Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω  συνδεσει το λογαριασμο στο paypal, της εθνικης, και θελω τους 2 κωδικους που ζηταει το paypal για επιβεβαιωση για να συνδεσει το λογαριασμο,  ? θα εμφανιστουν στην καρτα στα transactions? ποσες μερες κανει,?

βασικα στο add funds οταν φορτιζω βγαζει transaction failed because we were unable to verify this credit card, αλλος τροπος υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ζητάει 2 κωδικούς αλλά έναν?

Όταν του βάλεις την κάρτα σε χρεώνει νομίζω 1 ευρώ με μια αιτιολογία το verification code που αυτόν εισάγεις στο πλαίσιο που σου έχει για να επαληθεύσεις ότι είναι δίκη σου η κάρτα και μετά σου επιστρέφει το 1 ευρώ πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα. Έχω ένα μικρό ποσό τύπου 15 ευρώ στο balance του Paypal. Θα ήθελα να το μεταφέρω σε κάποιον λογαριασμό μου, είτε σε Εθνική είτε σε Πειραιώς. Υπάρχει χρέωση από μεριάς Paypal; Υπάρχει χρέωση από μεριάς τράπεζας;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, theanonymous είπε

Καλημέρα. Έχω ένα μικρό ποσό τύπου 15 ευρώ στο balance του Paypal. Θα ήθελα να το μεταφέρω σε κάποιον λογαριασμό μου, είτε σε Εθνική είτε σε Πειραιώς. Υπάρχει χρέωση από μεριάς Paypal; Υπάρχει χρέωση από μεριάς τράπεζας;

Ευχαριστώ

Απο μεριάς τράπεζας θα υπάρχει αλλά ανάλογα το ποσό ,πρεπει να δεις τον τιμοκατάλογο.Μπορεί με 3 μεταφορες των 5€ να μην έχεις έξοδα απο την τράπεζα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, theanonymous είπε

Θα βρω τον τιμοκατάλογο τώρα, αλλά σε τι θα πρέπει να κοιτάξω; Ως έμβασμα εξωτερικού; Κάτι άλλο;

Πειραιώς για παράδειγμα

image.png.cb88b410d554b3b6b4e212154fea70b9.png

Ως 15€ δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

Εδω και πολυ καιρο ειχα συνδεσει εναν λογαριασμο της eurobank (στον οποιο εναι συνδικαιουχοι και οι γονεις μου) στο λογαριασμο μου στο paypal. Χθες μου εστειλε email το paypal οτι αποσυνδεει τον τραπεζικο λογαριασμο.

Ξερει κανεις γιατι;

Επισης δεν μου επιτρεπει να συνδεσω λογαριασμο της Πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kaλησπερα.
Το paypal οπως φαινεται,εχει αποκλειστει απο το ebay,ως προς τροπος μεταφορας των χρηματων απο τον αγοραστη στον πωλητη(εγω).
Παραμενει μεν ως επιλογη για τον αγοραστη,μαζι με αλλους τροπους οπως καρτες,μεταφορα σε λογαριασμο κλπ
Αυτο ισχυει αναγκαστικα απο προχθες(ειχε γινει ενημερωση καιρο πριν).
Αυτο σημαινει αμεση καταθεση στον τραπεζικο λογαριασμο του πωλητη(εννοειται μετα την πιστοποιηση οτι εφτασε το προιον κλπ οπως πρωτα).
Ως τωρα δεν ειχα προβλημα με καποια πραγματα φιλου που ειναι ασχετος και ηλικιωμενος και απλα με τον δικο μου ebay λογαριασμο τον εξυπηρετουσα και μετα απο το paypal του περνουσα τα χρηματα στον λογαριασμο του κατευθειαν.
Θα αντιμετωπισω λογικα προβλημα πλεον με εφορια λογω κινησης στον τραπεζικο μου λογαριασμο?
Καμμια ιδεα για επιστροφη στο PayPal εστω ..μεσω Βορειου Πολου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Specs είπε

kaλησπερα.
Το paypal οπως φαινεται,εχει αποκλειστει απο το ebay,ως προς τροπος μεταφορας των χρηματων 

Τι εννοείς εχει αποκλειστεί, δεν μπορείς δηλαδή  να αγοράσεις πληρώνοντας με paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Τι εννοείς εχει αποκλειστεί, δεν μπορείς δηλαδή  να αγοράσεις πληρώνοντας με paypal;

Συγγνωμη αν δεν ειναι κατανοητο οπως το γραφω. Εσυ μπορεις να αγορασεις οπως παντα με paypal αλλα σε εμενα τον πωλητη δεν θα ερθουν στο paypal τα χρηματα.Μονο στον τραπεζικο μου κατευθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Specs είπε

Συγγνωμη αν δεν ειναι κατανοητο οπως το γραφω. Εσυ μπορεις να αγορασεις οπως παντα με paypal αλλα σε εμενα τον πωλητη δεν θα ερθουν στο paypal τα χρηματα.Μονο στον τραπεζικο μου κατευθειαν.

Μάλιστα

Αυτό έπρεπε να ειχε γινει χρόνια τώρα για να γλυτώσουμε την φοροδιαφυγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Μάλιστα

Αυτό έπρεπε να ειχε γινει χρόνια τώρα για να γλυτώσουμε την φοροδιαφυγή.

Συμφωνω.Αν μαλιστα ηταν και ξεκαθαρος ο τροπος φορολογησης ,ακομη καλυτερα αυτοματος,θα ηταν διεξοδο για το επιχειρηματικο δαιμονιο των συμπατριωτων μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα .Αν μεταφέρω ένα ποσό γύρω στα 330 ευρώ από το balance στην τραπεζα μου alpha που εχω επισης συνδεδεμενη στο paypal ,τι ποσο θα κρατησει ? Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, naeg15 είπε

καλημέρα .Αν μεταφέρω ένα ποσό γύρω στα 330 ευρώ από το balance στην τραπεζα μου alpha που εχω επισης συνδεδεμενη στο paypal ,τι ποσο θα κρατησει ? Ευχαριστω 

Δες τον τιμοκατάλογο της τράπεζας σου, το ππ δεν κρατάει τίποτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, naeg15 είπε

καλημέρα .Αν μεταφέρω ένα ποσό γύρω στα 330 ευρώ από το balance στην τραπεζα μου alpha που εχω επισης συνδεδεμενη στο paypal ,τι ποσο θα κρατησει ? Ευχαριστω 

Νικόλα σε ευχαριστώ .Ρώτησα απευθείας την alpha αλλα και αυτος που μιλησα δεν ηξερε ακριβως το ποσό .Ειπε γυρω στα 3 ευρω .Με ρωτουσε αν ειναι ουσιαστικα απο τραπεζα εξωτερικου η μεταφορα και του εξηγησα οτι ειναι απο paypal balance αρα λογικα θεωρειται εξωτερικου .Επισης μου ειπε αν τα χρηματ ειναι σε ευρω και του ειπα η πληρωμη απο PayPal σε PayPal εγινε μεσα απο ελλαδα και το νομισμα ηταν σε ευρω ...Μου ειπε στα 3 ευρω ....Δεν ξερω τι να πω :) 

Μόλις τώρα, naeg15 είπε

 

 

Επεξ/σία από naeg15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...