Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η argus για μένα δεν έχει καμιά φοβερή διαφορά από άλφα και άμστελ που γράφεις! Από τις άλλες που έγραψες μου αρέσει πολύ η guiness και η stella!

Δεν ειναι μονο η διαφορα στην γευση. Η argus μου εδωσε την αισθηση κακης ποιοτητας αλκολ που μπορει να σε πειραξει. Σαν μπυρα μπομπα(μεταφορικα) ακουγεται λιγο υπερβολικο αλλα καπως ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Βεργινα που γραφετε, αν κι εχω να παρω καιρο, ειναι στην κατηγοριες "μπυρες που πινονται". Εμοιαζε με corona απ οτι θυμαμαι. Μια χαρα μπυρα με 2 λογια.Πηρες ενα καφασι argus και εζησες; :) Η argus για μενα δεν ειναι καν μπυρα. Προσβολη μπυρας ναι.

Λοιπον ρωτησες για μπυρες.

Απο φτηνες, πρασινη alpha μισο λιτρο σε μουκαλι, 2η επιλογη κοκκινη αμστελ σε μπουκαλι. Και η βεργινα δεν με χαλαει.

Απο ακριβες, duvel ξανθια, mcfarland κοκκινη, la trappe ή le trapist (προσοχη ειναι πικρη) leffe (πικρη), guinness (μαυρη).

Paulaner salvator κοκκινη μπυρα.

Και η κλασικη corona. Ελαφρια και ποιοτικη.

Υπαρχει και η stella artois 600ml μπουκαλι ξανθια, θεωρειτε καλη, δοκιμασε. Εγω δεν την προτιμω. Αλλα μπροστα στις argus ειναι ηλιαχτιδα,φωτος.

Φιλε σου προτεινω να ξαναδοκιμασεις τη Βεργινα να εχεις ασφαλες συμπερασμα. Ειδικα αν την πετυχεις σε προσφορα πιστευω δεν υπαρχει κατι καλυτερο στη φτηνη κατηγορια. Οσο για την argus ξαναλεω δεν ειναι ολες οι argus απο ιδια ζυθοποιια. Η κοκκινη που ειχα παρει ενα καφασι τη θεωρω κοντα σε alpha mythos και λιγο κατωτερη απο amstel heineken αλλα η τιμη ηταν κοψοχρονια. Απο οτι ψαινεται προς το παρον επεζησα, αλλα αν ειχες δοκιμασει την ασπρη argus και εγω πιστευω οτι δεν πινεται. Απο ακριβες δε το σηκωνει η τσεπη μου να τις κρινω αλλα οσες εχω δοκιμασει δεν μου δικαιολογουσαν τα χρηματα τους αλλωστε δεν ειναι και φρεσκιες. Ενα αλλο που μου κανει εντυπωση με τις μπυρες γενικα ειναι οτι οι βαρελισιες που πινουμε στα μπαρακια ειναι μακραν ανωτερες απο τις ιδιες μαρκες σε μπουκαλι. Ειναι οντως πιο φρεσκιες λετε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι πιο φρέσκες, γιατί στο μπαρ "φεύγουν" γρήγορα και δεν μένουν στην αποθήκη για μήνες.

Επίσης το μπουκάλι πιθανόν να αλλοιώνεται με το φως του ηλίου.

 

Εξαρτάται βέβαια και από το πόσο καλή συντήρηση γίνεται στο μπαρ ή πόσο καλή ποιότητα μπύρας αγοράζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα κάτι μπλουζάκια που είχε και δε μου κάνουν.

μπορώ να τα δώσω πίσω και να πάρω ό,τι θέλω;

δε νομίζω να υπάρχει θέμα με τα ρούχα. επιστροφές δε δέχονται μόνο για εσώρουχα και μαγιό.

στο site τους λέει ότι επιστρέφουν και χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σου προτεινω να ξαναδοκιμασεις τη Βεργινα να εχεις ασφαλες συμπερασμα. Ειδικα αν την πετυχεις σε προσφορα πιστευω δεν υπαρχει κατι καλυτερο στη φτηνη κατηγορια. Οσο για την argus ξαναλεω δεν ειναι ολες οι argus απο ιδια ζυθοποιια. Η κοκκινη που ειχα παρει ενα καφασι τη θεωρω κοντα σε alpha mythos και λιγο κατωτερη απο amstel heineken αλλα η τιμη ηταν κοψοχρονια. Απο οτι ψαινεται προς το παρον επεζησα, αλλα αν ειχες δοκιμασει την ασπρη argus και εγω πιστευω οτι δεν πινεται. Απο ακριβες δε το σηκωνει η τσεπη μου να τις κρινω αλλα οσες εχω δοκιμασει δεν μου δικαιολογουσαν τα χρηματα τους αλλωστε δεν ειναι και φρεσκιες. Ενα αλλο που μου κανει εντυπωση με τις μπυρες γενικα ειναι οτι οι βαρελισιες που πινουμε στα μπαρακια ειναι μακραν ανωτερες απο τις ιδιες μαρκες σε μπουκαλι. Ειναι οντως πιο φρεσκιες λετε;

Μα αυτο λεω. Στην φτηνη κατηγορια μια χαρα η Βεργινα. Απλα ειναι λιγο σπανια δεν την βρισκεις παντα.

