Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και είμαι fan των καλών μηχανημάτων/εργαλείων και συνήθως προτιμώ να έχω dedicated εργαλεία για κάθε δουλειά (με τη λέξη "dedicated" αναφέρομαι πχ σε κατσαβίδια σε διάφορα μεγέθη και όχι σε ένα που αλλάζει tips) αυτά τα σετάκια είναι μια χαρά για τα λεφτά τους για περιστασιακή χρήση ενός χομπίστα.

Αν κάνεις πολλές, μεγάλες ή πολύπλοκες δουλειές είναι λίγο εκνευριστικό η αλλαγή πχ των μυτών για να πας σε μεγαλύτερο ή μικρότερο "σταυρό", torx, κλπ (ειδικά αν είσαι ανάσκελα κάτω από ένα αυτοκίνητο ή μισοχωμένος σε ένα μηχάνημα) αλλά για μικροδουλειές είναι οκ αφού χωρίς πολλά φράγκα έχεις μια καλή ποικιλία εργαλείων χωρίς να πιάνει ιδιαίτερο χώρο σε ένα συρτάρι ή ντουλάπι.

 

ΥΓ Σκουριά ούτε εγώ έχω δει μέχρι τώρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια γνώμη για την συλλογή ( Σετ Κλειδιά με καρυδάκια που έχει αύριο σε προσφορά στα 20€ ? )

 

Είναι αξιόπιστα για βασικές δουλίτσες ? 

https://hotdeals.gr/wp-content/uploads/2017/10/lidl-prosfora-set-kelidia-me-karydakia-powerfix.jpg

Έψαχνα στο εβδομαδιαίο φυλλάδιο και δεν το εύρισκα και μετά είδα από το ποστ σου ότι είναι μόνο στα

lidl Αθήνας (Κωνσταντινουπόλεως) και Βύρωνα.

Το γράφω μήπως το ψάχνει κανείς και αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα στο εβδομαδιαίο φυλλάδιο και δεν το εύρισκα και μετά είδα από το ποστ σου ότι είναι μόνο στα

lidl Αθήνας (Κωνσταντινουπόλεως) και Βύρωνα.

Το γράφω μήπως το ψάχνει κανείς και αλλού.

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου παππού.

Δες εδώ

 

Προφανώς η αναφορά στο συγκεκριμένο κατάστημα αφορά την ανακαίνιση και όχι τη διαθεσιμότητα της προσφοράς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά για νορμάλ δουλίτσες το θέλω όχι τίποτα επαγγελματικά πράγματα :-) , άλλωστε ποιος σοβαρός επαγγελματίας σκάει με κασετίνα lidl και έχει δουλειά ακόμα ? 

Κανένα λάδι στην μηχανή να αλλάζω και μικρο δουλίτσες , γενικά να μην σπάνε για πλάκα αυτό με απασχολεί  ... ωστόσο από αυτά που διάβασα κατάλαβα ότι μια χαρά κάνει την δουλειά του το σετάκι οπότε thanks! αύριο θα πάρω ένα . 

Η Προσφορά ισχύει σε όλα τα μαγαζιά ! το λέω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις αν και γράφτηκε και πάνω . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, ποσους μαστορους εχω δει με εργαλεια Lidl... αχ και να ηξερες.
Καποια στιγμη θα καταλαβουμε ολοι μαζι οτι το χερι κινει το εργαλειο, οχι το αναποδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, ποσους μαστορους εχω δει με εργαλεια Lidl... αχ και να ηξερες.

Καποια στιγμη θα καταλαβουμε ολοι μαζι οτι το χερι κινει το εργαλειο, οχι το αναποδο.

Δε λένε όμως ότι τα εργαλεία κάνουν το μάστορα; Τι ισχύει τελικά; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω μαζί σου παππού.

Δες εδώ

 

Προφανώς η αναφορά στο συγκεκριμένο κατάστημα αφορά την ανακαίνιση και όχι τη διαθεσιμότητα της προσφοράς

Μάλλον όπως τα λες είναι.

 

Ξέρει κάποιος αν η συγκεκριμένη κασετίνα έχει και κλειδιά torx .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, ποσους μαστορους εχω δει με εργαλεια Lidl... αχ και να ηξερες.

