Προς το περιεχόμενο

The X-Files (1993-2002)


anthony_88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο Supernatural? Την σειρα που εχουν μπλεξει τα μπουτια τους με την ιστορια, που εχουν πεθανει καμια 30ρια φορες οι βασικοι χαρακτηρες και ειναι γεματη cheesy ατακες που λενε μετα τα 15χρονα μεταξυ τους για να σπανε πλακα? Μου φαινεται χασαμε το μετρο της ποιοτητας.

 

Το Supernatural οπως και αντιστοιχες σειρες (Arrow) ηταν παντα σειρες του συρμου (με εξαιρεση 1-2 καλες σεζον απο το πρωτο για να ειμαι δικαιος)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου αρεσαν πολυ τα δυο πρωτα, το τριτο ηταν το χειροτερο ολων. Απο ολη τη σειρα (μεχρι 6η που χω δει). Παρωδια με την κακη εννοια. Αλλα ακομα και καλη παρωδια να ηταν, δεν δικαιλογειται να βαζεις τετοιο επεισοδιο σε σεζον 6 επεισοδιων. Κριμα ρε. Πραγματικα το κλεισα στο τεταρτο πανω και ειδα Fargo. <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσαν πολυ τα δυο πρωτα, το τριτο ηταν το χειροτερο ολων. Απο ολη τη σειρα (μεχρι 6η που χω δει). Παρωδια με την κακη εννοια. Αλλα ακομα και καλη παρωδια να ηταν, δεν δικαιλογειται να βαζεις τετοιο επεισοδιο σε σεζον 6 επεισοδιων. Κριμα ρε. Πραγματικα το κλεισα στο τεταρτο πανω και ειδα Fargo. <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Μονο που το τριτο εχει παρει τις καλυτερες κριτικες μεχρι τωρα, ετσι;

 

Αντε να δουμε τί θα δουμε κι αποψε στο 4ο επεισόδιο...

 

Υ.Γ. Διαβασα στο νετ οτι το 6ο και τελευταιο κλεινει με cliffhanger moment, οποτε καταλαβαίνετε ότι θα πάμε λογικά για νέα σαιζόν ή ταινία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@polakis

 

 

Λογικα το εκαναν τιμητικα ως πρωτο monster επεισοδιο του restart.

 

Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο το επεισοδιο ηταν τραγικο, ενιωσα να ξεφτυλιζονται ισως οι δυο πιο αγαπημενοι μου χαρακτηρες σε σειρα εβερ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε το 3ο , γέλιο είχε
Δεν με χάλασε καθόλου που δεν ήταν σοβαρό , ένα επ ήταν δεν είναι οτι άλλαξε όλη η σειρά 
Μακάρι να βγάλουν κ επόμενο κύκλο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναβίωση (4 επεισόδια) έχει μέτριες ερμηνείες. Σα να βαριούνται να αποδώσουν μου φαίνεται, ίσως να μη τους καίγεται καρφί, ίσως να μην εμπνέονται για κάποιο λόγο. Αν το διόρθωναν αυτό θα ήταν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως φταίει που έχω κάπως υψηλές προσδοκίες, που παράλληλα έχω ξεκινήσει τη σειρά απ' την αρχή και είμαι στην πρώτη και πάω στη δεύτερη season, που είμαι νοσταλγικός τύπος σε ένα βαθμό, αλλά δε μου έχουν κάνει καθόλου κλικ μέχρι στιγμής.

 

Ειδικά απ' το σημερινό περίμενα περισσότερα πράγματα, και δεν πήρα σχεδόν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω σαν να βλέπουμε όλοι διαφορετικά επεισόδια xD

Προσωπικά βρήκα τα 2 τελευταία επεισόδια όχι απλώς εξαιρετικά, αλλά ίσως μπαίνουν στα top 20 όλης της σειράς, για μένα.

Νομίζω ότι κάποιοι περίμεναν να δουν τα X-Files όπως ήταν παλιά, το οποίο είναι γλυκό μεν, αφελές δε, γιατί δεν είναι εφικτό. Ο κόσμος έχει αλλάξει, εμείς έχουμε αλλάξει, οι χαρακτήρες έχουν αλλάξει, έχουν μεγαλώσει, δεν μπορούσαν τα πράγματα να είναι όπως ήταν. Έχουν το άρωμα νοσταλγίας, έχουν τις συνδέσεις και τις αναφορές σε παλιά επεισόδια

-ειδικά το χθεσινό ήταν homage σε τόσα πράγματα, στο ίδιο το επεισόδιο Home της 4ης σεζόν, οι συνδέσεις ήταν εξαιρετικές και υπέροχες-

αλλά είναι καινούρια, είναι διαφορετικά, είναι τοποθετημένα στο σήμερα.

Δεν περίμενα ότι θα το πω, αλλά πραγματικά αυτό το revival ξεπέρασε τις προσδοκίες μου, φοβόμουν πάρα πολύ την επιρροή του Carter, τώρα και να είναι τα 2 επόμενα επεισόδια στον ρυθμό του 1ου (που για μένα ήταν το πιο αδύναμο όλων), δεν με πειράζει.

Πάντως οι κριτικοί που ήταν μετριοπαθείς με τα 2 πρώτα επεισόδια πλέκουν τα εγκώμια των 3 και 4  :P

Επίσης, τα στατιστικά συνεχίζουν να είναι στα ύψη, και η πρεμιέρα της σειράς στο UK έσπασε ρεκόρ, οπότε καλώς να μας έρθει η 11η σεζόν.

Υ.Γ. Μην ακούσω κακή κουβέντα για τις ερμηνείες, ΕΙΔΙΚΑ, στο 4ο επεισόδιο :-D 
Είναι και οι 2 εξαιρετικοί, από την Anderson το περίμενα, από τον Duchovny όχι και τόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι βλέπουμε διαφορετικές ταινίες, επεισόδια κτλ είναι το μόνο σίγουρο γιατί τελικά ο καθένας έχει διαφορετικά "φίλτρα" και επεξεργασία. Όπως ακριβώς βλέπουμε και τη ζωή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 4ο μου άρεσε περισσότερο από τα υπόλοιπα, αν και το monster of the week δεν είχε καμία λογική εξήγηση.

 

 

 

WTF ? Ήταν κύημα της φαντασίας του ζωγράφου και σκότωνε κόσμο ?!?

 

 

 

Η ερμηνείες καλές, χωρίς να ενθουσιάζομαι υπερβολικά, αν και μάλλον θα συνηθίσω σύντομα τους πιο ώριμους χαρακτήρες.  Γενικά πάντως η σειρά είναι πολύ καλύτερη σειρά τις περισσότερες που κυκλοφορούν εκεί έξω. Θα ήθελα επόμενη σεζόν.

Επεξ/σία από iparou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω και εγω μαζι σας οτι ο καθενας το βλεπει και το αντιλαμβανεται διαφοτετικα το καθε επεισοδειο η καθε ταινια.

Εγω οπως εχω ξαναπει και επιμενεω,μου απεσει αυτο που βλεπω μεχρι τωρα και  θα ηθελα να παρει   και αλλα επεισοδεια.

Στα στου χτεσινου,εχω να πω οτι ενω το,monster of the week,δεν μου αρεσε και το οποιο θεωρω οτι ηταν δευτερευουσης σημασιας,βρηκα καταπληκτικο  το κεντρικο θεμα.

 

Πιστευω οτι μετα το χτεσινο επεισοδειο θα δουμε   την σκαλι,αν παρει παραπανω επεισοδεια, να ψαχνει να βρει τον γιο τους

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LafL7GHePzY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...