Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοκαριστικό!Πουλάνε τη πλαστική σακούλα 0,03e όχι γιατί θέλουν να προστατέψουν το περιβάλλον αλλά γιατί θέλουν να μετακυλήσουν το κόστος στον καταναλωτή;

Γκρεμίστηκε όλος ο κόσμος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρει κανεις ποτέ αθλητικά παπουτσια απο το lidl?
Ειχε πριν κανα δυο βδομαδες, 'δερματινα'(δερματινη) αθλητικα, αλλα δεν τα προλαβα. Kappa ήταν;
Γενικα δεν εμπιστευομαι στα πόδια μου noname παπουτσια, γιατι δεν θελω και πολυ για να με χτυπησουν.
Ομως αθλητικα ηταν αυτα, δηλαδη εξορισμου πιο ανετα, και τα θελα για προχειρες περιστασιακες χρησεις, οποτε στο 20ευρω πιστευω ηταν καλα, πρεπει να ηταν καλα. Αγορασε κανεις πριν δυο βδομαδες, ή παλιοτερα, αθλητικα, να μου πει αν αξιζουν εστω και το 20ευρω; Ισως ξαναφερει. Δεν μπορεσα να βρω τοσο φτηνα 'kappa' ουτε στο ebay δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μαγαζιά admiral έχει και kappa, νομίζω κάπου στα 25Ε τα είχε πάρει ένας γνωστός

Έρχονται και εκπτώσεις

 

Εχεις δικιο. Σε λιγοτερο απο μηνα θα εχουμε κι εκπτωσεις. Λογικα οι τιμες θα πεσουν κατω απο 20ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να πληρώνω την σακούλα και να τους διαφημίζω, απλό δεν είναι? Ούτως ή άλλως αν ποτέ πάω θα είναι 1-2 πραγματάκια προσφορά οπότε σακούλα δεν χρειάζομαι.

ΑΑπό εκεί και πέρα επειδή θέλω να με σέβεται όσο και το περιβάλλον, θα μπορούσε τουλάχιστον να τις δίνει όσο τις παίρνει χωρίς λογότυπο.

Απλά μπορείτε κάλλιστα να παραδέχτειτε ότι ο σκοπός είναι το κέρδος, η προβολη και όχι το περιβάλλον.

ΑΑπαιτείστε τουλάχιστον αν σέβεστε τον εαυτό σας, κοινές σακούλες.

 

Ναι, αλλα να παιρνεις (οχι εσυ προσωπικα, αλλα το εχω δει απειρες φορες), απο δεκα σακουλες τη φορα (ενω εχεις αγορασει τρια πραγματα), ωστε να τις χρησιμοποιησεις για τα σκουπιδια, αντι να αγοραζεις κανονικα το πακετακι με τις σακουλες σκουπιδιων μια χαρα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά στο greek espresso λένε "μάζεψε χρήματα μόνο για gaggia + μύλο + πατητήρια + της παναγιας_τα_ματια αλλιώς δεν θα πίνεις καφέ" κάτι το οποίο στην φάση που είμαι τώρα άπλα δεν παίζει.

 

χαχα... ακριβώς έτσι είναι.

Η πιο «φθηνή» μηχανή που τους αρέσει είναι η gaggia classic, που κοστίζει 270 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την τοστιέρα τελικά γιατί αυτή στο σπίτι εδώ στην πατρίδα κλάταρε μετά από πάαααααρα πολλά χρόνια...μόλις έκανα τα πρώτα τοστάκια...πολύ καλή.. μεγάλη (άνετα 4 τοστ μαζί) ...στο μέλλον θα ψησω και κάνα κρεατικό...έχει και 3 χρόνια εγγύηση...καλή αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το lidl βγαζει/φερνει κατα καιρους παρομοια προϊοντα, μπορει καποιος να μου πει αν αυτο εδω το σακβουαγιαζ, αξιζει;

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SID-4BCA6208-893856E1/www_lidl_gr/hs.xsl/oi-prosfores-mas.htm?id=297

Η τιμη είναι χωμα, αλλα δεν ξερω αν ειναι αντοχης, δηλαδη μην βαλω μεσα καποια πραγματα και ανοιξει/σκιστει/τα παιξει. Ενταξει, και να την αγορασω μεγαλες προσδοκιες δεν θα εχω, αλλα ειναι να παει και εντελως στο πεταγμα, ενταξει, ακομη και το 20ευρω ειναι λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα περισσοτερα πραγματα του Lidl ειναι αρκετα ανθεκτικα και ειδικα ολα τα ηλεκτρικα που εχω αγορασει ηταν αψογα και με πολλα χρονια εγγυηση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσοτερα ειναι μουφα! ελαχιστα ειναι καποιας πραγματικης αξιιας!

