Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εναλλακτική να το παει πίσω και να πάρει ένα καλύτερο προϊόν από άλλο σούπερ μάρκετ το σκεφτηκε κάνεις; Το να τρώει κάποιος γαλοπούλα που έχει φουσκώσει δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά με το φτωχό μυαλό μου ειναι ένδειξη ότι κάτι ζωντανό ειναι μέσα και ευημερεί. Εκτός και εαν έκλασε η γαλοπούλα :)

Αυτό λεει η κοινή λογική, όπως επίσης λεει  το να πάρει τηλέφωνο την εταιρεία για διευκρινήσεις. Κάποιοι όμως αρέσκονται να θέτουν περιεργο-περιεργα ερωτήματα μονο και μονο για να αναθερμάνουν τη συζήτηση ή να δημιουργήσουν νεα συζήτηση, γενικά να υπάρχει ανακατωσούρα. Το άλλο που θα μπορούσαν να κάνουν (τα ίδια άτομα) ειναι να ρίξουν και ένα review για αυτά που ψωνίζουν.

 

Και ένα ανεκδοτάκι να ευθυμήσουμε

 

Στο γιατρό:
- Γιατρέ, όταν ακουμπάω τη γλώσσα μου πάνω σε ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο στο οποίο έχω συνδέσει δυο ηλεκτρόδια, νιώθω ένα ρυθμικό τσίμπημα, αλλά μόνο αν πρώτα έχω φάει μηλόπιτα και έχω κάνει γαργάρα με βότκα. Έχω κάτι;
Γιατρός:
- Πολύ ελεύθερο χρόνο.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο mediamarkt είχε τέτοια θερμόμετρα στα 10 ευρώ. Δεν ξέρω τώρα πόσο τα έχει αλλά συνήθως οι τιμές σε αυτά τα είδη είναι τσιμπημένες. Έχει και πλαστικά φθηνότερα.

Έτσι θα βλέπεις την θερμοκρασία του θαλάμου συντήρησης και κατάψυξης ώστε τα προϊόντα του lidl να διατηρούνται στη θερμοκρασία που αναγράφεται στη συσκευασία.

Αλλιώς επιστροφή των προϊόντων στο lidl και αναφορά στο τηλέφωνο που έχουν.

 

 

τι 10 ευρω μωρε; καλα απο απατεωνες εχει γεμισει ο τοπος...

 

οπως το καλωδιο usb otg που εψαχνα που ζητουσαν απ το public 10αρικα και 15αρικα και

τελικα μου ρθε απεξω με κατω απο 1 ευρω!

 

εντωμεταξυ καλο κι αγιο το skroutz, αλλα αντε βρες μες στα 1500 θερμομετρα απο που μπορεις

να το παρεις (κοντα σου κλπ...) πιο κακοσχεδιασμενο site πεθαινεις..

χιλιες φορες κινεζος, αλλα εχε χαρη που φευγουμε διακοπες σε μια βδομαδα,

ουτε προλαβαινει να μου ρθει και δεν εχω ορεξη να χω αγχος ηρθε/δεν ηρθε,

το πεταξαν στο πεζοδρομιο/στον κηπο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξυ καλο κι αγιο το skroutz, αλλα αντε βρες μες στα 1500 θερμομετρα απο που μπορεις

να το παρεις (κοντα σου κλπ...) πιο κακοσχεδιασμενο site πεθαινεις..

χιλιες φορες κινεζος, .

Δηλαδή... επειδή δεν μπορείς να δεις εύκολα στο skroutz αν το καλώδιο θα σου έρθει από Καλλιθέα ή Κοζάνη, αλλά και στις δύο περιπτώσεις σε 2 μέρες, προτιμάς να το αγοράσεις από... Κίνα και να περιμένεις πάνω από εβδομάδα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πολλές φορές ακριβώς το ίδιο προϊόν πωλείται με άλλη μάρκα και σε άλλη τιμη. Μην ξεχνάμε και το χαράτσι των 3 ευρώ που βάζει γιατί έτσι γουστάρει το ΕΛΤΑ ακόμα και σε προϊόντα αξιας των 10 λεπτών.

