Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα θεματακι. Εκανα μια αγορα απο ενα γαλλικο καταστημα, fnac.com, με paypal. Στην αρχη εγινε εξουσιοδοτηση πληρωμης απο το paypal για να βεβαιωθουν οτι μπορω να πληρωσω την παραγγελια. Αργοτερα αφου εγινε shipping της παραγγελιας εγινε αυτοματη πληρωμη απο το καταστημα αλλα η εξουσιοδοτηση ακομα υπαρχει απο το paypal. Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο ή αν εχει γινει καποιο λαθος και εχω χρεωθει παραπανω. image.png.73dd60f36ec93a0e8271bf84cab4a69a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Flockyy είπε

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα θεματακι. Εκανα μια αγορα απο ενα γαλλικο καταστημα, fnac.com, με paypal. Στην αρχη εγινε εξουσιοδοτηση πληρωμης απο το paypal για να βεβαιωθουν οτι μπορω να πληρωσω την παραγγελια. Αργοτερα αφου εγινε shipping της παραγγελιας εγινε αυτοματη πληρωμη απο το καταστημα αλλα η εξουσιοδοτηση ακομα υπαρχει απο το paypal. Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο ή αν εχει γινει καποιο λαθος και εχω χρεωθει παραπανω. image.png.73dd60f36ec93a0e8271bf84cab4a69a.png

Έπρεπε να μην κανεις εξουσιοδότηση

Ειναι μια ευκολία για τις επόμενες αγορες σου που θα γίνονται πλεον χωρίς να μπαίνεις στο ππ για το συγκεκριμένο κατάστημα, αν δεν το θέλεις διέγραψε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα πρόσφατα το παρακάτω μήνυμα:

"

Lift account limits to send more money
 
We wanted to let you know that you’re just 564 EUR away from hitting your PayPal sending limit of  2.500,00 EUR. This is the maximum amount of money you can send or use for purchases before you need to become Verified.
Why verify your account?
We place initial limits on all accounts to increase security and help prevent fraud. Once you verify your account you’ll be able to make as many payments as you like with PayPal.
How to get Verified and remove your sending limit:

Log in to your PayPal account and click Wallet at the top of the page.
Follow the instructions to link your card to your PayPal account. We’ll charge to your card to make sure it’s yours. This charge creates a unique 4-digit code that will show up on your card statement within a few days.
Once the code shows up on your statement, log in to your PayPal account and enter the 4-digit “PAYPAL” code.

"

έχετε κάποια συμβουλή για το τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tinapo είπε

Το έχεις κάνει; Η χρέωση που αναφέρει πόσο είναι ; θα είναι για μια φορά;

Και αμα θες να ξερεις ειναι κατω απο 2 ευρω κιολας αυτη η χρεωση οποτε δεν νομιζω να σε επηρεασει πολυ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, HERTHAN είπε

 

Εκανα μια προσπαθεια να μπω μεσω του ebay αλλα δεν μπορεσα να μπω ν'αλλαξω στοιχεια.

Μολις δοκιμασα απο αλλο site και μου εβγαλε να βαλω αριθμο κινητου.

Σ'ευχαριστω φιλε να'σαι καλα.

 

22 ώρες πριν, thant είπε

Κανε μια εικονική αγορά μέσω ΡΡ και θα σε συνδέσει στον λογαριασμό σου. Αλάλαξε το τηλ. και βγες να κάνεις την επαλήθευση.

Πως κάνεις εικονική αγορά;  Απο το καλάθι αγορών επιλέγεις πληρωμή με  pp.  Μετά σε πάει στον pp λογαριασμό σου. Πως ακυρώνεις την αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kounga είπε

 

Πως κάνεις εικονική αγορά;  Απο το καλάθι αγορών επιλέγεις πληρωμή με  pp.  Μετά σε πάει στον pp λογαριασμό σου. Πως ακυρώνεις την αγορά;

Ναι αυτο ειχα κανει αρχικα απο μονος μου με το ebay αλλα δεν μου εδωσε την δυνατοτητα να βαλω αριθμο τηλεφωνου ειτε μεσα στον λογαριασμο μιας και δεν μου εδινε την δυνατοτητα να μπω ειτε στην ακυρωση.

