται η πληρωμή. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ronnie79 είπε

Λόγω απενεργοποίησης της Revolut και μέχρι να κάνω επαλήθευση θέλω να κάνω μια πληρωμή Αμερική με paypal. Γίνεται με prepaid της Πειραιώς? 

Προσπάθησα πριν 3 ημέρες αλλά δεν γίνεται η πληρωμή. 

Αφου δε γίνεται δοκίμασε με άλλη κάρτα, αν έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Αφου δε γίνεται δοκίμασε με άλλη κάρτα, αν έχεις.

Ισχύει αυτό που ήταν παλιά, στις αρχές του μήνα μπαίνει ένα ποσό και όσοι πρόλαβαν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ronnie79 είπε

Ισχύει αυτό που ήταν παλιά, στις αρχές του μήνα μπαίνει ένα ποσό και όσοι πρόλαβαν?

Ισχυουν και τα capital control για κάποια προϊόντα και πωλητές

Η μόνη λύση στην προκειμένη περίπτωση είναι η revolut η έμβασμα στο balance του paypal.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

 ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΟ PAYPAL ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ... ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΤΛ. ΚΑΝΩ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.....

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΕΛΙΔΑ. ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΟΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ, ΕΞΗΓΗΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΙΓΜΗ. ΕΚΕΙΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΟΙΓΕΙ DISPUTE ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ, ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΟΛΙΣ 24 ΩΡΕΣ.... ΕΓΩ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ.....ΚΑΙ Η Γ.....ΜΕΝΗ PAYPAL ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΝΑ EMAIL ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ TRACKING NUMBER ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ.... ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΩ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ.... ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ.....

ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ... ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ.

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ... ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΠΕΛΑΤΙΣΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ (1525 ΕΥΡΩ!!). Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?? ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ DISPUTE ΑΝΟΙΧΤΟ! ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΒΑΖΩ TRACKING NUMBER! ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΣΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2019 στις 1:51 ΜΜ, letom είπε

Εφόσον συμφωνήσατε να το στείλεις πίσω είναι υποχρεωμένος να το παραλάβει. Αν δεν το παραλάβει θα πρέπει να χάσει την υπόθεση. Βρες κάποιον φίλο που να ξέρει αγγλικά και κάντε τους ένα τηλ για να βγει άκρη στα σίγουρα.

Λοιπον αυτοι ηθελαν την τελυταια παραλαβη που δεν θυμόμουνα καν οτι ηταν το hong hong με την 3η τελικά αλλάξανε γνωμη οποτε να επιμείνετε παιδες.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνεις στην paypal donate τα λεφτά που μαζεύονται φορολόγησε ;
Τα λεφτά που σου καταθέτουν με το donate;

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά είχα κάνει μια αγορά από eBay ο πωλήτης όμως μετά από λίγες μέρες με μπλόκαρε μίλησα με το eBay και μου λένε ότι δεν μπορούνε να κάνουν κάτι γιατί ο πωλήτης δεν δήλωσε ότι έγινε αγορά του προϊόντος 

όποτε ψάχνω πως να κάνω dispute στο PayPal αλλά δεν βγάζω άκρη αν μπορεί κάποιος να με βοηθεισει θα του ήμουν υπόχρεος 

τα λεφτά έχουν τραβηχτεί κανονικά από PayPal υπάρχει και η αποδείξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dreammpompo είπε

Καλησπέρα παιδιά είχα κάνει μια αγορά από eBay ο πωλήτης όμως μετά από λίγες μέρες με μπλόκαρε μίλησα με το eBay και μου λένε ότι δεν μπορούνε να κάνουν κάτι γιατί ο πωλήτης δεν δήλωσε ότι έγινε αγορά του προϊόντος 

όποτε ψάχνω πως να κάνω dispute στο PayPal αλλά δεν βγάζω άκρη αν μπορεί κάποιος να με βοηθεισει θα του ήμουν υπόχρεος 

τα λεφτά έχουν τραβηχτεί κανονικά από PayPal υπάρχει και η αποδείξει 

Στο ιστορικό σου των αγορών φαίνεται η αγορα; Φαίνεται ο πωλητης, το είδος και το ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...