Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει ρε σείς για να ψωνισεις πας οχι για κατασκήνωση, ενα σουπερ μαρκετ ειναι και αυτο σαν ολα τα αλλα, σε μερικα αξιζει σε μερικα οχι, π.χ το γιαουρτι ειναι μαπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε σείς για να ψωνισεις πας οχι για κατασκήνωση, ενα σουπερ μαρκετ ειναι και αυτο σαν ολα τα αλλα, σε μερικα αξιζει σε μερικα οχι, π.χ το γιαουρτι ειναι μαπα.

 

To ΓΑΛΠΟ είναι μια χαρά για την τιμή του...δεν είναι Δωδώνης, δεν είναι από τα υπέροχα τοπικά που μπορέι να βρει κανείς στην επαρχία, αλλά ειδικά όταν είναι σε προσφορά (πχ γύρω στο 1,5€) είναι ιδιαίτερα συμφέρον, ειδικά για κάποιον που καταναλώνει πολύ γιαούρτι (όπως εγώ)

 

...επίσης θα έλεγα πως το 0% του ΓΑΛΠΟ διατηρεί περισσότερο τη γεύση του πλήρους γιαουρτιού σε σύγκριση με τα χαμηλών λιπαρών άλλων ετικετών, όπου πάντα υπάρχει απώλεια γεύσης και υφής.

 

Για μένα 3-3.5€ είναι ακριβό, αν κάποιο από τα πιο καλά βγεί γύρω στα 2€+, τότε σαφώς το προτιμώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιασατε γιαουρτοσυζητηση, κι εγω παιρνω το γαλπο με την κρουστα, αγελαδινο αλλα και το προβειο,

το θεωρω απαραδεκτο να πηγαινω πολλες φορες,

και τα γιαουρτια που εχει να ληγουν την επομενη μερα,

και επιπλεον δεν εχουν καν εφαρμοσει και το 30% στην εκπτωση τιμης....

 

Αλλα επειδη δεν μπορω να πηγαινω καθε μερα σουπερ μαρκετ,

πηγαινω μια φορα τη βδομαδα και παιρνω για αρκετες ημερες μπροστα.

Ε, οταν το γιαουρτι ληγει αυριο, ποσα μπορω να παρω;;;;

 

Δεν δινεις επιλογη στον καταναλωτη...

Οκ, απο τη μια εχουμε το προβλημα διαθεσιμοτητας,

που πολλες φορες παω δεν εχει καν, τα εχουν παρει ολα,

απο την αλλη αλλες φορες παω να παρω καμια δεκαρια για να εχω,

και μου εχει να ληγουν την επομενη μερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιασατε γιαουρτοσυζητηση, κι εγω παιρνω το γαλπο με την κρουστα, αγελαδινο αλλα και το προβειο,

το θεωρω απαραδεκτο να πηγαινω πολλες φορες,

και τα γιαουρτια που εχει να ληγουν την επομενη μερα,

και επιπλεον δεν εχουν καν εφαρμοσει και το 30% στην εκπτωση τιμης....

 

Αλλα επειδη δεν μπορω να πηγαινω καθε μερα σουπερ μαρκετ,

πηγαινω μια φορα τη βδομαδα και παιρνω για αρκετες ημερες μπροστα.

Ε, οταν το γιαουρτι ληγει αυριο, ποσα μπορω να παρω;;;;

 

 

 

Πόσα γιαουρτια τρως την ημερα?

Τους βαζεις και ζαχαρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικουνουπική συσκευή LED.

Αξίζει?Την έχει πάρει κανείς?Με τις ταμπλέτες και τα υγρά νομίζω ανεβαίνει το κόστος επειδή είναι αναλώσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι αποτελεσματικές τέτοιες συσκευές ειδικά για δωμάτια ύπνου. Ίσως να περιορίζουν τα κουνούπια αλλά όχι να τα εξαλείφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικουνουπική συσκευή LED.

Αξίζει?Την έχει πάρει κανείς?Με τις ταμπλέτες και τα υγρά νομίζω ανεβαίνει το κόστος επειδή είναι αναλώσιμα.

Εχω το ιδιο αλλα σε αλλη μαρκα(απο jumbo 3e) Δεν σκοτωνει αμεσα τα κουνουπια γιατι προφανως δεν εχει φως

uv ωστε να τα προσελκυει.. οποτε ειναι καθαρα τυχη οποιο περασει απο κει.. Το δικο μου απλως φωτιζει μπλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο αλλα σε αλλη μαρκα(απο jumbo 3e) Δεν σκοτωνει αμεσα τα κουνουπια γιατι προφανως δεν εχει φως

uv ωστε να τα προσελκυει.. οποτε ειναι καθαρα τυχη οποιο περασει απο κει.. Το δικο μου απλως φωτιζει μπλε..

 

Καταλαβα...συμφορουμιτης με παρομοια συσκευη αγορασμενη απο κινα, και μπηκα κι εγω στο τρυπακι και την παρηγγειλα,

λεει οτι κανει δουλεια, απλα με το φως, τα κουνουπια βλεπουν φως, πανε εκει, και τσαφ....

