Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, naeg15 είπε

Νικόλα σε ευχαριστώ .Ρώτησα απευθείας την alpha αλλα και αυτος που μιλησα δεν ηξερε ακριβως το ποσό .Ειπε γυρω στα 3 ευρω .Με ρωτουσε αν ειναι ουσιαστικα απο τραπεζα εξωτερικου η μεταφορα και του εξηγησα οτι ειναι απο paypal balance αρα λογικα θεωρειται εξωτερικου .Επισης μου ειπε αν τα χρηματ ειναι σε ευρω και του ειπα η πληρωμη απο PayPal σε PayPal εγινε μεσα απο ελλαδα και το νομισμα ηταν σε ευρω ...Μου ειπε στα 3 ευρω ....Δεν ξερω τι να πω :) 

 

Δεν χρειάζεται να παίρνεις τηλέφωνα

 

Screenshot_2021-06-22-12-48-15-99.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Δεν χρειάζεται να παίρνεις τηλέφωνα

 

Screenshot_2021-06-22-12-48-15-99.jpg

άρα Νικόλα είμαι στην κατηγορία 3.1 από 5.01 ευρώ έως 12.500 ευρώ με έξοδα 3 ευρώ ? Ευχαριστώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, naeg15 είπε

Νικόλα σε ευχαριστώ .Ρώτησα απευθείας την alpha αλλα και αυτος που μιλησα δεν ηξερε ακριβως το ποσό .Ειπε γυρω στα 3 ευρω .Με ρωτουσε αν ειναι ουσιαστικα απο τραπεζα εξωτερικου η μεταφορα και του εξηγησα οτι ειναι απο paypal balance αρα λογικα θεωρειται εξωτερικου .Επισης μου ειπε αν τα χρηματ ειναι σε ευρω και του ειπα η πληρωμη απο PayPal σε PayPal εγινε μεσα απο ελλαδα και το νομισμα ηταν σε ευρω ...Μου ειπε στα 3 ευρω ....Δεν ξερω τι να πω :) 

 

Λογικά 3 ευρώ είναι...
Πριν κάτι μέρες, εκανα μεταφορά απο Revolut στον λογαριασμό μου της Alpha και μου κράτησαν 3 ευρώ για ποσό...10ευρώ, based τελείως οι τύποι λέμε.
Δεν ξέρω τι ισχύει με άλλες τραπεζες εδώ αλλά η Alpha...

ΥΓ : Ηypermotard για πάντα δικέ μου 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, red1 είπε

Λογικά 3 ευρώ είναι...
Πριν κάτι μέρες, εκανα μεταφορά απο Revolut στον λογαριασμό μου της Alpha και μου κράτησαν 3 ευρώ για ποσό...10ευρώ, based τελείως οι τύποι λέμε.
Δεν ξέρω τι ισχύει με άλλες τραπεζες εδώ αλλά η Alpha...

ΥΓ : Ηypermotard για πάντα δικέ μου 😁

ναι όπως φαίνεται από 5 ευρώ έως 12.500 ευρώ το κόστος είναι το ίδιο 3 ευρώ δηλαδή ....Ναι hypermotard για παντα .Ερωτας μοναδικος .Ευχαριστω πολυ :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Πριν κάτι μέρες, εκανα μεταφορά απο Revolut στον λογαριασμό μου της Alpha και μου κράτησαν 3 ευρώ για ποσό...10ευρώ

Έπρεπε να είχες στείλει 2 φορές από 5€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Έπρεπε να είχες στείλει 2 φορές από 5€

Στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα...
Δεν το σκέφτηκα καν φίλε, την επόμενη φορά όμως, για τέτοια μικροποσά θα το κάνω ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Επειδή αυτό δεν το έχω ξεκαθαρίσει ποτέ.

Τελικά το Paypal παίρνει προμήθεια από πωλητή και αγοραστή(Και αν ναι πόση?) ή όχι?