Οπότε όλα στα υπόψη και επιλέγουν ανάλογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή... επειδή δεν μπορείς να δεις εύκολα στο skroutz αν το καλώδιο θα σου έρθει από Καλλιθέα ή Κοζάνη, αλλά και στις δύο περιπτώσεις σε 2 μέρες, προτιμάς να το αγοράσεις από... Κίνα και να περιμένεις πάνω από εβδομάδα;

κοζανη, θεσ/νικη, καρδιτσα παιζουν τα ψυγειου,

τα ψηφιακα πυρετου παιζουν καλαματα πολυ (αληθεια αυτο δεν μπορει να γινει παντος χρησης;

θελουμε ενα θερμομετρο ανα περιστσαση; ),

το θεμα ειναι οτι ο κινεζος δεν θα σε χρεωσει τα 3-7 ευρω μεταφορικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφορικά δεν χρεώνει ο Κινέζος. Άρχισαν όμως τα ΕΛΤΑ να χρεώνουν 3 ευρώ σχεδόν στα πάντα και αν τους ρωτήσεις το λόγο δεν ξέρουν να σου απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, τα ξερω αυτα,

δειτε αυτο π.χ.:

http://www.ebay.com/itm/Mini-LCD-Digital-Temperature-Humidity-Thermometer-Outdoor-Hygrometer-Meter-Probe-/112207761984?hash=item1a201a9240:g:COMAAOSwHMJYLhJu

 

με 1,5ευρουλακι και κατι ψιλα εχεις μετρητη και θερμοκρασιας και υγρασιας,

ξερετε ποσο εχει μετρητης υγρασιας στο skroutz;

ξεκιναει απο 16 ευρω:

https://www.skroutz.gr/c/2276/Metrites-Ygrasias.html?from=catspan&keyphrase=%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%BF+%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%BF

 

:o

 

σορυ για το οφτοπικ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά σε αυτό δε φταίει ο skroutz (ότι έχει σου βγάζει) αλλα ο μάγκας/μάπας ο Ελληνάρας έμπορος που κοιτάει να αισχροκερδίσει πέρα απο τα όρια.

Σου λέει αφου είναι τόσο φθηνά, να βγάλω και εγώ πολλαπλάσιο κέρδος.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δες ξανά:

 

https://www.skroutz.gr/s/5185821/OEM-HUM-HTC-2.html

 

Εγώ πάντως όταν χρειάστηκα πετάχτηκα μέχρι το praktiker:

 

https://www.praktiker.gr/p/thermometro-ygrometro-avidsen-lulea-107240-24013

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τηλεφωνο επικοινωνιας με σερβις λιντε 2102797736.     το  2102790865 που και καλα ειναι της χιουστον  σερβις δεν δουλευει.ουτε εχουν σκοπο να βαλουν κανονικο δεκαψηφιο για να καλεις απο κινητο.μαλλον παιζει χοντρη μιζα απο τον οτε που ανηκει στην γερμανικη τελεκομ,δεν εξηγηται αλλιως.πηγα το πλυστικο στην μεταφορικη,και επιστρεφοντας ειχα λιστα για αγορες.περασα εξω απο δυο λιντε που ηταν στον δρομο μου, και τα αγορασα απο αλλου.ποιος εχασε?

 

 

για μετρητη υγρασιας ,στα λερου με 6 ευρω,δυο χρονια τωρα,ουτε μπαταρια αλλαξα.....στα τζαμπο με 5 ευρω ,χαλασε στο 6μηνο.....εχει φερει παλι ενα καινουριο σχεδιο,παλι στα 5,αλλα δεν ρισκαρω σαβουρα πλεον.πας να γλυτωσεις κανα διευρω,και δινεις πολλαπλασια σε βενζινες για επιστροφες,συν ψυχικη υγεια,συν να μην εχεις λειτουργικο μηχανημα την στιγμη που το θελεις......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εναλλακτική να το παει πίσω και να πάρει ένα καλύτερο προϊόν από άλλο σούπερ μάρκετ το σκεφτηκε κάνεις; Το να τρώει κάποιος γαλοπούλα που έχει φουσκώσει δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά με το φτωχό μυαλό μου ειναι ένδειξη ότι κάτι ζωντανό ειναι μέσα και ευημερεί. Εκτός και εαν έκλασε η γαλοπούλα :)

πωωω ρε φίλε αηδίασα !!!!  χαχαχαχα και τις 2 φορές την έφαγα !!  ζω ακόμα πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και το jumbo θερμόμετρο ψυγείου με 1€. Μια χαρά είναι.

 

https://www.e-jumbo.gr/kouzina/diakosmisi-kouzinas/thermometra-toichou/thermometro-psygeiou-plastiko-20-ek._160014/

 

Φανταζομαι οτι βλεπεις ή τη συντηρηση, ή την καταψυξη, αναλογως που το τοποθετεις;

 

Γιατι το κανουν τοσο μακρυ, 20εκατοστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι βλεπεις ή τη συντηρηση, ή την καταψυξη, αναλογως που το τοποθετεις;

 

Γιατι το κανουν τοσο μακρυ, 20εκατοστα;

Ναι, μπορείς να το κρεμάσεις κιόλας κάπου μέσα στο ψυγείο. Για το μέγεθος δεν ξέρω αλλά είναι αρκετά κλασσικό, έχω δει κι άλλα παρόμοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...