Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω που βλεπωτις ζαρες θελω να μου πεις που εισαι να ερθω να στα αφαιρεσω να πας να παρεις τα χρηματα σου πισω. Θεωρεις οτι εκατσαν καλα; Τοσο καλα καθονται αυτα τα καλυματα;

 

Εχω αυτο το εξαρτηματακι με τα κροκοδειλακια, χμμμμμ, χμμμμ, μου εχει σπασει τα ..... τα βιδακια που συνεχεια φευγουν. Προχειροκατασκευη οσο δεν παει, χανει την ισσοροπια του πανευκολα

Καλύματα είναι δεν είναι και ταπετσαρία να έχει τέλεια εφαρμογή.

Σίγουρα κάπου θα κάνουν και κάποια ζάρα όπως όλα τα καλύματα ειδικά αυτά των 16 ευρώ και όταν τα βάζεις μόνος 

και χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις.

Τα έχω 10 μέρες περίπου και προς το παρόν δεν έχω κάποιο παράπονο.Η αντοχή και το μέλλον θα δείξει.

Πρώτη φορά έβαλα.Τα επόμενα θα τα τοποθετήσω καλίτερα. :P

 

Στο Γέρακα όπως μου είπε η σύζυγος γιατί εγώ δεν πέρασα χτες είχε κάποια τελευταία με 30% έκπτωση.

Δεν ξέρω αν θα υπάρχουν τη Δευτέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτες πηγα lidl και ειχαν αλλαξει τα ραφια. Μονο ο φουρνος ηταν στη θεση του. Και κατηργησαν λεει το καλαθι, τωρα μονο καροτσακι με κερμα...

Μετα πηγα στον ΑΒ, κι εκει τα ειχαν αλλαξει ολα. Ευτυχως τουλαχιστον δεν κατηργησαν το καλαθι.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νόημα έχει να καταργήσουν το καλάθι;! Για να έχεις περισσότερο χώρο και ψωνίζεις περισσότερο; Σχεδόν πάντα καλάθι παίρνω όταν πάω σούπερ μάρκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αρχίσει η σταδιακή κατάργηση των καλαθιών από πέρσι. Δεν ξέρω το λόγο.

Είχα ρωτήσει μια φορά και μου είπαν ότι τα πάνε για απολύμανση αλλά δεν ξανά εμφανίστηκαν από τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πειράζει καρότσι κι θα το πηγαίνουμε πίσω άδειο. Αν νομίζουν ότι μπορούν να μας ξεγελάσουν να ψωνίζουμε περισσότερο... Αυτά τα κάνουν όταν έχει λεφτά ο ο κόσμος ρε.... :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι εισαι αυτουσιος ο λογος που λαμβανω πολυ σκεπτικιστικα και διστακτικα υποψην μου τις κριτικες καταναλωτων αγαθων ή υπηρεσιών

να τα δώσει πίσω επειδή αχνοφαίνεται μια ζάρα... ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

Λυπαμαι εαν σε στεναχωρω, δεν ειχα τετοια προθεση, εκφραζω την αποψη μου, εαν αυτο σε χαλαει απλα αγνοησε οτι γραφω

Εγω επειδη ειχα και εγω τετοις ζαρες δεν μου αρεσαν και τα πηγα πισω, κωλοπελατης, τι περιμενεις; Ας χαρω καλυτερα αυτα που εχω τωρα που ειναι ακομη καθαρα και οταν τα κανω χαλια τοτε θα βαλω καλυματα και ας ειναι ζαρωμενα.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νόημα έχει να καταργήσουν το καλάθι;! Για να έχεις περισσότερο χώρο και ψωνίζεις περισσότερο; Σχεδόν πάντα καλάθι παίρνω όταν πάω σούπερ μάρκετ.

 

μαγος εισαι :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νόημα έχει να καταργήσουν το καλάθι;! Για να έχεις περισσότερο χώρο και ψωνίζεις περισσότερο; Σχεδόν πάντα καλάθι παίρνω όταν πάω σούπερ μάρκετ.

Για το καλάθι το σκεπτικό είναι η συντόμευση χρόνου στο ταμείο παιδιά και όχι τα περισσότερα ψώνια.