Νομιζα οτι επρεπε να κανω κατι διαφορετικο γι'αυτο ρωτησα ξανα μηπως δεν καταλαβα καλα η εννοουσε κατι διαφορετικο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι αυτο ειχα κανει αρχικα απο μονος μου με το ebay αλλα δεν μου εδωσε την δυνατοτητα να βαλω αριθμο τηλεφωνου ειτε μεσα στον λογαριασμο μιας και δεν μου εδινε την δυνατοτητα να μπω ειτε στην ακυρωση.

Νομιζα οτι επρεπε να κανω κατι διαφορετικο γι'αυτο ρωτησα ξανα μηπως δεν καταλαβα καλα η εννοουσε κατι διαφορετικο.

 

Γραφεις  μετά οτι το δικιμασες απο άλλο site και πέτυχε.  Απο ποιο site,   αν επιτρέπεται, πχ ελληνικό eshop ;  Και πως ηταν η διαδικασία, επέλεξες απτο καλάθι αγορών pp και μετά τι έγινε με το τηλέφωνο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kounga είπε

Γραφεις  μετά οτι το δικιμασες απο άλλο site και πέτυχε.  Απο ποιο site,   αν επιτρέπεται, πχ ελληνικό eshop ;  Και πως ηταν η διαδικασία, επέλεξες απτο καλάθι αγορών pp και μετά τι έγινε με το τηλέφωνο σου;

Ναι απο το public συγκεκριμενα εβαλα πληρωμη με paypal μετα με πηγε στην σελιδα να βαλω user και κωδικο και μολις μπηκα πατησα μετα πανω δεξια στο αν θυμαμαι καλα στο X για να κλεισω το πραθυρο και μου εβγαλε πινακακι για να καταχωρησω τον αριθμο κινητου τηλεφωνου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ναι απο το public συγκεκριμενα εβαλα πληρωμη με paypal μετα με πηγε στην σελιδα να βαλω user και κωδικο και μολις μπηκα πατησα μετα πανω δεξια στο αν θυμαμαι καλα στο X για να κλεισω το πραθυρο και μου εβγαλε πινακακι για να καταχωρησω τον αριθμο κινητου τηλεφωνου.

1)Εβαλες δηλ το νεο σου τηλεφωνο και το πήρε χωρίς να ζητήσει άλλη επιβεβαίωση  οτι είσαι εσυ;  Δεν σου ζήτησε πρώτα επιβεβαίωση στο παλιό σου τηλέφωνο;

2) Την αγορά που "και καλά" πήγες να κάνεις πως την ακύρωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kounga είπε

1)Εβαλες δηλ το νεο σου τηλεφωνο και το πήρε χωρίς να ζητήσει άλλη επιβεβαίωση  οτι είσαι εσυ;  Δεν σου ζήτησε πρώτα επιβεβαίωση στο παλιό σου τηλέφωνο;

2) Την αγορά που "και καλά" πήγες να κάνεις πως την ακύρωσες;

1)Οχι δεν μου ζητησε καποια επιβεβαιωση.Απλα μου ζητησε να καταχωρησω τον αριθμο κινητου τηλεφωνου.Αλλο αριθμο δεν εχω.Δεν υπαρχει πια αυτος που ειχα καταχωρημενος.Τωρα βεβαια τον εμφανιζει μεσα σαν τηλεφωνο οικιας και οχι σαν κινητο τηλεφωνο.

2)Δεν την εκανα την αγοραΜε το που εβαλα τους κωδικους για να μπω στο paypal πατησα το X πανω δεξια και μετα μου εμφανισε το πινακακι για να βαλω τον αριθμο του κινητου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρει κανείς  αν πας να αλλάξεις παλιό τηλεφωνο που είχες δηλώσει στο λογαριασμό, και βάλεις  νούμερο που χρησιμοποιειται και σε άλλο λογαριασμό, θα τον δεχθεί το Pp  ή όχι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

1)Οχι δεν μου ζητησε καποια επιβεβαιωση.Απλα μου ζητησε να καταχωρησω τον αριθμο κινητου τηλεφωνου.Αλλο αριθμο δεν εχω.Δεν υπαρχει πια αυτος που ειχα καταχωρημενος.Τωρα βεβαια τον εμφανιζει μεσα σαν τηλεφωνο οικιας και οχι σαν κινητο τηλεφωνο.

2)Δεν την εκανα την αγοραΜε το που εβαλα τους κωδικους για να μπω στο paypal πατησα το X πανω δεξια και μετα μου εμφανισε το πινακακι για να βαλω τον αριθμο του κινητου.

Τυχερός εισαι γιατι αυτό σαν bug μου ακούγετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...