Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, rus είπε

Απ τα λεγομενα του βγαινει ότι το πηρε με τη λογικη πως είναι "αφοι Παπαγιαννη" και νοστιμο :)

Ναι οκ, απλά να το έχει στο μυαλό του αν θέλει για άλλη φορά :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μπορεί να πει κανείς με σιγουριά πως του Παπαγιάννη θα είναι σίγουρα πιο νόστιμο από κάποιο άλλο;;;; Κολλήσαμε τώρα στο ταχίνι λες ο κόσμος μας όλος περιστρέφεται γύρω από αυτό. Πάρτε μισό κιλό σουσάμι καβουρντίστε το λιώστε το στο μπλέντερ  ρίχτε του 90  γραμμάρια λάδι 2-3 κουταλιές μέλι ανακατέφτετα όλα μαζί και θα έχετε το πιο τέλειο και υγειινό ταχίνι.

Νομίζω ότι αυτός που πάει lidl δεν πάει για το ταχίνι Παπαγιάννη ή το χαλβά Όλυμπο ή το Γάλα Δέλτα.Πάει για το φθηνό noname προιόν έτικέτας που θα βρεί κατά πρώτο λόγο και κατά δεύτερο ότι κάθε βδομάδα 10-20 τουλάχιστον από αυτά τα προϊόντα,διαφορετικά κάθε φορά, θα τα βρεί 10-20-30-40% χαμηλότερα από την τιμή που τα αγοράζει αυνήθως.

Εάν θέλω επώνυμο πάω και στο Σκλαβενίτη πάω και στο Βασιλόπουλο και στο Μάρκετ Ιν.Ίδια τιμή θα τα βρω παντού.Τα επώνυμα είναι καρτέλ.Απλά κάνουν κυλιόμενες προσφορές από s/m σε sm διαφορετικό κάθε φορά.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zio10 είπε

Ναι οκ, απλά να το έχει στο μυαλό του αν θέλει για άλλη φορά :)

Το είπα γιατί πίσω έκανες κάποιος την ερώτηση από που παράγεται ! 

 Το γιατί το πήρα αν και το θεωρώ άσκοπη ως ερώτηση ωστόσο θα απαντήσω για να κλείσω την όποια αμφιβολία σε αυτό :D 

το πήρα λοιπόν έτσι δοκιμαστικά μιας και το ταχίνι δεν το έχω στην διατροφή μου! οπότε σκέφτηκα να πάρω αρχικά κάτι που να έχει και άλλα συστατικό όπως πχ το  μέλι που μου αρέσει , ώστε να σιγουρέψω κατά κάποιο τρόπο ότι θα το φάω σε βάθος χρόνου και να βρεθεί στο ντουλάπι και σταδιακά να πρέπει να πάει σε κάδο.

Πολλές φορές γευστικά δεν είναι όλα για όλους ( ειδικά αν κάνει δοκιμή κάτι πρώτη φορά , οπότε η μικρότερη συσκευασία των 350 ήταν ok ) 

Ευχαριστώ  για την οδηγία πίσω την επόμενη φορά πιθανόν να αγοράσω ένα κουβαδάκι που έχει εκεί των 900 ( τον στόκο αν έχεις ) :lol:  και να προσθέσω εγώ ότι θέλω .

Ακόμα να πω ότι το είχε σε προσφορά ! μιας και έγινε θέμα αν είναι να πάρεις Παπαγίαννη ή κάτι άλλο λιγότερο γνωστό .

προσωπικά είδα ότι έχει προσφορά και κρουασάν με 13 λ και δεν πήγα να πάρω ούτε ένα .... δεν είναι όπου φθηνό και καλό , ωστόσο υπάρχουν ακόμα φθηνές και καλές αγορές σε όλα τα s.m.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα καμιά 20αριά κρουασάν με 13 λεπτά νομίζω από 25 ή 27 που έχουν  κανονική τιμή. Δοκίμασα και ένα χτες μια χαρά είμαι σήμερα.:P

Ο άλλος που θέλει φίρμα ας πάει να πάρει molto με 80 λεπτά.Απλά και ωραία.

Επίσης πήρα και γατοτροφή με 1,70 τα 2 κιλά έδωσα χτες στη γατούλα μια χαρά είναι και αυτή σήμερα.:lol: Μου κάνει και χαρούλες μάλιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εγώ πήρα καμιά 20αριά κρουασάν με 13 λεπτά νομίζω από 25 ή 27 που έχουν  κανονική τιμή. Δοκίμασα και ένα χτες μια χαρά είμαι σήμερα.:P

Ο άλλος που θέλει φίρμα ας πάει να πάρει molto με 80 λεπτά.Απλά και ωραία.

