Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαινω τι λες.Προφανως ρωταει απο χρηματα που του πληρωσαν και εχουν καταχωρηθει στο paypal,να τα μεταφερει στον τραπεζικο του λογαριασμο,της καρτας που εχει δηλωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν διαφορετικών ειδών κάρτες που μπορείς να δηλώσεις στο Paypal (πιστωτική (πχ Visa, Mastercard), προπληρωμένη πιστωτική (πχ Attica Giftcard), χρεωστική (πχ κάρτα ανάληψης που είναι και Visa Electron).

 

Με καμία από αυτές δε μπορείς να τραβήξεις χρήματα από το Paypal. Μπορεί να γίνει μόνο επιστροφή χρημάτων (refund).

 

Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να τραβήξεις τα χρήματα στο λογαριασμό σου. Τώρα, εάν η κάρτα που χρησιμοποιείς είναι χρεωστική συνδεδεμένη με το λογαριασμό σου είναι άσχετο. Τα χρήματα μπορούν να τραβηχτούν μόνο σε τραπεζικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει δύο φορές αγορά από το internet με την PAY PAL, την πρώτη φορά όλα ήταν εντάξει, την δεύτερη φορά όμως ενώ το μαγαζί από το οποίο αγόρασα τα πράγματα με χρέωσε 102,10 $, στην PAY PAL φαίνετε ότι τα πράγματα κοστίζουν 159,25 $.

Να σημειώσω ότι στο e-mail που έλαβα από το κατάστημα, στα ποσά που είχε η απόδειξη στην θέση του συμβόλου του νομίσματος υπήρχε ερωτηματικό (?), έχω την εντύπωση ότι εκεί βρίσκετε το λάθος .

Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να βρω κάποιο σημείο στην σελίδα της PAY PAL για να κάνω τα παράπονα μου, η τέλος πάντων να με ενημερώσει κάποιος που είναι το πρόβλημα και τη θα γίνει τελικά με την παραπάνω χρεώσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω μια ερώτηση: Άνοιξα λογαριαμό στο paypal και στο ebay. Επειδή μένω με την κοπέλα μου και η διευθυνση λογαριαμού της κάρτας visa είναι διαφορετική από αυτή, στο paypal για να γίνω veified πρέπει να δώσω σαν billing address αυτή της κάρτας visa;;; Για home address μπορώ να δωσω όποια θέλω;;; Και στο ebay προφανώς αυτήν που μένω τώρα για να λαβαινω τα δέματα των αγορών μου σωστά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.

Δύο φορές έχω γραφτεί στο paypal και αυτό γιατί και τις δυο πουθενά δεν έχω δώσει ή δεν μου έχουν δώσει κωδικό για login. Με συνέπεια όταν θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω να γράφομαι ξανά και ξανά γιατί δεν μπορώ να κάνω login. Μήπως ξέρετε που ακριβώς είναι γραμμένος ο κωδικός για το login???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω μια ερώτηση: Άνοιξα λογαριαμό στο paypal και στο ebay. Επειδή μένω με την κοπέλα μου και η διευθυνση λογαριαμού της κάρτας visa είναι διαφορετική από αυτή, στο paypal για να γίνω veified πρέπει να δώσω σαν billing address αυτή της κάρτας visa;;; Για home address μπορώ να δωσω όποια θέλω;;; Και στο ebay προφανώς αυτήν που μένω τώρα για να λαβαινω τα δέματα των αγορών μου σωστά;;;

Στην οποια διευθυνση δηλωσεις στο paypal εκει θα σου ερχονται και οι αγορες σου. Για να γινεις verified δε παιζει ρολο η διευθυνση που θα δηλωσεις

 

Να ρωτήσω κάτι.

Δύο φορές έχω γραφτεί στο paypal και αυτό γιατί και τις δυο πουθενά δεν έχω δώσει ή δεν μου έχουν δώσει κωδικό για login. Με συνέπεια όταν θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω να γράφομαι ξανά και ξανά γιατί δεν μπορώ να κάνω login. Μήπως ξέρετε που ακριβώς είναι γραμμένος ο κωδικός για το login???

