Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τσάντα στο ταμειο ομως, παντα επι πληρωμη...

Καλά κάνουν, σε αναγκάζουν να ανακυκλώνεις και όχι να σπαταλάς άδικα και να πετάζεις.

Που να σας έρθει και το Colruyt που δεν δίνει καθόλου σακούλες, ούτε με πληρωμή, να δω τι θα λέτε μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνουν, σε αναγκάζουν να ανακυκλώνεις και όχι να σπαταλάς άδικα και να πετάζεις.

Που να σας έρθει και το Colruyt που δεν δίνει καθόλου σακούλες, ούτε με πληρωμή, να δω τι θα λέτε μετά.

Σωστοτατος!

 

Σε practiker + leroy merlin εχουν σταματησει να δινουν σακουλες. Αν θες αγοραζεις τη τσαντα που κανει κανα ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως παμε σε λιγο καιρο, και σουβλακια θα πηγαινουμε να φαμε και θα πρεπει να κραταμε χαρτοπετσετες απο το σπιτι, και για ποτο στο μπαρ πλαστικα 1 χρησης αλλιως θα το πινουμε απο το μπουκαλι...

 

υ.γ μπορει να φαινεται μικρο το κοστος των 5 σεντ. και εναι μικρο. αλλα αν δωσει ενα υποκαταστημα 500 σακουλες το λιγοτερο τη μερα βγηκε το μεροκαματο ενος υπαλληλου του. ακομα και αν το κοστος ειναι 2.5σεντ ανα σακουλα παλι δεν ειναι μικρο το κερδος σε ετησια βαση ειναι ενα πολυ πολυ μεγαλο εσοδο. Για το περιβαλλον ρε γαμωτο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνουν, σε αναγκάζουν να ανακυκλώνεις και όχι να σπαταλάς άδικα και να πετάζεις.

Που να σας έρθει και το Colruyt που δεν δίνει καθόλου σακούλες, ούτε με πληρωμή, να δω τι θα λέτε μετά.

 

Σωστοτατος!

 

Σε practiker + leroy merlin εχουν σταματησει να δινουν σακουλες. Αν θες αγοραζεις τη τσαντα που κανει κανα ευρω.

δεν μου αρεσει αυτη η κινηση με τις σακουλες.αν οντως ενδιαφερονται ας μοιραζουν υφασματινες μετα απο καποιο ποσο.δεν γινεται να εχει παει ο αλλος να κανει ενα καλο λογαριασμο με ενα κιλο πραγματα και να γυρναει ο αλλος να του λεει πλέρωνε σακουλα..

 

παντως εγω προσπαθω οποτε παω σε τέτοιου ειδους μαγαζια να εχω μια σακουλιτσα ευκαιρη απο σουπερ που μπαινουν στο κοπο να δινουν σακουλες.μια φορα ο ταμιας του lidl παρόλο που ειχε δει οτι oι σακουλες μου ειναι απο αλλου με χρεωσε 3 σακουλες.του ζητησα αμεσως τα ψιλα.δεν ειναι το αστειο ποσο που ηθελα πισω αλλα μου τη σπαει η δηθεν κοροϊδία και η αισχροκέρδεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα ο ταμιας του lidl παρόλο που ειχε δει οτι oι σακουλες μου ειναι απο αλλου με χρεωσε 3 σακουλες

 

 

...αυτός πρέπει να είναι με τους Οικολόγους-Πρόστυχους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρεσει αυτη η κινηση με τις σακουλες.αν οντως ενδιαφερονται ας μοιραζουν υφασματινες μετα απο καποιο ποσο.δεν γινεται να εχει παει ο αλλος να κανει ενα καλο λογαριασμο με ενα κιλο πραγματα και να γυρναει ο αλλος να του λεει πλέρωνε σακουλα..

 

παντως εγω προσπαθω οποτε παω σε τέτοιου ειδους μαγαζια να εχω μια σακουλιτσα ευκαιρη απο σουπερ που μπαινουν στο κοπο να δινουν σακουλες.μια φορα ο ταμιας του lidl παρόλο που ειχε δει οτι oι σακουλες μου ειναι απο αλλου με χρεωσε 3 σακουλες.του ζητησα αμεσως τα ψιλα.δεν ειναι το αστειο ποσο που ηθελα πισω αλλα μου τη σπαει η δηθεν κοροϊδία και η αισχροκέρδεια.

 

 

στο εξωτερικο τουλαχιστον δεν δινουν σακουλες για οικολογικους λογους.  

 

μπορεις να αγορασεις επαναχρησιμοποιουμενη που τυλιγεται και την βαζεις στην τσαντα σου.