Εννοείτε ότι παίρνει αλλά πάντα απο τον πωλητή, ο αγοραστής αυτο που γράφει ο πωλητής πληρώνει και τίποτα παραπάνω, το πόση είναι η προμήθεια έχει σχέση με την χώρα, τον πωλητής, το νόμισμα κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Paragontas-x said:

Στην ουσία παίρνει από τον πωλητή προμήθεια που μετά ο πωλητής την ενσωματώνει στη τιμή του προϊόντος 

Πάντως το ebay έφτιαξε δικό του σύστημα και εν τέλη για τους πωλητές είναι χειρότερο. Ναι, μεν υπάρχει το paypal ως τρόπος πληρωμής, όμως τα χρήματα θα πηγαίνουν στο ebay payment λογαριασμό και από εκεί αυτόματα στο iban του πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Πάντως το ebay έφτιαξε δικό του σύστημα και εν τέλη για τους πωλητές είναι χειρότερο. Ναι, μεν υπάρχει το paypal ως τρόπος πληρωμής, όμως τα χρήματα θα πηγαίνουν στο ebay payment λογαριασμό και από εκεί αυτόματα στο iban του πωλητή.

Χειρότερο γιατί, οι σοβαροί πωλητές αυτό ήθελαν και οχι το balance του ππ που στην ουσία τους ηταν άχρηστο, τωρα κάποιοι που ήθελα να την κάνουν εκτος συστήματος, αυτά έλαβαν τέλος

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, NikosKallithea said:

Χειρότερο γιατί, οι σοβαροί πωλητές αυτό ήθελαν και οχι το balance του ππ που στην ουσία τους ηταν άχρηστο, τωρα κάποιοι που ήθελα να την κάνουν εκτος συστήματος, αυτά έλαβαν τέλος

Δεν είναι έτσι για τα χρήματα στο paypal από την δεύτερη πώληση είναι διαθέσιμα επιτόπου ενώ τώρα περιμένεις σχεδόν 2- 3 εβδομάδες με δεσμευμένο κεφάλαιο το οποίο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Το μόνο καλό είναι ότι πληρώνεις 1% λιγότερο στα fees από ότι με το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δεν είναι έτσι για τα χρήματα στο paypal από την δεύτερη πώληση είναι διαθέσιμα επιτόπου ενώ τώρα περιμένεις σχεδόν 2- 3 εβδομάδες με δεσμευμένο κεφάλαιο το οποίο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Το μόνο καλό είναι ότι πληρώνεις 1% λιγότερο στα fees από ότι με το paypal.

Tα λεφτα πλεον και του ππ παμε σε τραπεζικούς λογαριασμούς, άλλαξε και αυτό(για τους πωλητές μιλάω)

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ερώρηση:
Μου εγινε αυτοματο renewal απο Bitdefender (ενω υποτιθεται μου το ειχαν απενεργοποιησει αυτοματα αυτοι)και χρεωθηκα 80ε μεσω Paypal..
Επειδη μαλλον μεσω του δικου μου Paypal πηραμε μια ακομα συνδρομη για φιλο και μεχρι να το κοιταξει μπορει να χρεωθω και απο εκει, υπαρχει μηπως η δυνατοτητα στο Paypal να παγωσω προσωρινα το λογαριασμο μου για μερικες μερες ωστε να αποφυγω τυχον αλλη χρεωση ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MasterX είπε

Επειδη μαλλον μεσω του δικου μου Paypal πηραμε μια ακομα συνδρομη για φιλο και μεχρι να το κοιταξει μπορει να χρεωθω και απο εκει, υπαρχει μηπως η δυνατοτητα στο Paypal να παγωσω προσωρινα το λογαριασμο μου για μερικες μερες ωστε να αποφυγω τυχον αλλη χρεωση ;;;

Αν το έκανες, λάθος σου.

Η κάρτα η συνδεδεμένη τίνος είναι; (Μήπως μπλοκάρεις αυτή)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...