Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 2 χρονια ετοιμαζομουν να παρω σκουπα απο το λιντλ και με απετρεψε ενα παλληκαρι και μου προτεινε hoover. Πηρα το μοντελο Telios και απο τοτε ολα καλα ως τωρα. Παντως παιζουν πολλα μοντελα στο σκρουτζ και ξεκινουν απο 62€. Εγω εψαχνα απο κριτικες σε σκρουτζ και amazon.

 

http://www.skroutz.gr/c/436/hlektrikes-skoupes.html?order_by=rating&order_dir=desc

 

δεν είμαι lidl fan boy.

Κάθε άλλο.

Αλλά δεν βλέπω και άλλη σκούπα με 3Α στους βασικούς τομείς, επανεκπομπής σκόνης, απόδοσης καθαρισμού σε σκληρό δάπεδο και ενεργειακής κλάσης με 60€.

Και χωρίς σακούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη σκούπα την έχω 6 μήνες και είναι η καλύτερη σκούπα που είχα ποτέ. Έχω αλλάξει πολλές σκούπες, ποτέ όμως δεν έχω πάρει κάποια ακριβή. Στα χρήματα αυτά -που συνήθως κινούμαι κ άρα έχω γνώση- φυσικά και δεν έχει ανταγωνισμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το Telios ειναι η φτηνοτερη 20-30 παραπανω. Εχει στην καλυτερη 2 χρονια εγγυηση, ενω του lidl 3χρονια. Θελει σακουλα, αρα αναλωσιμα και ξοδεμα επιπλεον χρηματων, δεν ειναι κυκλωνικη (αυτο δεν ξερω πως βοηθαει τις σκουπες, αλλα και κατι πανακριβες dyson των 500-600ευρω το διαφημιζουν λες και ειναι το φοβεροτερο συστημα που υπαρχει).
Γιατι ειναι καλυτερη;
Για να μην παραξηγηθουμε δεν ειμαι Lidl fanboy, με εκνευριζουν και εμενα καποιες αποψεις που διαβαζω εδω μεσα για το ποσο καλα προιοντα εχει το Lidl στην καταπληκτικοτερες τιμες, δεν εχω δει ποτε μου κατι τετοιο σε τροφιμα, καθαριστικα. Αλλα σε εργαλεια και τετοια ειδη οπως αυτη η σκουπα νομιζω οτι ειναι καλη περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά δεν βλέπω και άλλη σκούπα με 3Α στους βασικούς τομείς, επανεκπομπής σκόνης, απόδοσης καθαρισμού σε σκληρό δάπεδο και ενεργειακής κλάσης με 60€.

Και χωρίς σακούλα.

Αυτά τα στοιχεία αφορούν στη σκούπα της Πέμπτης; Πού τα βρήκες; Απόδοση σε χαλί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα στοιχεία αφορούν στη σκούπα της Πέμπτης; Πού τα βρήκες; Απόδοση σε χαλί;

 

είχαν γραφτεί εδώ, στο φόρουμ, όταν την είχανε βγάλει προς πώληση ξανά, γύρω στον Γενάρη.

Αν πας μια σελίδα πιο πίσω και γω ρωτάω αν ισχύουν και καταλήγουμε ότι το πιο συνετό είναι να πάμε σε κατάστημα Πέμπτη πρωί να δούμε αν ισχύουν, αφού θα τα γράφει πάνω στην κούτα.

Λογικά, η απόδοση σε χαλί θα είναι στο D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για σκούπες, εν αντιθέση της αξιολόγησης που υπάρχει, την έχω δύο και κάτι χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, απο την απόδοσή της.


Ρουφάει πολύ δυνατά απο όλες (συγγενών και φύλων).


Εξυπακούεται οτι έχει πολύ καλό ενεργειακό δέκτη, αφού ο κινητήρας της, είναι μόλις 700 Watt και βάζει κάτω τις 2400άριδες.


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σκούπα αξίζει με τα χίλια!

την προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

εδώ φώτο με τα περί απόδοσης της

 

 

το προηγούμενο μοντέλο δεν ήταν τόσο καλό ( την είχα και αυτή).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για σκούπες, εν αντιθέση της αξιολόγησης που υπάρχει, την έχω δύο και κάτι χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, απο την απόδοσή της.

Ρουφάει πολύ δυνατά απο όλες (συγγενών και φύλων).

Εξυπακούεται οτι έχει πολύ καλό ενεργειακό δέκτη, αφού ο κινητήρας της, είναι μόλις 700 Watt και βάζει κάτω τις 2400άριδες.

Οτι ειχα απο aeg/electrolux χαλασε, και ενα ψυγειο και εντος εγγυησης, που δεν καλυφτηκε ποτε. Αθλιο service.