Πήγαινε ο άλλος για 2-3 πράγματα έπαιρνε το καλάθι και αντί για 2-3 έπαιρνε 13 ή 23 όπως κάνουμε συνήθως όλοι,

γιατί ο Έλληνας ποτέ δεν ψώνιζε με λίστα όπως κάνουν έξω.Αγοράζει  με το μυαλό.

 

Στο ταμείο το καλάθι δεν μπορούσε να περάσει έξω έπρεπε να το αφήσεις οπότε  ο καθένας προσπαθούσε να βάλει

τα πράγματα σε σακούλες καθυστερούσε με αποτέλεσμα να γίνεται συνωστισμός.

 

Με το καρότσι απλά τα τοποθετείς σε αυτό παίρνεις όσες σακούλες θες πας πιο πέρα στο πάγκο τα τακτοποιείς και δεν

καθυστερείς τους υπόλοιπους.

Εγώ καλό το βρίσκω.Σίγουρα οι υπόλοιποι μας έχουν συνηθίσει αλλιώς αλλά εγώ θετικό το βλέπω.

Πάω στο συγκεκριμένο για πιο φτηνές τιμές και για κανένα άλλο λόγο.

Δεν κάνω αρμένικη βίζιτα στην ταμία,ούτε θέλω να μου τοποθετήσει τα πράγματα στη σακούλα να φύγω ικανοποιημένος.

Ικανοποιημένος θα είμαι αν δώσω λιγότερα χρήματα.

 

Αν θέλω λίγα πράγματα συνήθως παίρνω ένα άδεια χαρτοκιβώτιο (παντού υπάρχουν) μικρό ή μεγάλο

και ρίχνω χύμα σε αυτό τα πράγματα για να μην καθυστερώ στο ταμείο.

 

Ο καιρός που πηγαίναμε για θέραπινγκ σόπινγκ στα s/m και δεν μας ένοιαζε πόσα θα πληρώσουμε πέρασε στην ιστορία.

Τα χρήματα είναι λίγα για όλους και για τα βασικά ψώνια.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν τελη πηγα την συσκευασια στον εφετ και εγινε καταγγελια.χαλαλι το 5ευρω....

το 5ευρω δεν ειναι κανα παραβολο,ειναι το κοστος της φετας συν την βενζινα απο το 50αρακι.δεν εχει κοστος η καταγγελια,οταν γινεται επωνυμα.στην ανωνυμη δεν ξερω τι κανουν,αλλα στην επωνυμη θα γινει ελεγχος για παθογονα και θα συνταχθει εκθεση,της οποιας αντιγραφο θα με δωσουν.δεν ζητησα χρονους,δεν με ενδιαφερει το ζητημα πλεον,δεν το εκανα για κερδος.αφορμη εψαχνα για να το αποφευγω εντελως.......

Τελικά τι έγινε με αυτό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το καλάθι το σκεπτικό είναι η συντόμευση χρόνου στο ταμείο παιδιά και όχι τα περισσότερα ψώνια.

Πήγαινε ο άλλος για 2-3 πράγματα έπαιρνε το καλάθι και αντί για 2-3 έπαιρνε 13 ή 23 όπως κάνουμε συνήθως όλοι,

γιατί ο Έλληνας ποτέ δεν ψώνιζε με λίστα όπως κάνουν έξω.Αγοράζει  με το μυαλό.

 

Στο ταμείο το καλάθι δεν μπορούσε να περάσει έξω έπρεπε να το αφήσεις οπότε  ο καθένας προσπαθούσε να βάλει

τα πράγματα σε σακούλες καθυστερούσε με αποτέλεσμα να γίνεται συνωστισμός.

 

Με το καρότσι απλά τα τοποθετείς σε αυτό παίρνεις όσες σακούλες θες πας πιο πέρα στο πάγκο τα τακτοποιείς και δεν

καθυστερείς τους υπόλοιπους.

Εγώ καλό το βρίσκω.Σίγουρα οι υπόλοιποι μας έχουν συνηθίσει αλλιώς αλλά εγώ θετικό το βλέπω.

Πάω στο συγκεκριμένο για πιο φτηνές τιμές και για κανένα άλλο λόγο.

Δεν κάνω αρμένικη βίζιτα στην ταμία,ούτε θέλω να μου τοποθετήσει τα πράγματα στη σακούλα να φύγω ικανοποιημένος.

Ικανοποιημένος θα είμαι αν δώσω λιγότερα χρήματα.