 

αγορασα πριν κανα 2χρονια κατσαβιδια και κλειδια για το εξωχικο!

πηγα να κανω κατι ποδηλατα και ενα μηχανακι και φαγωθηκαν! λες και ηταν απο πλαστικο!

 

sleeping bag και σκηνη..

καταιγιδα στο καμπινγκ και γινανε κ@λ@ς 

το ενα μαζεψε το αλλο ζαρωσε και επαιρνε νερα! δραμα!

 

πατακια αυτοκινητου!

τα περασα 20 φορες μπουγαδα και ακομα βρομουσαν!

την πρωτη μερα που τα εβαλα βγηκα εξω"καλοκαιρι" και στο αυτοκινητο αναγουλιασαμε 

πηγα για αλαγη αλλα μπαααα.. τελικα εγιναν σπιτι για αδεσποτα!

 

 

καλαμι ψαρεματος σε ανηψιο

σε μια βδομαδα ειχε βγει νοκ αουτ!

 

αλλα για να μην λεω μονο αρνητικα

 

εχω παρει φακους, καλυματα για αυτοκινητο και αλλα τα οποια βγηκαν καλα.. λιγα ομως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βρετανική εβδομάδα! Απλώς τρελάθηκα απ'τη χαρά μου! Θα 'χει μία ιμιτασιόν hp sauce (ελπίζω να ναι καλή γιατί την αυθεντική ούτε στο ΑΒ δε τη βρίσκω πια. Την έχει στο BRfoods στο Χαλάνδρι - πανάκριβη- και σιγά μη τρέχω στο Χαλάνδρι). Επίσης σοκολατομέντες (με κρέμα μέντας όχι τύπου after 8) και θέλω να διερευνήσω αν θα χει και πικαλίλι... Γιατί σταμάτησαν το πικαλίλι από τα συμβατικά σούπερ μάρκετ; ΓΙΑΤΙΙΙΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσοτερα ειναι μουφα! ελαχιστα ειναι καποιας πραγματικης αξιιας!

 

αγορασα πριν κανα 2χρονια κατσαβιδια και κλειδια για το εξωχικο!

πηγα να κανω κατι ποδηλατα και ενα μηχανακι και φαγωθηκαν! λες και ηταν απο πλαστικο!

 

sleeping bag και σκηνη..

καταιγιδα στο καμπινγκ και γινανε κ@λ@ς 

το ενα μαζεψε το αλλο ζαρωσε και επαιρνε νερα! δραμα!

 

πατακια αυτοκινητου!

τα περασα 20 φορες μπουγαδα και ακομα βρομουσαν!

την πρωτη μερα που τα εβαλα βγηκα εξω"καλοκαιρι" και στο αυτοκινητο αναγουλιασαμε 

πηγα για αλαγη αλλα μπαααα.. τελικα εγιναν σπιτι για αδεσποτα!

 

 

καλαμι ψαρεματος σε ανηψιο

σε μια βδομαδα ειχε βγει νοκ αουτ!

 

αλλα για να μην λεω μονο αρνητικα

 

εχω παρει φακους, καλυματα για αυτοκινητο και αλλα τα οποια βγηκαν καλα.. λιγα ομως!

 

Γιατί ψωνίζεις ακόμα αφού είσαι τόσο στεναχωριμενος από τα προϊόντα που πήρες ? ( μάλλον λόγο τιμής λογικά)

Για τα κλειδιά δεν έχω άποψη για του Lidl, αλλά αν είσαι πελάτης και του πράκτικερ και πας να πάρεις τα φθηνά κλειδιά από εκεί μια από τα ίδια είναι να ξέρεις! Εγώ έχω την εσπρεσιέρα και είναι μια χαρά μετά από 4 χρόνια κανονικής λειτουργίας ( 1 καφέ ανα μέρα περίπου ) Η Τοστιέρα Π.χ. που πήρε το παλικάρι από πάνω μια χαρά πρέπει να είναι , άσχετα αν δεν την πήρα επειδή δεν την χρειάζομαι αυτό δεν σημαίνει ότι αν την έχεις ανάγκη σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις πολλές καλύτερες!

 

Δεν λέω ότι όλα είναι όλα καλά, αλλά αν δεις το γενικό φάσμα τιμών και λόγο ότι είναι οι φθηνότερες περιπτώσεις σε αυτά που βάζει μερικά πράγματα θεωρώ ότι είναι παραπάνω από αξιόλογα για τα λεφτά που δίνεις και την δουλειά που τα θες .....τώρα για επαγγελματική χρήση ή ποιο εξειδικευμένη απλά ΔΕΝ κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...