Αλλα αμα λες οτι μονο με uv φως γινεται καλη δουλεια, δεν ξερω τι να πιστεψω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιασατε γιαουρτοσυζητηση, κι εγω παιρνω το γαλπο με την κρουστα, αγελαδινο αλλα και το προβειο,

το θεωρω απαραδεκτο να πηγαινω πολλες φορες,

και τα γιαουρτια που εχει να ληγουν την επομενη μερα,

και επιπλεον δεν εχουν καν εφαρμοσει και το 30% στην εκπτωση τιμης....

 

Αλλα επειδη δεν μπορω να πηγαινω καθε μερα σουπερ μαρκετ,

πηγαινω μια φορα τη βδομαδα και παιρνω για αρκετες ημερες μπροστα.

Ε, οταν το γιαουρτι ληγει αυριο, ποσα μπορω να παρω;;;;

 

Δεν δινεις επιλογη στον καταναλωτη...

Οκ, απο τη μια εχουμε το προβλημα διαθεσιμοτητας,

που πολλες φορες παω δεν εχει καν, τα εχουν παρει ολα,

απο την αλλη αλλες φορες παω να παρω καμια δεκαρια για να εχω,

και μου εχει να ληγουν την επομενη μερα....

 

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ...επίσης δεν μου έχει τύχει να λήγει σε κοντινή ημερομηνία και να μην έχει ταμπέλα 30% έκπτωση επάνω, σε οποιοδήποτε προϊόν...μπορεί ανα κατάστημα να μην είναι τόσο επιμελείς, αλλά γενικά προσέχουν τις ημερομηνίες λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΓΑΛΠΟ είναι μια χαρά για την τιμή του...δεν είναι Δωδώνης, δεν είναι από τα υπέροχα τοπικά που μπορέι να βρει κανείς στην επαρχία, αλλά ειδικά όταν είναι σε προσφορά (πχ γύρω στο 1,5€) είναι ιδιαίτερα συμφέρον, ειδικά για κάποιον που καταναλώνει πολύ γιαούρτι (όπως εγώ)

 

...επίσης θα έλεγα πως το 0% του ΓΑΛΠΟ διατηρεί περισσότερο τη γεύση του πλήρους γιαουρτιού σε σύγκριση με τα χαμηλών λιπαρών άλλων ετικετών, όπου πάντα υπάρχει απώλεια γεύσης και υφής.

 

Για μένα 3-3.5€ είναι ακριβό, αν κάποιο από τα πιο καλά βγεί γύρω στα 2€+, τότε σαφώς το προτιμώ.

Γιατι το Δωδωνης το θεωρεις καλο εσυ; Αλλο αν εχει ονομα, το γιαουρτι δεν ειναι ασχημο αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοπ brand. Το Δωδωνης γενικα το αποφευγω, υπαρχουν καλυτερα.

Το Γαλπο δεν ειναι ασχημο, μην πω οτι μαρεσει κιολας.

Να ΄ναι καλά που βάζουν τις μεγάλες μπύρες 60 λεπτά και δροσιζόμαστε! :D

Για μενα δεν αξιζουν. Δοκιμασα αυτη την μπλε που γραφατε, πως την λεγατε; angus. Η κοπελα μου αρρωστησε :) εγω ξερασα. Προσβολη της μπυρας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το Δωδωνης το θεωρεις καλο εσυ; Αλλο αν εχει ονομα, το γιαουρτι δεν ειναι ασχημο αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοπ brand. Το Δωδωνης γενικα το αποφευγω, υπαρχουν καλυτερα.

Το Γαλπο δεν ειναι ασχημο, μην πω οτι μαρεσει κιολας.

Για μενα δεν αξιζουν. Δοκιμασα αυτη την μπλε που γραφατε, πως την λεγατε; angus. Η κοπελα μου αρρωστησε :) εγω ξερασα. Προσβολη της μπυρας.

Κάτι άλλο θα έφταιγε ρε συ, μήπως δεν ήταν καλός ο μεζές; :D

 

Εγώ πίνω και αυτή και την Ερμής και μια χαρά είναι και οι δύο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικουνουπική συσκευή LED.

Αξίζει?Την έχει πάρει κανείς?Με τις ταμπλέτες και τα υγρά νομίζω ανεβαίνει το κόστος επειδή είναι αναλώσιμα.

Στα λεφτά που ζητά οχι δεν αξίζει.

Πηγαινε απο ενα κινεζαδικο της περιοχής σου και πάρε κάτι σαν το παρακάτω με 1-2 ευρω. Κάνει την ίδια δουλεια.

http://www.gearbest.com/pest-control/pp_327040.html

 

Δεν ειναι το ιδιο αποτελεσματικό με τις ταμπλέτες, αλλά κάνουν δουλεια, ειδικά αν το δωμάτιο ειναι μικρό και το βάζεις σχετικά κοντά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...