 

Αν θέλω λίγα πράγματα συνήθως παίρνω ένα άδεια χαρτοκιβώτιο (παντού υπάρχουν) μικρό ή μεγάλο

και ρίχνω χύμα σε αυτό τα πράγματα για να μην καθυστερώ στο ταμείο.

 

Ο καιρός που πηγαίναμε για θέραπινγκ σόπινγκ στα s/m και δεν μας ένοιαζε πόσα θα πληρώσουμε πέρασε στην ιστορία.

Τα χρήματα είναι λίγα για όλους και για τα βασικά ψώνια.

 

 

Φίλε μου για μια στιγμή νόμιζα ότι μίλαγες για S/M στην Σουηδία! :-D

 

Να μην το έχω δει ποτέ όμως αυτό, είσαι σίγουρος δλδ ότι ο Ελληνάρας που βάζει αλάρμ στην μέση του δρόμου για να μιλήσει σε ένα γνωστό  ότι σκέφτεται στα Lidl να μην καθηστερεί τους πίσω του?

Όσο για τα χαρτόκουτα το κάνω και εγώ ...αναγκαστικά πλέον γιατί δεν γουστάρω να αγοράσω την σακούλα τους! ( όχι όμως ότι δεν βολεύει κι όλας ) Ας Αρχίσουν να τα πετάνε έξω από την πόρτα (τα χαρτόκουτα ) να δεις τι ωραία τριτοκοσμική εικόνα θα έχουν μετά.

 

Τώρα γιατί ψωνίζει ο κάθε ένας από lidl ή αλλού είναι άλλη κουβέντα και δεν σχετίζεται με το αν έχουν καλάθια ή όχι Ούτε με τον αν έχουν κίνηση τα ταμεία ή όχι.

 

Υ.Γ. μια λύση και καλή λύση είναι να πάρεις μαζί σου τις τσάντες αγοράς αγαθών που δεν είναι μιας χρήσης και να βάζεις τα πράγματα σου εκεί! αλλά ούτε αυτό παίζει στην Ελλάδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νόημα έχει να καταργήσουν το καλάθι;! Για να έχεις περισσότερο χώρο και ψωνίζεις περισσότερο; 

 

...προσωπικά αδυνατώ να χωνέψω ότι μπορεί να υπάρχουν σχεδιαστές πολιτικής λειτουργίας σουπερμάρκετ που από πίσω να σκέφτονται τόσο βλακωδώς (μόνο στην "πολιτική-πολιτική" και από πολιτικούς μπορώ να το καταλάβω...).

 

Πιο πιθανό μου φαίνεται να το κάνουν επειδή τα πλαστικά καροτσάκια από την μία καταστρέφονται σχετικά εύκολα (τα ροδάκια τους σύντομα γίνονται κουκουρούκου/οι χειρολαβές τους σπάζουν/εξαφανίζονται), συν το ότι γίνονται...ανάρπαστα παρά τον συναγερμό που φοράνε (εγώ πχ παίζει να έχω τζουρνέψει 5-6 μέσα στα χρόνια).

 

Κατά τ' άλλα, περιέργως υπάρχουν καταστήματα που, πέρα από τα κλασσικά μεγάλα μεταλλικά καρότσια, έχουν εδώ και χρόνια μόνο το μικρό καλαθάκι "τύπου Dia" χωρίς ρόδες (πχ στο κατάστημα του Village-Ρέντη), ενώ άλλα έχουν μόνο "μίνι" μεταλλικά "τύπου Σκλαβενίτη" (πχ στον Γέρακα). Θέλω να πω, δεν φαίνεται να ακολουθούν μια ενιαία για ΟΛΑ τα καταστήματα, πολιτική, σχετικά με τα καρότσια/καλάθια. Οπότε αν βλέπετε αλλαγές, δε σημαίνει ότι απαραίτητα θα τις δείτε σε όλα τα καταστήματα, και γι' αυτό υποθέτω ότι δεν ακολουθείται μια κεντρική γραμμή από την εταιρία, σε φάση "για να ψωνίζει περισσότερο ο κόσμος"...

