Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ να ρωτήσω, αν έχουμε επιλέξει προτεινόμενη μέθοδο πληρωμής με συγκεκριμένη κάρτα η οποία όμως δεν έχει λεφτά μέσα , μπορεί να επιλέξει το PayPal άλλη κάρτα μέσα να γίνει η συναλλαγή η θα ακυρωθεί η συναλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφτιαξα λογαριασμο και δε βλεπω ακομα τη χρεωση 1,50€ στις κινησεις της καρτας στην τραπεζα.

Επιπλέον μου ηρθε mail που λεει "Τα όρια μεταφοράς χρημάτων στον λογαριασμό PayPal έχουν αναιρεθεί με επιτυχία".
Πως μπορώ να βάλω οριο, δεν το βρισκω καπου.

Τελος, ασχετα με το paypal, παρατηρησα στο web banking, στο λογαριασμο εχει ενα υπολοιπο το οποιο δεν συμφωνει με το υπολοιπο της καρτας. Αυτο ειναι οριο χρεωσης της καρτας μηπως;

 

Update: Έκανα συναλλαγη και την πηρε κανονικά. Πάντως 1,50€ δεν είδα ποτέ.

Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Αγόρασα ένα πακέτο από Ιταλία (μια οθόνη) από eBay και ενώ έχει tracking number είναι σαν να μην υπάρχει δεν το αναγνωρίζει ούτε το Ιταλικό ταχυδρομείο ούτε τα ΕΛΤΑ.Επικοινώνησα με τον πωλητή και μου είπε ότι ενεργοποιείται μόλις μπει Ελλάδα… Άνοιξα case στο PayPal την ημέρα που έληγε η εκτιμώμενη παραλαβή και στην αρχή έγραφε εκτιμώμενη λύση υπόθεσης στις 6/04 μετά στις 8/04 έπειτα 11/04 και στο τέλος 14/04 …Δεν το έχω ξανά δει να αλλάζει συνέχεια η ημερομηνία λύση της υπόθεσης.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2021 στις 2:15 ΜΜ, corsair04 είπε

Καλημέρα 

Αγόρασα ένα πακέτο από Ιταλία (μια οθόνη) από eBay και ενώ έχει tracking number είναι σαν να μην υπάρχει δεν το αναγνωρίζει ούτε το Ιταλικό ταχυδρομείο ούτε τα ΕΛΤΑ.Επικοινώνησα με τον πωλητή και μου είπε ότι ενεργοποιείται μόλις μπει Ελλάδα… Άνοιξα case στο PayPal την ημέρα που έληγε η εκτιμώμενη παραλαβή και στην αρχή έγραφε εκτιμώμενη λύση υπόθεσης στις 6/04 μετά στις 8/04 έπειτα 11/04 και στο τέλος 14/04 …Δεν το έχω ξανά δει να αλλάζει συνέχεια η ημερομηνία λύση της υπόθεσης.... 

Σήμερα γράφει 17/04....Τι έχει γίνει με το Paypal ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, Αν κάνω Σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού με το paypal ,όταν θα μου στείλει  κάποιος λεφτά στο PP θα ειναι προσβάσιμα  άμεσα στο τραπεζικό λογαριασμό μου η θα έχω θέμα ως πωλητής μετά την  αποστολή προϊόντος , πόσο καλυμμένος είμαι αφού θα έχω στείλει  το πακέτο μετά  ειδοποίησης πως έλαβα το ποσό σε paypal ; όποιος γνωρίζει.Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από noKso
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά μία μέρα που κοιτούσα κάτι στο paypal Κατά λάθος Μπερδεύτηκα και έκανα Business account και τώρα μου ζητάει επιπλέον στοιχεία της επιχείρησης και μου λέει ότι αν δεν τα δώσω μέχρι συγκεκριμένη ημερομηνία θα μου περιορίσει το λογαριασμό πώς το ακυρώνω χωρίς να κλείσω το λογαριασμό του PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gtr4460 είπε

Γεια σας παιδιά μία μέρα που κοιτούσα κάτι στο paypal Κατά λάθος Μπερδεύτηκα και έκανα Business account και τώρα μου ζητάει επιπλέον στοιχεία της επιχείρησης και μου λέει ότι αν δεν τα δώσω μέχρι συγκεκριμένη ημερομηνία θα μου περιορίσει το λογαριασμό πώς το ακυρώνω χωρίς να κλείσω το λογαριασμό του PayPal

Νομίζω σου απάντησα, μίλησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Κάποιος που να δουλεύει συχνά το paypal και να ξέρει όταν σου στέλνουν κάποιο ποσό στο λογαριασμό του paypal μπορείς να τα μεταφέρεις αμέσως  μετά στη τράπεζα η παίρνει μέρες;

Επεξ/σία από noKso
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noKso είπε

 

Κάποιος που να δουλεύει συχνά το paypal και να ξέρει όταν σου στέλνουν κάποιο ποσό στο λογαριασμό του paypal μπορείς να τα μεταφέρεις αμέσως  μετά στη τράπεζα η παίρνει μέρες;

Αν ειναι απο φιλο ναι, αν ειναι απο πωληση οχι, πρέπει να περιμένεις 20 μερες, αν δεν εχει αλλάξει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αν ειναι απο φιλο ναι, αν ειναι απο πωληση οχι, πρέπει να περιμένεις 20 μερες, αν δεν εχει αλλάξει κατι.

Από φίλο δεν ειναι η μήπως πρέπει να του πω εγώ να μου τα στείλει ως φίλος κάτι;  , απλά θέλω να πουλήσω κάτι και ρωτάω κατά πόσο καλυμμένος θα είμαι για να στείλω το πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, noKso είπε

Από φίλο δεν ειναι η μήπως πρέπει να του πω εγώ να μου τα στείλει ως φίλος κάτι;  , απλά θέλω να πουλήσω κάτι και ρωτάω κατά πόσο καλυμμένος θα είμαι για να στείλω το πακέτο.

To paypal καλύπτει τον αγοραστή οχι τον πωλητή, για να εισαι ενα μέρη καλυμμένος πρέπει αυτο που θα στείλεις να το στειλεις με tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

tracking number εννοείς της courier που θα στείλω ; εντός ελλαδας ειναι, σκεφτόμουνα και αντικαταβολή αλλά ανησυχώ μην αλλάξει γνώμη γιατί ειναι λίγο μεγάλο δέμα  και κοστίζει με τα μεταφορικά και μετα να τα χρεώνομαι  εγώ στο τέλος γιαυτό   ρωτάω. Και ενα αλλο πες πως στελνει τα λεφτα στο PP αν στείλω εγω το πακέτο και το παραλάβει προτού πάρω εγω τα λεφτά... σε αυτό δεν ξερω.

Επεξ/σία από noKso
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noKso είπε

tracking number εννοείς της courier που θα στείλω ; εντός ελλαδας ειναι, σκεφτόμουνα και αντικαταβολή αλλά ανησυχώ μην αλλάξει γνώμη γιατί ειναι λίγο μεγάλο δέμα  και κοστίζει με τα μεταφορικά και μετα να τα χρεώνομαι  εγώ στο τέλος γιαυτό   ρωτάω.

Το πιο ασφαλές ειναι αντικαταβολή αφού εισαι εντός ελλαδας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούν να σταλούν στο δικό μας paypal χρήματα από έναν οποιονδήποτε τραπεζικό λογαριασμό η μόνο από τον τραπεζικό λογαριασμό που έχουμε ορίσει και αναγνωρίσει μέσα στο PayPal; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...