Η mythos μετα βιάς πινεται απορω πως κυκλοφορει. H heineken κατι εχει που με χαλαει.

Καλα και αλλη ζηθοποιια να ναι, τελος με τις argus.

Οσο αυτο με τα βαρελια που λες, δεν ειμαι σιγουρος αλλα εχουν καλυτερη γευση, με λιγο περισσοτερο νερο.

πήρα κάτι μπλουζάκια που είχε και δε μου κάνουν.

μπορώ να τα δώσω πίσω και να πάρω ό,τι θέλω;

δε νομίζω να υπάρχει θέμα με τα ρούχα. επιστροφές δε δέχονται μόνο για εσώρουχα και μαγιό.

στο site τους λέει ότι επιστρέφουν και χρήματα

Λογικα ναι εντος 15-20 ημερων. Σε αυτα ειναι καλοι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο η διαφορα στην γευση. Η argus μου εδωσε την αισθηση κακης ποιοτητας αλκολ που μπορει να σε πειραξει. Σαν μπυρα μπομπα(μεταφορικα) ακουγεται λιγο υπερβολικο αλλα καπως ετσι.

Δεκτό, εμένα δεν μου φάνηκε έτσι :)

 

Φιλε σου προτεινω να ξαναδοκιμασεις τη Βεργινα να εχεις ασφαλες συμπερασμα. Ειδικα αν την πετυχεις σε προσφορα πιστευω δεν υπαρχει κατι καλυτερο στη φτηνη κατηγορια. Οσο για την argus ξαναλεω δεν ειναι ολες οι argus απο ιδια ζυθοποιια. Η κοκκινη που ειχα παρει ενα καφασι τη θεωρω κοντα σε alpha mythos και λιγο κατωτερη απο amstel heineken αλλα η τιμη ηταν κοψοχρονια. Απο οτι ψαινεται προς το παρον επεζησα, αλλα αν ειχες δοκιμασει την ασπρη argus και εγω πιστευω οτι δεν πινεται. Απο ακριβες δε το σηκωνει η τσεπη μου να τις κρινω αλλα οσες εχω δοκιμασει δεν μου δικαιολογουσαν τα χρηματα τους αλλωστε δεν ειναι και φρεσκιες. Ενα αλλο που μου κανει εντυπωση με τις μπυρες γενικα ειναι οτι οι βαρελισιες που πινουμε στα μπαρακια ειναι μακραν ανωτερες απο τις ιδιες μαρκες σε μπουκαλι. Ειναι οντως πιο φρεσκιες λετε;

Ανάλογα το μαγαζί, αν δεν έχει αρκετή κατανάλωση η βαρελίσια είναι ξεθυμασμένη και χειρότερη από τις εμφιαλωμένες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα κάτι μπλουζάκια που είχε και δε μου κάνουν.

μπορώ να τα δώσω πίσω και να πάρω ό,τι θέλω;

δε νομίζω να υπάρχει θέμα με τα ρούχα. επιστροφές δε δέχονται μόνο για εσώρουχα και μαγιό.

στο site τους λέει ότι επιστρέφουν και χρήματα

 

Πιστωτικό δεν εκδίδει η Lidl, επιστροφή χρημάτων κάνει.

 

 

 

Λογικα ναι εντος 15-20 ημερων. Σε αυτα ειναι καλοι.

 

....δεν είναι θέμα "λογικής", η Lidl είχε από τη στιγμή που εγκαταστάθηκε στην Ελλάδα πολιτική "επίστροφής-χρημάτων-χωρίς-ερωτήσεις-εντός 30 ημερών". Και αυτό το περιθώριο έχει εδώ και λίγους μήνες επεκταθεί στο τρίμηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο λεω. Στην φτηνη κατηγορια μια χαρα η Βεργινα. Απλα ειναι λιγο σπανια δεν την βρισκεις παντα.

 

Η Βεργίνα υπαρχει σχεδόν σε όλα τα σουπερμάρκετ. Όχι μόνο στο lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποφρακτικο-σκονη του lidl, εκανε παντως καλη δουλεια στο νιπτηρα που το δοκιμασα.

Σε 5 λεπτα, ξεβουλωσε πληρως!

Οκ, απλα αυτες οι σκονες κανουν ζημια στις σωληνες σε βαθος χρονου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποφρακτικο-σκονη του lidl, εκανε παντως καλη δουλεια στο νιπτηρα που το δοκιμασα.

Σε 5 λεπτα, ξεβουλωσε πληρως!

ενα αντιστοιχο υγρό που έχει το δοκίμασε κανεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα tip για τους μπυροφιλους. Τα περισσοτερα οικιακα ψυγεια εχουν ανοιγομενο ραφι για τυρια, κρεατα, αλλαντικα κλπ οπου εκει η θερμοκρασια ειναι χαμηλοτερη απο τις υπολοιπες θεσεις. Δοκιμαστε να βαλετε μπυρες εκει και θα με θυμηθειτε. Σε μενα εχω μετρησει εκει περιπου 2° C ενω γενικα παιζει 6-7 στις αλλες θεσεις ενω στη θηκη των φρουτολαχανικων ακομα περισσοτερο 8-9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...