Επίσης πήρα και γατοτροφή με 1,70 τα 2 κιλά έδωσα χτες στη γατούλα μια χαρά είναι και αυτή σήμερα.:lol: Μου κάνει και χαρούλες μάλιστα.

Εκανα ενα πακετο τσιγαρα χθες, μια χαρα ειμαι σημερα, τι μαλακιες λενε για καρκινους; Συνομοσια ειναι. :) (δωστε σημασια στο smiley)
fuck logic παπου, εισαι πρωτος

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, orck είπε

Εκανα ενα πακετο τσιγαρα χθες, μια χαρα ειμαι σημερα, τι μαλακιες λενε για καρκινους; Συνομοσια ειναι. :) (δωστε σημασια στο smiley)
fuck logic παπου, εισαι πρωτος

Να κόψεις το τσιγάρο και να το ρίξεις στα κρουασάν.:P

Το ξέρεις ότι τα περισσότερα προϊόντα ετικέτας lidl γίνονται από μεγάλες επώνυμες εταιρείες;;;;

Θα μου πεις και για ποιο λόγο.Το ξέρεις ότι στα  περισσότερα s/m δίνουν το προϊόν και παίρνουν επιταγές για 8-10-12 μήνες πολλές από αυτές ανανεώνονται και πολλές δεν ξέρουν αν και πότε θα πληρωθούν,οπότε για να βάλουν μετρητά στο ταμείο που τα έχουν άμεση ανάγκη αναγκάζονται να παράγουν προϊόντα ετικέτας σε πολύ χαμηλές τιμές και τα δίνουν σε όποιον πληρώνει γρήγορα;;;;;;

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Να κόψεις το τσιγάρο και να το ρίξεις στα κρουασάν.:P

Το ξέρεις ότι τα περισσότερα προϊόντα ετικέτας lidl γίνονται από μεγάλες επώνυμες εταιρείες;;;;

Θα μου πεις και για ποιο λόγο.Το ξέρεις ότι στα  περισσότερα s/m δίνουν το προϊόν και παίρνουν επιταγές για 8-10-12 μήνες πολλές από αυτές ανανεώνονται και πολλές δεν ξέρουν αν και πότε θα πληρωθούν,οπότε για να βάλουν μετρητά στο ταμείο που τα έχουν άμεση ανάγκη αναγκάζονται να παράγουν προϊόντα ετικέτας σε πολύ χαμηλές τιμές και τα δίνουν σε όποιον πληρώνει γρήγορα;;;;;;

Σχημα λογου ειναι, προσπαθω να διατυπωσω οτι η λογικη "εφαγα κατι και ειμαι καλα, αρα το φαγητο ηταν καλο" ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. Ολα αυτα τα επεξεργασμενα ειναι σκουπιδια, κυριολεκτικα σκουπιδια.

Και οι μεγαλες επωνυμες εταιριες φτιαχνουν σκουπιδια, δεν ειπα οτι μονο το Λιντλ πουλαει σκουπιδια

Τι με νοιαζει για τα προβληματα που εχει ο μεγαλοεπιχειρηματιας; Ανυσηχει καποιος απο αυτους πως τα φερνω εγω βολτα με εναν μισθο και μια οικογενεια;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Το ξέρεις ότι τα περισσότερα προϊόντα ετικέτας lidl γίνονται από μεγάλες επώνυμες εταιρείες;;;;

Ισχυει ότι πολλα 'ανωνυμα' προϊοντα προερχονται από 'επωνυμα'. Παράδειγμα: πριν καμποσο καιρο πηρα ενα πακετο με καπου 15 ξυραφάκια μπλε, ολοϊδια με τα Ζιλετ, Ζιλετ ηταν δηλαδή, και σε τιμη εξαιρετικα χαμηλη. Δοκιμαζω ένα, ηταν απίστευτα κοφτερο, δηλαδη μου εβγαλε ανετα 5-6 ξυρισματα. Δοκιμαζω μετα το επομενο, δεν εκοβε σχεδον καθολου. Συμπερασμα? Οσα κατά τη διαδικασια παραγωγης της Ζιλετ δεν βγαινουν όπως τα θελουν, δηλ. ειναι πολύ κοφτερα ή ελαχιστα κοφτερα, δεν τα πετανε, τα κανουν 'ανωνυμες' συσκευασιες και τα ριχνουν κι αυτα στην αγορα σε χαμηλη τιμη. 