η σκούπα αξίζει με τα χίλια!

την προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

εδώ φώτο με τα περί απόδοσης της

 

 

το προηγούμενο μοντέλο δεν ήταν τόσο καλό ( την είχα και αυτή).

Oι bugless σκουπες, οταν τις αδειαζετε δεν "πεταει" η σκονη, οποτε και την μοιριζετε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι bugless σκουπες, οταν τις αδειαζετε δεν "πεταει" η σκονη, οποτε και την μοιριζετε;

 

Μπορείς να την αδειάσεις στο μπαλκόνι ή μέσα σε μια σακούλα.

Αυτό έκανα εγώ, όταν είχα μπαγκλες.

Τύλιγα όλη την συσκευή με σακούλα και την άνοιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοχειο το αδειαζεις μεσα σε μια σακουλα σκουπιδιων, το τιναζεις οσο καλυτερα μπρορεις. Μετα εγω παω στην μπανιερα και του ριχνω νερο με πιεση, ακομη και στο φιλτρο. Ουτε 5 λεπτα δουλεια ειναι, την επομενη το πρωι ειναι στεγνα ολα.

Τωρα που το σκεφτομαι ολα αυτα ειναι περιτα, μονο το φιλτρο θελει καθαρισμα και οσο στεγνωνει μπορεις να χρησιμοποιησεις το δευτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω στη συσκευασια απο το ψωμι του τοστ(Χρυσος Μυλος-σικαλεως), οτι πρεπει μετα το ανοιγμα να διατηρειται σε μερος σκιερο, και κατα προτιμηση στο ψυγειο.

Αφου ανοιχτει το πακετο, το αφηνει κανεις εκτος ψυγειου, να μου πει ποσες μερες του κραταει απροβληματιστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω στη συσκευασια απο το ψωμι του τοστ(Χρυσος Μυλος-σικαλεως), οτι πρεπει μετα το ανοιγμα να διατηρειται σε μερος σκιερο, και κατα προτιμηση στο ψυγειο.

Αφου ανοιχτει το πακετο, το αφηνει κανεις εκτος ψυγειου, να μου πει ποσες μερες του κραταει απροβληματιστα;

 

Aπλα ακολουθεις τις οδηγιες. Ψυγειο ή μερος σκιερο. Από κει και περα αυτά τα τροφιμα μπορουν να μουχλιασουν γρηγορα, ακομα και πριν την ημερ/νια ληξης, πρεπει παντα να εισαι προσεκτικος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω στη συσκευασια απο το ψωμι του τοστ(Χρυσος Μυλος-σικαλεως), οτι πρεπει μετα το ανοιγμα να διατηρειται σε μερος σκιερο, και κατα προτιμηση στο ψυγειο.

Αφου ανοιχτει το πακετο, το αφηνει κανεις εκτος ψυγειου, να μου πει ποσες μερες του κραταει απροβληματιστα;

 

Εκτός ψυγείου και με τέτοιο καιρό δύσκολα να φτάσει την εβδομάδα πόσο μάλλον την ημ/νια λήξης. Το χειμώνα αν το κλείσεις καλά, εκτός ψυγείου, κρατάει μια εβδομάδα σαν καινούργιο. Εντός ψυγείου 2 εβδομάδες χαλαρά.

 

Αποκλείεται όμως να μην έχουν συντηρητικά όλα αυτα. Μια φορά δοκίμασα να αφήσω μια ανοιγμένη συσκευασία στο ψυγείο αλλά αεροστεγώς κλειστή, άρχισε να φαίνεται λίγη μούχλα στην άκρη, ακριβώς στον ένα μήνα. Το ψωμί χαλάει πολύ νωρίτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται όμως να μην έχουν συντηρητικά όλα αυτα. Μια φορά δοκίμασα να αφήσω μια ανοιγμένη συσκευασία στο ψυγείο αλλά αεροστεγώς κλειστή, άρχισε να φαίνεται λίγη μούχλα στην άκρη, ακριβώς στον ένα μήνα. Το ψωμί χαλάει πολύ νωρίτερα.

 

Aν δεν εχουν συντηρητικα τα ψωμια του τοστ τοτε ποιος εχει? (αναφερονται πανω στην ετικετα) Και μπολικο αλατι.

Και ανοιγμενη και αεροστεγως κλειστη,  πως γινεται? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ανοιγμενη και αεροστεγως κλειστη,  πως γινεται? :)

 

χαχα ναι δυσλεξία πριν τον πρωινό καφέ.. :P

Την άνοιξα, πήρα 4 φέτες και την έβαλα σε σακούλα ζιπ (τύπου κατάψυξης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...