Καποια στιγμη θα καταλαβουμε ολοι μαζι οτι το χερι κινει το εργαλειο, οχι το αναποδο.

 

Δεν διαφωνώ φίλε μου αλλά άλλο να 'ερθει ο άλλος πχ. με το μακίτα ή έστω  κάποιο επαγγελματικό και άλλο να σκάσει με τριπανάκι από το καρφουρ  ... φυσικά η μισή δουλειά είναι του μάστορα αλλά όχι ότι τα εργαλεία δεν εξυπηρετούν! αν δεν έχει τα εργαλεία να σου κάνει κάποια σωστή δουλειά θα σου κάνει με τα μπιχλιμπίδια πατέντα κατασκευή δικιά του έμπνευσης! ελπίζω να καταλαβαίνεις τι είναι το σωστό και τι όχι ....δεν μπορεί ένα εργαλείο τον 20€ να κάνει ότι ένα τον 400€~500 € ... είναι βέβαια εκτός θέματος κουβέντα αλλά εγώ προσωπικά έναν μάστορα με τέτοια εργαλεία δεν θα τον έβαζα σπίτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ φίλε μου αλλά άλλο να 'ερθει ο άλλος πχ. με το μακίτα ή έστω  κάποιο επαγγελματικό και άλλο να σκάσει με τριπανάκι από το καρφουρ  ... φυσικά η μισή δουλειά είναι του μάστορα αλλά όχι ότι τα εργαλεία δεν εξυπηρετούν! αν δεν έχει τα εργαλεία να σου κάνει κάποια σωστή δουλειά θα σου κάνει με τα μπιχλιμπίδια πατέντα κατασκευή δικιά του έμπνευσης! ελπίζω να καταλαβαίνεις τι είναι το σωστό και τι όχι ....δεν μπορεί ένα εργαλείο τον 20€ να κάνει ότι ένα τον 400€~500 € ... είναι βέβαια εκτός θέματος κουβέντα αλλά εγώ προσωπικά έναν μάστορα με τέτοια εργαλεία δεν θα τον έβαζα σπίτι μου.

Δυστηχως δεν καταλαβαινω τι ειναι το σωστο και τι οχι συμφωνα με αυτα που γραφεις, ομως σιγουρα συμφωνουμε οτι διαφωνουμε.

 

Να προσθεσω οτι αυτη η συλλογη με καρυδακια ειναι κυριως αυτο ΚΑΡΥΔΑΚΙΑ, εχει και μια λαβη σαν κατσαβιδι με μυτη 1/4 που πιανει ολα τα μικρα αλλα πανω στην λαβη εχει σαν εξτρα και μυτρες για σταυτοκατσαβιδα και λοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει μια άλλη συλλογή για να την έχω Ρεζέρβα.

Εχε ι βγάλει πολύ δουλειά καθώς είπα να την δοκιμάσω να δω τι ψάρια πιάνει και τελικά ακόμα δουλεύει πολύ καλά. Την έχω πάνω από ε Χρόνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ φίλε μου αλλά άλλο να 'ερθει ο άλλος πχ. με το μακίτα ή έστω  κάποιο επαγγελματικό και άλλο να σκάσει με τριπανάκι από το καρφουρ  ... φυσικά η μισή δουλειά είναι του μάστορα αλλά όχι ότι τα εργαλεία δεν εξυπηρετούν! αν δεν έχει τα εργαλεία να σου κάνει κάποια σωστή δουλειά θα σου κάνει με τα μπιχλιμπίδια πατέντα κατασκευή δικιά του έμπνευσης! ελπίζω να καταλαβαίνεις τι είναι το σωστό και τι όχι ....δεν μπορεί ένα εργαλείο τον 20€ να κάνει ότι ένα τον 400€~500 € ... είναι βέβαια εκτός θέματος κουβέντα αλλά εγώ προσωπικά έναν μάστορα με τέτοια εργαλεία δεν θα τον έβαζα σπίτι μου.

 

Από την άλλη για μερικές εργασίες είναι αρκετό το εργαλείο των 20€, αν ο μάστορας χρειάζεται πχ να σου κάνει 2-3 τρύπες στον τοίχο μια χαρά θα τα καταφέρει με το "τριπανάκι από το καρφουρ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...