Επεξ/σία από rus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, orck είπε


Τι με νοιαζει για τα προβληματα που εχει ο μεγαλοεπιχειρηματιας; Ανυσηχει καποιος απο αυτους πως τα φερνω εγω βολτα με εναν μισθο και μια οικογενεια;

Να σε προβληματίζει γιατί τη ζημιά του μεγαλοεπιχειρηματία που καρπώνεται ο μεγαλομπακάλης στο τέλος την πληρώνεις εσύ με ανατίμηση αδικαιολόγητη του προϊόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ πήρα καμιά 20αριά κρουασάν με 13 λεπτά νομίζω από 25 ή 27 που έχουν  κανονική τιμή. Δοκίμασα και ένα χτες μια χαρά είμαι σήμερα.:P

Ο άλλος που θέλει φίρμα ας πάει να πάρει molto με 80 λεπτά.Απλά και ωραία.

Επίσης πήρα και γατοτροφή με 1,70 τα 2 κιλά έδωσα χτες στη γατούλα μια χαρά είναι και αυτή σήμερα.:lol: Μου κάνει και χαρούλες μάλιστα.

Θα σου την πέσουν τώρα, στη γάτα μόνο φιλέτο άγριου σολωμού! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 13 λεπτα ανα κρουασαν που ειχε το Σαββατο ειναι η χαμηλοτερη τιμη για κρουασαν 70 γραμμαριων που εχει γινει ποτε πιστευω.αγορασα μια κουτα 30 κρουασαν 3.90.  Η απορια που εχω ειναι η εξης.το γιαουρτι το στραγγιστο που ειχε την προηγουμενη εβδομαδα στα 1.49 αναγραφει οτι παραγεται απο Κολιος.το γιαουρτι Κολιος στα σουπερμαρκετ εχει κανονικη τιμη 3 ευρω και αντε σε προσφορα να το βρεις 2.5 ευρω.πως εξηγειται αυτη η διαφορα 1 ευρω;το γιαουρτι που φτιαχνεται για τα lidl ειναι κατωτερης ποιοτητας;το ιδιο εχω παρατηρησει και γιαλλα προϊόντα.γαλα φρεσκο γαλπο στα 0.84 λεπτα παραγεται απο Μεβγαλ.ταχινι παραγεται απο Παπαγιαννης(Ολυμπος).αυτες οι γνωστες εταιρειες παραγουν τα ιδια ποιοτικα προιοντα για λογαριασμο των lidl;

Επεξ/σία από patras7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, patras7 είπε

Τα 13 λεπτα ανα κρουασαν που ειχε το Σαββατο ειναι η χαμηλοτερη τιμη για κρουασαν 70 γραμμαριων που εχει γινει ποτε πιστευω.αγορασα μια κουτα 30 κρουασαν 3.90.  Η απορια που εχω ειναι η εξης.το γιαουρτι το στραγγιστο που ειχε την προηγουμενη εβδομαδα στα 1.49 αναγραφει οτι παραγεται απο Κολιος.το γιαουρτι Κολιος στα σουπερμαρκετ εχει κανονικη τιμη 3 ευρω και αντε σε προσφορα να το βρεις 2.5 ευρω.πως εξηγειται αυτη η διαφορα 1 ευρω;το γιαουρτι που φτιαχνεται για τα lidl ειναι κατωτερης ποιοτητας;το ιδιο εχω παρατηρησει και γιαλλα προϊόντα.γαλα φρεσκο γαλα στα 0.84 λεπτα παραγετα απο Μεβγαλ.ταχινι παραγεται απο Παπαγιαννης(Ολυμπος).αυτες οι γνωστες εταιρειες παραγουν τα ιδια ποιοτικα προιοντα για λογαριασμο των lidl;

Αυτό συμβαίνει με όλα τα ιδιωτικής ετικέτας. Δεν είναι απαραίτητα χαμηλότερης ποιότητας αλλά έχουν εξασφαλισμένη πώληση όλης της παραγωγής άρα και χαμηλότερα έξοδα προώθησης κλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αυτό συμβαίνει με όλα τα ιδιωτικής ετικέτας. Δεν είναι απαραίτητα χαμηλότερης ποιότητας αλλά έχουν εξασφαλισμένη πώληση όλης της παραγωγής άρα και χαμηλότερα έξοδα προώθησης κλπ. 

Αξιζει το γιαουρτι που λετε;

θα το γυρισω σε διατροφη.

   Μλκ δεν κινειται τιποτα αποψε.


   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...