Τώρα πώς και κάποια καταστήματα έχουν "αυτονομία" σε κάποιες τέτοιες λειτουργίες, και τί ακριβώς εξυπηρετούν αυτές οι διαφοροποιήσεις, από την στιγμή που δεν πρόκειται για franchise, δεν μπορώ να το φανταστώ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το καλάθι το σκεπτικό είναι η συντόμευση χρόνου στο ταμείο παιδιά και όχι τα περισσότερα ψώνια.

 

Στο ταμείο το καλάθι δεν μπορούσε να περάσει έξω έπρεπε να το αφήσεις οπότε  ο καθένας προσπαθούσε να βάλει

τα πράγματα σε σακούλες καθυστερούσε με αποτέλεσμα να γίνεται συνωστισμός.

 

Με το καρότσι απλά τα τοποθετείς σε αυτό παίρνεις όσες σακούλες θες πας πιο πέρα στο πάγκο τα τακτοποιείς και δεν

καθυστερείς τους υπόλοιπους.

Εγώ καλό το βρίσκω.Σίγουρα οι υπόλοιποι μας έχουν συνηθίσει αλλιώς αλλά εγώ θετικό το βλέπω.

 

Kι εγω τωρα που το σκεφτηκα ετσι πρεπει να είναι, εξαλλου ο χωρος για πραγματα που εχουν στο ταμειο ειναι πολυ μικρος. Τωρα κατευθειαν τα πετας στο ιδιο καροτσι και τα βαζεις στις σακουλες μετα με την ησυχια σου.

Το μονο κακο είναι οτι πρεπει να επιστρεψεις το καλαθι στη θεση του.

 

Για το ανακατεμα των ραφιων υπαρχουν νεα? Το εκανε και ο ΑΒ. Καπου ακουσα οτι ειναι κοινοτικη οδηγια.

Φίλε μου για μια στιγμή νόμιζα ότι μίλαγες για S/M στην Σουηδία! :-D

 

Να μην το έχω δει ποτέ όμως αυτό, είσαι σίγουρος δλδ ότι ο Ελληνάρας που βάζει αλάρμ στην μέση του δρόμου για να μιλήσει σε ένα γνωστό  ότι σκέφτεται στα Lidl να μην καθηστερεί τους πίσω του?

 

Μα δεν ειναι ο ελληναρας που ενδιαφερεται, το S/M ενδιαφερεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Έχει κανείς γνώμη για την κουρευτική μηχανή silvercrest στα 20€ από Δευτέρα;

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις (λόγω φαλάκρας :)). Μια στο τόσο τα κονταίνω στον μισό-ενα πόντο και πάλι απ την αρχή.

Μια philips εντελώς απλή που χρησιμοποιώ τα τελευταία 5 χρόνια την έχω ξεχάσει στο χωριό και έλεγα να την τσιμπήσω.

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειναι ο ελληναρας που ενδιαφερεται, το S/M ενδιαφερεται.

Ναι :-D

Αν μου απαντάς σε αυτό :

Στο ταμείο το καλάθι δεν μπορούσε να περάσει έξω έπρεπε να το αφήσεις οπότε  ο καθένας προσπαθούσε να βάλει

τα πράγματα σε σακούλες καθυστερούσε με αποτέλεσμα να γίνεται συνωστισμός.

 

Τότε να σου πω ότι κανένας στο μάρκετ δεν μπορεί να σου πει γιατί τα βάζεις σε σακούλα,δεν κάνεις κάτι παράνομο ,εδώ στα δικά μου έχουν κάτι ουρές λες και είναι ποντικοί ( τα ταμεία ) και αυτό όχι μόνο επειδή έχουν έλλειψη από προσωπικό αλλά επειδή ο καθένας πληρώνει ή κάνει ότι θέλει ....στην τελική μέχρι να τα πληρώσεις δεν μπορούν να του πουν τίποτα.

Για να μην μιλήσω για τις φορές που έχω δει άτομα να γεμίζουν καροτσια και να τα αφήνουν ! το καλάθια που λες γενικά δεν έχουν καμία σχέση με τις σακούλες που μου λες τελικά.

Λάθος κίνηση την βλέπω εγώ ... ωστόσο το πιθανότερο είναι ή να τα βουτάνε ή να χαλάνε και να μην έχουν όρεξη να τα φτιάξουν!

 

Τις σακούλες που αγοράζεις εκεί δεν θα σε αφήσουν να βάλεις τα τρόφιμα μέσα , πώς το βλέπεις  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...