Οταν λες "οταν θελω να το ξαναχρησιμοποιησω" τι ενοεις? το εχεις χρησιμοποιησει στο παρελθον για καμια πληρωμη? Αν ναι, τοτε εισαι γραμμενος κανονικα και εχεις κωδικο. Απ οσα ομως λες εγω καταλαβαινω οτι για καποιους λογους δεν εχεις ολοκληρωσει την εγγραφη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει δύο φορές αγορά από το internet με την PAY PAL, την πρώτη φορά όλα ήταν εντάξει, την δεύτερη φορά όμως ενώ το μαγαζί από το οποίο αγόρασα τα πράγματα με χρέωσε 102,10 $, στην PAY PAL φαίνετε ότι τα πράγματα κοστίζουν 159,25 $.

Να σημειώσω ότι στο e-mail που έλαβα από το κατάστημα, στα ποσά που είχε η απόδειξη στην θέση του συμβόλου του νομίσματος υπήρχε ερωτηματικό (?), έχω την εντύπωση ότι εκεί βρίσκετε το λάθος .

Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να βρω κάποιο σημείο στην σελίδα της PAY PAL για να κάνω τα παράπονα μου, η τέλος πάντων να με ενημερώσει κάποιος που είναι το πρόβλημα και τη θα γίνει τελικά με την παραπάνω χρεώσει!

 

Δικό μου το λάθος τελικά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.

Δύο φορές έχω γραφτεί στο paypal και αυτό γιατί και τις δυο πουθενά δεν έχω δώσει ή δεν μου έχουν δώσει κωδικό για login. Με συνέπεια όταν θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω να γράφομαι ξανά και ξανά γιατί δεν μπορώ να κάνω login. Μήπως ξέρετε που ακριβώς είναι γραμμένος ο κωδικός για το login???

 

 

 

Εάν όντος έχεις κάνει σωστά την εγγραφεί σου, Ζητά να σου το στείλουν.

 

Forgot your email address or password?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.

Δύο φορές έχω γραφτεί στο paypal και αυτό γιατί και τις δυο πουθενά δεν έχω δώσει ή δεν μου έχουν δώσει κωδικό για login. Με συνέπεια όταν θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω να γράφομαι ξανά και ξανά γιατί δεν μπορώ να κάνω login. Μήπως ξέρετε που ακριβώς είναι γραμμένος ο κωδικός για το login???

 

Ειχα την εντυπωση οτι τον κωδικο Login τον διαλεγεις μονος σου, μαζι με τα security questions..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την εντυπωση οτι τον κωδικο Login τον διαλεγεις μονος σου, μαζι με τα security questions..

 

Μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνεται και θα τον έβαλα μηχανικά με αποτέλεσμα να μην τον θυμάμαι τώρα. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μου στέλνουν το mail που λένε ότι θα μου στείλουν με τον κωδικό. 2 φορές τους έστειλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νεο plugin που διαφημιζουν το εχει δοκιμασει κανεις?Ειναι free?Παντως πολυ χρησιμο φαινεται το γεγονος που κανει generate Μια "δηθεν πιστωτικη" για να γινει απο κει η πληρωμη ωστε να μην αποκαλυψεις τα στοιχεια της πραγματικης σου πιστωτικης.

 

Αυτο βεβαια το κανεις οταν καποιο site (πχ amazon) δεν υποστηριζει το paypal σαν μεθοδο πληρωμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα στο Paypal και περιμένω να μου χορηγηθεί ο κωδικός για να γίνω verified. στο μεταξύ κατόπιν επικοινωνίας μου με την τράπεζα μου είπαν ότι από το site έχω χρεωθεί 2,5 € αντί για 1,5 (που λέει μέσα στους κανονισμούς του το site ότι χρεώνει σε πρώτη φάση και οτί μετά το verification στο επιστέφει). Μήπως μπορε΄κανένας να με διαφωτίσει για το πόθεν προορίζεται το ένα επιπλέον ευρώ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...