 

εγω εχω μια τετοια

 

BAG_118.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρεσει αυτη η κινηση με τις σακουλες.αν οντως ενδιαφερονται ας μοιραζουν υφασματινες μετα απο καποιο ποσο.δεν γινεται να εχει παει ο αλλος να κανει ενα καλο λογαριασμο με ενα κιλο πραγματα και να γυρναει ο αλλος να του λεει πλέρωνε σακουλα..

 

παντως εγω προσπαθω οποτε παω σε τέτοιου ειδους μαγαζια να εχω μια σακουλιτσα ευκαιρη απο σουπερ που μπαινουν στο κοπο να δινουν σακουλες.μια φορα ο ταμιας του lidl παρόλο που ειχε δει οτι oι σακουλες μου ειναι απο αλλου με χρεωσε 3 σακουλες.του ζητησα αμεσως τα ψιλα.δεν ειναι το αστειο ποσο που ηθελα πισω αλλα μου τη σπαει η δηθεν κοροϊδία και η αισχροκέρδεια.

 

Ρε χαζη δεν εχεις καταλαβει την απιθεμενη σοφια αυτων των ανθρωπων. Με το να σε αναγκασουν να φερεις δικη σου σακουλα θα ξερουν απο μακρια και σιγουρα οτι εισαι εκει για να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ και οχι απλα για να κανεις "ματι therapy" οποτε θα ασχοληθουν και μαζι σου αναλογα. Αμ πως? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο εξωτερικο τουλαχιστον δεν δινουν σακουλες για οικολογικους λογους.  

 

μπορεις να αγορασεις επαναχρησιμοποιουμενη που τυλιγεται και την βαζεις στην τσαντα σου.

 

εγω εχω μια τετοια

 

...εσύ έχεις μια τέτοια Έβα - έμενα όμως με φαντάζεσαι με τσάντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εσύ έχεις μια τέτοια Έβα - έμενα όμως με φαντάζεσαι με τσάντα;

 

μου πρωτοεδειξε αυτες τις τσαντες αντρας γομαρι 1,98 οποτε αμα αυτος ειχε τετοια μαλλον μπορεις να εχεις κι εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά έχω τις ενστάσεις μου για τα κίνητρα της μη (δωρεάν) χορήγησης σακούλας.

Αυτά τα "για το περιβάλλον" τα ακούω βερεσέ, ειδικά όταν το κάνουν εταιρίες μειώνοντας το κόστος τους αλλά μη παρέχοντας επαρκή ενημέρωση για το ποιος τελικά οφελήθηκε, πέρα από το περιβάλλον. Εννοώ δηλαδή ότι αυτή η κίνηση έχει ένα οικονομικό όφελος για την χ εταιρία και δεν ξέρω κατά πόσο τελικά το περνούν στον πελάτη, όπως στο παρελθόν είχαν περάσει τις "δωρεάν" σακούλες.

Φυσικά το ίδιο ισχύει και για τις "eco friendly" προσεγγίσεις άλλων εταιριών όταν αποφασίζουν πχ να έχουν μόνο ηλεκτρονικούς λογαριασμούς.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι αντίθετος στα παραπάνω. Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ την δική μου τσάντας για τα ψώνια και έχω προχωρήσει σε e-bill σε όποιες εταιρίες το παρέχουν. Αλλά άλλο αυτό και άλλο το να μου το "παίζεις" μαχητής του περιβαλλοντος (με το αζημίωτο).

Για τις "ανησυχίες" του washcloud να πω ότι μπορείς να βρεις τσάντες ανθεκτικές μεγάλες και οι οποίες να μην σου χαλάν το image ;) .

Προσωπικά έχω πάρει πριν χρόνια δύο από το praktiker πολύ καλές. Είναι σε ένα ανοιχτό μπεζ χρώμα, από υφασματοτσουβαλέ υλικό, με μεγάλα χερούλια που μπορείς να το κρεμάσεις και στον ώμο και ιδιαίτερα ανθεκτικές (δοκιμασμένα).

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες προτάσεις

Επεξ/σία από haris_216
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους αλλά απο τη στιγμή που το συμφέρον τους συμβαδίζει με τη προστασία του περιβάλλοντος έχουμε μια win win κατάσταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια lidl, δεν εχουν το κλασικο ωραριο των καταστηματων, ορισμενες περιοχες, και ορισμενες χρονικες περιοδους μεσα στο ετος.

Ισως να εχει σχεση και με τους κατα τοπους εμπορικους συλλογους (τι αποφασιζουν, 'κλειστα'-'ανοικτα').

Υπαρχει τροπος να δουμε ποια ειναι αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...