Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τυχερός εισαι γιατι αυτό σαν bug μου ακούγετε

Ναι κι εγω δεν το περιμενα γιατι το προσπαθησα με το ebay και δεν εγινε ενω στο public εγινε.Ηταν εντελως διαφορετικα τα παραθυρακια ομως δεν ηταν το ιδιο.

Οχι οτι περιμενα να συμβει βεβαια μπορει να εγινε και τυχαια.

Τωρα που μπηκα στον λογαριασμο μου παρατηρησα οτι μου βγαζει και το προηγουμενο τηλεφωνο σαν τηλεφωνο οικιας ενω αυτο που εβαλα τωρα το βγαζει σαν κινητο τηλεφωνο.

Μηπως υπαρχει πιθανοτητα να επαιξε κι αυτο καποιο ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ήρθε email από paypal και λέει πως εντοπίστηκε ύποπτη κίνηση και να αλλάξω τους κωδικούς πρόσβασης. Μπαίνω στο σάιτ, κάνω την διαδικασία για αλλαγή κωδικού μέχρι που μου λέει πως έχει σταλθεί μήνυμα στο κινητό μου και να γράψω τον κωδικό που μου ήρθε στο κινητό για επιβεβαίωση για να προχωρήσω στην αλλαγή κωδικού,

Μόνο που δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα, πάτησε 3-4 φορές να σταλθεί ο κωδικός αλλά τίποτα. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Voziniotis-3 είπε

Μου ήρθε email από paypal και λέει πως εντοπίστηκε ύποπτη κίνηση και να αλλάξω τους κωδικούς πρόσβασης. Μπαίνω στο σάιτ, κάνω την διαδικασία για αλλαγή κωδικού μέχρι που μου λέει πως έχει σταλθεί μήνυμα στο κινητό μου και να γράψω τον κωδικό που μου ήρθε στο κινητό για επιβεβαίωση για να προχωρήσω στην αλλαγή κωδικού,

Μόνο που δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα, πάτησε 3-4 φορές να σταλθεί ο κωδικός αλλά τίποτα. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Email;

Το email ήταν πραγματικό ή απάτη;Απο που μπαίνεις να αλλάξεις κωδικούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Voziniotis-3 είπε

Πραγματικό. Όπως και να έχει όμως μετά από googlάρισμα μπαίνω στο επίσημο site της paypal.

Σε τέτοιες περιπτώσεις και αν πιστεύεις ότι είναι πραγματικό το email, σβήνουμε το email  και μπαίνουμε από browser η την εφαρμογή την δικιά της και αλλάζουμε τον κωδικό , δεν ακολουθούμε ποτέ κανένα λινκ μέσα από email και κανονικό να είναι το email .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, τη βοήθειά σας. συγγνώμη εάν έχει ξαναγίνει η σχετική ερώτηση δεν μπόρεσα να τη βρω στο σχετικό νήμα. Σε συνδεδεμένη κάρτα Eurobank που έχω στο paypal προσπάθησα να κάνω συναλλαγή και μου βγήκε το μήνυμα «Ελέγξτε τον λογαριασμό σας στον εκδότη της κάρτας σας πριν δοκιμάσετε ξανά αυτήν την κάρτα.» Η καρτά είναι σε  ισχύ, δεν έχει λήξει  ούτε απενεργοποιηθεί από το account μου. Τι μπορεί να συμβαίνει? Να σημειώσω ότι η αγορά ολοκληρώθηκε μέσω άλλης κάρτας που είχα συνδεδεμένη στο paypal, ωστόσο ήθελα να γίνει με την 1η μου επιλογή.

Επεξ/σία από xatzi13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι καινούριος στο PayPal, ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η μεταφορα χρημάτων από έναν λογαριασμό paypal σε τραπεζικό λογαριασμό;

Έψαξα σε κάτι calculators online και μου έβγαλαν περίπου 3% σε fees, αλλά διάβασα από κάπου αλλού ότι το paypal δεν σου κρατάει fees και μόνο η τράπεζα θα σου πάρει 3-4 ευρώ.

Ξέρει κανείς τι ισχύει; Για παράδειγμα, θέλω να στείλω 100 ευρώ από το paypal σε έναν λογαριασμό eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, abcd1234 είπε

Καλησπέρα, είμαι καινούριος στο PayPal, ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η μεταφορα χρημάτων από έναν λογαριασμό paypal σε τραπεζικό λογαριασμό;

Έψαξα σε κάτι calculators online και μου έβγαλαν περίπου 3% σε fees, αλλά διάβασα από κάπου αλλού ότι το paypal δεν σου κρατάει fees και μόνο η τράπεζα θα σου πάρει 3-4 ευρώ.

Ξέρει κανείς τι ισχύει; Για παράδειγμα, θέλω να στείλω 100 ευρώ από το paypal σε έναν λογαριασμό eurobank.

Aπο το paypal ειναι δωρεαν

Θα εχεις χρεωση εισερχομενου εμβασματος απο την Eurobank 3€

Αν στειλεις 5 εμβάσματα των 20€ το καθενα, αντι γισ ενσ των 100€, δεν θα εχεις καμια χρεωση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alfeios είπε

Aπο το paypal ειναι δωρεαν

Θα εχεις χρεωση εισερχομενου εμβασματος απο την Eurobank 3€

Αν στειλεις 5 εμβάσματα των 20€ το καθενα, αντι γισ ενσ των 100€, δεν θα εχεις καμια χρεωση

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 1:13 ΠΜ, Voziniotis-3 είπε

Μου ήρθε email από paypal και λέει πως εντοπίστηκε ύποπτη κίνηση και να αλλάξω τους κωδικούς πρόσβασης. Μπαίνω στο σάιτ, κάνω την διαδικασία για αλλαγή κωδικού μέχρι που μου λέει πως έχει σταλθεί μήνυμα στο κινητό μου και να γράψω τον κωδικό που μου ήρθε στο κινητό για επιβεβαίωση για να προχωρήσω στην αλλαγή κωδικού,

Μόνο που δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα, πάτησε 3-4 φορές να σταλθεί ο κωδικός αλλά τίποτα. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Email;

Μού είχε έρθει και εμένα πριν μέρες ένα παρόμοιο email απο PayPal για ύποπτες συναλλαγές με την κάρτα. Το περίεργο ήταν ότι ή prepaid δεν είχε φράγκο μέσα και κάτι ψυλιαστικα. Με μια γρήγορη ματιά κάποιος μπορεί να την πατήσει αλλά το λογότυπο τού email δεν είχε καμία σχέση με τού PayPal οπότε πήγε κατευθείαν κάδο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.. Μου έγινε μία επιστροφή χρημάτων στο PayPal αλλά τα χρήματα δεν τα βλέπω στον λογαριασμό της κάρτας.

Τα βλέπω δηλαδή μόνο στο PayPal.

Ίσως είναι χαζή ερώτηση, αλλά δεν θα έπρεπε να προστεθούν στην καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Lnk Hlk said:

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.. Μου έγινε μία επιστροφή χρημάτων στο PayPal αλλά τα χρήματα δεν τα βλέπω στον λογαριασμό της κάρτας.

Τα βλέπω δηλαδή μόνο στο PayPal.

Ίσως είναι χαζή ερώτηση, αλλά δεν θα έπρεπε να προστεθούν στην καρτα;

oxi εκτος αν ζητησεις να γινει αυτο με οποιαδηποτε χρεωση μπορει να υπαρχει.αλλιως τα αφηνεις στο Paypal μεχρι να τα χρησιμοποιησεις καπου αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...